۲۴ ساعت

21 ژانویه
۱۳دیدگاه

کی پاسخ این جنایت را میدهد ؟

تاریخ نشر پنجشنبه  اول دلو   ۱۳۹۴ – ۲۱ جنوری  ۲۰۱۶ هالند

مسؤول این همه بدبختی و جنایت در افغانستان کیست ؟

کی پاسخ  این جنایت را میدهد ؟

دولت وحشت ملی ع و غ  و یا سعودی آدمخور و چتلستان وحشی ؟

سایت  ۲۴ ساعت در غم عزیزان رسانه ها ی که جان خود را از دست داده اند شریک است

نوشتۀ محمد مهدی بشیر

———–

طبق ګزارش بی بی سی ، دیروز چهارشنبه ۳۰ جدی  ۱۳۹۴ خورشیدی در یک حمله  انتحاری در یک موتر مینی‌بوس کارمندان گروه رسانه‌ای موبی در کابل هفت‌ نفر از کارمندان رسانه ها به شهادت رسیدند  و حدود ۲۵ نفر دیگر زخمی شد ند.

مسئولیت این حمله را گروه طالبان ویا برادران کرزی خایین و غنی بی کفایت و نوکران حلقه بگوش سعودی و هابی و چتلستان وحشی  به عهده گرفته است.

همچنان اعضای فدراسیون خبرنگاران افغانستان امروز پنچشنبه اول دلو با برگزاری یک نشست خبری، این جنایت  را شدیدا محکوم کرده و آن را “چهارشنبه سیاه” در تاریخ رسانه‌ای افغانستان نام گذاری کردند.

بنده میخواهم از قدرت طلبان و بی کفایت های افغانستان بپرسم که  بگویند :

مسؤول این همه بدبختی و جنایت در افغانستان کیست ؟

کی پاسخ این جنایت را  میدهد ؟

دولت وحشت ملی ع و غ  و یا سعودی آدمخور و چتلستان وحشی ؟

سایت  ۲۴ ساعت در غم عزیزان رسانه ها ی که جان شیرین  خود را از دست داده اند شریک است و به روح شهدای این حادثه المناک را شاد میخواهد و یاد شان را گرامی میخواهد . همچنان به باز ماندگان شان صبر جمیل آرزو میکند و برای زخمی ها هم از خداوند بزرگ شفای عاجل آرزو مینماید.

چرا غنی و عبدالله که طی یک ونیم سال نتوانستند امنیت را در کشور برقرار کنند ؟ چون آنها  بی کفایت  ،   ، تشنۀ  قدرت  ودالر اند.  آنها عوض اینکه به فکر کشور و مردم باشند  هر روزبه  مسافرت ها ی  خارج و بردن دالر ها  ی  باد آورده شده که باید حرچ ملت بیچاره  ما شود  به خانواده هایشان که  آن ها را برای حفظ امنیت جان  شان در  خارج کشور زندگی میکنند میبرند   و بفکر صلح و امیت مردم نیستند ، چون وقت ندارند. همچنان  کابینه خایین وفاسد آن بخصوص وزرای دفاع ، داخله  ، رییس امنیت ملی و  قوای امنیتی ، قضا یی  و عدلی تمام روز بفکر چور و چپاول و فروش کشور اند و غنی وعبداله خایین هم هر  روز از چتلستان و سعودی وهابی  میخواهند که نوکران خود را یعنی طالب های وحشی را برای مذاکره بفرستند تا آنها را در دولت وحشت ملی شیریک سازند و کشور را از این حال هم بدتر سازند.

دولت وحشت ملی باید هر چه زودتر با دیگر خاینین خود کنار بروند و از این بیشتر باعث آزار و اذیت مردم شریف افغانستان نشوند و از تفرقه انداختن ، تعصبات زبانی ، مذهبی ، نژادی ، قومی و منطقوی دست بردارند و بگذلرند تا هموطنان ما در یک فضای کاملا  صلح و امنیت با هم متحدانه زندگی کنند. و نگذارند که چاکران چتلستان کشور مارا ویران و مردم ما را به شهادت برسانند.

یک بار دیگر مراتب تسلیت و همدردی خود و سایت ۲۴ ساعت را به خانواده های عزا دار دیروز کابل بخصوص همکاران تلویزیون طلوع ،  رسانه های افغانستان در داخل و خارج کشور ، دوستان و اقارب شهدا و هموطنان عزیز تقدیم میکنم. روحشان شاد و جنتها ها نصیب شلن. لعنت  ونفرین به وحشی های جنایتکار طالب و حامیان آنها . به امید نیست و نابودی دولت وحشت ملی ع و غ و دار ودسته خایین شان .

به امید یک صلح دایمی در کشور .

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

 

 

۱۳ پاسخ به “کی پاسخ این جنایت را میدهد ؟”

 1. admin گفت:

  دوستان محترم ، هموطنان گرامی ، فرهنگیان عزیز ، شاعران و نویسنده گان دوستداشتنی ، خواننده گان ۲۴ ساعت و فیسبوک های آن ، لطفا در مقابل دولت خایین و وطنفروش وحشت ملی که هر روز با بی کفایتی اش دهها هموطن بی گناه ما در حملات انتحاری برادران کرزی وغنی به شهادت میرسند. لطفا در مقابل این بی غیرت ها خاموش نباشید. هیج چیز قوی تر از قلم تان نیست. لطفا عوض لایک چند سطری در باره این فاسد ها بنویسید تا از خواب بیدار شوند و صلح و آرامی را در کشور پیاده نمایند و مردم ما دیگر به شهادت نرسند . با عرض حرمت مهدی بشیر

 2. Aziza Enayat گفت:

  برادر گرامی جناب مهدی بشیراحسا س شما نسبت به وطن و مردم شریف آن قابل قدر است زنده باشین ولی این حالت وطن به وحدت ملت ضرورت دارد بخاطریکه اینها خواب نیستند که بیدار شوند بلکه اینها آگاهانه وطن را به پاکستان و نوکران شان تسلیم میکنند وگرنه مذاکرۀ صلح را با کی انجام میدهند هرباریکه حرف مذاکره درمیان میاید تیغ طالبان دوبرابر تیزتر میشود ایجاب میکند که افراد روی کار بیایند که با مشت محکم در دهن پاکستان و هواخواهان شان بکوبند تا نتوانند که به سمت افغانستان چپ نگاه کنند چنانچه که در زمان صدارت سردارداودخان بود که از نامش پاکستانی ها به لرزه می افتادند . چنین یک اندیشه و نیروی مردم وطن ضرورت است

  • admin گفت:

   خواهر عزیز و گرامی خانم عنایت ، تشکر از کامنت زیبا تان. من واقعآ باشما همنوا هستم. دولت بی کفایت و بی غیرت ع و غ درمقابل باداران خود یعنی سعودی و چتلستان جرات حرف زدن ندارند و حتی بوت های این جنایتکاران را پاک میکنند. .این نامرد ها هدف شان رسیدن به قدرت و بدست آوردن دالر و فروختن هست ونیست افغانستان به جنایتکاران پاکستان است. فرق بین غنی و عبدالله نیست هر دو با تقلب ودزدی و نوکری پاکستانی ها و بعضی کشور های عربی بخصوص در راس آن سعودی وهابی روی کار آمدند. غنی وحشی و کرزی خایین با آزاد گردن طالبان جانی طی یک و نیم سال روی کار آمدن شان هزاران هموطن ما را به شهادت رساندند و هزاران تن را هم آواره کشور ها نمودند. خداوند این بی کفایت ها را با دار و دسته شان به غضب خود گرفتار کند. تشکر از شما . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 3. Burhanoddin Saidi گفت:

  سلام دوست دانشمند بشیر صاحب !
  احساس ، بشر دوستی و وطن دوستی شما قابل تمجید و تقدیر است .
  رب العالمین شما را با فامیل محترم خوش ، خوشحال و کامیاب داشته باشد .
  با وجود اینکه به سیاست چندان علاقه ندارم ولی؛ انسان مجبور میشود که از دست ظلم و ظالم ٱه بکشد و از ملت و وطن پشتبانی کند .
  تا زمانیکه منافع قدرتمندان در کشور های اسیای و عربی تامین و به خواست انها دهل نواخته نشود در وطن بیچاره ما صلح و ارامش نخواهد امد .
  به تاسف به وطن ما امکانات رشد ، صلح و رهبر دلسوز تا به حال داده نشد .
  رهبران و حاکمان به قدرت رسیده وابسته و در صدد ساختن قصر ها ، جمع اوری دالر به حساب صندوق و صندوق خانه ها و رختن خون هزاران هموطن بیچاره هستند و با نواختن دهل وحشت و ظلم ؛ دودسته حاکمیت و تمامیت ارضی وطن را تسلیم بیگانه ساخته و میسازند .
  بنٱ ؛ این شرایط تحمیلی و تباه کن و این دسایس غلامان ناصالح وطن ، ادامه خواهد داشت .
  الهی با فضل و مرحمت خویش کارکنان مرحومی طلوع را مغفرت نماید و بهشت نصیب شان باد . و استدعا دارم تا ان ذات مقدس بالای وطن و مردم ما رحم کند تا حداقل صلح و ارامش نصیب ما گردد . امین

  • admin گفت:

   برادر دانشمند و گرامی آقای برهان الدین سعیدی ، ضمن عرض سلام تشکر از کامنت عالی تان . من با شما هم عقیده هستم . درست است که به اصطلاح رهبران بی کفایت افغانستان فقط عاشق قدرت و دالر اند و به مردم و کشور دلسوزی ندارند. این خایین ها کشور مارا به چتلستانی ها فروختند و در مقابل کلدار ها و دالر ها طالب های را که قبلا کرزی خایین و غنی فاسد آزاد کرده بودند اجازه میدهند تا به کشور ما بیایند و حملات انتحاری را انجام دهند و مردم ما را مصروف نمایند تا این وحشی ها بتوانند هرچه دل شان خواست بکنند. روح شهدای تلویزیون طلوع شاد و جنتها نصیب شان. مرگ به دولت وحشت ملی با همه دار ودسته شان. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. Noor Rahman Rahmani گفت:

  پشتون های طالب پرور داخل ارگ و پارلمان موجب این همه بد بختی استند .اگرمبارزه طالب زدایی شدید از سوی دولت صورت گیرد این همه جسارت از آنها حذف میشود .وثا نیا دولت از آنها [طالبان ] علیه تاجیکان استفاده می نماید قسمیکه کرزی به کولن پاول وزیر خارجه وقت آمریکا گفته که طالبان موجب وحشتها وترور ها نیستند این همه اتحاد شمال است که باعث هرج ومرج شده ومرا در امر تضعیف جبهه شمال یاری رسانید. همانطور هم شد هزاران طالب کثیف را از بند رها کرد .وبزرگان جهادی را یکی پی دیگری ترور نمود.تا آنکه میدان مبارزه برایش در حین انتخابات گذشته خالی بود خیانت تقلبات گسترده را راه اندازی نمود تا کشور بسوی بحران سوق داده شد .وحکومت بی تفاوت ضعیف را پس از خود به میراث گذاشت.

  • admin گفت:

   برادر محترم نور رحمان رحیمی ، ضمن عرض سلام تشکر از کامنت تان. برادر گرامی درست است درارگ ریاست جمهوری ، در پارلمان ،در صدارت و بعضی وزارت هایدیگر هستند اشخاصیکه از پشتون ها ، تاجک ها ، هزاره و دیگر اقوام دفاع میکنند و بین آنها تفرقه می اندارند. این خایین ها بین برادران افغان تعصبات مذهبی ،زبانی ، قومی ، منطقوی و نژادی را دامن میزنند. واز این کار مفاد میبرند. به نطر بنده بین کرزی ، غنی ، عبدالله و دیگر جانی ها و تفنگسالار ها فرقی نیست . و همه از جمله خایینین بوده وهستند. وهدف شان فریب مردم است. اما خوشبختانه مردم ما حالا فریب چنین انسان های فاسد را نمیخورند . امیدوارم که هرجه زودتر تمام مردم افغانستان از پشتون ، تاجک ، هزاره ، اوزبیک ، نورستانی و غیره اقوام بدون هرتوع تعصبات مذهبی ، زبانی، منطقوی ، قومی و نژادی باهم برادروار و متحدانه زندگی آرامی را در صلح وامنیت زندگی کنند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 5. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر عزیزوگرامی آقای مهدی بشیر!
  بعداز تقدیم سلام وآرزی صحتمندی تان باید بگویم واضحاً هیچ کس این جنایت وصدها وهزارها جنایت دیگررا تاامروزجواب نداده اند ودرآیند هم نمی دهند. جواب دادن،وجدان پاک،عقیده به خدا وآخرت،وطندوستی وانسان دوستی رالازم دارد.
  باتأسف که دولت ع وغ باتمامی همکاران فاسد شان،نه گوش شنوا ونه چشم بینا دارند که درفکر ملت مظلوم افغانستان وجوابده تمام فجایع فعلی دروطن محبوب ما باشند.آنهانوکران اجانب ودشمنان وطن ومردم ما بوده و به هدایت باداران خود وبرای پرنمودن جیب هاوبانکهای خود آمده اند ونه برای خدمت به وطن وهموطنان.
  روح شهدای بیگناه کارکنان رسانه ای موبی وتمامی شهدای میهن عزیزما شاد وجنات النعیم منزل ومأوای شان باد!برای تمام فامیل های شهدا وکافه ملت نجیب افغانستان تسلیت عرض میدارم.
  بادرود فراوان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   برادر برزگوار و گرامی ام جناب محترم داکتر حیدری عزیز ، تشکر از مراتب تسلیت و همدردی تان به مناسبت شهادت کارکنان تلویزیون طلوع و دیگر شهدای مطلوم افغانستان. روحشا ن شاد و جنتها نصیب شان.
   من واقعا با کامنت عالی تان همنوا هستم که دولت وحشت ملی و داردسته اش نه چشم بیناه و نه گوش شنوا دارند و هدف شان پر کردن جیب هایشان است و بس . هر چه که باداران فاسد آنها کفتند این خایین ها میگویند به چشم.
   به امید نیست و نابودی این بی کفایت ها و صلح سراسری در کشور . موفق و زنده باشید. مهدی بشیر

 6. Fereshteh Bashir گفت:

  واقعاً جاى تاسف است این کشت وکشتار نشانه بى کفایتى دولت مردان کشور است .خداوند این خاینین را نیست و نابود کند. و در کشور صلح و امنیت برقرار گردد تا هموطنان ما در صلح و صفا زندگی کنند. روح تمام شهدای این حادثه شاد و جنتها نصیب شان. و به بازماندگان شان صبر جمیل آرزو میکنم.
  با عرض حرمت
  فرشته بشیر

  • admin گفت:

   دختر عزیز و گرامی ام فرشته جان بشیر ، تشکر از همدردی ات . واقعا عامل این همه جنایت و خونریزی بی کفایتی دولت فاسد وحشت ملی است که نمیتوانند امنیت کشور را بگیرند ، فقط به فکر قدرت و دالر اند ، نه به فکر امنیت کشور . زنده وسلامت باشید. مهدی بشیر

 7. تهمینه دانشجو گفت:

  جناب محترم آقای مهدی بشیر بدبختانه هر روز یک حادثه است این گوش ها میشنود و هر یکی ما و شما را ناراحت می سازد این دولت ع و غ یکی از بیکفایت ترین دولت است در دنیا
  هیچ کاری از دست شان نمیاد و هم چوکی را رها نمیکنند جای بسیار شرم است به چنین دولتمردان

  • admin گفت:

   تشکر خواهر گرامی خانم تهمینه دانشجو از کامنت عالی تان . من با شما همنوا هستم ، روزی نیست که نگویم و دوستان نگویند که دولت فاسد ع وغ از جمله بی کفایت ترین دولت ها است که فقط عاشق قدرت ودالر است که طی یک ونیم سال نتوانستند امنیت را در کشور برقرار کنند و اقعآ این ها نه شرم دارند و نه حیا . خداوند هر چه زود تر این وطنفروش ها را نیست و نابود کند. و کشور ومردم را آرام. موفق باشید. مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما