۲۴ ساعت

12 می
۳دیدگاه

روز جهانی مادر گرامی باد !

تاریخ  نشر یکشنبه ۱۲ می ۲۰۱۳ هالند

moederdag

روز جهانی مادر گرامی باد !

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

 یکشنبه ۱۲ می ۲۰۱۳ مصادف است به روز جهانی مادر ، چی زیبا ، دلنشین‌ و مسرت‌ بخش است واژه « مادر» ، مادر زیباترین‌ کلمه‌ ایست که تا حال شنیده ام .باید اعتراف کرد که  هیچ‌ زبانی‌ نمی‌تواند این‌ واژه را تشریح‌ کند و هیچ‌ قلمی‌ نمی‌تواند آن را به‌ رشته‌ تحریر در آورد وهیچ آغوشی گرمتر از آغوش مادر نیست .

باید اضافه کرد که هیچ چیز نمیتواند جای مادر را در دنیا پر کند . کسانی این را درک میکنند که مادران شان در این روز در کنار شان نیستند ، بخصوص مادر مهربان و دوستداشتنی ام که یادشان همیشه نزد من و خانواده زنده و گرامی است .

امروز در اکثر کشور های جهان بخصوص در کشور هالند فرزندان با دادن تحایف و دسته های گل از مادران شان تجلیل بحمل می آورند و ایشان  را مورد نوازش قرار داده  و از زحمات شان تشکر میکنند.

بنده این روز را به تمام مادران عزیز و گرامی افغان و جهان که در قید حیات اند از صمیم قلب تبریک و تهنیت گفته، برایشان سلامتی ، طول عمر و پیروزی آرزو میکنم و به آنعده از مادران عزیز و گرامی که جایشان در این دنیا خالیست دعا و درود فرستاده  روحشان  را شاد و خاطره هایشان را گرامی میدارم و با این سخنان حضرت محمد ( ص ) که در باره  مادر فرموده  اند : 

madar 56

*هر فرزند نیکوکاری که از روی شفقت به پدر و مادر بنگرد، برای هر نگاه اش ثواب یک حج مقبول به او دهند.

*سوگند به‌ آنکه‌ مرا به‌ حق‌ و نبوت‌ مبعوث‌ فرمود، که‌ انس‌ گرفتن‌ یک‌ شـب‌ با مادر از جهاد یک‌ســال‌ در راه‌ خدا بهتر است .

 با شما عزیزان خدا حافظی نموده و این روز را به تمام مادران گرامی  با تقدیم دسته گل زیبا

مبارکباد میگویم .

مهدی بشیر

۱۲ می ۲۰۱۳ هالند

 

۳ پاسخ به “روز جهانی مادر گرامی باد !”

 1. شهلا ولیزاده گفت:

  خیلی عالی قلم زده اید،ممنون و مشکور همه الطاف شما!

 2. admin گفت:

  تشکر شهلای عزیز ، روز مادر بشما مبارکباد. زنده و سلامت باشید. مهدی بشیر

 3. عزیزه عنایت گفت:

  جناب محترم مهدی بشیر سلام خدمت شما !
  شما که به مقام مادراینقدر ارج میگذارید خداوند بزرگ ثواب بیشترو مقام بالاتر از آرزوهای تان برای شما نصیب کند و همیشه بسلامت و موفق با شید .

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما