۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۴دیدگاه

۲۴ ساعت سطح ذوقی تعدادی از جوانان ما

تاریخ نشر شنبه چهارم میزان ۱۳۹۴ – ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵ هالند

               *******************************************

????????????????

سایت انترنتی ۲۴ ساعت سطح ذوقی تعدادی از جوانان ما را در پذیرش ادبیات اصیل بالا برده است. 

سید همایون شاه عالمی

کابل افغانستان

سایت وزین و پرمحتوای ۲۴ ساعت از ابتدای فعالیتش با یک اداره منظم و مسلکی آغاز یافت، نامگذاری این سایت با فعالیتش کاملاً مطابقت دارد، از فرستادن مضمون ساعاتی نمیگذرد که آن مضمون مطلوب با دیزاین و مرغوبیت خاصی به نشر میرسد و حتی مطالعه شده و اگر خطای بنظر میرسد به فرستنده راجع شده و بعد از اصلاح به نشر میرسد.

     توقعات بعضی از هموطنان از ژورنالستان و مدیران رسانه ها کاملاً بی انصافانه است و این مطلب را من شخصاً بار ها گفته ام. رسانه و بخصوص سایت های انترنتی را یک عده از هموطنان بدون دستمزد و بدون هیچگونه امتیازی به پیش می برند.

     این همه زحمت فقط بخاطر نشر و انتشار فرهنگ و باخبر ساختن جامعه از اوضاع و روشن ساختن اذهان جامعه افغانی راه اندازی میشود؛ حتی صریحاً باید بگویم که سایت انترنتی ۲۴ ساعت سطح ذوقی تعدادی از جوانان ما را در پذیرش ادبیات اصیل بالا برده است.

     از سال ۲۰۰۸م با این سایت همکاری نموده ام البته حتی نمیخواهم بگویم همکاری زیرا هیچ کسی از گسیل کننده گان مضامین و اشعار کدام همکاری خاصی با جناب مهدی بشیر نکرده است باید بگویم که مضامین و اشعارم را فرستاده ام و جناب مهدی بشیر زحماتی را متقبل شده و آنرا دیزاین نموده و اصلاح کرده و در ظرف کمتر از ۲۴ ساعت آنرا نشر نموده است.

    مهدی بشیر از آن افغانهای نیست که پشت سرِ کس چیزی بگوید بلکه آن افغان راسخ است که مردانه وار حرف دلش را می گوید، از هیچ جناح و حزب و طرف و ملیت و مذهب و زبان و قومی نمایندگی نمیکند اما در حین حال از تمام ملت افغانستان نمایندگی میکند، اصالت و رسالت ژورنالیستی را بدرستی درک نموده و آنرا عملی میسازد و همیشه بازگو کرده که از اشتباهات و خطایای سایت ۲۴ ساعت بگوئید و نظریات تانرا بنویسید تا این سایت هرچه بیشتر بهتر گردد.

   من با دقت تمام با درنظر داشت زوایای مختلف و مضاعف مضامین سایت را بررسی نمودم اما عقل قاصر من اشتباه و یا ضعفی را نیافت و اگر نه حتماً می نوشتم زیرا مقصد و مرام همگی ما اهدای بهترین مضامین برای خوانندگان این سایت است.

   چندی جناب (بشیر) برنامه ی استقبال اشعار را در سایت ۲۴ ساعت راه اندازی کردند که کار جالب بود و سابقۀ قبلی نداشت، البته کدام مسابقۀ که کدام شاعر بهتر است و کدام ضعیفتر، مطرح نبود، زیرا در یک شعر و استقبال چنین موضوعی نمیتواند به وضاحت روشن گردد، اما از لحاظ اینکه تمام یاران هم دل و هم زبان بصورت همآهنگ در عین قافیه و ردیف و وزن نغمه پردازی کردند چیزی جالبی بود. و در اخیر جناب ( بشیر) به شاعرانی که رای بیشتر گرفته بودند ( لوح تقدیر ) درست کرده و ارسال نموده بودند تا شاعران تشویق شوند. این کار های فرهنگی را که سایت ۲۴ ساعت انجام داده است باید قدر شود و بخصوص زحمات این شخصیت فرهنگی که با وجود آنکه صحتش خوب نیست بازهم زحمت میکشد و خواهان رشد فرهنگ است و وطن و وطندارانش را بدون در نظر داشت قوم و لسان و مذهب ، دوست دارد، باید نادیده گرفته نشود. و هیچ کس حق گله و ابراز شکوه را نباید از وی داشته باشد.

چند نفر را می شناسید که بدون مزد و یا مطلب کاری را انجام بدهد؟ فامیل بشیر هروی بخصوص آن بزرگمرد تاریخ خدا بیامرز شاد روان استاد علی اصغر بشیر هروی اوقات و عمر شان را در راه رشد فرهنگ این کشور وقف نمودند و دیگران بدانند یا ندانند من میدانم و من صادقانه این فامیل را دوست دارم با وجود اینکه هیچ کدام شانرا ندیده ام اما فقط از راه تماس های انترنتی شخصیتهای شانرا درک کرده ام.

در خاتمه برای مهدی بشیر دوست عزیزم صحت کامل و موفقیتهای بیشماری آرزو نموده سعادت وی را در کنار فامیل با افتخارش آرزو مینمایم.

سید همایون شاه عالمی

 

 

۴ پاسخ به “۲۴ ساعت سطح ذوقی تعدادی از جوانان ما”

 1. admin گفت:

  جناب محترم آقای عالمی عزیز شاعر محبوب کشور !
  شما واقعآ در باره بنده و سایت ۲۴ ساعت زره نوازی کردید و من لیاقت چنین تعریف ها را ندارم و نخواهم داشت . چون من به کار های فرهنگی علاقه زیاد داشتم و بیشتر نیمی از عمرم مصروف کار های فرهنگی بوده است . شما اگر وقت و حوصله داشته باشید ، میتوانید نوشته گگ من را که امروز بمناسبت هشتمین سالروز سایت را که در سر صفحه نشر شده بخوانید و اگر خواستید نطریات تانرا ارایه نمایید. در خاتمه آعاز هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت رابشما همکار عزیز و شاعر ونویسنده ګرامی و دیګر همکاران محترم تبریک میګویم و برای شما صحت وسلامتی میخواهم . به امید همکاری های همیشه گی تان. با سپاس فراوان . مهدی بشیر

 2. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  دوست عزیز و گرامی همایون جان عالمی گرانقدر با سلام و عرض ادب حضور حضرتعالی بدینوسیله آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت همگانی ۲۴ ساعت را خدمت شما و تمامی همکاران قلمی این ادبکدهء فرهنگی صمیمانه تبریک گفته و با تآیید نظرات نیک تان آرزومندم هموطنان عزیزما با درک دقیق ، نگرش و بینش بیطرفانه به کارکرد های فرهنگیان عزیز و منجمله مهدی جان بشیر مدیر مدبر سایت وزین ۲۴ ساعت ارج نهاده و برای بهبودی و بهتر شدن هرچه بیشتر آن از هیچ نوع همکاری دریغ نفرمایند . با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »
  ملبورن – آسترالیا

 3. همایون عالمی گفت:

  دوست نهایت ارجمند جناب مهدی بشیر، یک باردیگر هشتمین بهار نشراتی سایت زیبای ۲۴ ساعت را به شما و تمام بینندگان و همکاران این سایت مبارک گفته و موفقیت همگی را آرزو نموده و آرامی و سعادت افغانستان عزیز را از بارگاه رب العزت تمنا مینمایم. خداوند تمام زحمات شما را اجر بدهد.

 4. همایون عالمی گفت:

  قیوم جان بشیر شاعر فرهیخته و دوست عزیز من نیز هشتمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت یعنی سایت خود ما را به شما و تمام همکاران و بینندگان تبریک گفته و موفقیت و صحت کامل به دوست ارجمندم مدیر مبتکر مهدی جان بشیر استدعا مینمایم.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما