۲۴ ساعت

11 سپتامبر
۱ دیدگاه

دلیل عدم توزیع شناسنامه های برقی

تاریخ نشر جمعه  ۲۰ سنبله  ۱۳۹۴ – ۱۱  سپتامبر   ۲۰۱۵ هالند

محترم استاد عنایت الله باور بامیک

دوستان محترم و گرامی لطفا نظریات خویش را در قسمت دیدگاه های صفحه ۲۴ ساعت بنویسید تا مطالب شما همیش محفوظ بماند .
با عرض حرمت
مهدی بشیر

**********

سر انجام دلیل عدم توزیع شناسنامه های برقی روشن شد

عزیزانیکه در این مورد نظریاتی داشته باشند میتوانند به ایمیل آدرس من بفرستند.

باور بامیک

     راه پیمایی افغان ملت و  احدی ( ها نشان داد که دست های پشت پرده در ارگ چه می خواهند . کسانی ، که خود کمتر به خدا و شیطان ایمان دارند ، حالا می خواهند از روحیات مردم ساده دل ما و واژهء  اسلام ) استفادهء سوء کرده به نیات شوم و  ( ناسیونالیستی ) خود برسند.

آنانی  که خود را در پشت واژه ها و ادعاهای ( اسلامیت ) و  ( افغانیت )  پنهان کرده اند –  خواست شان جز تمامیت خواهی ، حذف هویت دیگران ، جعل و تقلب در انتخابات های آینده و کتمان حقیقت چیزی دیگری نیست . آنان به فکر وحدت ملی و حاکمیت همه گانی نیستند و دغدغهء اصلی شان نشان دادن ادعای پوچ اکثریت قومی ست . در حالی که این کشور از اقلیت ها ، ملیت ها و شناسه های گونه گون ساخته شده است و مجموع این ها یک اکثریت را شکل می دهد. استفادهء ابزاری از نام  ( اسلام ) و ( افغان ) کاری نوی در این کشور نیست و این که آماج اصلی کارگر دانان پشت پردهء این راه پیمایی ها چیست از کودک تا بزرگ ساکنان این سر زمین می دانند. کسانی که می خواهند این نام ها در شناسنامه ء برقی نوشته شود خود ، چرا از نوشتن نام های پشتون ، تاجیک ، هزاره ، ازبیک ، بلوچ ، اهل هنود و … هراس دارند ؟ مگر این ها همه ساکنان این سر زمین و بوم و بر نیستند ؟ چه نیازی به نشان دادن یک اکثریت قومی در این کشور است ؟ بگذار یک اقلیت ارزش مند فکری ، وفا دار به منافع ملی و متعهد به کشور و قانون مندی و وحدت ملی بر سر نوشت ما حاکم گردد تا اکثریت نادان اتنیکی و فزیکی . وقتی اکثریت اقوام این سرزمین در آیینهء واژهء  (افغان ) خود را نمی بینند و هویت خود را نمی یابند و با ذکر فقط نام ( افغان ) در شناسنامهء برقی خود را    مسخ هویت فکر می کنند ، باید به این حق انسانی و مدنی شان احترام شود . به گونهء مثال هزاره ها ، ازبیک ها و تاجیک ها فکر می کنند که واژهء ( افغان ) برابر با واژهء (  پشتون )  است و تاریخ تقریبی صد سال بیشتر یا کمتر از نام گذاری این سر زمین به نام (افغانستان) نمی گذرد و قبلن این سر زمین به نام  (خراسان ) مسما بوده است و زور مداران و حاکمیت وقت با تدویر نشست قومی زور مدارانه و ساخته گی این نام را  به گونهء یک جانبه بر این سر زمین گذاشته اند. همچنان اکثریت رو شن فکران ، کار شناسان و خرد مندان این سر زمین به این باورند که وقتی دین این مردم دین اسلام است و این کشور یک کشور ( ۹۹ ) درصد اسلامی ست ذکر واژهء اسلام  در شناسنامه یک مفهوم زاید است و اکثریت مردم و اقوام این کشور نیز به این گمان و باورند که آماج اصلی و اصرار اصلی همان ذکر واژهء ( افغان ) است و بهره برداری سیاسی از آن نه تاکید بر ذکر واژهء (اسلام ) . و واژهء ( اسلام )  را در اینجا فقط به خاطر تحریک احساسات جمعی و اغفال ذهنیت ها به کار برده اند.  

باور بامیک


 

یک پاسخ به “دلیل عدم توزیع شناسنامه های برقی”

  1. admin گفت:

    درود به جناب آقای باور بامیک . تشکر از نوشته عالی تان. درست است کشور ما از از اقلیت ها ، ملیت ها و و اقوام مختلف تشکیل شده است که به گفته جناب عالی مجموع این ها یک اکثریت متلق را تشکل می دهد.هدف این این دولت بی کفایت وحدت ملی نیست ، بلکه وحشت ملی است . زیرا بفکر انتخابات آینده خود هستند که باز هم مانند انتخابات قبلی با تقلب ، دزدی ، فریب و دروغگویی به قدرت برسند.و انشالله این دفعه موفق نمیشوند ، زیرا مردم ما از سر تا سر افغانستان این ها را شناختند و میخواهند متحدانه با هم بدون تعصبات زبانی ، قومی ، منطقوی ، مذهبی و نژادی باهم زندگی برادرانه داشته باشند .
    مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما