۲۴ ساعت

14 آوریل
۸دیدگاه

ما در غم مردم بدخشان شریک هستیم

تاریخ نشر سه شنبه ۲۵ حمل ۱۳۹۴ – ۱۴ اپریل  ۲۰۱۵ هالند

هموطنان عزیز بدخشانی در غم تان شریک هستیم

محمد مهدی بشیر

۱۴ / ۴ / ۲۰۱۵ هالند

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

دولت افغانستان تایید کرده که در نبرد بین طالبان و نیروهای امنیتی در ولایت شمال شرقی بدخشان ۳۳ مامور امنیتی کشته، زخمی و ناپدید شده‌اند. دفتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی با اعلام این آمار، کشتار نیروهای امنیتی را “جنایت” خوانده و گفته که “دشمنان افغانستان باید بدانند که با این کار نمی‌توانند روحیه نیروهای امنیتی را تضعیف کنند”، اما جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نکرده است.

جناب آقای « ع » آیا گفته میتوانید که طی هشت ماه دولت و حشت ملی شما در کدام منطقه افغانستان آرامی بوده و مردم بیگناه و سرباز های  اردوی ملی و نیرو های امنیتی چقدر کشته شده اند ؟. شما که خود از جمله جنگسالاران بودید و کشور افغانستان توسط شما و دیگر تفنگسالاران ویران شده و تعداد زیادی از هموطنان ما به شهادت رسیدند و تعدادی هم آواره ملک ها شدند و شما برای قدرت جنگیدید. و بدبختانه رفیق دیگر تان آقای «غ » از بادار آدمخوار خود در کشتن مردم بی دفاع یمن حمایت میکند و چرا عوض حمایت به فکر امنینت هموطنان و کشورش نیستید ؟. این را شما دولت وحدت ملی میگویید ؟ باید اعتراف کنید که وحشت ملی است. طی همین یک هفته گذشته علاوه از بدخشان ، در مزار شریف ، هرات ، غزنی ،ولایت های شرقی و بلاخره در تمام کشور بشمول زیر ریش تان کابل دهها ها نفر کشته شده اند. بیایید مردانه همه تان دسه جمعی استعفا کنید و بگذارید کسانیکه لیاقت کشور داری را دارند ، زمام امور را بدست بگیرند. جای شرم است که طی هشت ماه هنوز کابینه تان آماده نشد و فقط جنگ سر قدرت است که کی بیشتر چوکی بگیرد. در آخر مراتب تسلیت و همدردی خود را به مناسبت شهاد ت هموطنان بیگناه بدخشان ، مزار ، غزنی و تمام ولایات و فرزندان قهرمان قوای امنیتی که جان های شیرین خود را از دست داده اند و آنعده که اسیر گرفته شده اند بشمول ۳۱ تن از برادران هزاره ما که مادران و فرزندان و فامیل هایشان چشم براه شان هستند . لعنت به طالب ُ القاعده ُ داعش و حامیان آنها « غ » عربستان ، پاکستان و دیگر تفنگسالاران . به امید روزی که در کشور عزیز ما همۀ مردم بدون تعصبات زبانی ، قومی ، منطقوی ، مذهبی و نژادی متحدانه همه باهم در صلح و صفا زندگی کنند .

با عرض حرمت

مهدی بشیر

 

۸ پاسخ به “ما در غم مردم بدخشان شریک هستیم”

 1. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر گرامی آقای مهدی بشیر!
  با تأیید نوشته های فوق شما علاوه میدارم: چونکه این خائنین نه مرد هستند که مردانه استعفا نمایند ونه کوچکترین احساس اسلامیت وانسانیت دارند، ایشان وجدان مرده ها هستند واگر نود ونه درصد ملت مظلوم افغانستان به شهادت برسند، مگر خودشا ن باجیره خواران دیگر شان زنده باشند خمی به ابرونیاورده وخوش هم میشوند. اینها قابل اصلاح وخدمت بوطن نیستند. تنها اگر خداوند جبار آنها را به سزای اعمال کثیف شان رسانیده وملت مضلوم افغانستان را از لوث شان پاک گرداند. به امید عدل الهی.
  بادرود فراوان برادرتان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   درود به استاد محترم چناب پوهنوال داکتر حیدر ی عزیز،تشکر از نطریات عالی تان . منهم با گفته های شما همنوا هستم و واقعا وجدان اینها مرده است. مرده و یا زنده بودن مردم کشور به ایشان فرق نمیکند و هدف شان قدرت و پول بدست آوردن و تعظیم به بادران آدمخور سعودی و پاکستانی و اوامر آنها را انجام دادن است . .خداوند همه اینها را نیست و نابود کند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 2. عبدالله هروی گفت:

  استاد محترم جناب آقای مهدی بشیر ، ضمن عرض سلام بشما و خواننده گان تان ، نوشته تان خیلی عالی و حقایق را بطوریکه لازم است بیان نموده اید و من با شما هم عقیده هستم.
  باید علاوه کنم که طی هشت ماهیکه از بقدرت رسیدن غنی و عبدالله، زندگی ما مردمیکه در افغانستان میباشیم روز بروز خرابتر شده ، در هیچجای مملکت امنیت نیست . آدم ربایی و کشتن انسان های بیگناه به اوج خو د رسیده است. ما فقط بنام ،رییس جمهور و یا رییس اجراییه داریم که هردو از جمله فاسد ترین انسانهای روی زمین بودند و نمیتوانند کاری به نفع مردم انجام دهند . بی اتفاقی ، بی اندازه زیاد شده چون آن دو هم با موافق نیستند و به نطر بنده و قرا ر فرموده استاد بزرگوار جناب داکتر صاحب حیدری :
  (چونکه این خائنین نه مرد هستند که مردانه استعفا نمایند ) من هم میگویم با استعفا آنها هم کشور آرام میشود وهم مردم باهم متحد میشوند. شما همیشه زنده باشید.

  • admin گفت:

   برادر عزیز و گرامی آقای عبدالله هروی ، جهانی سپاس از حسن نطر تان . فرموده شما هم درست است ، بشرطیکه گوش شنوا باشد. موفق باشید . مهدی بشیر

 3. حمید امینی گفت:

  محترم بشیر گرامی ، تشکر از نوشته زیبا تان. این ها همه حقیقت دارد و دولت و حشت ملی باید هرچه زودتر جلو خونریزی ها را بگیرد. و ۳۱ هموطن هزاره ما که حدود دوماه میشود واز مرده وزنده شان خبری نیست هرچه زوتر به هرقیمتی که میشود آزاد نماید . تشکر ازشما آقای بشیر که یادی از این برادران ما هم کردید. موفق وسلامت باشید.

 4. admin گفت:

  دوست گرامی آقای امینی عزیز ، جهانی سپاس از شما ،امیدوارم که دولت به اصطلاح وحدت ملی بفکر ۳۱ تن از برادران هزاره ماباشد. ودر آزادی آنها دست بکار شود . و همچنان عوض اینکه از جنایات سعودی آدمخور حمایت کند در غم آرامی ملت و کشور شود . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 5. فریده نظری گفت:

  جناب محترم آقای بشیر ، تشکر از نوشته زیبا تان ، چی خوب سوالی کردید « جناب آقای « ع » آیا گفته میتوانید که طی هشت ماه دولت و حشت ملی شما در کدام منطقه افغانستان آرامی بوده و مردم بیگناه و سرباز های اردوی ملی و نیرو های امنیتی چقدر کشته شده اند ؟.» آیا آقایان « ع » و « غ » جرآت پاسخ این سوال را دارند ؟ من فکر میکنم اگر داشته باشند ، از شرم هم گفته نمیتوانند. شما در این مورد چی میگویید ؟ همیشه قلم تان سبز و خود تان زنده وسلامت باشید.

  • admin گفت:

   خواهر گرامی خانم فریده نظری ، ضمن عرض سلام تشکر از حسن نطر تان . بنده به عرض برسانم که این آقایان پاسخی ندارند که بگویند . به نظر بنده اگر همین اکنون استعفا بدهند و کنار بروند بهتر بین مردم محبوبیت پیدا خواهند کرد از اینکه نه در کار خود موفق اند و مردم هم از دولت وحشت ملی شان متنفر اند . انشاالله همین کار را خواهند کرد و یا کدام مردی پیدا خواهد شد و ایشان را کنار خواهد زد. موفق وزنده باشید.

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما