.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
ولدرس، سياستمدار راستگرا و ليبرال هالند چي میخواهد؟

 Geert Wilders بمثابه  يکي از سياستمداران راستگرا و لیبرال  هالند به اساس تبليغات ضد اسلامي خويش، وسيعا در مطبوعات جهان از جمله در مطبوعات کشور ما سر زبان ها است.

براي همگان سوال خلق گرديده که Geert Wilders  ( خیرت ولدرس) کي است و چي ميخواهد؟

آقاي ولدرس  در سال 1963 در شهر Venlo هالند تولد گرديده و با Krisztina که هنگري الاصل مي باشد، ازدواج نموده است.

وی در سال 1990در فرکسيون پارلماني  VVD ( حزب مردم براي آزادي و دموکراسي )، کارمند امور سياست گذاري بود و در سال 1998 از طريق VVD عضويت پارلمان هالند را کمائي و مدت 7 سال بمثابه عضو حزب متذکره، يکي از کرسي هاي پارلمان هالند را در اختيار داشت.

موصوف مدت تقريبا 15 سال در راه  تحقق ايديالها و ارمانهاي VVD مبني بر رشد سريع بازار آزاد، تضعيف نقش دولت در حيات  اقتصادي، درهم شکستاندن تامينات و خدمات اجتماعي و فروش بخش خدمات عامه،  فعالانه رزميده است.

آقاي ولدرس  در سال 2004  راه خود را از VVD  جدا ساخت.  اما وي  کماکان به پرنسيپ هاي راست ليبراليستي خويش وفادار باقي مانده  و حتي از VVD هم گامي فراتر گذاشت و در نظريات خود در باره مهاجرين و مسلمانان، قويا راديکال گرديده است.

موصوف به اصل همگرائي و همزيستي باشندگان هالند متکي نبوده بلکه تلاش ميورزد که يک بخش جامعه هالند را در حال تجريد قراردهد. او دو هالند ميخواهد: يک هالند را براي هالندي هاي هالندي الاصل و هالند ديگر را براي هالندي هاي خارجي الاصل. حسب نظر آقاي ولدرس،  براي هالندي هاي خارجي تبار بايد قوانين، مقررات و قواعد ديگري وضع شود  

از آنجائيکه ايديولوژي آقاي ولدرس با ( نيو) لبيبراليزم راست پيوند نزديک و تنگا تنگ دارد، پيشنهادات و نظريات آن به نفع مولتي مليونر ها و شرکت هاي بزرگ ميباشد.

با تحقق پلانهاي آقاي ولدرس، زحمتکشان هالند اعم از اهالي بومي و غير بومي آن، افراديکه داراي تحصيلات يايان اند، اشخاصيکه عايد کم دارند و در مناطق پر از پرابلم زندگي مي کنند ، کمتر نفع ميبرند.

حسب سيستم مالياتي هالند، کسانيکه  سرمايه زياد دارند متناسب باسرمايه خويش  بايست  ماليه بيشتر  بپردازند و دولت از عوايد بدست امده  مالياتي،  قشر هاي تهيدست جامعه را کمک و مساعدت مي رساند. در پروگرام سياسي اقاي ولدرس پايان آوردن ماليات و دادن آزادي هاي وسيع تر به شرکت ها، رکن مهم تلقي ميگردد. روي همين دليل است که موصوف  با سيستم مساعدت هاي اجتماعي در مخالفت قرار دارد. در کشور هالند هر فرديکه بيکار است و يا هر فرديکه  ساعات کمي را کارميکند، مستحق دريافت حد اقل عايد مي باشد. اقاي ولدرس خواهان ازبين رفتن حق داشتن حد اقل عايد است. وي طرفدار آنست که به صاحبان کار دست باز داده شود که بگونه سهل، کارگران خويش را از کار برطرف کرده بتوانند.

 مسايلي از قبيل صحت عامه، ترانسپورت، خانه سازي ، محيط زيست ، علوم و کلتور، جوانان و کهنسالان  در پروگرام سياسي آن بملاحظه نمي رسد.

ولدرس با علاقمندي فقط يک حرف را بطور دوامدار ميگويد: "من اجازه دارم آنچه را که ميخواهم بگويم."

حزب سياسي آقاي ولدرس، PVV ( حزب براي آزادي) بگونه جالبي سازماندهي و رهبري مي گردد.اين حزب بروي همگان مسدود است و کسي نميتواند عضويت انرا حاصل نمايد . اين حزب بيرون از پارلمان غير فعال بوده  و يک حزب دنهاخي است و فقط يک عضو دارد واين عضو، شخص  Geert Wilders میباشد. کسی نمی تواند در صحبت ها و تصمیمگیری های سیاسی PVV ( حزب براي آزادي)  شرکت نمايد و هيچکس نمي داند  که اقاي ولدرس براي حزب اش پول از کجا بدست مي آورد. 

آقای ولدرس چنين طرح مي نمايد که کلتور هالند بر بنياد ارزش هاي عيسوي- يهوديت و هومانيزم بنا يافته و هالندي هايکه سوابق و علايق اسلامي دارند با جامعه ما خود را وفق داده نمي توانند. وي مي گويد که" دموکراسي و اسلام با هم کنار امده نمي توانند." بنآ،  با هالندي هاي مسلمان نبايد بمثابه اتباع مساوي الحقوق برخورد صورت بگيرد.

وي در يکي از مصاحبات خويش با .Dagblad De Pers در مورد مسلمان هالند چنين گفته است" اگر مسلمانان مي خواهند در هالند باقي بمانند، مجبور اند که نيمي از قران را پاره و بدرو بياندازند. همچنان آنها نبايد به امام گوش فرا دهند"

" ابتکار " ديگر آقاي ولدرس تهيه فلم  پانزده دقيقه ء ضد اسلامي،  تحت نام " فتنه"است  که  موصوف با نمايش فلم متذکره ميخواهد نفرت و انزجار  خود را نسبت به اسلام، قرانکريم و حضرت محمد (ص) تبارز دهد.

يقينا که وي حق دارد که در باره پديدها هاي اجتماعي ،سياسي ، فرهنگي و مذهبي نظر خاص خود را داشته باشد و حق آنرا نيز  دارد که  نظريات  خويش را بيان بدارد. اما اقاي ولدرس با سؤ استفاده از آزادي بيان،  مسلمانان را توهين و احساسات آنها را جريحه دار مي سازد .

اقاي ولدرس بازي دوگانه خطرناکي را براه انداخته است . وي درين بازي از يکطرف با حرکات تحريک اميز  اش به تقويت و رشد "اسلام سياسي" خدمت ميکند  و جوانان هالندي را که مسلمان و يا  سوابق و علايق اسلامي دارند با اظهارات توهين آميز اش نسبت به اسلام  به راديکاليزم سوق ميدهد و از جا نب ديگر بمثابه اولين فرد از رشد راديکاليزم در ميان جوانان و نوجوانان فاميل هاي مسلمان شکايت نموده و احزاب مخالف خويش را به سهل انگاري و سازشکاري با راديکاليزم متهم مي سازد و بدين ترتيب خود را يگانه مدافع راستين و آتشين  مردم هالند معرفي ميدارد  .   

 اقاي ولدرس از جمله آن سياستمداران هالندي است که از عمليات محاربوي  قواي ناتو در افغانستان حمايت مي نمايد. وي  فکر مي نمايد که عمليات هاي  ناتو در افغانستان سبب تضعيف اسلام در انکشور خواهد گرديد . زيرا براي وي انسانها نه ، بلکه کلتور ها مهم اند. موصوف همزيستي کلتور ها و مذاهب را نفي نموده و خواهان تقابل کلتور ها ميباشد.   

علت ديگري که آقاي ولدرس از روند موجود در افغانستان حمايت مي نمايد شايد با  سياست لیبرال مابانه اقتصادي حکومت کرزي پيوند داشته باشد. زيرا حکومت اقاي کرزي از يکسو  در فروش خدمات عامه و دارائي هاي مردم افغانستان از بسا کشور هاي پيشرفته اروپائي ، پيشي گرفته است و از سوي ديگر به حل پرابلم هاي مبرم  اقتصادي و اجتماعي مردم بي بضاعت افغانستان توجه نا چيز دارد.

قابل تذکر است که نه تنها مردم افغانستان بلکه اکثريت اهالي هالند، احزاب مترقي و عيسوي و سازمانهاي اجتماعي اين کشور، اظهارات  آقاي ولدرس اين سياستمدار راستگرا و ليبرال  را در رابطه به اسلام غير مسؤولانه دانسته و انرا  تائيد نمي نمايند.

بگونه مثال، Jan Marijnissen رهبر حزب سوسياليست هالند، افکار  آقاي ولدرس را خطرناک توصيف نموده و در مورد موصوف  چننين ميگويد " او شفتیه بوش و شارون است و جنگ را در عراق و افغانستان حمايت مي نمايد. "

بتاریخ 22 مارچ سالروان

 سازمان  Nederland Bekent Kleur   مظاهره ء عظيمي را در شهر امستردام هالند  تحت شعار " عليه راسيزم ، بخاطر همبستگي "،  راه اندازي مي نمايد. سازمان متذکره تعداد زيادي از سوسياليست ها ، دموکرات ها ، مسلمان ها ، عيسوي ها و پيروان ساير مذاهب را که با پديدهء ننگين  راسيزم مخالف اند در خود متحد ساخته است. گفتني است که سازمان فوق الذکر مبارزه بي امان را عليه انديشه هاي اقاي ولدرس نيز به پيش ميبرد.      

احزاب ، سازمان ها ي اجتماعي  و شخصيت هاي انسان دوست ، صلحخواه و ترقي پسند جهان   خود را  در حفظ و رشد اصل همزيستي مسالمت آميز، پذيرش ديگر انديشان، احترام و رعايت حقوق و ازادي ديگران و رفاهيت انسان زحمتکش  است مکلف دانسته و درين راه شجاعانه مي رزمند.

                         \                                                                                        عصمت رسا

 ماخذ:

http://www.sp.nl/nieuws/spanning/200802/

http://www.ikonrtv.nl/kerknieuws/nieuws.asp?oId=10451

http://www.nederlandbekentkleur.nl/index.html

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer