۲۴ ساعت

20 مارس
۷دیدگاه

سال نو و نوروز باستانی ۱۳۹۹ 

تاریخ نشر جمعه اول حمل ۱۳۹۹ – ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ هالند

سال نو و نوروز باستانی ۱۳۹۹ 

و ویروسهای رنگارنگ کرونا در افغانستان

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

************

هموطنان عزیز و دوستان محترم ، سلام و عرض ادب!
امروز جمعه اول حمل سال  ۱۳۹۹ خورشیدی  برابراست با بیستم مارچ  سال ۲۰۲۰ میلادی و آغاز یک سال نو و بهار زیبا در کشور عزیز ما افغانستان . من این سال نو ونوروز باستانی را به تک تک از هموطنان عزیز هم از خواهران و برادران  در کشور و جهان تبریک عرض میکنم.

با آمدن بهار، طبیعت لباس سبز بر تن می کند. پرنده گان نغمه ها و سرود های فرح بخش و تازه سرمی دهند ویروسهای کرونا در جهان نابود میشوند و انسان ها در هر گوشه این کرۀ خاکی با هم دوستی ، گره گشایی و هم گرایی مینمایند.
بدبختانه در کشور عزیز ما ویروسهای و جود دارد که از کرونا خطرناکتر اند و کشور و مردم را به تباهی میکشاند، ولی کرونای که در سراسر جهان شیوع یافته طی دو تا سه  ماه آینده با گرم شدن هوا از بین میرود . متاسفانه ویروس خطر ناک کرونا داخلی  تا کشورو مردم  ما را از بین نبرد خودش نابود نخواهد شد .
نگفتید که این ویروس چی نامدارد ؟
این ویروس خطرناک که دامنگیر ملت افغانستان شده ، خود خواهی ، قدرت طلبی ، جهالت ، وطنفروشی ، خیانت ، تفرقه اندازی ، تعصبات مذهبی ، قومی  ، منطقوی ، نژادی، بی عدالتی ، ظلم ، جرم و جنایت  بوده است .
  متاسفانه طوریکه اطلاع دارید سال گذشته یا چند روز قبل در افغانستان عزیز ما دو تن بحیث رئیس جمهور مراسم تحلیف بجا آوردن که یکی غنی فاسد و دیگری عبدالله خایین بود. این وطنفروشها میخواهند کشور ما تجزیه شود و آنرا به باداران پاکستانی ، روسی  و ایرانی خود بفروشند. باید گفت که آنها اشتباه میکنند وفریب این کشور ها را خورده اند.
از جانب دیگر امریکا و طالبان پس از دو دهه جنگ روز شنبه دهم حوت ۱۳۹۸ توافقنامه صلح را در دوحه قطر امضا کردند که در بخشی از این توافقنامه آمده است که :
 آمریکا فورا کار را با طرف‌های مختلف برای رهایی زندانیان طالب آغاز میکند. باید پنج هزار زندانی طالبان که در زندان‌های دولت افغانستان اند و یک هزار زندانی اسیر دولت افغانستان که در زندان های گروه طالبان اند تا دهم ماه مارچ۲۰۲۰ آزاد شوند که تاریخ گفت‌ وگوهای بین‌الافغانی نیز در نظر گرفته شده است ، اما دولت افغانستان مخالفت خود را در مورد آزادی پنچهزار طالب اعلان کرد و شرایطی گذاشت که طالب ها قبول نکردند .
اکنون امریکا بخاطر منفعت خود سر دولت افغانستان فشار می آورد که پنج هزار طالب وحشی آزاد شود و از طرف دیگر عبدالله هم توسط  بادارانش مجبور شده که آب را ( گل‌ آلود یا خیت )  کند تا ماهی بگیرد ، اما متاسفانه خودش هم غرق خواهد شد . چی بهتر که دراین زمان که از یکطرف فشار امریکاست که پنج هزار طالب آزاد شود و از طرف دیگر طالبان هم دندان های خود را تیز کردند و آمده اند که به کابل حمله کنند و با آمدن طالبان  نه غنی خواهد ماند و نه عبدالله و دار و د سته اش .
به نظر بنده اکنون وقت آن رسیده که عبدالله و غنی که هر دو متقلب ، دزد وفاسد اند  با هم کنار بیایند و بخاطر ملت مظلوم افغانستان در مقابل طالبان وحشی متحد شوند و نگذارند که دوباره کشور عزیز ما سالها به عقب بر‌گردد و زنان و مردان همچنان مورد آزار و اذیت قرار بگیرند.
در اخیر به عرض میرسانم که  نظر به مشکلات صحی  نمیتوانم مطالب زیاد ی از دوستان نشر کنم و همچنان از عزیزانیکه از طریق مسج برایم مطلب میفرستند میخواهم که فقط نشر مطالب در سایت ۲۴ ساعت از طریق ایمیل و WORD امکان دارد و بس.

باز هم ضمن عرض تبریک از در گاه خداوند بزرگ میخواهم که در این سال نو کشور عزیز ما   افغانستان از بلا های زمینی و آسمانی و کرونا های داخلی و جهانی محفوظ گردد و هموطنان گرامی ما سال خوب و نوروز باستانی را در کشور و جهان با آرامی و پر از نشاط و خوشی در فضای صلح و دوستی آغاز و به انجام برسانند.

آمین یا رب العالمین

محمد مهدی بشیر

 

۷ پاسخ به “سال نو و نوروز باستانی ۱۳۹۹ ”

 1. admin گفت:

  باز هم ضمن عرض تبریک از در گاه خداوند بزرگ میخواهم که در این سال نو کشور عزیز ما افغانستان از بلا های زمینی و آسمانی و کرونا های داخلی و جهانی محفوظ گردد و هموطنان گرامی ما سال خوب و نوروز باستانی را در کشور و جهان با آرامی و پر از نشاط و خوشی در فضای صلح و دوستی آغاز و به انجام برسانند.
  آمین یا رب العالمین
  مهدی بشیر

 2. فریده کریمی گفت:

  برادر گرامی آقای محمد مهدی بشیر ، ادمین محترم سایت وزین ۲۴ ساعت !
  اولا آغاز سال نو خورشیدی ۱۳۹۹ و نوروز باستانی را بشما و از طریق شما به تمام هموطنان عزیز و همکاران سایت ۲۴ ساعت تقدیم میکنم . امیدوارم که سال خوبی را با خانواده محترم آغاز و به انجام رسانید.
  ثانیآ تشکر از نوشته عالی تان .شما واقعیت ها بیان نموده اید . من با شما همنواهستم موفق وسلامت باشید.

  • admin گفت:

   خواهر گرامی محترمه فریده جان کریمی ، جهانی سپاس از حسن نظر تان ، سال نو و نوروز زیبا بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک . به آرزوی سال مملو از صلح وبدون خونریزی در افغانستان. مهدی بشیر

 3. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر عزیزم مهدی جان گرامی ! ضمن عرض سلام و آرزوی سلامتی شما ، فرا رسیدن سال نو ۱۳۹۹ و نوروز باستانی را خدمت شما و خانوادهء معزز تان صمیمانه تبریک وتهنیت عرض نموده ، آرزومندم سال خوش وبرباری را آغاز نموده و سپری کنید. به امید اینکه سال نو سال رهایی از تمام ویروس های موجود در کشور و استقرار یک صلح پایدار برای همه هموطنان ما باشد ، سعادتمندی و سرفرازی شما را تمنا دارم. ایام بکام تان و سعادتمندی همگام شما باد
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

  • admin گفت:

   برادر عزیزم قیوم جان ، به آرزوی نابودی ویروس های کرونا و یک صلح سرتاسری در کشور عزیز ما . سال نو و نوروز باستانی بشما ، خانواده محترم و تمام هموطنان گرامی مبارکباد . مهدی بشیر

 4. عبدالله هروی گفت:

  برادر بزرگوار آقای محمد مهدی جان بشیر ، مسؤول سایت وزین ۲۴ ساعت ، درود بر شما !
  نوشته زیبا تانرا مطالعه کردم و بشما افتخار میکنم که واقعیت های کشور ما را به اطلاع هموطنان ما میرسانید .امیدوارم که خداوند متعال این ویروس های خطرناک را نابود نماید تا مردم افغانستان در آرامی زنده گی نمایند. شما همیشه سلامت باشید.

  • admin گفت:

   ممنون حسن نظر برادر محترم آقای عبدالله هروی ، سال نو ۱۳۹۹ خورشیدی و نوروز باستانی بشما ، خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک . همیشه سلامت باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما