۲۴ ساعت

23 سپتامبر
۹دیدگاه

عید سعید قربان مبارک

تاریخ نشر چهار شنبه اول میزان ۱۳۹۴ – ۲۳ سپتامبر   ۲۰۱۵ هالند

 

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

محمد مهدی بشیر

امروز چهار شنبه ۲۳  سپتامبر ۲۰۱۵ مطابق  اول میزان ۱۳۹۴ خورشیدی برابر است به روز نهم   ماه ذی الحجه ۱۴۳۶ هجری قمری و مصادف است به روز عرفه و فردا دهم  ماه ذی الحجه روز اول عید سعید قربان  است که  از گرامی ترین عیدهای مسلمانان میباشد  که به یاد بود حضرت  ابراهیم ( ع ) و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جهان و بخصوص در کشور عزیز ما افغانستان  و جهان  با مراسم خااصی و دید و باز دید ها و  کسانیکه قدرت آنرا داشتند و میتوانستند  با پوشیدن لباسهای نو و قربانی کردن گوسفند ، گاو ، شتر وبز  و آنها را بین مردم غریب و بیچاره تقسیم  میکردند و یا میکنند .

بعضی هم آآنقدر خسیس اند  که کوشت های خوب را در یخچال های خود میگذارند و هرشب گوشت  پلو زهر مارمیکنند  ، در حالیکه خداوند بزرگ کفته حق مردم غریب  و بیچاره را جدا کن تا گرسنگان و مستمندان از خوردن گوشت ‏حلال، بهره مند شوند و حق آنها را برایشان برسان. اما بعضی از آنها مقداری  را به هم  دوستانی که با آنها همچشمی دارند میفرستند که بگویند ما قربانی کردیم . و بفکر مردم بیچاره نیستند که سالها خود و فرزندانشان  مزه گوشت را نچشیده اند . در حالیکه :
یکی از فضایل این روز بزرگ قربانی کردن و رسیدگی به وضع بیچارگان است. همانطور که در روایت‏هاى مکررى نقل شده که در روز عید قربان ( اضحى ) قربانى کنید.

دوستان محترم و خواننده  گان عزیز !

نسبت مشکلات  صحی که از مدتی است دامنگیر بنده شده  نمیتوانم زیاد در این باره چیزی   بنویسمم  مختصرآ چند سطری تقدیم عزیزان و خواننده گان  محترم مینمایم که شکر از من بیشتر معلومات دارند .

در شب‏های نهم و دهم ماه ذی الحجه، از طرف خداوند بزرگ به حضرت ابراهیم علیه السلام وحی شد که در روز دهم  ذی الحجهباید برای رضای او فرزندش «اسماعیل» را به منا  که در نزدیکیِ مکّه  است ببرد و قربانی کند.

این وحی برای حضرت ابراهیم علیه السلام  امتحانی بسیار بزرگ بود؛ ولی پدر و پسر از آن امتحان سربلند بیرون آمدند. حضرت ابراهیم(ع) با وجود علاقۀ شدیدی که  به فرزندش اسماعیل داشت او را به منا برد و دست و پای وی را بست و تصمیم گرفت که به فرمان خداوند را قربانی کند. حضرت اسماعیل(ع) هم به او دلداری و اطمینان داد که تسلیم فرمان خداوند است و پدرش میتواند امر خدا ( ج ) را اجرا کند .در این وقت به خواست خدا، کاردی  را که برای بریدن گلوی اسماعیل برده بودند به کلی کند شد و  گلوی اسماعیل را نیرید و در این وقت از سوی خداوند فرمان رسید که:

« ای ابراهیم ! تو از آزمایش الهی سربلند بیرون آمدی، اکنون فرزندت را رها کن و به جای اسماعیل این گوسفند را که برایت هدیه فرستادیم، قربانی کن».

حضرت ابراهیم (ع) هم بسیار خوشحال شد و پسرش را بوسید و به جای او، گوسفندی را که از بهشت برای او فرستاده شده بود  قربانی کرد.

دوستان عزیز و گرامی !

اکنون در کشور ما آنطور که قبلا بود نیست ، کشور مارا دولت و حشت ملی به رهبری ع ، غ ، ک و یک تعداد تفنگسالاران تحت حمایت سعودی آدمخور ، چتلستان وحشی و بعضی از تحفه های سعودی قاتل هزاران مسلمان ، بعضی از  کشور های عربی ، چتلستان جنایتکار ، نوکران آخند های ایرانی ، و تعداد دزد ، آدمکش ، جانی ،بنام های داعش ، طالب ، القاعده تربیه کردند و هرروز صد ها مسلمان ما را در کشور ما و جهان توسط حملات انتحاری و بمباردمان سعودی آدمخور  قربانی میکنند. لعنت به این وحشی ها و نفرین به شیری که خورده اند.

امیدوارم کسانیکه به حج رفته  خداوند حج و  توبه شانرا قبول کند  و در باز گشت  نه بخاطر یکه افتخار کنند که ما حج رفته ایم بلکه مانند نیاکان شان که اکنون حیات ندارند در خدمت هموطنان خود قرار بگیرند ، نه که مردم بگویند جناب حاجی صاحب بالا بفرمایید.

این روز را هم  بنام “عید اضحی” یا “عید قربان” هم  می‏نامند ؛ و اکنون قرن‏هاست که مسلمانان واقعی با اقتدا به حضرت ابراهیم ، در حج و غیر حج، و در منا و غیر منا، شتر ، گاو ، بز و گوسفند قربانی می کنند و شکم گرسنگان را سیر مینمایند ، نه مانند دزدان و جنایتکاران کشور ما حق آنها را بزور بخورند و به ریش همه بخنندند.

اینجانب در اخیر  این روز خجسته را به تمام هموطنان گرامی ،  همکاران عزیزم ، خواننده گان محترم و فرهنګیان گرامی خانواده های محترمشان  تبریک و تهنیت عرض نموده امید وارم روز های عید قربان را با خوشی و سلامتی  در صلح و امنیت کامل سپری کنند وازتمام  دوستان و عزیزان گرامی و فرهنگیان محترمیکه  با ارسال کارتهای زیبا ، ایمیل ها  و تیلفونی ،حلول عید سعید قربان  را تبریک گفته اند ، صمیمانه  تشکر نموده، از خداوند متعال برای همۀ هموطنان عزیزم صحت و طول عمر با عزت  آرزو میکنم . به امید یک افغانستان آزاد ، آباد ، آرام و بدون تعصبات زبانی ، قومی ، مذهبی ، منطقوی و نژادی متحد و یکپارچه .

هر روز تان عید .

با عرض حرمت 

 محمد مهدی بشیر  

۲۳ سپتامبر ۲۰۱۵

 

۹ پاسخ به “عید سعید قربان مبارک”

 1. admin گفت:

  دوستان محترم ، همکاران عزیز ، فرهنگیان گرامی و دوستان عزیز فیسبوک وکسانیکه واقعا به حج رفته اند و حاجی درست و پاک برمیگردند از صمیم قلب تبریک عرض میکنم و عید قربان خوشی مملو از صلح وصفا و امنیت کامل و بدون هر نوع تعصبات زندگی خوشی را سپری کنند. عید همه مبارک . موفق باشید. مهدی بشیر.

 2. الحاج نجم الدین « سعیدی » گفت:

  مهدی بشیره وروره لوې اختر مو مبارک شه .
  *******************************
  لوې اختر ( د حج د فریضې اختر ) مو مبارک شه . طاعتونه او عباد تونه مو قبول شه . د فامیل سره آرامه او خوښ اختر .

  • admin گفت:

   استاد محترم جناب الحاج نجم الدین سعیدی ، جهانی سپاس از گذر پر مهر تان . منهم عید سعید قربان را بشما و خانواده محترم تان تبریک عرض میکنم. امیدوارم به برکت این عید بزرگ در کشور ما و جهان صلح دایمی برقرار گردد و خداوند سعودی لعنتی و آدمخور و بعضی از کشور های عربی که روزانه صد ها تن از مسلمان را در کشور های عربی توسط بمباردمان های هوایی قربانی میکنند و به شهادت میرسانند و همچنان روزانه دهها تن توسط حامیان این سعودی آدمخور در کشور ما توسط حملات انتحاری توسط نوکر های چتلستان وحشی و برادران غنی و کرزی خایین قربانی میشوند و به شهادت میرسند و هزاران تن هم هروز آواره میشوند. لعنت به دولت و حشت ملیب بی کفایت ما که امسال عید را به ماتم تبیدیل کرد و لعنت و نفرین به سعودی ، چتلستان و باقی جنایتکاران وحشی . موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 3. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  برادر بسیار عزیز وگرامی آقای مهدی بشیر!
  بعد از تقدیم سلام وآرزوی صحتمندی کامل تان،عید سعید قربان را خدمت شما وفامیل محترم تان،خدمت کافّهء مسلمانان جهان عموماً واخخصاً خدمت تمام هم میهنان عزیزما درهرجای این کرهء خاکی که هستند ،ازصمیم قلب تبریک وتهنیت عرض میدارم.
  بلی، متأسفانه هستند کسانیکه حج رفتن وقربانی کردنهای ایشان فقط وفقط جنبهء نمایشی وریائی را دارد که نتیجهء آن مانند کاه بی دانه بوده وبه درد شان نخواهد خورد.نمونه بارز آن اولین سفر آقای غین بعد ازغضب چوکی ریاست بود .خداوند به حرمت خانهء خودش وجمیع حاجیان واقعی که هر چه زودتر شر این دین فروشان وخائنی ملی را از سر مردم مسلمان ومظلوم وطن عزیزما دور وبرطرف نماید. باعرض حرمت داکتر حیدری

  • admin گفت:

   استاد بزرگوار وبرادر گرامی جناب آقای پوهنوال داکتر اسدالله حیدری ، ضمن عرض سلام عید سعید قربان بشما و خانواده محترم و هموطنان گرامی و کسانیکه واقعا با پول حلال به حج رفتند و دست شان به خون هموطنان ما آلوده نیست . پاک رفتند و پاکتر برمیگردند از صمیم قلب تبریک میگویم و امیدوارم که در فضای صلح زندگی خوشی را سپری کنند و مردم غریب و بیچاره و در بدر را فراموش نکنند.
   امسال در اکثر کشور های مسلمان بخصوص کشور عزیز ما ازدست سعودی وحشی و آدمخور و چتلستان جنایتکار وبرادران کرزی وغنی و دولت وحشت ملی ع و غ انطور که لازم بود از عید خبری نیست . زیرا نزدیک به یک ملیون انسان مسلمان از دست قربانی کردن وبه شهادت رسیدن مردم توسط سعودی آدمخور و چتلستان جنایتکار و بعضی از حامیان این قاتل ها آواره و بی خانما ن شدند که سلسله شان همچنان ادامه دارد. . فقظ میگویم به برکت چنین روزی تما م این قاتلان در سرتا سر جهان نیست و نا بود گردند و همه مردمان ما و جهان در صلح و امنیت کامل زندگی با عزتی را سپری کنند . تشکر از شما . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 4. عزیزه عنایت گفت:

  برادر محترم سلام خدمت شما
  مطلب بسیار پر محتوا بود سلامت باشید
  عید سعید اضحی را بشما هم تبریک میگویم . امیدوارم روزهای عید شاد در کنار خانوادۀ محترم داشته باشید .

  • admin گفت:

   خواهر عزیز و گرامی محترمه خانم عزیزه عنایت ضمن عرض سلام عید سعید قربان بشما و خانواده محترم و هموطنان گرامی و کسانیکه واقعا خیانت و جنایت نکردند و به حج رفتند و یک حاجی واقعی به کشور برمیگردند و با هموطنان عزیز خود با صمیمیت و بدون هر نوع تعصبات قومی و مذهبی متحدانه و برادر وار زندگی میکنند از صمیم قلب تبریک میگویم و خداوند بزرگ میخواهم که حج و توبه همۀ شانرا قبول فرماید. امیدوارم که در فضای صلح زندگی خوشی را سپری کنند و مردم غریب و بیچاره و در بدر را هم در این روز ها فراموش نکنند.
   طوریکه شاهد هستید امسال در اکثر کشور های مسلمان بخصوص کشور عزیز ما ازدست سعودی وحشی و آدمخور و چتلستان جنایتکار وبرادران کرزی وغنی یعنی طالبان وحشی و دولت وحشت ملی ع و غ انطور که لازم بود از عید خبری نیست . زیرا تعداد زیادی از کشور ما و جهان بخاطر حفظ جان شان که هروز به شهادت میرسند و یا بخاطر بدست آوردن لقمه نانی برای خود و فرزندان شان از دست قربانی کردن وبه شهادت رسیدن توسط سعودی آدمخور و چتلستان جنایتکار و بعضی از حامیان این قاتل ها آواره و بی خانما ن شدند که سلسله شان همچنان ادامه دارد. . فقظ از خداوند بزرگ میخواهم که به برکت عید قربان تما م این قاتلان در سرتا سر جهان نیست و نا بود گردند و همه مردم مسلمان ما وکشور مسلمان جهان در صلح و امنیت کامل زندگی با عزتی را سپری کنند . ممنون شما خواهر گرامی .زنده و سلامت باشید. مهدی بشیر

 5. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  برادر عزیزالقدرم مهدی جان ضمن عرض سلام فرارسیدن این ایام خجسته عید سعید قربان را خدمت شما و خانوادهء معزز تان تبریک و تهنیت عرض نموده سعادتمندی و سرفرازی شما را تمنا دارم.
  امیدوارم که با گذشتن این ایام ریشه تمام بدبختی های مردم جهان پایان یابد و جنایتکاران طالب و داعش و اربابان زر و زور و تزویر که بنام خادمین حرمین خود را جا زدند نیست و نابود شوند. امروز هیچ فرقی میان صهیونیست های یهود و آل سعود دیده نمیشود . اینها غده های سرطانی اند که متأسفانه دامنگیر جوامع بشری شده اند و بدون شک آل سعود جز لکه ننگی بر دامان مسلمین چیزی دیگری نیستند ، نفرین بر این انسان نما های وهابی .
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »

 6. admin گفت:

  برادر گرامی قیوم جان بشیر هروی ، جهانی سپاس از پیام زیبا تان بمناسبت عید قربان. امیدوارم که روز های عید را باخوشی وسلامتی در کنار خانواده محتر م سپری کرده باشید.
  قیوم عزیز ، خیلی متاثر شدم که عید قربان امسال را آل سعود آدمخور با نوکرهایش داعشی ها و به شهادت رساندن دوهزار حاجی از سراسر جهان در روز عرفه در منا وشاید هم بشتر از ان توسط این جنهمی ها به شهادت رسیدند . همچنان تعداد زیادی از مسلمانان هنگام ادای نماز توسط توسط طیارات سعودی لعنتی در زیر بمباردمان در مسجد یمن به شهادت رسیدند .و مردم سراسر جهان را به ماتم نشاندند وعید قربان را سر مردم مسلمان جهان خراب کردند از خداوند بزرگ میخواهم که دشمنان مردم مسلمان افغانستان و جهان را هر چه زودتر نیست و نابود کند تا مردم در فضای صلح و امنیت در سراسر جهان بدون تعصبات زندگی نمایند .موفق باشید . مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما