۲۴ ساعت

۲۸ عقرب
۲دیدگاه

گفتمان جوانان هرات

تاریخ نشر سه شنبه ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ هالند

گفتمان جوانان هرات 

گزارش از : اسدالله صفا

اسدالله صفا

اسدالله صفا

گفتمان جوانان هرات پیرامون موافقت نامه امنیتی افغانستان با امریکا و دورنمای سیاسی افغانستان از سوی گروه فرهنگیان جوان حوزه غرب در سالون ابن سینای شهر هرات برگزار گردید.

در این گفتمان که جمع کثیری از فعالین مدنی و محصلین پوهنتون های هرات حضور داشتند، ابتدا ویس احمد حکمت بنیانگذار و مسوول گروه فرهنگیان جوان حوزه غرب افغانستان، هدف از تدویر این گفتمان را جمع آوری دیدگاه ها و  نقطه نظر های مثبت و منفی پیرامون عقد موافقت نامه امنیتی و پاسخ دادن به پرسش های جوانان درین مورد توسط کارشناسان امور می باشد. وی گفت: اعضای لویه جرگه در مورد تائید و یا رد این موافقت نامه تصمیم خواهند گرفت، اما خواهش ما اینست تا اساسات و قوانین ملی و اسلامی ما نیز مد نظر گرفته شده و بر منافع علیای سرزمین مان  تاکید گردد.

سپس در گفتمان آزاد محترمان دکتور احمد غنی خسروی استاد پوهنتون هرات، سید خلیل موید آگاه امور اجتماعی و سیاسی، علی جان فصیحی فعال مدنی، سویتا درانی فعال مدنی و مگما علوی به نمایندگی از محصلین پیرامون موضوع منحیث کارشناسان و متخصصین امور صحبت نمودند، بعداً اشتراک کنندگان گفتمان نظریات خویش پیرامون امضای این موافقت نامه را مطرح نموده و سوالات مشخص خویش را از کارشناسان مطرح نموده که پاسخ های قناعت بخش ارائه گردید.

احمد فرهاد مجیدی وکیل مردم هرات در ولسی جرگه امضای موافقت نامه امنیتی میان کابل و واشنگتن را نیاز مبرم جامعه افغانی اظهار نموده، خواهان امضای آن شد. وی این ابتکار گروه فرهنگیان جوان حوزه غرب را نیز ستود.

در اخیر، جمع بندی گفتمان توسط خانم رضایی فعال مدنی در غور صورت گرفت.

گزارش از : اسدالله صفا

 

 

 

 

 

۲ پاسخ به “گفتمان جوانان هرات”

  1. admin گفت:

    آقای صفاعزیز ، گزارش عالى را تهیه نموده اید . موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما