۲۴ ساعت

04 جولای
۱۱دیدگاه

پرستو های شاعرانه

تاریخ نشر پنجشنبه  چهارم  جولای ۲۰۱۳ هالند

Untitled

بنام خداوند لوح و قلم

نگارش از: نذیر ظفر

پرستو های شاعرانه

نذیر ظفر

نذیر ظفر

شاعر با سرودن هر شعرش الامی را ازدل میکاهد و طربی را بدل مینشاند . چنانکه اولین سروده شاعران فراموش ناشدنی است واولین مجموعه شعری هم سرور آفرین است که در ابتدا هیچ شاعری تصور نمیتواند که مجموعه شعری اش چگونه خواهد بود و چطور بدست نشر می رسد.

سپاس از تکنا لوژی عصر که زمینه های سهل و امکانات گستردهء را در همه ساحات فراهم آورده و در بخش شعر و ادب هم خد مات چشمگیری را در قبال دارد و امروز بیش از هر زمان دیگر به آثار شعرا و نو یسنده گان میتوان به اسرعه وقت دسترسی پیدا کرد .

شاعره خوش الحان و زیبا نگار محتر مه شهلا لطیفی ولیزاده با پشت کار و قریحه  والایش توانست اولین اثر شعری اش را اقبال نشر دهد .

این مجموعه که بنام پرستو هامسمی است دارای ۱۲۵ صفحه بوده که در هر صفحه آن یک نشیده زیبا آراسته است ؛ قطع و صحافت این مجموعه خیلی زیبا و قابل تمجید است که در پشتی عقب مجموعه تصویر شاعره و سطوری چند پیرامون فعالیت های شاعره نگاشته شده است .

تقریظ این مجموعه توسط دانشمند بزرگوار جناب حیدری وجودی شاعر ؛ بیدل شناس و نویسنده توانای کشور ما با الطاف بیکران نوشته شده است که خود گواه بر استعداد شاعره این مجموعه است.

این مجموعه (پرستو ها) در مطبعه کاروان در شهر کابل زیبا در سال جاری ۱۳۹۲ خورشیدی اقبال چاب یافته واز طرف شاعره (شهلا ولیزاده) به والدین گرامی اش اهدا گردیده است که خود بیانگر محبت ناب شاعره به والدین گرامی اش میباشد.

همچنان جناب محترم محمد ابراهیم بره کی درین مجموعه نگارشی مختصری دارد که از اشعار شاعره با تمجید یاد آورشده است که بعد دیگری در ستایش این مجموعه بحساب می آید.

این مجموعه بتاریخ دوم جولای ۲۰۱۳ با لطف بیکران شاعره برایم ارسال گردید که با دیدن و خوانش آن بخود بالیدم و این پیروزی هنری را به شاعره والا مقام شهلا جان ولیزاده عرض تبریک گفته و مو فقیت های بیشتر شانرا از بارگاه خداوند منان آرزومندم .

نذیر ظفر

 

۱۱ پاسخ به “پرستو های شاعرانه”

 1. admin گفت:

  تشکر ظفر عزیز ،منهم نشر این مجموعه شعری را به خواهر گرامی شهلا جان لطیفی ولیزاده تبریک میگویم . امیدوارم کتابخانه ۲۴ ساعت را فراموش نکند. مهدی بشیر

 2. شهلا ولیزاده گفت:

  نخست از دوست عالیقدرم جناب ظفر عزیز سپاسگزارم از همه حس قدردانی و بی آلایشانهء شان. و ثانیأ جناب بشیر عزیز، من دوست دارم نشانهء از خود را در یک کنج با سخای ان کتابخانهء غنی، با محبت بگذارم. و باید متذکر شوم که اسم شما عزیز هم شامل ان مجموعه ام است،با افتخار. با امتنان از همه الطاف لطفأ ادرس پُستی تانرا بفرستید خُرسند خواهم شد. با ارادات و مهر!

 3. h.forough گفت:

  من هم بنوبهٔ خود این افتخار بزرگ وجاویدانی را که ماندگارخواهد بود برای شهلاجان ولیزاده تبریک گفته موفقیت مزیدشان را خواهانم فروغ

 4. شهلا ولیزاده گفت:

  بزرگوارم جناب فروغ عزیز را امتنان دارم بمراتب. مهرم به نثار شما عزیز!

 5. به غریبان سر کوی تو هرگز نرسد
  جوهر گنجِ پرستوی تو تا آخر عمر
  جوهر.

 6. شهلا ولیزاده گفت:

  جناب جوهر عزیز،خوشحالم که از شما میشنوم و هم افتخارانه بتقدیم تان اگر ادرس بفرستید. ممنونم از حضور و لطف!

 7. قیوم بشیر گفت:

  خبر انتشار نخستین مجموعهء سروده های بانو شهلا ولی زاده یکی از بهترین خبر هاییست که درین روزها بگوش میرسد که بدون شک مجموعه ای است از سرایش های مملو از احساس و بینش واقعی سراینده ِ آن که با زحمات شبانه روزی و پشت کار در مدت زمان کمی توانسته است به اوج شهرت دست یابد و در میان شعرای مهاجر کشور جای پای برای خویش بیابد. من هم در حالیکه منتظر رسیدن این مجموعه می باشم از صمیم قلب این مؤفقیت را به شاعرهء شیوا بیان و آزاداندیش محترمه شهلا لطیفی ولی زاده تبریک و تهنیت عرض نموده ، سعادتمندی مزید شانرا تمنا دارم!

 8. عزیزه عنایت گفت:

  این موفقیت را برای شهلا جان ولی زاده تبریک میگویم .
  موفقیت های بیشتری را نصیب گردد.

 9. شهلا ولیزاده گفت:

  دوست پارینه و عزیزم جناب هروی،مخلصانه مهر و تشویق تانرا ارج گذاشته، متشکرم. با ارادت خاص!

 10. شهلا ولیزاده گفت:

  بانو عنایت عزیز را صمیمانه ممنونم و مشکور از همه صفا!

 11. شهلای نازنین درود بر شما
  چاپ نخستین مجموعۀ شعری تان را از ته دل خدمت شما و افتخار آن را خدمن والدین بزرگوار و همه هموطنان عزیز ما تبریک عرض نموده موفقیت های مزید تان را در عرصۀ شعر و ادب کشور از الله تعالی تمنا میکنم . هر اثر یادبی حیثیت یک طفل را دارد و هر طفل یک خشتی شمرده میشود در آبادی کاخ ادب و فرهنگ یک کشور و اینکه اثر زیبا و ماندگار شما، هم ممدی بر آبادی این کاخ گردیده مکررا برایتان مبارک باد میگویم
  قلم تان رسا و همیشه نویسا باد

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما