۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۱۲دیدگاه

آغاز پانزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت

تاریخ نشر دوشنبه چهارم میزان  ۱۴۰۱– ۲۶ سپتامبر  ۲۰۲۲ هالند

آغاز پانزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت

نوشتۀ : محمد مهدی بشیر

چهارم میزان ۱۴۰۱ خورشیدی برابر است به ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی و مصادف است به پانزدهمین  بهارنشراتی سایت ۲۴ ساعت یا سایت شما .

از پانزدهمین سال نشراتی سایت ۲۴ ساعت در شرایطی تجلیل میشود که اضافه ازیکسال ازفرار اشرف غنی خایین وطنفروش و دار ودستۀ فاسدش از کشور وتسلیم دادن افغانستان عزیز به طالبان وحشی میگذرد ودر این مدت درد و رنج مردم ما به اوج خود رسیده است ،اقتصاد کشور فروپاشیده ، قیمت‌ها بصورت سرسام آوری افزایش یافته و میلیون‌ها هموطن ما آواره و مهاجر گردیدند .

بیکاری بصورت بی پیشینه ای افزایش یافته و تعداد کثیری هم به جمع کسانی  پیوستند که دیگر توانایی تامین غذای روزانه خود را هم ندارند.

با به قدرت رسیدن دوباره برادران ناراضی کرزی حقوق حقهء هموطنان ما بخصوص اقلیت های مذهبی ساکن کشور سلب شده و بار ها در کابل و سایر ولایات هدف حملات تروریستی گروه به اصطلاح داعش ؟؟؟ قرار گرفتند و طالبان وحشی در اکثر نقاط کشور هموطنان هزاره ما را به طور اجباری از خانه هایشان آواره نموده و تعدادی را نیز به بهانه های مختلف زندانی و تیرباران نمودند ، چنانچه این روال همچنان جریان دارد و متأسفانه از سازمان به اصطلاح ملل متحد که در حقیقت طبل میان خالی بیش نیست کاری ساخته نیست و تنها به این نکته اکتفأ مینمایند که هرازگاهی آنرا محکوم نمایند.

این گروه جاهل وتاریک اندیش با سلب حقوق زنان اجازه سفر و کار را از آنها گرفتند و با تحمیل حجاب اجباری بر بانوان حتی مکاتب را بروی دختران بالاتر از صنوف ششم بستند و اجازه درس خواندن را برایشان ندادند، چنانچه بدستور باداران پنجابی خویش همانند دوران نخست حاکمیت شان که بین سالهای  ۱۹۹۶ –  ۲۰۰۱  اتفاق افتاد میگویند ما طبق شریعت اسلامی به حقوق اقلیت ها ، زنان و دختران متعهد هستیم و روی بازگشایی مکاتب متوسطه و لیسهء دختران در افغانستان کار میکنیم.

این درحالیست که اخیرآ نورالله منیر، سرپرست قبلی وزارت معارف  طالبان گفته  که دراکثر مناطق  کشور مردم نمی‌خواهند  دختران ۱۶ سالۀ خود را به مکتب بفرستند. این پنجابی جاهل و تاریک اندیش و ضد زنان و دختران مانند سخنگویان نابکار شان دروغ میگوید غافل از اینکه کمتر کسی پیدا میشود که مخالف رفتن دختران شان به مکتب باشند. 

موضوع دیگری را که باید یاد آوری کنم آزادی بیان و مطبوعات درافغانستان است، با تسلط طالبان متعصب وتاریک اندیش برکشور ، آزادی بیان از بین رفت ، صد ها تن از خبرنگاران اعم از زن ومرد تهدید، بازداشت و شکنجه شده‌اند و بیش از صد رسانه‌ به فعالیت‌ شان پایان دادند. 

در اینجا نقل قولی را تقدیم شما عزیزان مینمایم :

(( براساس گزارش سازمان خبرنگاران بدون مرز، در یک سال حاکمیت طالبان ۴۰ درصد رسانه‌های افغانستان بسته شده‌اند . همچنان، در مجموع ۶۰ درصد خبرنگاران و به‌ ویژه ۷۶ درصد خبرنگاران زن، بیکار شده‌اند و در ۱۱ ولایت کشور هیچ خبرنگار زن حضور ندارد.

بربنیاد این گزارش، جایگاه آزادی رسانه‌ها در افغانستان، در مقیاس جهانی، در سال گذشته از ۱۲۲ به جایگاه ۱۵۶ سقوط کرده است.

طالبان از همان نخستین روزهای تسلط خود بر افغانستان، قواعد سختگیرانه‌ای بر رسانه‌های آزاد افغانستان اعمال کرد. ازآن میان، بیشترین فشار متوجه زنان خبرنگار و فعال در رسانه‌ ها بود. طالبان قواعدی در زمینه حجاب اجباری برای زنان خبرنگار وضع کردند و از حضور زنان در برنامه‌ های تفریحی، سرگرمی، سینمایی و هنری جلوگیری به عمل آوردند.))

اکنون قضاوت به شما دوستان عزیز میگذارم که ببینید برادان ناراضی کرزی خایین چی کردند و چی میکنند!!!

امیدوارم روزی فرا رسد تا یکبار دیگر با اتحاد وهمبستگی هموطنان ما  شاهد نابودی این دشمنان انسانیت در کشور ما باشیم تا همه اقشار ملت از حقوق حقه شهروندی برخورد گردند و صلح و صفا در کشور ما حکمفرما گردد ، انشأالله

هموطنان عزیز و دوستان محترم ، جا دارد که یاد آوری کنم که پانزده سال قبل در اولین روز نشر سایت ۲۴ ساعت درسر لوحه آن چنین نوشته بودم :

بیاد داشته باشید که ۲۴ساعت نشریه انترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

سایت ۲۴ ساعت و همکاران قلمی آن به تمام اقوام و قبایل افغان احترام داشته واز آزادی بیان حمایت کرده و میکنند و مطالبی که در آن نشر میشود بدون شک عقاید نویسندگان محترم آن  است و نظر ۲۴ ساعت نمی باشد.

موضوع دیگری را که باید یاد آوری کنم این است که :

۲۴ ساعت  تنها مطالبی را بدست نشر میسپارد که با پالیسی نشراتی آن مطابقت داشته باشد ،لهذا از نشر مطالب مغایر آن معذرت میخواهد.

عزیزانیکه تازه به سایت ۲۴ ساعت پیوستند باید بدانند که هر نویسنده ، شاعر ، محقق ، کار تونیست ، داستان نویس ، صحی و… از خود آرشیف جدا گانه دارند و زیر هر مطلبی که نشر میشود نام نویسنده آن نوشته شده است که با کلیک کردن آن میتوانند مطالب خود و دیگران را از شروع همکاری خود ببینند.

طی پانزده سال نشراتی در سایت ۲۴ ساعت حدود (۲۴۰۰۰ / بیست و چهار هزار) نوشته های جالب ، خواندنی  و کارتون های عالی را از نویسنده گان ، شاعران ، پژوهشگران ، قلم بدستان و کارتونیستان محترم از اکثر نقاط جهان به نشر رسیده و طی این مدت اضافه از (۱۷۰۰۰ / هفده هزار) دید گاه  و نظریات سودمند نویسنده گان و خواننده گان محترم  نشر شده وکسانیکه علاقمند باشند میتوانند آنها را ببینند.

نکته دیگری که قابل یاد آوری میباشد اینست که تعدادی از عزیزان همینکه مطالب ارسالی شان در سایت نشر و در فیسبوک های آن به اشتراک گذاشته میشود دلشان جمع شده و حتی بخود زحمت نمیدهند تا سری به سایت بزنند و دیدگاه خود را بنویسند و یا یک تشکر خشک و خالی از کسی نمایند که زحمت دیزاین و نشر آنرا کشیده است .

در اینجا جا دارد تا این روز خجسته را به همه هموطنان عزیز ، خواننده گان محترم بخصوص همکاران گرامی ام ، دوستان فسیبوک و گروه های مربوط به آن تبریک عرض نموده و منتظر همکاری های بیشتر شان باشم.

همچنان از آنعده همکاران عزیز و دوستان گرامی که لطف کردند با ارسال پیامهای تبریکی ، ایمیل ها و صحبت های تیلفونی آغاز پانزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت را تبریک گفتند جهانی سپاس مینمایم و موفقیت و سلامتی همۀ شانرا با خانواده های محترمشان آرزو مینمایم. 

در اینجا باید علاوه کنم که تعدادی از عزیزان محترم  پیشنهاداتی دارند که بدینوسیله تقدیم میگردد:

جناب استاد عبدالجبار توکل هروی در پیام تبریکی خود فرموده اند :

  پیشنهاد میکنم که گهگاهی از آثار پدر بزرگوار تان مارا مستفیض فرمایید .

با تشکراز حسن نظر جناب استاد توکل هروی احترامانه  بپاسخ شان عرض میکنم ، که همین اکنون نشر کتابهای هزار و یک حکایت و تکملهء حواشی نفحات الانس شرح حال مولانا جامی قدس سره در سایت ۲۴ ساعت و فیسبوکهای آن ادامه دارد و قبلآ هم آثاری از ایشان ازین طریق به نشر رسیده و در آینده نیز با دوستان شریک خواهم ساخت .

همچنان جناب استاد عصمت رسا چنین نوشته اند:

من بخوبی می دانم که پیشبرد کار سایت ۲۴ ساعت خواهان وقت فراوان ، امکانات لازم پولی و تامینات خوب تخنیکی می باشد. با آنهم اگر ممکن باشد؛  بخش “ مصاحبه ها با شخصیت های فرهنگی و کارشناسان امور سیاسی و اقتصادی “ در کار سایت علاوه گردد ، یک اقدام نیک خواهد بود.

هکذا در صورت امکان ( وقت، امکانات مادی – تخنیکی) یک بخش ویدویی در سایت علاوه گردد ؛ بهترخواهد بود. 

ضمن تشکر از جناب استاد رسا عزیز به عرض میرسانم که پیشنهاد تان عالی و قابل قبول است . متاسفانه اینجانب نظر به مصروفیت های فرهنگی و کار نشرات سایت نمیتوانم بخش “ مصاحبه ها با شخصیت های فرهنگی وکارشناسان امور سیاسی و اقتصادی “ را پیش ببرم ، اگر جنابعالی این بخش را بدوش میگیرید بنده موافقم واگر کسی دیگر را سراغ دارید معرفی کنید.

همچنان در پاسخ پیشنهاد دوم تان

طوریکه میدانید۲۴ ساعت نشریه انترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته که برایش کمک مادی شود ، اگر روزی تاجران ما ازکشور های جهان حاضر شوند و اعلانات تجارتی خود را به سایت ۲۴ ساعت بدهند ما هم پیشنهاد دوم تان را عملی خواهیم کرد.

دراخیر یکبار دیگر آغاز پانزدهمین بهارنشراتی  سایت ۲۴ ساعت را به همهء هموطنان عزیز ، همکاران گرامی ، دوستان فیسبوک و گروه های مربوط به آن تبریک عرض نموده منتظر همکاری های بیشتر عزیزان هستم.

همچنان یک خواهش کوچک هم از دوستان فیسبوک دارم که لطفا مطالبی را که با شما عزیزان شریک میسازم یکبار مطالعه و بعد لایک و کامنت بگذارید، طوریکه دیده میشود مطلب هنوز کاملا به اشتراک گذاشته نشده که توسط عزیزان لایک میشود.

باعرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

۱۲ پاسخ به “آغاز پانزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  آغاز پانزدهمین بهارنشراتی  سایت ۲۴ ساعت را به همهء هموطنان عزیز ، همکاران گرامی ، دوستان فیسبوک و گروه های مربوط به آن تبریک عرض نموده منتظر همکاری های بیشتر عزیزان هستم. مهدی بشیر

 2. عزیزه عنایت گفت:

  این موفقیت بزرگ را برای شما و همۀ علاقه مندان و دست اندرکاران سایت جهانی ۲۴ ساعت تبریک میگویم و از خداوند برای تان پیروزی های روز افزون میخواهم .

 3. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر گرامی ام مهدی جان پانزدهمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت را خدمت شما ، همکاران گرامی تان و همه فرهنگیان وفرهنگ دوستان عزیز تبریک وتهنیت گفته ، سعادتمندی و مؤفقیت روز افزون شما را تمنا دارم.
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا

 4. ظفر خان اهتمام گفت:

  سلام و احترامات تقدیم است !
  پانزدهمین سالروز سایت زیبا و خواندنی ٢۴ ساعت را به شما دوست عزیز آقای بشیر و همهء علاقمندان و همکاران گرامی تان تبریک عرض میدارم

 5. عبدالله هروی گفت:

  برادر محترم آقای بشیر، پانزدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت را بشما و همکاران عزیز تان تبریک عرض میکنم . به آرزوی سلامتی و موفقیت های بیشتر تان.

 6. عالیه میوند قمر گفت:

  جناب محترم آقای مهدی بشیر گرامی مدیر گرانقدر و فعال سایت ۲۴ ساعت
  صمیمانه‌ترین تبریکات و تمنیات نیک خودرا به مناسبت پانزدهمین سالگرد سایت وزین و پر بیننده شما و همه دوستان و عزیزان و فرهنگیان گرانقدر مبارک باد می‌گویم موفقیت های بی پایان توام با سلامتی و پیروزی برای جناب شما خواهانم .

 7. عالیه میوند قمر گفت:

  جناب محترم آقای مهدی بشیر
  پانزدهمین بهار نشراتی سایت وزین و پرطرفدار دار ۲۴ ساعت را برای جناب شما و همه همکاران دوستان فرهنگیان عزیز تبریک و تهنیت عرض میدارم و این موفقیت بزرگ برای شما مبارک باد
  با حرمت و ارادت

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما