۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۳دیدگاه

درموردهشتمین بهارنشراتی۲۴ ساعت

تاریخ نشر شنبه چهارم میزان ۱۳۹۴ – ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵ هالند

               *******************************************

24ساعت 2

بسمه تهالی 

درموردهشتمین بهارنشراتی۲۴ ساعت 

پوهنوال داکتر اسدالله حیدری

مدت تقریباً یک سال وده ماه میشودکه با سایت وزین ومحبوب۲۴ ساعت،افتخارهمکاری فرهنگی نصیبم گردیده است. تا جائیکه بنده درک کرده ام، این سایت از بهترین سایت های افغانی ما میباشد.

دراین سایت همه روزه تعداد زیاد همکاران فرهنگی،مطالب گوناگون نظمی،نثری،کارتونی وغیره رابه لسان های ملی دری وپشتو برای نشرارسال میدارند که مدیر مسؤل سایت آقای استاد محمد مهدی بشیر با علاقمندی فران واخلاق نهایت عالی بدون کوچکترین تعصبات  لسانی،مذهبی ویا منطقوی  با زحمت کشی های شباروزی،مطالب رسیده راملاحظه وبررسی نموده واگر کدام مشکل عمده ازنگاه پالسی نشراتی سایت نداشته باشد، به نشر میرسا نم . راجع به هرمطلب ارسالی دیدگاه خود رانیزابرازمیدارند.

دراین مدت نسبتاً کم متوجه شده ام که آقای بشیر نظر به حسن اخلاق وسجایای عالی شان،ازهمه مطالب رسیده با تحسین ونیکوئی ابرازنظر میدارند.

بفکراین قلم باید بصورت عینی وواقعی ازمزایای مطالب تحسین، واز کاستی های آن تنقید به عمل آید،زیرا این کارباعث بهتر شدن مطالب ارسالی وتوجه بیشتر ارسال کنندگان خواهد گردید.

بطورمثال دراین مدت همکاری بنده که بالغ بر۲۶۰مطلب نظمی،نثری ودیدگا ه های مختلف ارسالی ام دراین سایت بنشررسیده است،حتی یکبار ندیده ام که به جزاز توصیف وتعریف کدام تنقیدی نموده باشند.

من متیقن هستم که مطالب ارسالی ام خالی وعاری ازکا ستیهای مختلف نبوده است.

اگردرمطالب که بنشر میرسد،آقای بشیر وهم خوانندگان گرامی لطف نموده از نکات مثبت ومنفی آنها تذکر دهند،هم تشویقی وهم اصلاحی بوده وخالی از مفاد نمی باشد.انسان ازاشتباهات خود می آموزد.

پیشنهاد دیگرمن اینست که ازنشرمطالب که ازآنها بوی تعصب لسانی، مذهبی ویا منطقوی  به مشام برسد، وباعث دیالوگ وضیاع وقت همه خوانندگان گردد، صرف نظرنمایند،به درجهء اول اگر ازخود من باشد.

پیشنهادی هم دارم که محترم آقای بشیر ساعات کاری خودرا برای سایت ۲۴ساعت از هفته هفت روز به هفته پنج روزتقلیل داده و بیشتر متوجه صحت وسلامتی خود نیزباشند.آن توانائی را که ایشان درجوانی وهشت سال قبل داشتند،یقیناً که فعل اًندارند،نکند که خدای نا خواسته مریض شده ونتوانند این خدمت بزرگ فرهنگی،اجتماعی وملی خودرا طوریکه لازم است ادامه بدهند.

ما ازخداوند منّان طول عمر،صحت کامل وکامیابی های دوجهانی را برایشان استدعا داریم.

هشتمین بهارنشراتی سایت محبوب و وزین۲۴ را خدمت مدیر مسؤل، همکاران تخنیکی وفرهنگی شان صمیمانه تبریک گفته وانشأالله که سالهای مزیدی رابا کارهای فرهنگی خود ادامه داده واین مشعل تابان را تابنده تر نگهداشته وعلاقمندان را مستفید دارند.

ومن الله توفیق

بشـیرا ! آفـریـن بـرپـشـت کــارت

خـداونـد جهــان حـامـی ویــارت

توزحمت میکشی هفت روزهفته

صحت بـاشـد هـمیشـه درکنـارت 

با درود فراوان خدمت کارکنان وعلاقمندان زیاد این سایت وزین 

پوهنوال داکتر اسدالله حیدری

۱ / ۹ / ۲۰۱۵ ،سدنی،آسترالیا

 

 

۳ پاسخ به “درموردهشتمین بهارنشراتی۲۴ ساعت”

 1. admin گفت:

  استاد محترم و گرامی چناب آقای وهنوال داکتر اسد الله حیدری ، جهانی سپاس از پیام زیبا و پیشنهادات جالب و انتقادات سالم تان . باید به عرض برسانم که بنده عادت خرابی دارم و تا مجبور نشوم که از نوشته نویسنده و یا شاعر که هدفش تعصبات لسانی، مذهبی ، منطقوی و تفرقه اندازی باشد مداخله نمیکنم ودر غیر آن قلمم بی اندازه نوکش در مقابل نوشته اش تیز میشود.

  و اگر مطلبش هم آنطوری لازم است خوب نباشد ، من سرش انتقاد نمیکنم و اورا تشویق هم مینمایم . آرزویم این است که استادان محترم ، شاعران گرامی و فرهنگیان عزیز در مورد نوشته های که نشر میشود ،اگر مطلبش خوب نیست اورا راهنمایی کنند و این حق را هم دارند که سر من بحیث مسؤول سایت هم اتقاد نما یند و من هیچوقت آزرده نمیشوم ونخواهم شد و چیزی هم از ایشان یاد میگرم.

  تشکر استاد عزیز و گرامی جناب داکتر حیدری از لطف تان . من مدت اضافه از هشت ماه میشود که نسبت مشکلات صحی به و ظیفه نرفتم و بیشتر به خانه و شفاخانه ها و داکتر ها سرگردان هستم و لی نظر به علاقۀ که به فرهنگ ، مردم و کشور م دارم تا امروز سایت را مانند گذشته به کمک شما ادامه داده و خواهم داد. وفعلا تا بتوانم هفته هفت ر وز مانند گذشته ادامه میدهم . خدا مهربا ن است که صحتم خوبتر شود.

  در اخیر به نمایندگی از دوستان و همکاران گرامی سایت ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن آغاز هشتمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت ببشما و هموطنان عزیز تبریک میګویم و مو فقیت و سلامتی همه را آرزو میکنم .
  با عرض حرمت
  مهدی بشیر

 2. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  دوست عزیز و گرانقدر جناب داکتر صاحب حیدری با سلام و عرض ادب حضور شما بنده نیز آغاز هشتمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت را خدمت شما و تمامی همکاران عزیز ۲۴ ساعت تو مدیر مدبر آن جناب مهدی بشیر عزیز تبریک و تهنیت گفته از نظرات ارزنده تان جهانی سپاس ، در امان حق باشید.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »
  ملبورن – آسترالیا

 3. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  ازبرادران دانشمند وفرهنگی آقایان مهدی بشیر وقیوم جان بشیر جهان سپاس نموده وازخداند منّان برای والدین ایشان که چنین فرزندان دانشمند ومیهن دوست تربیه نموده اند،جنات النعیم را استدعا دارم.باعرض حرمت داکتر حیدری

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما