۲۴ ساعت

10 ژوئن
۵دیدگاه

دو بیتی:

تاریخ نشر چهار شنبه  ۲۰ جوزا  ۱۳۹۴ –  دهم   جون  ۲۰۱۵ هالند

دو بیتی:

به والله مالِ ملت را ربودند

شدند آلوده و در گِل غنودند

گره اندر گره بستند گه ار

گرهی دست با دندان گشودند

همایون عالمی – کابل

 

۵ پاسخ به “دو بیتی:”

 1. admin گفت:

  تشکر عالمی عزیز از دوبیتی زیبا و واقغی ات . چند تا از این دزد ها که مال ملت ودولت را چور کردند و همچنان در منطقه شیر پور چندین تعمیر بلند منزل از خون ملت آباد کردند در بلای این عکس میتوانید مشاهده کنید. تشکر از سروده تان و لعنت به این دزدها و چپاول گر ها ، موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 2. سید همایون شاه عالمی گفت:

  درود جناب مهدی بشیر دوست بزرگوار من. البته مخاطب من تمام دزدانی هستند که پول دولت و ملت را دزدیده اند و هرکسی که باشد و از هر گروه و ملیتی که باشد ؛ بالاخره دزد دزد است، بعضی از طرفداران کسانی که عکس هایی شانرا پُست نموده اید چیز هایی نوشته و مرا تنبیه و توبیخ کرده اند. من شخصاً عکس کسی را پست نکرده ام و خطاب من دزدان اند و از گفته ام پشیمان نیستم ، اگر کسی دزد نیست نباید بترسد زیرا چیزیکه عیانست چه حاجت به بیانست *** الحمدالله ملت ما بیدار هستند و همگی را می شناسند ، پس لطفاً مرا بخاطر ابراز حق اخطار ندهند. و بازهم هم می گویم که دوبیتی من متوجه دزدان است هر که که است. و بس.

  • admin گفت:

   دوست محترم جناب عالمی عزیز با تشکر از پیام تان . از شما تنها یک دوبیتی بود و عکس دزدان و جنایتکاران که یک تعداد محدود است من نشر کردم و از کسی هم ترس هم ندارم و به گفته شما دزد ، دزد است. واز قدیم گفته اند که دزذ به سرش پر دارد. شما شیرپور و چند منطقه دیکر افغانستان را ببنید که ملیارد ها پول دزدی را به مصرف رسانیدند. این آقایان که میگویند ما دزد نیستیم این همه جایداد را از کجا کرده اند که حالا از خود دفاع میکنند . مگر فراموش کردند وقتی که به کوه زندگی میکردند خر نداشتند تا کندم های دزدی شده خود را به آسیاب ببرند و حالا هم تعمیر های چند منزله ، هم موتر های زد گلوله و دالر های نقد ذر بانک ها دارند و باز میگویند ما دزد نیستیم. و یک تعداد جانی های که طرفدار ان این دزد ها هستند . قضاوترا به مردم شریف افغانستان میگذاریم تا آنها دزد ها را بهتر از ما میشناسند و به مردم معرفی میکنند. من بازهم این دزد ها را معرفی خواهم کرد . مقصر شما نیستید و تنها یک دوبیتی از شما بود .اگر سوالی دارند ۲۴ ساعت آماده پاسخ شان است. من این حق را دارم تا دزد ان و چپاول گران و جنایتکاران که از هر قوم م ، طایفه و هر نقطه افغانستان باشد معرفی کتنم. و برای همه دردان و جانی ها که کشور ما را چور وچپاول کردند لعنت میفرستم وبازهم بیتر معرفی خواهم کرد. اگر درد نیستند فقط بگویند این پول ها وساختمان ها را از کجا آورده اند. کساکیکه این دردان و جنایتکاران معرفی کند من مردانه وار بدون کدام ترس نشر میکنم و در فیسبوک هم به نمایش میگذارم . شما عالمی عزیز موفق باشید. یک نقط را باید اضافه کرد که اگر دوست ندارید دیگر از شما را نشر نکنم ولی من دشمن این جانی ها درد هستم که از دست این ها چند تا کتاب که سالها نهگداری کردم نتوانستم از کشور خارج کنم ف چون این دشمنان فرهنگ همه را سوختاندند. روز تان بخیر. بازهم خدمت این درد ها خواهم رسید.

 3. Alimi گفت:

  درود به دوست بزرگوارم جناب مهدی بشیر!
  هر دزد و رهزن و خائنی را که میشناسید با کمال میل معرفی نمائید و این یک رسالتی است که انجام میدهید. خائنان جانی و قاتل تنها اکتفا به چند جریب زمین نکرده اند بلکه از بودجه دولت گرفته تا پروژه هایی را که کشور هایی دونیت کننده میخواستند اعمار کنند دزدیدند، یعنی این بی ناموسان نگذاشتند که آنها درینجا سرمایه گزاری نمایند. چند روز قبل صاحب رستورانت برگ را که یکی از رستورانت هایی برزگی در کابل است به قتل رساندند و دلیل آن این بود که به ایشان به اصطلاح جزیه نپرداخته بود. سرای بابر شاهی برای بسیار وقت مسدود بود وعلت آن رشوه خواستن بعضی ها بود که بالاخره با پرداخت پول گزاف درب سرای باز شد؛ اینجا دیگر تعداد کثیف ها آنقدر شده که پاک ها را نیز کثیف میسازند. ما نه رهبری داشتیم و نه داریم اما بنام رهبر خرکار هایی روی کار آمدند و پیوسته به درزدی و بی عدالتی میپردازند و اصلاً کیست که در مقابل شان مقاومت کند؟ آزادی بیان فقط پیش کله خر یاسین خواندن است و بس. دلهای مردم ما داغ داغ است ، وقتی طفلکان را می بینید که دستفروشی میکنند و یا بوت رنگ میکنند و از طرف دیگر بی تفاوتی این مشت دزد کثیف را می بینید و پسران خر صفت شان را با آخرین مادل موتر های قیمتی جهان می بینید سرِ آن زمانه های ظاهر شاه و داود خان و همگی دل تان میخواهد شکر کنید. اصلاً کسانی که دست شان تا آرنج بخون آغوشته است بر کرسی های دولتی تکیه داده اند. آنها که هزار ها نفر را کشتند ، کابل را کوچه به کوچه تقسیم نموده و جوی های خون را از بدن انسانهای مظلوم جاری نمودند؛ آیا همانها خدمت خواهند کرد؟ یاد تان حتماً است که پدر بزرگوار شما مرحوم استاد علی اصغر بشیر هروی چند معاش داشت. یاد تان هست که چه مردی بزرگ و خیر اندیش و مستعدی بود. یاد تان است که وطنش را چقدر دوست داشت و از حرامخواری نفرت داشت و مثل آن خدا بیامرز صد ها تن دیگر که چوب خط نانوایی شان از قد شان طویل تر بود؛ اما شرف و وجدان و غیرت و انسانیت و شرافت و مردانگی داشتند انسانهای بادرک بودند و با معاش قلیل دولتی گذاره میکردند و هرگز رشوه نمیگرفتند. و اما امروز همگی سؤال میکنند چه کار میکنی و سؤال بعدی آیا کارت پیداگری دارد؟ معنی پیدا گری معاش نیست مهدی جان گل ، معنی آن رشوه خواری و دزدی از مال دولت و یا موسسه و یا جایی دیگری است. تنها یک دو سه ، ده، صد، هزار و ده هزار نفر دزد نیست متأسفانه اکثریت ملت به دزدی و دغلی آموخته شده اند و آن وقار افغانیت از سرزمین ما کوچیده است من مخالف عکس هایی چند نفر نیستم اما کاش به همان اندازه خلاصه میشد گرگانی دیگری هستند که از شنیدن دزدی هایشان قوت از سر آدم می پرد. چه بگویم دوست بزرگوارم نمیتوانیم بحر را در کوزه بگنجانیم . انشالله که در راستای نوشتن برضد خائنان همیشه با شما خواهم بود. شاد و سر حال و سعادتمند باشد. خدا نگهدار (همایون عالمی)

  • admin گفت:

   با عرض سلام واحترامات به شاعر گرامی آقای عالمی عزیز و تشکر ار ایمیل تان . هدف نشراتی سایت ۲۴ ساعت مبارزه با آنعده از دزدان ُ ،جنایتکاران ،خایینین ُ وطنفروشان و حامیان شان بوده واست و خواهد بود.
   ۲۴ ساعت به هیچ گروه وحربی ارتباط نداشته و نخواهد داشت و در مقابل هرنوع جرم وجنایت ایستاده گی میکند و به هر سویه که باشند رسوا مینماید. و از هیج دزد ، وحشی ، جنایتکار و اختلاسگر ترسی ندارد و همه را معرفی جهان می نماید . و هدف آن متحد ویکپارجه شدن تمام مردم افغانستان بدون تعصبات زبانی ، قومی ، منطقوی مذهبی و نژادی بود و است و میخواهد به کمک هموطنان خود این دزدها ، جنایتکاران و حشی ها را در محکمه علنی ببیند و حق به حقدار برسد. شما زنده باشید . ۲۴ ساعت همیشه در کنار مردم مظلوم افغانستان بوده و خواهد بود . لعنت به این دزد ها، رشوت خور ها و جنایتکاران . موفق وسلامت باشید.
   مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما