.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
گفتگویی با: قیوم بشیرو محترمه افسانه جان
 
گفتگویی با:
 
قیوم بشیرو محترمه افسانه جان
 
Image 
 
طوریکه خواننده گان محترم ۲۴ ساعت در جریان هستند، پس از نشر مطالبی تحت عناوین :
 
انسانی که مرا عمر دوباره بخشید!!!
 
 و
 
پایان شب سیه سپید است

تعدادی زیادی ایمیل و همچنین تماس های تیلفونی با مدیریت ۲۴ ساعت انجام پذیرفت و ضمن تقدیر از عملکرد محترم قیوم بشیر ،  اکثرآ خواهان آن شدند تا موضوع طی نامه ای به دفتر سازمان ملل متحد ابلاغ گردد تا بنمایندگی از جامعهء بشری از جناب ایشان تقدیر بعمل آید. ما لازم دانستیم این موضوع را با خود محترم قبوم بشیر و محترمه افسانه جان مورد بحث قرار داده و نظر ایشان را بخواهیم که اینک در جریان دیدارم از کشور آسترالیا گفتگویی را بدین مناسبت با جناب ایشان بطور شفاهی و با محترمه افسانه جان از طریق تیلفون انجام دادم که تقدیم حضور خواننده گان محترم ۲۴ ساعت مینمایم:

محمد مهدی بشیر  

قیوم بشیر و مهدی بشیر در ملبورن آسترالیا دسامبر ۲۰۰۹
قیوم بشیر و مهدی بشیر در ملبورن آسترالیا دسامبر ۲۰۰۹
به ادامه گذشته و قسمت آخر 
 
اینبارجناب سفیر در جلسه با اعضای سفارت مشغول بودند. قطع کردم و بعد از ظهر آنروز یکبار دیگر تماس گرفتم ،بالاخره موفق شدم آقای سفیر را پیدا کنم. پس از صحبت مختصر با وی  و معرفی خودم برایش یادآوری کردم که چندین نامه درین زمینه برایت ارسال داشتم اما جوابی دریافت نکردم ، میخواهم بدانم که علت چیست؟  
درپاسخ برایم گفت که مصروفیت های ما بسیار زیاد است و ازطرفی نمیتوانیم به تمام نامه ها پاسخ بدهیم . قدری ناراحت شدم و برایش گفتم آیا مصروفیت های شما خیلی مهمتر از جان یک انسان بوده میتواند ، آیا فکر نمی کنید در کشوری که قدم بقدم آن از آسیب لگد های شما در امان نیست و هرروزه مردم بیگناهء آن به طرق مختلف خواه توسط شما بطور مستقیم و خواه غیر مستقیم به خاک وخون میغلطند، انسان هایی هم هستند که نیاز فوری به مساعدت دارند؟ انسانهایی هم هستند که هر آن امکان دارد جان شانرا از دست بدهند در حالیکه هیچ گناهی ندارند؟ آیا کشوریکه خود را منشع دیموکراسی  می خواند و داد و فغانش جهان را پر کرده است که ما مدافع  حقوق بشر و ضامن دیموکراسی هستیم ، باید چنین برخوردی داشته باشد؟ میدانید جناب سفیر صاحب ! اگر بزودی به این مسئله پاسخی ارائه نکنید ، مجبورم تا با شخص رئیس جمهور شما جناب اوباما مستقیمآ به تماس شده وشکایت کنم و از طرفی هم یادتان نرود که بنده یک ژورنالیست هستم و قدرت اینرا نیز دارم که در کمترین فرصت امکان، این موضوع را از طریق رسانه های همگانی چون مطبوعات و رادیو و تلویزیون به سطح جهان پخش کنم. وی که متوجه شده بود من بیحد ناراحت هستم ، با عذرخواهی از من ، یادآور شد که من نامهء شما را به مقامات بالا به آمریکا فرستادم و ایشان باید تصمیم بگیرند که چه میخواهند بکنند.  

با شنیدن این حرف واقعآ ناراحت شدم و گفتم بسیار متآسفم که نمایندهء با صلاحیت حافظ دیموکراسی در جهان حتی صلاحیت تصمیم گیری در چنین مورد ساده ای را هم ندارد ، در حالیکه برای قتل مردم بیگناه در گوشه و کنار جهان با دست و دل باز به پیش میروند ، واقعآ بدا بحال آن عده مردمی که چشم به مساعدت و کمک شما دوخته اند . افسوس که مردم بیچاره ء ما نیمدانند و سخت گرفتار امثال شما شده اند. این مکالمهء ما در حدود ۲۱ دقیقه طول کشید و بدون بدست آمدن نتیجهء مطلوب پایان یافت.

سوال :

آیا بعدآ از طرف مقامات دولت امریکا با شما تماس گرفته شد؟ 

جواب :

خیر !  اصلآ تماسی گرفته نشد و گویا هرچه گفتم از یک گوش داخل و از گوش دیگر خارج شد  و از طرفی توقعی هم  نمیرفت . هرچند خود ما مؤفق شدیم تا  راهء دیگری را بیابیم و در نهایت مشکل ما بحمدالله بموقع  حل گردید.

سوال :

میتوانم بپرسم این راهء حل چه بود و چگونه بدست آمد؟

جواب :

متآسفم که بیان  جزئیات آن از صلاحیت من خارج است وروزی اگر خود افسانه جان خواسته باشد میتواند در این مورد روشنی بیاندازد.  البته نباید نادیده گرفت که ایشان در حال حاضر در یکی از کشور های اروپایی زندگی میکند و مشغول تحصیل و همچنین مداوای خویش میباشد . و بدون شک نجات ایشان جزء معجزهء الهی چیزی بوده نمیتواند. و من نیز جزء انجام وظیفه کاری را انجام ندادم که باعث فخرفروشی من شود و یا منتظر آن باشم که کسی از عملکرد من تقدیر بعمل آورد. و میخواهم علاوه کنم که هموطنان عزیز ما که به طرق مختلف با شما و سایت ۲۴ ساعت تماس گرفتند باید بدانند که نباید از طبل میان خالی بنام سازمان ملل متحد انتظاری داشت ، زیرا نخستین نامه ای را که در مورد این دختر معصوم نوشتم به دفتر سازمان ملل متحد در کابل بود که تا بحال حتی از رسید آن هم اطلاعی بدست نیاوردم . پس آزموده را آزمودن خطاست .

در پایان لازم به تذکر میدانم که همه خانواده های محترم ، بخصوص والدین گرامی خواه در داخل و یا  هرکجای این کرهء خاکی زیست دارند باید قدری آگاهانه و منتطقی در مورد اطفال و جگرگوشه های شان فکر کنند و تصمیم بگیرند تا نشود خدای ناخواسته با کم لطفی های  خیلی جزئی شان زمینهء فروپاشی شیرازهء زندگانی جوانان شانرا فراهم کنند و با اشتباهات کوچک و بزرگ فرزندان دلبند شان را از دست بدهند ، زیرا در آن صورت پشیمانی سودی نخواهد داشت و در صورت بوجود آمدن مشکل جدی تا ابد باید بسوزند .

در اخیر ازلطف شما برادر گرامی ام آقای مهدی جان بشیر نیز اظهار قدردانی و تشکر را دارم که  زمینه این صحبت را مهیا ساختید.  و همچنین میخواهم یاد آور شوم از اینکه برای جوانان عزیز هموطن ما ، این آینده سازان کشور ما فرصت میدهید تا استعداد های سرشار شان را بنمایش بگذارند ممنونم ، مؤفق وکامگار باشید.  والسلام

 

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer