۲۴ ساعت

27 فوریه
۱۹دیدگاه

صیاد دل

 تاریخ نشر چهار شنبه ۲۷ فبروری  ۲۰۱۳ هالند

شهلا لطیفی ولیزاده

شهلا لطیفی ولیزاده

چند عزیز تقاضا یک سروده به سبک سنتی کردند که یکی از ایشان بانوی زیبا “صالحه جان وهاب واصل ” است. گر چه ان سبک با احساساتم قدری در ستیزه است اما به احترام گُل روی ایشان این پارچه را به استقبال یک غزل زیبای “خانم وهاب” عزیز سرودم که امید برایتان خوشآیندباشد.

ممنون شما

شهلا لطیفی ولیزاده

بیست سوم فبروری ۲۰۱۳م فلوریدا

****
ز چاک سینه داغیده آهی ســــــــرد بخیزد

گر از نســـیم سـحر گاهی بوی درد بخیزد

❊❊❊❊❊
صیاد دل

زین تلاطم چشمم گهرای درد بخیزد

و آنگه ز شرارش شعلهء زرد بخیزد

ز پیکرهء تیره در اعماق نیمه شب

امواج فتانه اش پی نبرد بخیزد

ز این سرای ماتم و بحران آرزو

مستانه لمحهء از میان گرد بخیزد

چشمان شوق ضریر ِسراپردهء اغراض

خوش جرقهء مستی ز لمس فرد بخیزد

صیاد دل غریق التماس به حسرت ای

تا گلبانگ حیرتش که همچو رعد بخیزد

اسرار شبانگاهی ام زآن پردهء امید

ز این خلوت روحم با آهی سرد بخیزد

شهلا لطیفی ولیزاده

 

۱۹ پاسخ به “صیاد دل”

 1. admin گفت:

  درود به شهلاجان عزیز! بی نهایت عالیست. زنده و موفق باشید. مهدی بشیر

 2. نذیر ظفر گفت:

  شهلای عزیز با تمجید از سرایش شعر سنتی فارسی دری ورود تانرا درین بستان خیر مقدم گفته و قریحه والای تانرا به ستایش میگیرم .
  مو فقیت های بیشتر تانرا از بارگاه خداوند لوح و قلم آرزو میبرم

 3. قیوم بشیر گفت:

  بانوی گرانقدر محترمه شهلا ولی زاده ، میدانم که هر فردی در زنده گی راه وروش خاصی را برای خودش در نظر دارد و سبک متفاوتی ، اما اینکه دوستان در انجمن ۲۴ ساعت طالب اینند تا توجهء شما را به سبک کلاسیک شعر جلب کنند قابل ارزش است ، اما میدانم که شما راه و روش خودتان را انتخاب کردید و دراین راستا با پشت کار و تلاش شبانه روزی پایه های صعودی را طی نمودید و از آغاز تا حال پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتید که بسیار مهم است و اینکه حال بخاطر خواست دوستان توجه خاصی به نظرات شان نمودید و سروده ای فوق را سرودید قابل تحسین است و امیدوارم مسیری را که آغاز کردید و راهی را که در پیش گرفتید ادامه دهید تا به بلندی قله های شهرت گام نهید . مؤفقیت روزافزون تان را خواهانم . سرفراز و کامگار باشید. با عرض حرمت

 4. محترمه شهلاجان بسیارقشنګ ودلپزیر سروده ئ.زنده وموفق باشید.

 5. همایون عالمی گفت:

  شهلاجان ولیزاده در هر قالبی زیبا و پرمغز میسرائید

  خداوندطبع شما زیبا تر و قریحۀ شما را فراخ تر گرداناد

 6. شريف حكيم گفت:

  شهلا جان چه خوب شد که ساحه اى سرودن را وسعت دادید . گرچه گفته اید که به اصطلاح کهنه سرایى با احساسات تان در ستیز است . نکته اى که توجه مرا جلب کرد استعمال کلمه اى (بخیزد) است که من آن را در فرهنگ معین که در دست داشتم نیافتم . ولى از قرینه اى شعر تان برداشت کردم که شاید هدف تان ( برخیزد ) بوده باشد که شکل درست و ادبى کلمه است و عوام در گفتگوهاى روز مره اى شان بجاى ( برخیزد) بخیزد میگویند ولى در نوشتار نمى آورند. اگر من در اشتباه هستم لطفأ مرا کمک کنید

 7. راشد گفت:

  بسیار عالی خانم شهلا

 8. شهلا ولیزاده گفت:

  با درود متقابل جناب بشیر عزیز،مرهون لطف شما!

 9. شهلا ولیزاده گفت:

  همگام رُشدم جناب ظفر گرامی،از حُسن و دیدِ والای تان مشکورم و حتمأ میکوشم در آن بستان دیرینه قدمی گذارم با ملایمت.با سپاس!

 10. شهلا ولیزاده گفت:

  ارجمندم آقای هروی عزیز،دوست با صفا اید! از ان حس تان تقدیر میکنم که نبشته هایم را میستایید با ان همه دگرگونیش.ممنونم و متشکر!

 11. شهلا ولیزاده گفت:

  گرانقدرم جناب منگل عزیز، با حضور تان بمن افتخار میبخشید،بسلامت باشید!

 12. شهلا ولیزاده گفت:

  دوست گرامیم همایون عزیز، چنان توصیف از شما برایم گران است. متشکرم!

 13. شهلا ولیزاده گفت:

  عالیقدرم جناب حکیم عزیز، نخست ممنونم از حضور پیوسته گرم تان.
  ثانیأ،من به اطرف ان بیت از غزل “بانو محترم صالحه جان عزیز”, سروده ام که با تمجید و استقبال از ان، واژهء بخیزد را پیگیری کردم. با سپاس از ژرفنگری تان که مرا احساس شادی میبخشد……

 14. شهلا ولیزاده گفت:

  با امتنان راشد عزیز،حضورت گواراست!

 15. خانم ولیزادۀ نازنین قربان محبت تان . عالمی سپاس از مهربانی و لطف شما که بنده را مورد نوازش لطف تان قرار دادید .شدیدا معذورم اگر از گفته هایم مرموزانه از جانب شما بر داشت این شده باشد که من شما را مجبور به قبول این سبک ساخته باشم. من به صفت یک همکار سایت وزین ۲۴ ساعت و از جمله علاقه مندان شعر های پر توان تان صرف نظرم را به حیث یک خواننده شعر تان ادائه کرده بودم و اینکه شما با قدر دانی افتخار آمیزی به چرندیات من ارج گذاری نمودید . زیبای این کلام تان را دلیل نازم میدانم.طوری که دوستان اشاراتی داشته اند هر شاعر و یا هنر مند و نویسنده و…و… حق مسلم دارد که فقط و فقط سبک خودش را پیروی نموده و به آنجه خواست قلب و تن و روحش است عمل کند و یا هر سبکی را که می پسندد پیرو باشد . اما میبینم که ما شالله با توانایی که در استعداد و کلام تان وجود داردانشالله که درین رستا هم میتواند موفقیت های مزید تری در آینده های بسیار زود نصیب تان گردانید . توانایی و پشتکار تان را میستایم و خوشبختی و موفقیت بسیار بسیار زیاد تری در همه امور زندگی أخص در عرصه شعر ادب برای تان تمنا میکنم.
  یکبار دیگر اظهار سپاس و شکران میکنم بر اینکه کریدت این آفریدۀ زیبا را به شعر بده داده بر من منت گذاشتید .

  روی زیبای تان را بوسیده آرزو میکنم آرامش روان و روشنایی بصر همیشه همگام و همراه تان باشد.

  با حرمت
  صالحه وهاب واصل

 16. به اجازۀ شما شهلا جان به جواب دوست بسیار محترمم شریف جان حکیم باید عرض کنم که: بلی هدف صد در صد «برخیزد» است اما هر شاعر حق این را دارد که گاه گاهی کلمات را با حذف یک حرف ( در صورتی که معنی کلمه را خدشه دار نسازد) کم و یا زیاد بسازد تا بتواند سکتگی که با موجودیت یک حرف در وزن و یا قافیۀ شعر وارد خواهد شد از بین ببرد و یا از آن جلو گیری کند .
  در ثانی قابل یاد آوریست که در قوانین و تخنیک شعر هیچ گاهی استعمال لغات و یا کلمات عامیانه در شعر ممنوع قرار داده نشده است . همان گونه که شاعران جمله ها و یا ضرب المثل های عامیانه را میتوانند بعضأ در اشعار شان استفاده نمایند . استعمال کلمات روزمره ( که از چوکات ادب به دور نباشد) هم ارجی ندارد

  تشکر تعمق و توجه تان و امید است گفته ام سبب خدای نا خواسته رنجش خاطر نازنین تان نگردیده باشد .

  خدا با شما

  صالحه وهاب واصل

 17. شهلا ولیزاده گفت:

  بانوی ارجمند صالحه جان عزیز، با همه مهرم بشما و ستایش تان ارج میگذارم. نه عزیز،انگونه تصور نکرده بلکه هیجانی شده و دست بکار شدم که از بابت تشویق شما و هم تاثیری ملایمانهء ان تراوش زیبای تان، خود هم بجا سرودم. من هم میبوسمتان و شادی و بهروزی پیوسته دامنگیر شما باد دوست گرانقدر و آن خانوادهء محترم تان. با مهر!

 18. روئین رهنوش گفت:

  تصویر پردازی تان در قالب کلاسیک هم خیلی عالیست خواهر ولیزاده…سربلند باشید

 19. شهلا ولیزاده گفت:

  رویین گرانقدرم را سپاس که چه خوش نگراند!

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما