۲۴ ساعت

24 ژوئن
۹دیدگاه

شهادت مظلومانه حضرت علی ( ع ) تسلیت باد

تاریخ نشر جمعه  چهارم  سرطان  ۱۳۹۵ – ۲۴ جون  ۲۰۱۶ – هالند

دوستان عزیز و گرامی !

شهادت مظلومانه حضرت علی ( ع ) به تمام مسلمانان افغانستان و جهان تسلیت باد

تهیه ، ترتیب و تقدیم کننده : محمد مهدی بشیر

ضمن عرض سلام و به آروزی قبولی طاعات و عبادات تان ، امروز جمعه مصادف است به نزدهم  ماه مبارک رمضان .  در سحرگاه  نوزدهم ماه مبارک رمضان سال ۴۰ هجری قمری در مسجد بزرگ کوفه هنگام نماز صبح حضرت علی بن ابی طالب(ع) داماد حضرت محمد مصطفی ( ص ) توسط عبدالرحمن بن ملجم مرادی  با همدستی  شبیب بن بجره اشجعی، که از همفکران وی بود و هر دوی آن ها از سوی “ قطام بنت علقمه ” تحریک شده بودند و در مسجد کوفه برای شهادت رساندن حضرت علی ( ع ) کمین کرده و منتظر ورود امیرمؤمنان علی بن ابی طالب(ع) بودند و قطام، شخصی به ناموردان بن مجالد را که از افراد طایفه اش بود،نیز به یاری آن دو نفر فرستاد.

عبدالرحمن بن ملجم مرادی، از گروه خوارج و از آن سه نفری بود که در مکه معظمه با هم پیمان بسته بودند و هم سوگند خورده بودند که سه شخصیت مؤثر در جامعه اسلامی، یعنی حضرت علی بن ابی طالب (ع)، معاویه بن ابی سفیان و عمرو بن عاص را در یک شب واحد ترور کرده و آن ها را به قتل رسانند.

هر کدام به سوی شهرهای محل مأموریت خویش رهسپار شدند و عبدالرحمن بن ملجم مرادی به سوی کوفه رفت .

روایت شده، که در سحر گاه نوزدهم ماه مبارک رمضان  هنگام ضربت زدن عبدالرحمن بن ملجم بر سر مطهر حضرت علی(ع)، زمین به لرزه در آمد و دریاها مواج و آسمان ها متزلزل شدند و درهای مسجد به هم خوردند و خروش از فرشتگان آسمان ها بلند شد و باد سیاهی وزید، به طوری که جهان را تیره و تاریک ساخت.

أشعث بن قیس کندی که از ناراضیان سپاه حضرت  علی(ع) و از دو چهرگان و منافقان واقعی آن دوران بود، آنان را راهنمایی، پشتیبانی و تقویت روحی می نمود.

حضرت علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، مهمان دخترش ام کلثوم(س) بود و در آن شب حالت عجیبی داشت و دخترش را به شگفتی درآورد.

روایت شده که آن حضرت در آن شب بیدار بود و بسیار از اتاق بیرون می رفت و به آسمان نظر می کرد و می فرمود: به خدا سوگند، دروغ نمی گویم و به من دروغ گفته نشده است. این است آن شبی که به من وعده شهادت دادند.

 آن حضرت به هنگام نماز صبح وارد مسحد بزرگ کوفه شد و خفته گان را برای ادای نماز بیدار کرد. از جمله، خود عبدالرحمن بن ملجم مرادی را که به رو خوابیده بود، بیدار و خواندن نماز را به وی گوش زد کرد.

هنگامی که آن حضرت وارد محراب مسجد شد و مشغول خواندن نماز گردید و سر از سجده اول برداشت، نخست شبیث بن بجره با شمشیر برّان بر وی هجوم آورد، ولیکن شمشیرش به طاق محراب اصابت کرد و پس از او، عبدالرحمن بن ملجم مرادی فریادی برداشت: “لله الحکم یا علی، لا لک و لا لأصحابک! و شمشیر خویش را بر فرق نازنین حضرت علی(ع) فرود آورد و سر مبارکش را تا به محل سجده گاهش شکافت.

حضرت علی(ع) در محراب مسجد، افتاد و در همان هنگام فرمود: بسم الله و بالله و علی ملّه رسول الله، فزت و ربّ الکعبه؛ سوگند به خدای کعبه، رستگار شدم.

نمازگزاران مسجد کوفه، برخی در پی شبیب و ابن ملجم رفته تا آن ها را بیابند و برخی در اطراف حضرت علی(ع) گرد آمده وبه سر و صورت خود می زدند و برای آن حضرت گریه می نمودند.

حضرت علی(ع)، در حالی که خون از سر و صورت شریفش جاری بود، فرمود: هذا ما وعدنا الله و رسوله؛ این همان وعده ای است که خداوند متعال و رسول گرامی اش به من داده اند.

حضرت علی(ع) که توان ادامه نماز جماعت را نداشت، به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) فرمود که نماز جماعت را ادامه دهد و خود آن حضرت، نمازش را نشسته تمام کرد.

روایت شد، که در هنگام ضربت زدن عبدالرحمن بن ملجم بر سر مطهر حضرت علی(ع)، زمین به لرزه در آمد و دریاها مواج و آسمان ها متزلزل شدند و درهای مسجد به هم خوردند و خروش از فرشتگان آسمان ها بلند شد و باد سیاهی وزید، به طوری که جهان را تیره و تاریک ساخت و جبرئیل امین در میان آسمان و زمین ندا داد و همگان ندایش را شنیدند. وی می گفت: تهدمت و الله ارکان الهدی، و انطمست أعلام التّقی، و انفصمت العروه الوثقی، قُتل ابن عمّ المصطفی، قُتل الوصیّ المجتبی، قُتل علیّ المرتضی، قَتَله أشقی الْأشقیاء؛ سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست و ستاره های دانش نبوت تاریک و نشانه های پرهیزکاری بر طرف گردید و عروه الوثقی الهی گسیخته شد. زیرا پسر عموی رسول خدا(ص) شهید شد، سید الاوصیا و علی مرتضی به شهادت رسید. وی را سیاه بخت ترین اشقیاء، { یعنی ابن ملجم مرادی } به شهادت رسانید.

بدین گونه پیشوایی شایسته، امامی عادل، خلیفه ای حق جو، حاکمی دلسوز و یتیم نواز، کامل ترین انسان  به دست شقی ترین و تیره بخت ترین انسان روی زمین، یعنی ابن ملجم مرادی ملعون، از پای درآمد و به سوی ابدیت و لقاء الله و هم نشینی با پیامبران الهی و رسول خدا(ص) رهسپار گردید و امت را از وجود شریف خویش محروم نمود.

درپایان مراتب تسلیت خود را بمناسبت ضربت و شهادت حضرت علی ( ع ) به تمام  مسلمانان افغانستان و جهان تقدیم میکنم و برای همۀ مسلمانان  صحت وسلامتی آرزو مینمایم. طاعات و عبادات تان قبول در گاه حق . موفق وسلامت باشید.

با عرض حرمت

مهدی بشیر

 

 

۹ پاسخ به “شهادت مظلومانه حضرت علی ( ع ) تسلیت باد”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  درپایان مراتب تسلیت خود را بمناسبت ضربت و شهادت حضرت علی ( ع ) به تمام مسلمانان افغانستان و جهان تقدیم میکنم و برای همۀ مسلمانان صحت وسلامتی آرزو مینمایم. طاعات و عبادات تان قبول در گاه حق . موفق وسلامت باشید. با عرض حرمت مهدی بشیر

 2. عبدالله هروی گفت:

  استاد محترم آقای مهدی بشیر ضمن عرض سلام و ادب مراتب تسلیت خودرا به مناسبت ضربت و شهادت داماد پیامبر بزرگ اسلام حضرت علی ( ع ) را بشما و تمام همو طنان عزیز و مسلمان تقدیم میکنم . طاعات و عبادات تان قبول باشد. همچنان از معلومات عالی تان جهانی سپاس . موفق باشید.

  • admin گفت:

   برادر محترم و گرامی جناب آقای عبدالله هروی ، تشکر از حسن نظر تان . طاعات و عبادات شما هم قبول در گاه حق . منهم مراتب تسلیت خود را بابت شهادت رسیدن حضرت علی ( ع ) بشما و تمام مسلمانان جهان تقدیم میکنم. خداوند شما را در پناه خود حفط کند. با احترام مهدی بشیر

 3. شهادت علم بردار جهان اسلام حضرت علی .ع .ضاعیه بزرگی برای پیروان مکتب اسلام و جهاد بود تسلیت عرض میکنم بر جمعی مسلمین..

  • admin گفت:

   درود به برادر محترم آقای معروف نیکزاد . جهانی سپاس از حسن نظر تان. شهادت حضرت علی ( ع ) داماد حضرت محمد ( ص ) بشما و تمام هموطنان مسلمان تسلیت باد. طاعات و عبادات تان قبول . زنده باشید . مهدی بشیر

 4. ظفر خان اهتمام گفت:

  شهادت آن معصوم مبارک به کافه ی مسلمین تسلیت ومبارک باشد.

  • admin گفت:

   تشکر از دوست محترم جناب اهتمام عزیز ، جهانی سپاس از حسن نظر تان .طاعات و عبادات تان قبول . شهادت امام علی ( ع ) بشما و تمام مسلمانان تسلیت باد . زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 5. برادر نهایت عزیزوگرامی آقای بشیر! بعد ازتقدیم سلام ،شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام را اولاً به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) ، خدمت شما وکافّهء مسلمانان جهان عموماً وخدمت
  پیروان اهلیب عصمت وطهارت خصو صاً، تسلیت عرض داشته واز خداوند منّان استدعا دارم که به حرمت ماه مبارک رمضان وشبهای مبارک قدر، وبه حرمت مولود کعبه وشهید محراب که جهان اسلام ،اخصاً وطن عزیزمارا ازشر دشمنان اسلام ودشمنان مولای متقیان نجات عنایت فرماید.
  به کعبه تولد به مسجد شهید…..ندیده به مثلش دگر روزگار
  شب قدر چودارد،نسبت به او…..یکی سجده آنشب،بِه از سی هزار
  به حق علی،ای خداوندگار !….. بده “حیدری” را تو آن افتخار
  علی را همیشه کند،پیروی …..به راه علی،جان نماید نثار
  بادرود فراوان ،داکتر حیدری

 6. admin گفت:

  برادر زرګوار محترم جناب آقای پوهنوال داکتر اسدالله حیدری ضمن عرض سلام و ادب جهانی سپاس از حس نظر تان. طاعات و عبادات تان قبول در گاه حق . شهادت مظلومانه شیر خدا مولای متقیان حضرت علی علیه السلام را بشما و تمام مسلمانان جهان تسلیت عرض نموده و زیبا فرموده اید :
  به کعبه تولد به مسجد شهید
  ندیده به مثلش دگر روزگار
  شب قدر چودارد،نسبت به او
  کی سجده آنشب،بِه از سی هزار
  به حق علی،ای خداوندگار !
  بده “حیدری” را تو آن افتخار
  علی را همیشه کند،پیروی
  به راه علی،جان نماید نثار
  همیشه زنده و سلامت باشید. با عرض جرمت .مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما