۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۹دیدگاه

۲۴ساعت شش ساله شد

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۳ ششمین سالروز سایت ۲۴ ساعت

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

۲۴ساعت شش ساله شد

ششمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت به همه مبارکباد

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۳ هالند

********

دوستان عزیز و گرامی ، نظر به علاقه ایکه به مسایل فرهنگی کشور داشتم و اضافه از دو دهه عمرم را وقف کار های نشراتی و فرهنگی در افغانستان  نموده بودم  و نظر به دلایلی مانند هزاران هموطن عزیزم مجبور به ترک وطن شدم و در غربت  هم نتوانستم از کار های فرهنگی بدور بمانم و اضافه  از ده سال میشود که در یکی از مؤسسا ت نشراتی در کشور هالند ایفای وطیفه مینمایم و ازتاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۷ یعنی  شش سال قبل در چنین روزی تصمیم گرفتم  که به کمک و رهنمایی های یک تعداد محدود از نویسنده گان ، شاعران و فرهنگیان محترم به تآسیس و نشر  سایت اینترنتی ۲۴ ساعت بپردازم .

  خوشبختانه از طرف خواننده گان عزیز و هموطنان گرامی ام  مورد تشویق و استقبال  گرم قرار گرفت و در مدت کمی خواننده گان و همکاران زیادی را از اکثر کشور های جهان  به  دور خود جمع کردم که با فرستادن مقالات جالب ، اشعار زیبا ،کارتون های عالی و مطالب خواندنی و همچنان  رهنمایی های مفید این سایت را یاری رساندند و همیشه پیشتیبان آن بودند ، بجاست از صمیم قلب سالروز تولد ۲۴ ساعت را به یکایک این عزیزان  تبریک عرض نموده ،آرزوی موفقیت و سربلندی برایشان تمنا نمایم .امیدوارم که سالهای سال به کمک و رهنمایی های این عزیزان سایت ۲۴ ساعت را همچنان پا بر جا و مستحکم نگهداریم .

عزیزانم همانطور که شش سال قبل در سرلوحه اولین روز نشر ۲۴ ساعت نوشتم و بازهم  تکرار میکنم که  :

۲۴ساعت نشریه انترنتی مستقل و بیطرف بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج از کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، قومی ، مذهبی ، منطقوی ، نژادی و سلیقوی در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

باید اضافه کرد که  ۲۴ ساعت طی پنج سال گذشته توانسته به تعداد اضافه از (  ۶۶۰۰  )  مطلب جالب و خواندنی را از نویسنده گان ، شاعران ، پژوهشگران و قلم بدستان محترم از اکثر نقاط جهان به نشر برساند وطی یکسال ګدشته  اضافه از (۸۳۰۰ ) تن از خواننده گان و علاقمندان ۲۴ ساعت دید گاه ها و نظریات سودمند خود را در مورد مطالب نشر شده ابراز نموده اند که جای خوشی است و این یکی از ویژه گیهای خاص  ۲۴ ساعت بوده  که آنرا  در سر خط کارش قرار داده و در این مدت  به آن پابند  بود ه و است  و حق اولویت را به مسایل فرهنگی کشور  داده  نه به مسایل سیاسی ، که خوشبختانه از سیاست د ل مردم به شور آمده و همه فقط به نفع شخصی شان کار میکنند و بس و به فکر ملت و کشور نیستند و عاشق پول ، قدرت و چوکی اند .همین مسئله باعث شده تا خط مشی نشراتی ۲۴ ساعت بیشتر مورد  توجه هموطنان و خواننده گان عزیز ما قرار گیرد که لازم است  با دیده قدر بدان نگریست و به آن ادامه داد.

خواننده گان محترم !

همانطور که بار ها به عرض رساندم  باز هم علاوه میکنم که ۲۴ ساعت به تمام اقوام و قبایل افغان احترام داشته و از آزادی بیان حمایت کرده و میکند و مطالبی که در آن نشر میشود عقاید نویسندگان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد .

۲۴ ساعت مجبور نیست که هرنوع مطلبی که برایش میرسد آنرا نشر کند. اگر مطلبی که به پالیسی آن برابر نبود از نشر آن معذرت میخواهد و وقت  کافی هم برای پاسخ دادن آنها ندارد . زیرا روزانه مطالب زیادی برای ۲۴ ساعت میرسد و بنده هم  آنطور یکه قبلا گفتم کار رسمی دارم  وروزانه  هشت ساعت در خارج از منزل کار میکنم و دوساعت هم رفت و آمدم میشود .امید است عزیزانم معذرت مرا قبول کنند.

ما کمی و کاستی های زیادی داریم و همچنان وعده های زیادی هم به دوستان و خواننده گان خود داده ایم که متاسفانه نظر به عللی نتوانستیم به تمام آنها عمل کنیم  چون از یکطرف دست ما تنگ و جیب ما خالی بوده و مشکلات اقتصادی هم  باعث آن شده تا ما نتوانیم  با دوستان عزیز خود که در دومین دور مشاعره اشتراک کرده بودند دور یک میز جمع شویم و از ایشان با تحایفی تقدیر بعمل آوریم و به همین مناسبت قبلا از تاجران و سرمایه داران محترم  با نشر این اعلان :

قابل تو جه تاجران محترم و مغازه داران گرامی در سراسر جهان

سایت ۲۴ ساعت  تصمیم ګرفته  تا اعلانات شما را به قیمت مناسب بطور هفته وار ، ماهوار و سالانه نشر نماید .

علاقمندان میتوانند با این شماره (۳۱۶۴۴۳۸۸۷۰۶ +) تیلفون ویا این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

با من تماس بگیرند

اعلان در ۲۴ ساعت به نفع شماست

تقاضا کردیم تا اعلانات شان را برای نشر به ۲۴ ساعت بفرستنند ، متاسفانه پاسخی دریافت ننمودیم .

و بازهم تنها با تقدیم  یک  تقدیر نامه ساده و یا به اصطلاح برگ سبز گفته از عزیزان برنده پذیرایی خواهیم کرد. کم ما و کرم شما .

موضوع دیگری را که باید یاد آوری کرد دومین دور مشاعره ۲۴ ساعت است که به مناسبت ششمین سال نشراتی آن دایر شده که متاسفانه آنطور که انتظارش را داشتم  در یک فضای نیمه  از صمیمیت  به پایان رسید .

همانطور که قبلآ به عرض رسانده بودم مقصد از دایر کردن این مشاعره  موضوع برد و با خت نبوده و فقط یک سرگرمی دوستانه بوده است تا شاعران عزیز ما  با سرودن شعر های زیبا شان درآن اشتراک نمایند که باید بگویم از نظر بنده همۀ آنها برنده اند و بازندۀ اصلا وجود نداشته و ندارد.

از آنعده دوستان محترمیکه لطف کردند و به مناسبت ششمین  بهار نشراتی ۲۴ ساعت  و دومین مشاعره آن دست به قلم برده و با نوشتن جملات و کلمات زیبا مرا قوت قلب و نیرو بخشیده اند اظهار سپاس مینمایم . چی خوب بود که این عزیزان از کمی و کاستی های ۲۴ ساعت هم یاد مینمودند و با انتقادات سالم  و واقعی خود ، مرارهنمایی میکردند . زیرا هیچکس خالی از اشتباه نیست و این شما هستید که میتوانید کسانی را که مرتکب اشتباه میشوند متوجه وراهنمایی نمایید.

من بحیث برادرکوچک شما عزیزان از تمام نویسندگان محترم و شاعران گرامی ، صمیمانه تقاضا میکنم که لطفا کینه و کدورتها را کنار گذاشته و مانند سابق همه با هم  دست به دست داده و در فضای پر از مهر و صمییمت در فرهنگسرای ۲۴ ساعت دور هم جمع شده ، حقایق  موجود و واقعیت های درون جامعه  را بدون کم و کاست بیان و از طریق سایت خود تان به گوش مردم و کشور عزیز ما افغانستان  برسانند و بخاطر بهبود وضع کنونی کشور چاره اساسی را جستجو و کشور را دوباره آرام ، آباد و سربلند سازید و در این باره مصدر خدمتی شوند.

دوستان گرامی ، همانطور که خبر دارید ۲۴ ساعت صفحاتی  را در فیس بوک و تیویتر باز نموده که  شما عزیزان میتوانید از طریق آنها وارد سایت ۲۴ ساعت شوید و یا از ۲۴ ساعت  وارد فیس بوک . تیویتر شوید و هر مطلبی را که مورد پسند تان است لایک کنید . لینکهای فیس بوک و تیویتر در قسمت چپ صفحه ۲۴ ساعت قرار دارد و خوانند گان محترم ما میتوانند مستفیمآ نظریات و پیشنهادات خود را از آن طریق هم ارایه نمایند.

موضوع مهمی را که بار ها  به اطلاع عزیزان رسانده و باز هم میرسانم اینست که تعدادی از عزیزان مطا لب  خود را از طریق PDF  ارسال میدارند و ما بار ها گفته ایم که از آنعده عزیزانیکه تازه به ۲۴ ساعت پیوسته اند و میخواهند با ماهمکاری قلمی داشته باشند صمیمانه تقاضا میشود تا  لطف نموده نوشته های خود را از طریق Wordبدون دادن فاصله در قسمت راست صفحه شان زیر به زیر به شکلی که در سایت نشر میشود تایپ وارسال نمایند و درغیر آن از نشر آن معذرت میخواهیم .

در اخیر بازهم منتظر نظریات و پیشنهادات شما عزیزان بوده ویکبار دیگر آغاز ششمین  بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت را به همۀ تان تبریک میگویم و از کسانیکه لطف کردند و با ارسال پیام ها ، کارتهای مقبول ، ایمیل ها و تیلفونی ششمین بهار ۲۴ ساعت را تبریک گفته اند صمیمانه اظهار سپاس و امتنان مینمایم ، امیدوارم که همیشه خوش ، صحتمند ، خواننده و همکار ۲۴ ساعت باشند . آرزوی من این بود که این عزیزان بجای تعریف و توصیف ۲۴ ساعت از کمی ها و کاستی های ما صحبت میکردند و با انتقادات سالم خویش مرا رهنمایی مینمودند . به امید صحت ، سلامتی و مؤفقیت شما و خانواده هایتان .

همچنان به تمام برنده گان مشاعره ۲۴ ساعت بخصوص به برنده گان اول تا سوم موفقیت شانرا از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده برای همه پیروزی های بیشتر آرزو میکنم.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۹ پاسخ به “۲۴ساعت شش ساله شد”

 1. Aziza Enayat گفت:

  Bradar azizam mohtaram aqay Mehdi Bashir salam .
  in mowfaqyat raa barae tamame shaeran grami wa magsosan shoma wa hamkaran qalami saete wazin 24 sahat tabrik megoyam.

 2. قیوم بشیر گفت:

  برادر عریز و گرانقدرم مهدی جان بشیر !
  نخست از همه فرا رسیدن ششمین بهار نشراتی سایت وزین و پرخوانندهء ۲۴ ساعت را خدمت شما و تمامی همکاران قلمی تان و همچنین فرد فرد خواننده گان گرانقدر و فرهنگیان محترم در سراسر دنیا تبریک وتهنیت عرض نموده و از خالق بی نیاز سعادتمندی وکامگاری مزید شما را در امر خدمت به جامعهء فرهنگی کشور را تمنا دارم.
  با گذشت هر روز از عمر ۲۴ ساعت بدون شک به تعداد خواننده گان و علاقه مندان آن افزوده شده و در قلب های هموطنان ما جای گرفته است و امروزه یکی از مهمترین و پر خواننده ترین سایت های فرهنگی افغانها در جهان به حساب می آید و تمام اینها نمایانگر مدیریت مدبری است که با وجود مشکلات صحی با روحیهء خستگی ناپذیر و پشت کار شبانه روزی به پیش می رود . خداوند عز و جل را شاکرم که این زحمات شما به هدر نرفته و توانسته اید در این مدت پنج سالی که گذشت سایت وزین ۲۴ ساعت را به فرهنگسرای محبوب هموطنان ما در جهان مبدل سازید و این افتخاریست بر همهء همکاران قلمی ۲۴ ساعت که با بینش روشنگرانه و علاقه قلبی در کنار شما بوده اند وخواهند بود . مؤفقیت و بهروزی شما را از بارگاهء احدیت استدعا نموده و یکبار دیگر آغاز ششمین بهار تولد ۲۴ ساعت را به شما و همهء همکاران وخواننده گان آن تبریک میگویم . با عرض حرمت
  قیوم بشیر
  ملبورن – آسترالیا

 3. تقدیم بشما و مهر و زحمات شما!!!

  شش سال
  شش برگ نغز دوران دانه دانه
  برگ ریزان برگ ریزان
  در دیار شعر و ادب نالان
  برگ عنبر و غزلیات خمار
  برگ گل یاسمن تازه ز پار
  آب بلور و سپیدش چه روان
  عطر مست آن رباعی در کنار نثر و انهم روایات
  چو گل خشک و انار بستان
  این باغ با سرور، بیست و چهار
  تنزه ی روح را در بست کمال
  چه خوش به تلقین گیرد
  با سرود، با شعار

  شهلا لطیفی ولیزاده

 4. عبدالتواب وهاب گفت:

  دوست عزیز مهدی بشیر
  سالگرد صفحه زیبای تانرا تبریک گفته زخمات شباروزی تانرا ارج می نهم .من به عنوان یک وب ماستر در آگذشته میدانم چقدر کار سخت و طاقت فرسا میباشد . اما می بینم که نتیجه زحمات تان زیبا و قابل قبول جامعه فرهنگی ماست . بازهم از زحمات تان تشکر نموده برای تان صحت سعادت خوشی و موفقیت ارزومندم

 5. admin گفت:

  خواهر گرامی خانم عنایت عزیز ، تشکر از پیام تان . منهم سالروز ۲۴ ساعت بشما و دوستان عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت تانرا در مشاعره ۲۴ ساعت از صمیم قلب تبریک عرض میکنم . زنده و سلامت باشید . مهدی بشیر

 6. admin گفت:

  برادر محترم قیوم جان عزیز ، تشکر از پیام زیبا یت .منهم ششمین سال تولد ۲۴ ساعت به خودت و دوستان عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده از زحمات و رهنمایی هایت جهانی سپاس . همیشه صحت و سلامت باشید. به امید موفقیت بیشترت . زنده باشید. مهدی بشیر

 7. admin گفت:

  خواهر گرامی جهانی سپاس از سروده زیبایت .منهم ششمین سالروز ۲۴ ساعت را برایت تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت ات را در مشاعره ۲۴ ساعت آرزو میکنم. موفق و سلامت باشید. مهدی بشیر

 8. admin گفت:

  ا ستاد بزرگوار جناب آقای عبدالتواب وهاب . جهانی سپاس از پیام زیبا تان . همیشه زنده و سلامت باشید. با عرض حرمت مهدی بشیر

 9. محمدیوسف جلال گفت:

  برادرارجمندوګرامی
  ششمین سال نشراتی سایت ۲۴ ساعت به شما ، همکاران وخواننده ګان مبارک باد
  توفقیات مزید از بارګاه خداوند متعال (ج) برای شما وهمکاران قلمی تان خواهانم

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما