۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۱۹دیدگاه

دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت به همۀ …

تاریخ نشر پنجشنبه ۴ میزان  ۱۳۹۸ –  ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۹ هالند

دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت

به همۀ عزیزان محترم مبارکباد

نوشته: محمد مهدی بشیر

*********

دوستان عزیز ، هموطنان گرامی ، خواننده گان و همکاران محترم !

امروز پنجشنبه چهارم میزان ۱۳۹۸ خورشیدی برابر است به ۲۶ ستامبر ۲۰۱۹ میلادی و مصادف است به دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت. من این روز را به تمام دوستان گرامی و همکاران عزیز تبریک میگویم.

دوازده سال قبل در چنین روز ی نظر به علاقه که با مسایل فرهنگی و نشراتی که داشتم تصمیم گرفتم که سایت اینترنتی ۲۴ ساعت را در افول مطبوعات کشور و آزادی بیان در سراسر جهان به اهتزازدر آمد و تقدیم عزیزانیکه تشنه چنین سایت و نشریه آزاد و بیرون مرزی بود نمایم.

۲۴ ساعت دوازده سال قبل در اولین روز نشراتی خود در خط مشی تعین شده اش  مختصرآ چنین بیان نمود بود.

بیاد داشته باشید که :

۲۴ساعت نشریه اینترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

همانطور قرار وعده خود و مشی نشراتی که اعلام کردم به آن ادامه داده و میدهم.

دوستان عزیز و گرامی !

۲۴ ساعت دوازده سال قبل با تنهایی شروع به نشرات کرد و اکنون بیش از بیست هزار مطالب محتلف از قبیل مقالات سیاسی ، پژوهشی ، معلوماتی ، مقالات آموزنده ، اشعار جالب انتقادی ، اجتماعی ، طنز ، داستان ، کارتون ، خاطرات ،مسایل جهان و منطقه ، مشاعره ، گفتگو ها و گزارش ها ، معرفی کتاب ها ، مسایل دینی و غیره را از نویسنده گان ، شاعران و قلم بدستان محترم از سراسر جهان نشر نموده و مینماید و اکنون صدها همکار و هزاران خواننده دارد.

هموطنان محترم !

۲۴ ساعت امسال در چنین روزی از سالروز تاسیسش تجلیل میکند که دو روز بعد در افغانستان تعداد زیادی خود را که بیشتر آنها دستشان بخون ملت ، فساد اداری ، چپاولگری ، خشونت علیه زنان و دختران ، آدم ربایی و تجاوز جنسی آلوده است به  ریاست جمهوری انتخاب نموده اند و همه خواب ارگ را میبینند. امیدوارم که هموطنان عزیز ما فریب این خاین ها رانخورند و باید بدانند که « آزموده را آزمودن خطاست » و به کسی رای بدهند که دستش بخون ملت آلوده نباشد و جیبش از پول بیت المال پر . اما متاسفانه تعداد زیادی از این خاین ها و معاونین آنها خر نداشتند که به کو بالا شوند اکنون از پول دزدی و آدمکشی مالک ملیون ها دالر ، دهها اپارتمان چند منزله ، وصد ها حساب بانکی در داخل و خارج کشور  شدند و باید به این خاین های فاسد لعنت ونفرین فرستاد.

دوستان عزیز !

با وجودیکه ۲۴ ساعت مربوط به هیچ گروه و سازمانی ارتباط ندارد و همیشه از حقایقی که در کشور اتفاق افتاده  دفاع کرده و جنایتکاران و دور غگو ها را رسوا نموده و مینماید. ولی متاسفانه تاکنون این خاین ها و فاسد ها و دولتمندان کار واقعی را انجام نداده اند که ما از آنها دفاع نماییم .

هموطنان گرامی !

موضوع دیگری را که باید خدمت عرض کنم اینست که :

طی دوازده سال گذشته  تفنگسالار ها ، راکت انداز ها ، چپاولگر ها ، آدمکش ها ، تفرقه انداز ها ، متعصبین دشمنان فرهنگ و هنر و غیره وطنفروش ها چندین بار به سایت ۲۴ ساعت حمله های تروریستی و انتحاری انجام دادند و حتی کمپیوتر م را چند بار بکلی ازبین بردند که ترمیم هم نشد . این وطنفروش ها باز هم  طی چند هفته اخیر به اثر حملات انتحاری شان ضرر های به کمپیوتر و سایت بنده وارد نمودند و با وجودیکه از مدت پنج سال است که طوریکه بعضی عزیزان از مریضی ملهکی که دامنگیرم شده است که اکثرآ اطلاع دارند و نظر به این مشکلات نمیتوانم در دعوت های فرهنگی که دوستان عزیزم مرا گاهی دعوت میکنند اشتراک نمایم و خوشبختانه میتوانم هنوز هم چیزی بنویسم و با شما درد دل نمایم. با وجود این همه مشکلات صحی  اکثر وقت ها ساعت ها و روز ها بعد از اینکه از وظیفه بخانه می آیم اولا مشغول ترمیم سایت میشوم که این جانی ها یا دشمنان فرهنگ و هنر مردم افغانستان حمله انتحاری کردند و بعدآ ایمیلم را باز میکنم و بعضی مطالب را انتخاب و بعد از مطالعه اگر وقت بود آنها را آماده نشر مینمایم.

همکاران گرامی ، استادان و خواننده گان  محترم !

جهانی سپاس از آنعده عزیزانیکه لطف نمودند و با  ارسال پیام های زیبا ، کارت ها و گل های مقبول و تیلفونی آغاز دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت را از سراسر جهان  تبریک گفته اند و از آنعده که فقط عاشق نشر مطالب و نام خود اند و با وجودیکه از یکماه قبل اطلاعیۀ در این باره نشر نموده بودم توجه نکردند و حتی چیزی نوشته نکردند از ایشان هم تشکر و دوازدهمین سال تاسیس ساست ۲۴ ساعت را به تک تک شان تبریک عرض نموده به آنهایکه تبریک گفتند وآنهاییکه گوش های خود را  پخته و چشمان خود را پت نمودند ، موفقیت وسلامتی شانرا خواهانم .

پاسخ به بعضی از پیشنهادات دوستان !

جناب محتزم آقای استاد محمد اسحاق ثنا چنین پیشنهاد نموده اند :

– من همچنان ادامه نشر حکایات ادبی… را انتظار می برم. جناب آقای ثنا ، تشکر از پیشنهاد تان. این کتاب نزد من نیست و نزد برادرم قیوم جان در آسترالیا است . از ایشان میخواهم در صورت فرصت داشتند آنرا تایپ و برایم بفرستند که نشر کنم .

جناب پوهنوال داکتر اسدالله حیدری چند پیشنهاد دارند که تقدیم میکنم :

– تا جائیکه دیده میشود برای بعضی ها فقط وفقط نشرمطلب ارسالی خودشان مهم ودلچسپ بوده وحتی به دیدگاه دیگران در بارهء مطلب ارسالی شان وقعی نمی گزارند. بسیاربهترومناسبترخواهد بودکه به دیدگاه دیگران ولوبا یک سطرجواب داده شود وهرمطلبی را که خود انسان مطالعه میدارد، خوبی ها ویا از کاستیهای آن ابرازنظرنماید تا بدینو سیله باعث تشویق ویا اصلاح ارسال کننده گردد که در نتیجه همه از یک دیگر بیاموزیم. جناب آقای حیدری عزیز ، ممنون پیشنهاد تان. باید به عرض برسانم که من با این پیشنهاد شما موافق هستم . چی بهتر است که نویسنده گان و شاعران محترم لطف نمایند و قتی که شعر یا مقاله شان نشر میشود اولا دیدگاه خود را در پایین مطلب خود بنویسند و اگر دوستان در باره مطلب شان چیزی نوشته اند پاسخ بدهند و سری هم به مطالبی که تازه نشر شده بزنند و نظر خود را بیان نمایند تا آنها هم در مورد نوشته شان نظر بدهند و خواننده گان محترم فیسبوک های آن هم علاوه از فیسبوک در سایت هم کامنت بگذارند.

همچنان نوشته اند که :

– دین مقدس اسلام میفرماید آنچه را میدانید به دیگران بیاموزانید وآنچه را نمیدانید ازدیگران بیاموزید ، یعنی انسان درعین حال هم آموزگاروهم آموزنده یا یاد گیرنده باشد.

فرموده شما درست است باید همینطور باشد.

آقای حیدری در پیشنهاد اخیر خود نوشته اند :

– حالا که صحت آقای بشیرچندان خوب نمیباشد وبرعلاوهء کارهای سایت ۲۴ ساعت برای امرارحیات کارهای رسمی دیگری هم دارند که ایشان با دوکارثقیل پنجه نرم میدارند.

ما همکاران سایت ۲۴ ساعت که ازلطف ومرحمت نهایت زیاد و همیشگی آقای بشیر،دائماً مستفید بوده ایم ، باید درفکرصحت ایشان نیز باشیم. از ارسال مطالب پیهم خود یعنی درهرهفته از ارسال دو، سه حتی چهارمطلب جداً خود داری نمائیم . هرمطلب یک وقت کافی برای خواندن، دیزاین نمودن ونشرآن لازم دارد.

تشکر از جناب آقای حیدری ، تا جاییکه توانم باشد مطالب عزیزان را نشر و دیزاین میکنم و هیچکس را هم آزرده نمیکنم. از لطف شما که بفکر من هستید جهانی سپاس.

برادر محترم واستاد گرامی جناب آقای شاه محمود محمود تشکر از پیشنهاد های تان. ایشان فرموده اند که :

– پیشنهاد میکنم تا صفحه جداگانه ایجاد شده و اسم و تصویر نویسنده ، شاعر ، کارشناس و مبصر در آن صفحه یا دریچه ؛ جا داده شود. زمانیکه مطلب دوستان انتشار پیدا میکند اتومات به آرشیف همان نویسنده و یا شاعر انتقال داده شود . تا بعداً ؛ مثلاً اگر بالای تصویر من کلیک شود تمام نوشته های من با ذکر تاریخ و کومنت ها و تبصره ها به نمایش گذاشته شود .

استاد محترم باید به عرض برسانم که بنده از چندین سال است که این کار  را کردم و هر نویسنده ، شاعر، پژوهش گر ، داستان نویش و غیره آرشیف خود را دارد. شما و هر نویسنده دیگر وقتی که وارد سایت میشوید بعد از چند سطر نوشته است ادامه مطلب . در زیر آن نام شما و نام نویسنده و یا شاعر آن نوشته است و در آخز مطلب هم همچنان نام شما و یا نویسنده مطلب نوشته است.شما با کلیک بالای نام خود میتوانید تمام مطالب خود را ببینید و مطالعه کنید.

همچنان آقای استاد شاه محمود محمود پیشنهاد دیگری نموده اند که شما را به مطالعه آن دعوت میکنم :

– همچنان من به نسبت مصروفیت های پژوهشی و ناتوانی صحی نتوانستم تا به صفحه و مطالب دوستان سر بزنم در حالیکه قبلاً اشعار و مطالب دوستان را پیام یا کومنت مینوشتم . اما امروز دیده میشود که  مطالعه نمودن و نقد مطالب دوستان کم رنگ تر شده است . آرزومندم دوستان ما به این نکته توجه نمایند.

جناب آقای شاه محمود محمود، بنده از شما و همچنان از دیگر دوستان عزیز تقاضا میکنم که همه در مطالب همدیگر کامنت بگذارند واز آنها با وجود مصروفیت ها مطالعه حتی اگر نواقصی دارد در باره آن انتقاد کنند، زیرا در سایت ۲۴ ساعت آزادی بیان است البته با مراعات عفت قلم .

در آخرین پیشنهاد خود آقای استاد شاه محمود نوشته اند که :

– همچنان در صورت امکان سیمینار های مجازی و یا محافل ادبی، هنری و تاریخی و یا یادبود نویسنده ها و دانشمندان و مؤرخین از طریق سایت ۲۴ ساعت برگزار گردد تا دوستان و هموطنان ما بیشتر سهم بگیرند و مطالب را نقد و تبصره نمایند. نمیدانم در گذشته سایت ۲۴ ساعت از این کار ها نموده است یا خیر؟

استاد عزیز !

پیشنهاد عالیست . باید به عرض برسانم که سایت ۲۴ ساعت بعضی از این کار ها را مختصرآ نموده و ۲۴ یگانه سایتی در جهان است که مربوط به هیچ گروه ، حزب و سازمانی نیست که برایش کمک مالی برسد که چنین محافل فرهنگی را در بیرون از سایت انجام دهد و همین قدر که بنده در باره سایت  مصرف میکنم . همه از یک معاش بخور ونمیری است که دارم واز آن کمپیوتر میخرم ، ماهانه برای نگهداری مطالب عزیزان میپردازم ومتاسفانه مدت پنج سال میشود که من از تعطیلات تابستانی خود نتوانستم استفاده کنم .چندین بار نوشته کردم و از تاجران افغان خواهستم که من در سایت جای را به اعلانات شما اختصاص میدهم و ۲۴ ساعت در سراسر جهان خواننده دارد و شما میتو انید با تبلیغات اجناس تان هم خدمتی به سایت ۲۴ ساعت نمایید وهم آنها را از این طریق بهتر بفروش برسانید و خریدار بیشتر پیدا کنید.

در مورد دیگر پیشنهاد ات عزیزان بعدآ  تصمیم میگرم.

در خاتمه باعث آزار و  اذیت و وقت گرانبها  شما دوستان گرامی نشده صحت وسلامتی همه تانرا خواهانم و تا سال آینده اگر حیات باقی بود باز هم  این روز را با هم تجلیل خواهیم کرد.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۹

 

۱۹ پاسخ به “دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت به همۀ …”

 1. admin گفت:

  تکرار :
  همکاران گرامی ، استادان و خواننده گان  محترم !
  جهانی سپاس از آنعده عزیزانیکه لطف نمودند و با  ارسال پیام های زیبا ، کارت ها و گل های مقبول و تیلفونی آغاز دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت را از سراسر جهان تبریک گفته اند و از آنعده که فقط عاشق نشر مطالب و نام خود اند و با وجودیکه از یکماه قبل اطلاعیۀ در این باره نشر نموده بودم توجه نکردند و حتی چیزی نوشته نکردند از ایشان هم تشکر و دوازدهمین سال تاسیس ساست ۲۴ ساعت را به تک تک شان تبریک عرض نموده به آنهایکه تبریک گفتند وآنهاییکه گوش های خود را  پخته و چشمان خود را پت نمودند ، موفقیت وسلامتی شانرا خواهانم . مهدی بشیر

 2. گرانقدر برادر عزیز جناب محمد مهدی جان بشیر سلام و علیکم!
  یکبار دیگر دوازدهمین سالگرد تاسیس و طلوع سایت وزین و زیبا ۲۴ ساعت را به شما گرداننده گرامی و هموطنانم تبریک و تهنیت میگویم.
  خوشحالم مدت چند سال همکار و همراه سایت ۲۴ ساعت میباشم بسی مطالب بنده با توانایی دستان برادر عزیزم در سایت ۲۴ ساعت انتشار یافته است و مورد خوانش بزرگان و دوستان قرار گرفته است . این خدمت شما هرگز فراموش من و سایر هموطنانم نمیگردد. به خصوص در این سالیان که شما ناراحتی صحی دارید.
  برادر عزیز من جواب پیشنهاد های خود را دریافت نمودم و موفقیت های مزید شما را از ایزد منان استدعا دارم.
  امروز سایت ۲۴ ساعت بدون وقفه در خدمت هموطنان قرار دارد و ارزومندم تاجران و شرکت هایکه میخواهند اعلان شان در سایت ها انتشار پیدا کند جای مناسب سایت ۲۴ ساعت میباشد. که اعلان و آگاهی شما را به سراسر دنیا میرساند.
  در پایان یکبار دیگر موفقیت بیشتر شما برادر عزیز را دراین راستا از خداوند منان استدعا دارم صحت و سلامتی شما همچنان ارزومندم

  • admin گفت:

   جهانی سپاس از حسن نظر برادر بزرگوار و استاد گرامی جناب آقای شاه محمود محمود!
   منهم باردیگر آغاز دوازدهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت و یا سایت مردم افغانستان را بشما و تمام هموطنان و همکاران گرامی تبریک میگویم . از اینکه پاسخ پیشنهادات شما مورد تایید قرار گرفته است خوشحالم . به امید موفقیت های بیشتر ورهنمایی های ارزنده تان. مهدی بشیر

 3. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر عزیزم مهدی جان ضمن عرض سلام وآرزوی سلامتی تان ، دوازدهمین سال تأسیس سایت وزین ۲۴ ساعت را به شما ، همکاران قلمی تان و همه خوانندگان عزیز تبریک وتهنیت عرض نموده ، خداوند عز وجل را شاکرم که چنین توفیقی را نصیب شما نموده است تا با همه مشکلات موجود مؤفق شدید سایت زیبا و پرخواننده ۲۴ ساعت را همچنان زنده نگهدارید و با خدمات شبانه روزی در خدمت فرهنگ و فرهنگیان عزیز قرار بگیرید . بدون شک گردانندگی یک سایت آنهم با تنهایی کار آسان و ساده ای نیست و شما با پشت کار شبانه روزی و با تحمل زحمات فراوان این مؤفقیت را بدست آوردید تا در دل های هموطنان ما جای بگیرید. یکبار دیگر برایتان مبارکباد گفته ، سعادتمندی و سرفرازی شما را تمنا دارم.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی

  • admin گفت:

   برادر عزیزم قیوم جان ُ تشکر از پیام و حسن نظرت . بنده هم آغاز دوازدهمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام دوستان و همکاران گرامی تبریک میگویم . به آرزوی موفقیت وسلامتی تان. مهدی بشیر

 4. فریده کریمی گفت:

  برادر محترم و ادمین عزیز سایت وزین ۲۴ ساعت !
  درود بشما که واقعآ طی دوازده سال توانستید با همه مشکلات این سایت زیبا را به موفقیت برسانید. بنده که از تقریبا دوسال میشود که از خواننده گان ۲۴ ساعت هستم و بشما و همکاران قلمی تان افتخار میکنم که چنین سایتی را در غربت به این زیبایی و بدون هر نوع تعصب به لسان های ملی ما دری و پشتو تقدیم هموطنان محترم مینمایید. لطفآ تبریکات و تمنیات نیک مرا بمناسبت دوازدهمین بهار این سایت زیبا بپذیرید.
  بنده به تایید نوشته زیبا تان از هموطنان گرامی هم از برادران و خواهران عزیز خود میخواهم که در انتخابات ریاست جمهوری فریب انسان های پست ، دروغگو ، جنایتکار ، چپاولگر و وطنفروش را نخورند و به کسی رای بدهند که دستش بخون عزیزان ما آلوده نباشد. به آرزوی موفقیت های بیشتر ادمین عزیز.

  • admin گفت:

   خواهر گرامی محترمه خانم فریده کریمی !
   ممنون لطف و پیام عالی تان به مناسبت دوازدهمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت باز هم بشما و هموطنان عزیز تبریک میگویم . همچنان آرزو دارم که فردا مردم عزیز ما در پای صندوق های رای فریب هر دزد و تقلب کار را نخورند و در وقت رای دادن خوب فکر کنند که کی به درد این کشور میخورد. مهدی بشیر

 5. عبدالله هروی گفت:

  برادر بزرگوار جناب آقای محمد مهدی جان بشیر !
  تشکر از زحمات دوازده ساله فرهنگی تان و از نوشتن مقاله عالی و جالب . بنده هم آغاز دوازدهمین سالروز سایت وزین ۲۴ ساعت را بشما ، خانواده محترم ، هموطنان عزیز و همکاراک گرامی تان صمیمانه تبریک میگویم و موفقیت همه را خواهانم .

  • admin گفت:

   ممنون برادر محترم آقای عبدالله هروی ،تشکر از پیام تان. بازهم دوازدهمین سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام مردم افغانستان تبریک عرض میکنم. زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 6. عزیزه عنایت گفت:

  دوازدهمین سال نشراتی سایت وزین و مردمی ۲۴ ساعت را به شما برادر گرامی جناب محمد مهدی بشیر مدیر مسوول ، همکاران قلمی سایت و همه علاقه مندان این سایت تبریک گفته موفقیت های روز افزون شان را از خداوند متعال ارزو دارم .
  باید بگویم که سایت جهانی ۲۴ ساعت همانطوریکه از نامش پیداست دقیقا که ۲۴ ساغت با مطالب دلچسپ خواندنی ، اشعار شاعران مطالب آموزشی و آگاهی دهنده و ده ها موضوع دیگردرخدمت هموطنان و فارسی زبانان قرار دارد که اینهمه از سعی و تلاش های خسته گی ناپذیر مدیر مسوول جناب محمد مهدی بشیر میباشد که این موفقیت بزرگ را برای شان تبریک میگویم واز خداوند میخواهم همیشه سلامت و شادمان باشند
  علاوتا پیشنهاد های دوستان و پاسخ های آنرا نیزخواندم که دقیقا
  دراین مدت بیشتر از ده سال ارتباط که با این سایت جهانی دارم مسوولین آن همه موضوعات را در نظر گرفته اند که این خود یک موفقیت و افتخار همۀ وطنداران و وطن ما میباشد .

  • admin گفت:

   خواهر عزیز و گرامی محترمه خانم عزیزه عنایت !
   جهانی سپاس از پیام عالی و حسن نظر تان به مناسبت دوازدهمین بهار سایت ۲۴ ساعت . منهم بار دیگر سالروز این سایت را بشما و تمام همکاران عزیز تبریک میگویم. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 7. عبدالکریم عزیزی گفت:

  برادر محترم جناب آقای بشیر !
  ضمن عرض سلام و به آرزوی سلامتی شما ، دوازدهمین بهار خجسته سایت وزین ۲۴ ساعت را بشما و تمام هموطنان عزیز و همکاران گرامی تان تبریک عرض میکنم. امیدوارم که روزی شاهد پنجاه سالگی این سایت زیبا باشیم .

  • admin گفت:

   برادر محترم آقای عبدالکریم عزیزی ، تشکر از پیام و حسن نظر تان. منهم دوازدهمین سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت را بشما و همۀ هموطنان عزیز تبریک میگویم . زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 8. آشوک داس گفت:

  درود ، مهر و محبت بیکران نثار برادر گرانقدر ، فرهیخته ، خردمند ، شخصیت والاگهر و معزز جناب محترم محمد مهدى بشیر گرانمایه !
  دوازدهمین سالگرد تاسیس سایت ٢۴ ساعت را بجناب محترم شما ، ادیبان ، نویسنده گان ، شعرا و فرهنگیان گران ارج از صمیم قلب تبریک و شادباش گفته موفقیت هاى هرچه بیشتر بشما و سایت ٢۴ ساعت آرزودارم.

  • admin گفت:

   ممنون دوست و برادر گرامی آقای آشوک داس عزیز ، دوازدهمین سالروز سایت ۲۴ ساعت بشما و تمام هموطنان عزیز مبارک . زنده و سلامت باشید .
   مهدی بشیر

 9. براد نهایت عزیز وگرامی فرهنگی فرهیخته وخدمتگار صادق فرهنگ وطن عزیز ما،آقای محمد مهدی بشیر!
  بعد ازتقدیم سلام وآرزوی صحتمندی کامل تان،جهان سپاس از نشر مطلب ارسالی ام راجع به دوازدهمین سالگرد میمون و مبارک سایت زیبا ، و وزین ۲۴ ساعت ،محبوب القلوب همه افغانهای وطندوست وخار چشم و خنجر قلب دشمنان وطن و نوکران بیگانگان.
  شکرانهء بیپایان از روشنی انداختن دیدگاه های من واز تآیید آن.
  من هم نظرات شمارا در باره تآیید وپشتیبانی میدارم . از فرهنگیان و همکاران سایت وزین ۲۴ ساعت خواهشمندم هرگاه با دیدگاه هایم موافق باشند آنرا تآیید دارند و اگر موافق نباشند نظر خود را ارائه داشته و بنده را رهنمائی دارندممنون خواهم گردید.
  با عرض حرمت
  داکتر اسدالله حیدری

  • admin گفت:

   جهانی سپاس از حسن نظر برادر بزرگوار و گرامی جناب آقای پوهنوال داکتر اسد الله حیدری و پیام عالی شان. بازهم دوازدهمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام هموطنان عزیز و همکاران گرامی تبریک میگویم . بنده پیشنهادات تانرا نشر نموده وامیدوارم مورد قبول همکاران عزیز واقع گردد و همچنان دوستان اگر نظری دارند لطفا بنویسند . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 10. عبدالهادی رهنما گفت:

  برادر ادیب و فرزانه ام محمد مهدی بشیر گرامی سالروز تاسیس سایت ۲۴ ساعت مبارک است و فرخنده . همیشه سرفرازو بهروز باشید .

 11. admin گفت:

  تشکر برادر محترم استاد رهنما عزیز ، بشما و همه همکاران عزیز هم مبارک. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما