۲۴ ساعت

09 مارس
۱ دیدگاه

تجلی زن

تاریخ نشر  یکشنبه  نهمم  مارچ  ۲۰۱۴ هالند

محترمه خانم لطیفه نوری

محترمه خانم لطیفه نوری

به مناسبت روز جهانی زن

تجلی زن

لطیفه نوری

۸  مارچ  ۲۰۱۴

****

بلبـــلان آواز در گــل یــافتنـــــد

شاعــران در زن تکــامــل یافتنــد

زن محبــت را تـــلافــی میکنـــد

خستگی را تــرمه بــافی میکنـــد

زن درخشـان میکنــــد الماس را

زن تجـــلی میــدهـــد احساس را 

هشتممارچ روز زن ، روز کسی که در زندگی هیچ روز نداشته از دست روزگار زن یعنی سنگ آسیاب زن یعنی مقاوم ترین موجود زن یعنی همه هستی بدون قلب زن قلب این کره خاکی از تپش باز میماند. همه هستی زندگی از برکت این موجود نفیس و نازک است، اما مثل سیم فولاد در کشمکش های زندگی هیچ وقت خراشیده نمیشود.

 زن است که کانون خانواده خود را با عشق و محبت سرشاری که دارد با اولاد همسر و خانواده دارد از هیچ گونه سعی و تلاش در حفظ آن دریغ نمیکند. اگر مردان یک لحظ بخود به اندیشند که بدون زن زندگی کرده میتوانند با اعتماد قوی گفته میتوانیم که نه زن یعنی زندگی، محبت، اعتماد، باور، حیّا و عشق است.

بدون اینها زندگی نا ممکن است اما یک تعداد از مردان نادان که نمیخواهند یک زن را از خود خوبتر ببینند و بهتر دانند تنگ نظری های خود خواهانه شان همیشه حقوق زن را زیر پا نموده و از همه خوبی های شان سوءِ استفاده میکند این زن است که همه مشکل زندگی را بدوش میکشد.

روز ( زن ) روز جهانی زن در اثر یک انقلاب در یک گوشه از جهان بوده کم، کم به بقیه نقاط تاثیر گذار میشود . در هشت مارچ سال ۱۸۵۷ زنان کار گر کار خانه بافندگی امریکا به دلیل شرایط سخت حکام بر قشر زن این کارگران دست به اعتراض زدند چون زنان در یک شرایط نا گوار زیست میکردند با دست مزد پایین و ساعات زیاد کار محرومیت از امکانات سوی استفاده های جنسی و کاری اینها همه باعث شد تا زنان دست به اعتراضات بزنند آنان خواهان حقوق کاری خود و حقوق مساوی با مردان بودند .

اما این اعتراضات توسط پولیس سرکوب گردید این اتفاقات باعث شد که زنان روشن فکر و انقلابی دنبال بدست آوردن حقوق خود باشند بعد از مدت زمان طولانی مبارزه در وقت جنگ جهانی دوم کم، کم اعتراضات شان اوج گرفت و به همکاری جنبش های انقلابی امریکا، آسیا، اروپا و افریقا توانستند در هشتم مارچ ۱۹۷۷ عنوانی روز جهانی زن در سازمان ملل به تصویب برسانند. بعد از آن هشتم مارچ بنام روز جهانی زن در سراسر جهان تجلیل میگردد . 

پایان

 

یک پاسخ به “تجلی زن”

  1. admin گفت:

    خواهر گرامی خانم لطیفه نوری به سایت ۲۴ ساعت خوش آمدید . زیبا و عالیست . هشتم مارچ روز جهانی زن بشما مبارک. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما