۲۴ ساعت

فراخوان

تاریخ  نشر  سه شنبه ۲۱ می ۲۰۱۳ هالند Afghan

فراخوان

کنفرانس  ٣  روزه  برای  بررسی وضعیت مهاجرین افغانستان  در  یونان

١۵،١۶و١٧جون٢٠١٣  

کمپین اروپایی حقوق بشر برای افغانستان، انجمن افغانستان و آسیای میانه  و انجمن پناهنده گان یونان به ادامه کنفرانس های برون مرزی شان تصمیم دارند کنفرانسی ۳ روزه را ازتاریخ ۱۵ الی ۱۷ جون برای حمایت از پناهنده گان افغانستان در پایتخت ِیونان در شهر آتن تحت عنوان: پناهندگان، مهاجران و نژادپرستی در یونان برگزار نمایند.

متاسفانه برخورد پولیس یونان با بی مهری ، بی توجهی و بعضا با توهین و لد وکوب با مهاجرین افغانستان ادامه دارد. هنگام مراجعه به مقامات مهاجرین پس از انگشت نگاری با دادن برگه یک ماهه رهایشان می سازد. مهاجرین که نه زبان میدانند و نه راه را بلد اند و نه پولی کافی  همرایشان دارند حتی خیلی وقت ها با کودکان شان کنار قطار آهن می خوابند. طبیعی است زمان که به دلایل مختلف تن به مهاجرت میدهند جان و مال و همه داراییهای خودرا کف دستشان می گذارند راه های مهاجرت را اختیار نموده و گذشتن از نوار مرز های ترکیه با صد ها موانع و مشکلات مواجه و گاها منجر به از دست دادن جان های شرین شان می گردند و نه دولت و وزارت مهاجرین داریم تا از آنها حمایت نمایند یا در داخل افغانستان با توجه به کمک های ملیارد دالری جامعه جهانی و منابع سرشار زیرزمینی زمینه کار و زندگی انسانی را برای شان مساعد سازند. روی همین منظور

در این کنفرانس از نماینده های اتحادیه اروپا در امور مهاجرین وکمیشنری ملل متحد نیز دعوت بعمل آمده است. مقامات رهبری افغانستان و شورای ملی در صورت علاقه به شرکت در این کنفرانس لطفآ این اداره را آگاه بسازند و از خبرنگاران شبکه های تلویزیونی و خبری ، رسانه های رادیویی و انترنتی و فعالان حقوق بشر و نهاد های مدنی  نیز دعوت مینماییم برای دفاع و حمایت از پناهنده گان و مهاجرین در این کفنرانس حضور فعال داشته باشند.

دکتر نورالحق نسیمی

ریس انجمن افغانستان و آسیای میانه و کمپین اروپایی حقوق بشر برای افغانستان

نشانی :

Διεύθυνση: Ακαδημίας ۵۰, Αθήνα

Τηλέφωνο: ۲۱۰ ۳۶۲۱۶۰۱, ۲۱۰ ۳۶۱۶۶۷۴

شنبه ، یکشنبه و دوشنبه

برای معلومات بیشتر می توانید به شماره های زیر تماس بگیرید.

Tel: 02072776242, 02073580222
Mob: 07414993450, 07576989225

info@afghanistan-asian.org.uk
www.afghanistan-central-asian.org.uk

 

 

 

 
بدون دیدگاه

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما