۲۴ ساعت

19 فوریه
۳دیدگاه

کشتار مظلومانهء هزاره ها در پاکستان

تاریخ نشرسه شنبه ۱۹ فبروری  ۲۰۱۳ هالند

0000

کشتار مظلومانهء هزاره ها در پاکستان

ملبورن – آسترالیا

نوزدهم  فبروری ۲۰۱۳

***

قیوم بشیر

قیوم بشیر

از چندین ماه به این طرف جهانیان شاهد کشتار بیرحمانهء مردم مظلوم هزاره در شهر کویتهء پاکستان میباشند ولی هیچ اقدام عملی برای جلوگیری از این فجایع صورت نگرفته و نمی گیرد . آیا چه عواملی باعث شده تا قومی بر قوم دیگر بتازد وهمچنان  بدون در نظر گرفتن حق زیستن دیگران در آن خطه ، قتل عام ملیت مظلوم هزاره را در آن شهر ادامه دهند؟

 چرا هیچ مرجعی برای پایان بخشیدن به این جنایات اقدام جدی نمیکند ، همه میدانیم که جنگ و خشونت به هیچ عنوان راهء حل منطقی نخواهد بود ، زیرا اگر جنگ مثمر ثمر واقع میشد فلسطین دیگر مشکلی نمیداشت ، افغانستان بیشتر شاهد خونریزی ها نمی گشت ، عراق به آرامش کلی دست می یافت، مسلمانان برمه قتل عام نمی شدند وبلاخره  ده ها کشور دیگر که متأسفانه اکثرآ کشور های اسلامی می باشند هر روزه شاهد بخاک وخون غلطیدن اتباع خویش نمی شدند، ولی در واقعیت امر رهبری این حکومت ها براین کشور ها مقصر اصلی اند نه مردم، چنانچه دولت پاکستان به نظر من مقصر اصلی این قضایا میباشد ، زیرا حفظ جان ومال تبعهءهر کشوری بعهدهء دولت آن کشور است و اگر دولت پاکستان جدآ دراین رابطه اقدام نکند بدون شک یک جبههء دیگری نیز در آن کشور گشوده خواهد شد که سالها ادامه می یابد و جز تباهی و ویرانی و قتل و کشتار چیزی به ارمغان نخواهد آورد.

 البته لازم می بینم بعنوان یک انسان آزادهء مسلمان که از رنج های همنوعانم رنج می برم و خودم را غم شریک و همدرد ایشان می پندارم موضوعی را صادقانه و بدون آلایش ازمراجع عظام و علمای کرام بپرسم هرچند بیان این سخنان برای خیلی ها مشکل و حتی غیر قابل پذیرش خواهد بود ، اما واقعیت اینست که همین مراجع محترم جامعه به طرق مختلف خود را در مال و جان مردم سهیم میدانند و بنامهای خمس ، زکات ، سهم امام و امثال آن سالیانه مقادیری قابل ملاحظه ای از دارایی همین مسملمانان را دریافت می دارند ، دراین کاری ندارم که این سخنان به مزاج کسی خوش میخورد و یا بدش میآید ، آنچه مسلم است به نظر من هر ژورنالیست ، شاعر و نویسندهء آگاه مکلف است واقعیت های عینی جامعه را بدون درنظرداشت اینکه کسی از شنیدن و یا خواندن آن خوش ویا ناراحت میشودبیان کند، چنانچه خود را مکلف به بیان این مطالب دانسته و وظیفهء شرعی خودم میدانم تا نه تنها ذهنم را روشن سازم بلکه بعنوان یکی از پیروان این مراجع تقلید و بعباره ای مجتهدین دینی باید بدانم که آیا برای جلوگیری از قتل این مردم بیگناه که هزینهء زیستن خیلی از انسانها سالیانه بدوش آنها میباشد چه اقدامی عملی صورت گرفته شده است و شما منحیث بزرگان این مردم چه کاری را انجام داده اید ؟آیا فتوای شما بعنوان یک حاکم شرع و یا مرجع دینی در قبال این جنایات چیست؟ آیا لازم می بینید تا در مقابل شان عمل به مثل صورت گیرد و یا اینکه همچنان کشتار ، چور و چپاول اموال شانرا نظاره گر باشند و صدای خویش را نکشند و همواره بخاک و خون بغلطند تا مبادا یکبار دیگر از سرزمین آبائی خویش بیرون رانده شوند و خاطرات تلخ استبداد عبدالرحمن خان تکرار گردد؟ برایم دانستن این موضوع بسیار قابل اهمیت است و میخواهم واقعآ بدانم که چرا شما علمای دینی ما در قبال این مسئله چرا سکوت اختیار نموده و هیچ کاری نمیکنید؟   اینجانب نخست بعنوان یک انسان ، ثانیآ یک مسلمان میخواهم تکلیف شرعی خود را در قبال این قضایا بدانم و در ضمن آرزومندم برایم روشن شود که این برادران وخواهران هزارهء ما به چه گناهء ناکرده ای کشته میشوند و خانه و اموال شان به آتش کشیده ویا به یغما برده میشود؟ زیرا با بخاک و خون افتادن صدها تن از این مردم بیگناه طی انفجار هایی مهیب که اکثرآ در محل کسب و کاریعنی مارکیت های پر ازدحام بوقوع می پیوندد چرا هیچ دخالتی از سوی سازمان ملل متحد و یا اعضای کنفرانس به اصطلاح اسلامی که هردو به دهل دوسره و یا طبل میان خالی بیشتر شباهت دارند  صورت نمیگیرد که با وجود شاهد بودن براین کشتار ها مهر سکوت بر لب کوبیده و نظاره گر قتل عام ساکنین مظلوم شهر کویته هستند ودر حالیکه بیم آن میرود که  استبداد نابخشودنی عبدالرحمن خان یکبار دیگر در آنسوی مرز به اجراء در می اید و باعث آواره شدن هزاران نفر دیگر  خواهد شد. امید که جامعهء بین المللی و بخصوص سازمان کنفرانس اسلامی هرچه زود تر بجنبند و دراین رابطه اقدام جدی وعملی نمایند وگرنه در فردای قیامت دست همین مردم است و گریبان این نظاره گران بی خاصیت تحت هر عنوانی که باشد! دراین شکی نیست که بی کفایتی دولت های مسلمان و بخصوص دولت پاکستان این جو نامساعد را درجهان و بخصوص منقطه بوجود آورده تا هر جا مسلمان است ، آرامی کمتر دیده شود.از آنجا که مردم جهان و بخصوص مسلمانان کشور اسرائیل را بعنوان غده ای سرطانی در جهان می پندارند ، لازم است دولت پاکستان را نیز بعنوان میکروب ایدز شناسایی نمایند.

  در پایان شادی روح شهداء را استدعا نموده وبرای بازمانده گان شان صبر و شکیبائی مسئلت می نمایم.  به امید ریشه کن شدن امراض سرطان و ایدز در جهان تا بشریت نفسی به راحتی بکشد.    انشآالله

 

۳ پاسخ به “کشتار مظلومانهء هزاره ها در پاکستان”

  1. admin گفت:

    قیوم جان تشکر از نوشته زیبایت . منهم از جامعه بین المللی بخصوص سازمان ملل متحد و کنفرانس اسلامی و آنهائیکه داد از حقوق بشر میزنند میخواهم که هر چه زود تر جلو این کشتار بیرحمانهء مردم مظلوم هزاره در شهر کویتهء پاکستان را بگیرند.

  2. شهلا ولیزاده گفت:

    جناب هروی عزیز، با ابرازی تأثرم احساس مردم دوستی تانرا ستوده برای شما آسوده گی خاطر و برای ان مظلومان عدالت را آرزومندم. با درود!

  3. احساس همدردی ، قلم ، روشن دلی عقلا نیت ، هر نویسنده که در جنین فا جعه حساس است ، قابل تصدیق ، و ذ هن هر خو ا نند ه را بخود جلب میکند ، هرفرد در جامعه موا جه با جنین حادثه ای احساس درد مندی دارد ، با مید داد رس و فر یاد رس مظلو مان عا لم در هر نقطه ای از کره خا کی ،. سر افرا ز باشید محترم هروی.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما