۲۴ ساعت

21 مارس
۱۱دیدگاه

به آرزوی یکسال مملو از صلح و امنیت

تاریخ نشر پنجشنبه  اول حمل  ۱۳۹۸ – ۲۱ مارچ ۲۰۱۹ هالند 

به آرزوی یکسال مملو از صلح و امنیت در کشور

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

دوستان عزیز و محترم سلام !

اولا سال نو ۱۳۹۸ خورشیدی و نوروز باستانی را بشما ، هموطنان گرامی ، خواننده گان محترم  همکاران و  دوستان عزیز  فیسبوک ها ی آن و خانواده های محترمتان تقدیم میکنم . امیدوارم که سال نو در کشور ما یکسال مملو از صلح ، امنیت ، دوستی ، برادری ، بدون جنگ و خونریزی ، تفرقه ، تعصب و ترور باشد.

  امروز پنجشنبه  اول حمل  ۱۳۹۸  برابراست با  ۲۱ مارچ سال ۲۰۱۹  میلادی و آغاز نوروز باستانی و  یک سال دیگر و بهار دیگر در کشور عزیز ما افغانستان است.

عزیزانم !

طوریکه همه اطلاع دارید سال گذشته یعنی ۱۳۹۷ خورشیدی  در کشور ما افغانستان از جمله بدترین سالها بود و در این سال نظر به گفته ارگنشینان فاسد بخصوص غنی وطنفروش اضافه از چهل و پنج هزار سرباز و نیرو های مسلح و دهها هزار هموطنان بی دفاع ما از زن ، مرد ، کودک ، پیر و جوان توسط طالبان وحشی و یا برادران غنی خاین ، کرزی وطنفروش ، گلبیدین راکت انداز ، اتمر لنگ و دیگر تفنگسالاران و چپاولگران به شهادت رسیدند و یا هم مجروح ، معیوب ،ومعلول شدند و روح شهدای عزیز ما شاد و به مجروحین این حوادث ننگین شفای عاجل آرزو میکنم.

امروز امریکا با همکاری  کشور های غربی و همسایه های خاین در نظر دارند که طالبان جانی و حامیان آنها را به قدرت برسانند و کشور ما را میدان جنگ  قرار بدهند ولی باید بدانند که دود این جنگ خودشانرا هم کور خواهد ساخت.

زیاده سر شما را به درد نمی آورم و خودم هم واقعآ خسته شدم ، زیرا صحتم خوب نیست و نتوانستم که اشعار و مطالب عزیزان را که فرستاده اند همه را نشر کنم و اگر حیات باقی بود در آینده آهسته آهسته آنها را نشر خواهم کرد و دوستانی که اشعار شان نشر شده برای آخرین بار به اطلاع شان میرسانم که همانطور که در مطلب درد دل با خواننده گان عزیز  یاد آوری نموده بودم و این خواهش خواننده گان بود که اگر درسایت در پایین مطلب دیدگاه خود را نوشته نکنند ، لطفا دیکر برای سایت ۲۴ ساعت مطلب نفرستند و اگر هم فرستادند و نشر نشد آزرده نشوند و من تقاضای خوانندگان را عملی مینمایم.

در اخیر از آنعده عزیزانیکه از چندین روز بافرستادند کارتهای زیبا ، ایمیل ها ، مسیچ ها و تیلفونی از سراسر جهان سال نو و نوروز باستانی را تبریک گفتند جهانی سپاس مینمایم و سال نورا باز هم از صمیم قلب  تبریک عرض نموده و سال ۱۳۹۸ را سال آرامش و خوشبختی برایشان آرزو میکنم واز اینکه  وقت پیدا نکردم به پاسخ ایشان بپردازم امیدوارم مرا به بزرگواری خود ببخشند .

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

اول حمل ۱۳۹۸ خورشیدی هالند

 

۱۱ پاسخ به “به آرزوی یکسال مملو از صلح و امنیت”

 1. admin گفت:

  از آنعده عزیزانیکه از چندین روز بافرستادند کارتهای زیبا ، ایمیل ها ، مسیچ ها و تیلفونی از سراسر جهان سال نو و نوروز باستانی را تبریک گفتند جهانی سپاس مینمایم و سال نورا باز هم از صمیم قلب تبریک عرض نموده و سال ۱۳۹۸ را سال آرامش و خوشبختی برایشان آرزو میکنم واز اینکه وقت پیدا نکردم به پاسخ ایشان بپردازم امیدوارم مرا به بزرگواری خود ببخشند . مهدی بشیر

 2. فریده کریمی گفت:

  برادر گرامی و ادمین عزیز سایت ۲۴ ساعت آقای محمد مهدی بشیر ، تشکر از نوشته عالی تان. سال ۱۳۹۸ و نوروز باستانی را بشما و خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم . امیدوارم سال نو با سلامتی سپری کنید .

  • admin گفت:

   خواهر گرامی خانم فریده کریمی ، ممنون حسن نظر تان. سال نو و نو روز باستانی تان بشما و خانواده محترم مبارک . هر روز تان نوروز . مهدی بشیر

 3. عبدالهادی رهنما گفت:

  سال نو را به برادر ادیب و فرهیخته ام همچنین خانواده محترم شان از ته دل تبریک عرض میدارم .

  • admin گفت:

   تشکر از برادر محترم و استاد گرامی ، سال نو و نوروز باستانی بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک . زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. عبدالله هروی گفت:

  برادر محترم جناب آقای محمد مهدی بشیر ، تشکر ازشما . سال نو خورشیدی و نوروز باستانی بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک. سال خوشی را سپری کنید.

  • admin گفت:

   برادر گرامی جناب آقای عبدالله هروی ، تشکر از شما ، سال نو ۱۳۹۸ و نو روز باستانی بشما ، خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک . به آروزی سال مملو از خوشبختی . مهدی بشیر

 5. قیوم بشیر هروی گفت:

  مهدی جان گرامی من هم فرا رسیدن سال نو ، آغاز بهار و نوروز باستانی را خدمت شما ،خانوادهء محترم و همه هموطنانم تبریک وتهنیت عرض نموده ازخداوند بی نیاز سعادتمندی شما را همراه با تندرستی و شادمانی تمنا دارم و امیدوارم در سال نو شاهد استقرار صلح و آرامش در کشور عزیز خود باشیم، انشاءالله . ایام بکام تان وسعادتمندی همگام تان باد.

  • admin گفت:

   آمین یا رب العالمین ، تشکر از شما قیوم جان عزیز ، سال نو و نوروز باستانی بشما ، خانواده محترم و هموطنان عزیز مبارک . به آرزوی یک صلح سراسری و بدون جنگ و خونریزی در کشور . مهدی بشیر

 6. هادی امیر زاده گفت:

  وظیفه میدانم آمدن فصل لاله ، سوسن و شقایق آن نمایش قدرت لایزال الهی را به شما دوست نهایت عزیز ، همدل و هم باور تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از صفا و شادی و آرامی مطلق بر سرزمین بخون خفتهء‌ ما آرزو کنم .

  • admin گفت:

   تشکر از دوست محترم و گرامی جناب آقای امیر زاده عزیز ، سال نو و نو روز باستانی بشما و خانواده محترم مبارک . همیشه زنده و سلامت و سال خوشی را سپری کنید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما