.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
شب پرخاطـره و ماندگار
از راست به چپ محترمین مجید قیام ،حاجی مفسر ونسرین جمالزاده
از راست به چپ محترمین مجید قیام ،حاجی مفسر ونسرین جمالزاده
شب پرخاطـره و ماندگار 

بزم شعـر و غـزل در شهر ونکوور،کانادا

  به ابتکار مـریدان خانۀ فرهنگی "مولانا"، این گنجینۀ فرهنگ و ادبیات کشور ما، به اشتراک شاعران، نویسندگان، هنرمندان، مهمانان از ایالت واشنگتن امریکا و کشور ازبکستان، کمیتۀ فرهنگی ایرانیان مقیم ونکوور، نماینده سازمان اجتماعی ضد جنگ و دفاع از حقوق زنان و بسیاری علاقمندان شعر و ادب و غـزل مولانای بزرگ، جلال الدین محمد بلخی شام ۲۴ اکتـوبر در سالون حاجی بریالی واقع در سرک ادمانـز برنابی، برتیش کلمبیا، محفل هیجان انگیز و پرشکوه با قرائت چند آیـۀ مبارک قرآن شریف با تلاوت محترم حاجی مفسر، برگزار گردید.

در این محفل، مجید قیام، رئیس خانـۀ فـرهنگی "مـولانا"، تشریف آوری میهمانان را خوش آمدید گفته و به سه تن فعـّالین خانـۀ فرهنگی "مـولانـا" هریک محترم اسحاق ثنا، با مـدال افتخاری ازجانب تلویزیون "نـور"، محترمه شفیـقه نـورزی با مـدالی از جانب تلویزیون "نـور" و محترم امان معاشر، با تقـدیـرنامه "روز بین المللی صلح" از افغانستان، که براساس خدمات فـرهنگی شان، مفتخر به دریافت آن شده بودند، دسته های گل اهـدا نمودند.

متعاقباً، محترمه نسرین جمالـزاده، شاعر جوان و دکلماتور خوش آواز، با خوانش گرفتن قطعه شعر زیبای از سروده هایش، و با ابـراز قدردانی از فعالیت خادمان خانـۀ فرهنگی "مـولانا"، گردانندگی پروگرام را بدست گرفت .

همچنین دراین محفل، محترم اسحاق ثنا، شاعـر شهیر کشور ما و یکی از فعـّالین خانـۀ فـرهنگی "مـولانا"، ضمن صحبت با ابـراز قدردانی از خدمات هموطن فرهنگ دوست ما، محترم مجید قیـام که بیشتر از سـه سال میشود، با تشکیل خانـۀ فرهنگی "مـولانا" که گزارشات فعالیت آن بطور مسلسل توسط رسانه ها در تمام نقاط جهان خدمت همزبانان ما پخش و ترویج شده است، سرفـرازی و کامیابی بیشتر برای شان آرزو نمودند؛ شعر زیبائی را به خوانش گرفتند، که مـورد پذیرش حاضرین قرار گرفت.

سپس، محترم محمد یونس عثمانی، شاعر مستعـد وغمـدیـده ای که چنـدی قبل در شهر تورنتـو، کانادا پسر جوانش را در حالت ناگهانی از دست داده است؛ با نـالۀ شعـر از سروده هایش غـم و درد خود را با حاضرین بیان نمود، که مـورد تأثـر و تألم هموطنان مهاجـر در شهر غربت قرار گرفت.

بعـداً، محترم محمد طاهرامیری، یکتن از اخلاص مندان خانـۀ فـرهنگی "مولانا"، با به خوانش گرفتن اشعار ناب انتخابی اش، بر گرمی و محبت محفل افزوده؛ بر دوام فعالیت های خانـۀ فرهنگی "مولانا" دعای نیک نمود.

متعاقباً، شاعر دوست داشتنی ما در شهر ونکوور، محترم عبدالفتاح صمیم  قطعه شعر زیبائی به زبان پشتو به خوانش گرفت که با کف زدن ها مورد استقبال گرم حاضرین قرار گرفت.

هکذآ درین محفل، محترم بشیر رحیمی، شاعر معاصر کشور شعری از سروده هایش را قرائت نمود که مورد توجه خاص اشتراک کنندگان محفل قرار گرفت.

درین محفل، جوانترین شاعر خانـۀ فـرهنگی "مولانا"، محترم رحمان ســدید، قطعه شعر زیبائی را به خوانش گرفتند، که با استقبال گرم اشتراک کنندگان قرار گرفت.

سپس، محترم حبیب یوسفی با خوانش اشعار نغزش ، به رونق محفل بزم و شعـر افـزود.

متعاقباً، پس از آنکه محترم میـرمالک رحمانی، یکی از اخلاص مندان اشعـار"مولانـا" جلال الدین محمـّـد بلخی، مراسم احترام به حاضرین تقدیم نمود؛ محترم فاضلی، عالم و ادیب نستوه شهر ما، روی ستـیژ آمده قطعه شعری را از کتاب "مثنوی معنوی" مولانای بلخی به تحلیل گرفت.

گرمی شب بزم شعر وغـزل را نوجوان افغان، سلیمان معروف که تا به حال به کسب ۲۴مدال طلا و دو مـدال قهرمانی کانادا را در مسابقت ورزشی تی کوان دو گردیده است، افتخار بخشید.

سلیمان معروف قهرمان، به جواب سوالی گفت: " در بازی هایش تا به حال هیچ شکست نخورده و همیشه غالب بوده است. همچنان در درسهای مکتب نیز نمرات اعلی داشته است."  وی افتخار عضویت خویش را در کمیتۀ جوانان خانـۀ فـرهنگی "مولانا" اظهار نموده؛ همه جوانان را به راه تعلیم و آموزش سالم دعوت نمود.

درین محفل، خانم پروین اشرفی، به نمایندگی از کانون فرهنگی ایرانیان مقیم ونکوور، صحبت نموده موفقیت های اعضای خانـۀ فرهنگی "مـولانا" را آرزو نمود.

در اخیر پروگرام بزم شعر و غزل، امان معاشر از تشریف آوری حاضرین در این شب پر محبت شعر و شهـود با قدردانی خوش آمدید گفته افـزود: "به برکت روحانیت مولانای بزرگ، اعضای متعهد خانـۀ فرهنگی "مـولانا"، با وجدان بیدار و تکیه بر حقانیت و معقولیت، متحدانه و اندیشمندانه در بیدار ساختن نیروهای معنوی و ترویج فرهنگ اصیل و پارینه خدمت می نمایند."

سپس، قسمت دوم پـروگرام بزم غـزل با موسیقی آغاز گردید که در آن هنرمندان مرکز آموزش موسیقی و میهمانان دعوت شده هر یک محترمین: جمشید، میرویس، مجید قیام، حامـد نیازی، عـزیز گمـان، داود فقیری، رامین باختری، تمیم و مژده جمالزاده، آهنگ های دلنشین اجرا نمودند که هر یک از طرف حاضرین با گرمی و صمیمیت استقبال گردیدند.

در برگزاری این پروگرام باشکوه، محترم حاجی بریالی، تاجر ملی کشور با در اختیار گذاشتن سالون شان با تمام تزئینات آن بطور رایگان در خدمت خانـۀ فرهنگی"مولانـا"، سهم عمده داشته و وعــدۀ همکاری های بیشتر به منظور دوستی و همبستگی  و حفظ  فرهنگ افغانی را ابراز نمود.

امان معاشر خبرنگار آزاد
 
اشتراک کننده گان برنامه شب شعر وغزل
اشتراک کننده گان برنامه شب شعر وغزل
 
از راست به چب محترمین اسحلق ثنا ،یونس غثمانی،حاجی بریالی،مجید قیام ، عبدالله ،امان معاشر
از راست به چب محترمین اسحلق ثنا ،یونس غثمانی،حاجی بریالی،مجید قیام ، عبدالله ،امان معاشر
 
 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer