۲۴ ساعت

01 اکتبر
۱۷دیدگاه

ع و غ و دار ود سته شان باید استعفا دهند

تاریخ نشر پنجشنبه  نهم   میزان ۱۳۹۴ –  اول اکتوبر  ۲۰۱۵ هالند

بزرگان گفته اند

محمد مهدی بشیر

اول اکتوبر ۲۰۱۵

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

خواننده گان محترم و هموطنان عزیز و گرامی !

طبق اطلاعیه سازمان ملل  در اثر سفوط ولایت قندوز در شمال افغانستان بدست طالبان و حشی و  یا برادران کرزی و غنی و بی کفایتی دولت و حشت ملی و بی غیرتی اراکین وزارت های دفاع ، داخله ، امنیت دولتی و  والی ودیگر اراکین ولایت قندوز  بیش از صد نفر از هموطنان  عزیز ما و سربازان قهرمان کشور ما بدست طالبان جنایتکار و یا نوکران حلقه به گوش آل سعود آدمخور و چتلستان جنایتکار به شهادت رسیدند و یا هم اسیر و  زخمی شده اند و اضافه از  شش هزار نفر دیگر هم آواره و در بدر شندند  و خانه  و کاشانه هایشان را ترک کردند وروانه دشت ها ولایات همجوار شدند.

بنده  از طرف خود و به نمایندگی از خواننده گان و همکاران سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن ، مراتب تسلیت و همدردی خودرا به خانواده های عزا دار ولایت قندوز و هموطنان گرامی در سر تا سر افغانستان تقدیم میکنم. روح شهدای این جنایت تابخشودنی را شاد میخواهم  و جنتها نصیب شان . خداوند همۀ  را مغفرت کند و زخمی ها را هم شفای عاجل عنایت فرماید.

باید گفت که جای شرم است که  وزیر امنیت دولتی بی کفایتی خود را رسما اعلام کرد و گفت :

من نتوانستم جلو سقوط ولایت کندز را بگبرم واز همه  معذرت میخواهم.  بهتر بود عوض معذرت خواستن  این بی کفایت میگفت  که  بخاطری که لیاقت این وزارت را ندارم استعفا میکنم و حاضرم که محاکمه شوم . جالب تر اینکه تمام تفنگسالاران و یا به اصطلاح مجاهد نما ها که طی یکسال اخیر خواهان قدرت بودند و هر کدام میخواستند وزیر و والی باشند ، همیشه سر و صدایشان بلند بوده  که ما میتوانیم امنیت کشور را  خود ما تامین کنیم . مانند:

عبدالله ، نور ؛ اسماعیل ، سیاف ، و صد ها تن دیگر که سالها این کشور و این مردم را چور کردند.

در اخیر آرزو دارم که دولت و حشت ملی ، باری را که برده نمیتواند ببوسد وبجایش بگذارد و مردانه بگوید :

هموطنان عزیز ، چون این وطیفه بزرک و سنگین است و شاید برادان وحشی ما کل کشور را از نزد ما بگیرند و آنوقت مرگ بر ما بهتر است. خداوند این خاینین بی کفایت را نیست و نابود کند. .

مردم ولایت قندوز اکنون نه نان دارند و نه آب و برق . طبق آخرین خبر هم ولسوالی حصرت امام هم بدست برادران کرزی و غنی سقوط کرده است  و  قیمت یک قرص نان هم  درولایت قندوز  تا پنجاه افغانی رسیده است. بازهم میگویم که این دولت بی کفایت عبدالله و غنی با ید هر چه زود تر استعفا کند و کشور و مردم  ما  د در امنیت زندگی کنند و خداوند  طالبان و حشی  یا برادران کرزی و غنی خایین را را نیست و نابود کنند .

با عرص حرمت

مهدی بشیر

 

 

۱۷ پاسخ به “ع و غ و دار ود سته شان باید استعفا دهند”

 1. admin گفت:

  خواننده گان محترم ، تعدادی زیاد از هموطنان ما خواهان استعفای دولت بی کفایت وحشت ملی ع و غ شدند . لطفا ، نطریات و پیشنهادات و انتقادات سالم تانرا در این مورد بنویسید . به امید یک صلح دایمی و یک دولت قوی . موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 2. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر گرامی آقای مهدی بشیر!
  بعد از تقدیم سلام ،پیشنهاد شما بسیار عالی بجا ولازمی میباشد.مگر اجرای آن غیرت ووجدان پاک میخواهد.این خائنین ملی
  اگر غیر ،همت و وجدان پاک ووطندوستی میداشتند،درنزیک به چهل سال گذشته نوکری غرب سعودی وپاکستان جنایت کار رانمی کردند. به زعم پوچ وناقص شان مرگ هم ندارند وفکر میکنند که ازمرگ وعذاب الی هم باتقلب ورشوه دادن رهائی می یا بند. بلاخر ه روز ی به عذاب خداوند قهار گرفتار شده وسزای اعمال کثیف خود را خواهند گرفت.بادرود فراوان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   برادر دانشمند و محترم جناب پوهنوال داکتر حیدری عزیز ، ممنون شما . فرموده شما درست است . واقعا اگر این دولت و جدان و غیرت میداشت مانع تعداد طالب وحشی و جنایتکار میشد و ولایت قندوز را میتوانست در صلح و امنیت نگهدارد و نمیگذاشت که این طالب های بی ناموس نوکران چتلستان و برادران کرزی و غنی که آنها را از زندان ها برای کشتن و تجاو مردم ما آزاد نمیکرد. این وحشی ها بخانه های مردم ما هجوم بردند و اموال شخصی و دولتی را چور و چپاولنمودند و به زنها و دختر ها ی جوان دسته جمعی تجاوزکردند . اگر این دوزخی ها این کار ها را سر فامیل های دولت بی کفایت وحشت ملی میکردند ، این بی غیرت ها همینطور صدای خود را نمیکشیدند ؟ . واقعا همه بی کفایت و بی غیرت اند. و باید خجالت بکشند جون باید از زنان و طفلان مانند مادران و خواهران خود حفاظت میکردند. لعنت و نفرین به چنین دولتی که حتی نمیتواند از ناموس خود دفاع کند. ولعنت ونفرین به طالب های جنایتکار که برادران کرزی و غنی خایین اند . شما زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 3. عبدالله هروی گفت:

  استاد محترم جناب آقای مهدی بشیر ، تشکر از نوشته زیبا تان . منهم به تایید از نوشته تان به عرض میرسانم که دولت بی کفایت باید هرچه زود تر کنار برود بخاطریکه بیش از ۹۰ فیصد مردم افغانستان خواهان استعقا دولت ع و غ اند. در طی یگسال گذشته این دولت فقط از بابت کار ، امنیت ، فساد اداری ، واسط ، خویشخوری و غیره نمره صفر گرفتته است و حتی نتوانسته غیر از قدرت خواهی کاری دیگر بکند . من با پیشنهاد جناب عالی همنوا هستم بشرطیکه این دولت به ضعف خود اعتراف کند و کنار برود. . موفقیت شما را در راه خدمت به مردم وکشور عزیز ما افغانستان خواهانم. موفق وسلامت باشید.

  • admin گفت:

   برادر گرامی آقای عبدالله جان هروی ، تشکر از لطف ونوشته زیبا تان. من هم با نوشته تان همنوا هستم و شما حقیقت را بیان کردید. بهتر است که این دولت به زباله دان تاریخ سپرده شود و خودش کنار برود چون هموطنان ما خواهان استعفا آن اند. .زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. عزیزه عنایت گفت:

  برادر گرامی محترم محمد مهدی بشیر درود به شما
  حادثۀ ناگوار کندز برای ملت شریف افغانستان درسی است اگر چنین خاموش باشیم تک تک ولایت های دیگر نیز نا امن شده یکی پی دیگری بدست طالبان خواهد افتید و دراین حادثات هزاران جوان سرباز و پولیس با مردم غیر نظامی جان های شرین خویش را از دست خواهند داد و آواره خواهند شد .
  چنانچه که مردم بی دفاع کندز دراین چند روز چه بدبختی های را که نکشیدند .
  درست است که قوای امنیتی کشور دلیر مردانی که دارد هرگز از جنگیدن با دشمن نمی هراسند ولی درحالت که آنان قرار میگیرند و کمک برای شان نمیرسد مقاومت کردن با دست خالی هم خیلی مشکل است . پس برما ست که با هم همدست بوده و دست بکارشویم زیرا خود انیها هرکز قدرت ترک نخواهند کرد.موفق و سلامت باشید .

  • admin گفت:

   خواهر محترم و گرامی خانم عنایت عزیز ، واقغآ حادثه المناک کندر تمام مردم افغانستان متاثر ساخت. دولت بی کفایت وحشت ملی حامل سقوط ولایت کندز شد. این دولت بی کفایت یک تعداد اشخاص خایین را بحیث والی ، قوماندان امنیه ، رییس امنیت و غیره را در پست های مهم مقرر کرد و آن خایین ها هم ولایت توسط برادران کرزی و غنی به چتلستان وحشی فروخت . لعنت به جنین خایین ها . به امید روزی که این دزد ها و جنایتکاران نیست و نا بود شوند و کشور و مردم ما بدون این بی کفایت ها در صلح و امنیت زندگی کند . من با نوشته شما خواهر گرامی همنوا هستم . موفق و سلامت باشید. مهدی بشیر.

 5. عبدالله هروی گفت:

  جناب محترم استاد مهدی بشیر ، نوشته زیبایتان را در مورد سقوط ولایت قندوز توسط خایینن ملی و طالبان وحشی و برادران کرزی و غنی خواندم که تمامش واقعیت را بیان کرده اید و دولت و حشت ملی ع و غ . و اراکین ولایت قندوز عامل بدبختی و سقوط این ولایت شده بودند . همچنان اراکین وزارت های دفاغ ، داخله و امنیت دولتی هم از جمله وطنفروشان و نوکران کشور های خارجی اند و در سقوط ولایت قندوز دست داشتند. لعنت و نفرین به این دولت بی کفایت وحشت ملی که نمیتواند امنیت کشور را بگیرد. شما زنده وسلامت باشید.

 6. admin گفت:

  برادر عزیز و گرامی آقای عبدالله جان. تشکر از گذر تان. واقعآ به این بی کفایت ها از این بی غیرتی شان مرگ بهتر است . چون این ها طی یکسال گذشته غیر از بدبختی و قدرت طلبی و فساد اداری کار دیگری از دست شان نیامده است . بهتر است که این دولت عوض هر روز آه ، ناله و نفرین مردم را بشنوند و با دار ودسته خود استعفا دهند. از شما دوست گرامی هم تشکر. موفق باشید. مهدی بشیر

 7. حمیدالله احمدی گفت:

  محترم آقای بشیر سلام ، ما باید همیشه به حرفهای زیبا بزرگان گوش کنیم و به آن عمل نماییم. واقعآ فرموده شان جالب است که فرموده اند :
  سنگی را که برداشته نمیتوانید ببوس و در جایش بگذار. این سخن زیبا صدق میکند به دولت وحدت ملی آقایان عبدالله و غنی . میخواهم از شما بحیث یک ژورنالیست سابقه دار و مسؤول یکی از سایت های پر خواننده افغانها. که شما تحت این عنوان مقاله عالی نوشته اید که از خواندن آن لذت بردم ، چون حقایق را بیان کرده بودید. منتظر پاسخ تان هستم. زنده و سلامت باشید .

  • admin گفت:

   برادر محترم آقای احمدی ، با عرض سلام باید بگویم که اولا پاسخ سوال تانرا آن بزرگ مردی که این سخن زیبا را گفته باید جواب بدهد و علت آنرا بگوید . ثانیا شما مطلب را که تا آخر بخوانید پاسخ تانرا دریافت میکنید. تشکر از گذر تان . موفق باشید. مهدی بشیر

 8. عصمت رسا گفت:

  برادر بزرگوار، محمد مهدی بشیر، تحلیل شما کاملا دقیق و بجاست. افراد بی مسوولیت در راس امور کشور قرار دارند و با حثیت و حیات مردم ما بازی مینمایند.

 9. admin گفت:

  استاد گرامی جناب آقای رسا ، ضمن عرض سلام ، تشکر از کذر و کامنت زیبا تان. منهم با نظر تان همنوا هستم . موفق وسلامت باشید.
  مهدی بشیر

 10. عبدالغفور امینی گفت:

  با تشکرفراوان ازبرادر وطندوست وبا احساس مجترم مهدی بشیر درمورد استعفای دولت وحدت ملی وبا ارزیابی اعمال کاملا خلاف قانون ، ضدوحدت ملی وضد اسلامی سران دولت خودمختار وخودسر وحدت ملی که طی یکسال همه کنش ها وحرکتهای شان سراسر به ضد افغانستان وضد خواسته های ملت ما صورت گرفته ومیگیرد وطی این یکسال کمترین تغیری مثبتی که نشاندهنده خدمت به وطن ووطندار باشد رونما نگردیده بلکه هرروز با سرعت برق فعالیتهابه نفع ومطابق خواسته های پاکستان ، آی اس آی وخوش خدمتی به امریکای خاین یکی پی دیگری درمرحله تطبیق قرار می گیرد.ازآغازپیمانهای شیطانی با امریکا ،با پاکستان، با آی اس آی وآخرین پیمان ساخته وپرداخته شخص اشرف غنی بی همت ووطنفروش ومنگل بی غیرت ووطنفروش وفارسی ستیزکه به اثرآن کندز به خاک وخون برابر شد ودولت هم چندان تاثری ازخودنشان ندادند وبرعکس زیاد احساس خوشی می کنند زیرا این پلان اشرف غنی بودکه توسط یک بی غیرت ووطنفروش چون منگل به نیرنگهای مختلف به زودترین فرصت تطبیق شد وعواقب آن هم افتادن کندز به دست طالبان بی غیرت و خونخوار بود .درلحظه که بیرق را کدام طالب کثیف وخونخواربرای من حالت بسیار بدی رخ دادکه بی نهایت باعث حیرانی ونا امیدی ام ازآینده افغانستان به دست دولت وحدت ملی گردید وهم چنان با خود فکر کردم که من یک افغان هستم اینطور احساس بدی برایم دست داد آیا این غنی وعبدالله ووزرای داخله وامنیت ملی چرا کمترین تاثری ازخود نشان ندادند بلکه بی شرمانه ازطریق تلویزیون باپرده پوش ی خاینانه شان ازاعمال اشرف خاین که نگذاشته بوذ عملیات درمقابل طالبان خوش آشام صورت گیرد بازهم با حرفهای خاینانه خواستند پرده روی حقایق بگذارند . ولی بی خبر از اینکه حالا دیگر همه میدانیم که اصل مشکل درکجاست . حالا اصل مشکل درنیت شوم اشرف غنی کرزی خاین واستاد اشرف غنی وسایر سران دولت نمرودی وحدت ملی است .همانطوریکه کرزی خاین ملی به قوای افغانستان به صراحت هدایت داده بود تا درمقابل طالبان ازسلاح ثقیل کار نگیرند غنی خاین ملی هم عین نظر رادارد که به قوای که بخاطر سرکوبی آنها به آنجا رفته بودند در آن حالت بحرانی هم امر آغازعملیات را نداده بود .همین اشرف غنی خاین ملی بود که قبل ازانتصابش توسط جان کری به حیث رییس جمهوربا افتخار ازآزاد ساختن خونخواران طالب اززندان ووعده رهایی باقیمانده شان هیخواست این را هم خدمت به حساب آورد .به هرصورت حالا برای هیچ یک ازهموطنان ما حتی آنهاییکه با اتکابه مغزمتفکر بودنش زیاد امیدواربودند جای کمترین اعتماد وعلاقمندی نمانده تا بردوام این دولت ضد ملی ووطنفروش نظری مثبتی داشته باشد . من هم صد فیصد به این نظر هستم که دوام این دولت با این اعمال خاینانه درهرساعت وضع وطن مارا بحرانی تر می سازد .(علاج واقعه قبل ازوقوع باید کرد)یگانه راه معقول برای نجات افغانستان ازشر این سردمداران وحدت ملی که خود شان کُلا به ضدوحدت ملی عمل می کننداستعفای شان است درغیر آن عواقب بی حد بدتر ازین درراه است.باید دست این خاینان ملی ازسرنوشت ملت ما بزودی کوتاه شود

  • admin گفت:

   استاد گرامی جناب آقای امینی عزیز ، جهانی سپاس از گذر تان . من با کامنت شما صد در صد موافقم و باید این دولت بی کفایت ع و غ و ودار دسته شان بخصوص اراکین بی غیرت و بی کفایت وزارت های دفاع ،داخله و امنیت دولتی هر جه زودتر اسعفا بدهند . واقعا آبروی مردم افغانستان را بردند و این طالبان وحشی و جنایتکار که با بی شرمی به قندوز حمله کردند و تعداد زیادی از هموطنان مارا به شهادت رساندند و با بی شرمی به رنان و کودکان تجاوز کردند . لعنت به اراکین ولایت قندور . نمیدانم که این بی شرف ها به کدام فبرستان بودند .شاید هم این وحشی ها بخانه های والی ، قوماندان امنیه ، رییس امنیت ملی و دیگر بی غیرت ها رفته باشند ، زیرا این بی غیرت ها همه دخاموشی را اختیار کردند. لعنت به دولت وحشت ملی و تمام خایین های که در سر تا سر افغانستان در چوکی های مهم کار میکنند. به امید روزی که این خایین ها و بی کفایت ها از ع و غ و کرزی و دیکر بی کفایت ها محضر عام محاکمه و به کیفر اعمال خود با حامیان و جانی های که مرتکب خیانت و دروغگویی و فریب مردم شدند برسند.. به امید روزی که تمام مردم کشور ما در سراسر افغانستان بدون هر نوع تعصبات مذهبی ، قومی ، زبانی ، منطقوی و نژادی باهم مانند سالهای پیش متحدانه زندگی کنند. شما زنده باشد . مهدی بشیر

 11. عزیزه عنایت گفت:

  برادر محترم جناب مهدی بشیر احساس پاک و وطنپرستی شما قابل قدر است .
  دقیقاً با وجودیکه درحدود چهل سال خون بیگناهان این وطن ریخته شد بازهم دشمنان وطن از خون ما سیر نشدند و حادثۀ نا بخشودنی را بالای ولایت قندوز اوردند مسوولیبن دولت اگر میخواهستند از آغاز جلواش را میگرفتند که این کار نشد و حالا که میبینیم هر وجب آن خاک با خطر روبر است .
  باید ملت دست بکار شود درغیرآن ندامت سودی نخواهد بخشید .

  • admin گفت:

   ممنون خواهر گرامی خانم عنایت عزیز ، تشکر از لطف و گذر پر مهر تان .من با شما همنوا هستم . واقعا که در طی چهل سال اخیر کمونیست ها ، تفنگسالاران و به اصطلاح مجاهدین ، طالبان وحشی و دولت کرزی خایین و دولت بی کفایت وحشت ملی ع و غ . چنان خیانت و چور و چپاول کردند که در تاریخ افغانستان هیچ دولتی به اندازه این ها دزدی و جنایت نکردند. از خدا میخواهم که تمام جنایتکاران افغانستان و نوکران حلقه به گوش سعودی آدمخور و چتلستان جنایت کار را نیست و نابود کند تا هموطنان ما از سر تا سر کشور بدون تفرقه ، تعصبات زبانی ، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی باهم در یک فضای صلح وامنیت متحدانه زندگی کنند. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما