.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
خواندن یک مطلب کناه اش بیشتر است یا تجاوز جنسی ؟

مهدی بشیر
مهدی بشیر
اخیرآ حملات انتحاری در افغانستان به اوج خود رسیده است ، مردم در مرکز و ولایات احساس امنیت نمیکنند . ارگانهای امنیتی آنطور که لازم است در وظیفه شان موفق نیستند. وزارت های دفاع ، داخله و امنیت ملی غیر از حرف مفت دستآوردی در عمل ندارند. اعتماد مردم در مورد دولت روز بروزکم شده و از بین رفته است . کشت و قاچاق مواد مخدر ، ضعف اداره و فساد اداری در کشور چندین بار نسبت به چند سال گذشته افزایش یافته است ، خشونتها در افغانستان هر روز بیشتر شده  چنانچه ظرف سه روز ( یکشنبه 26 دلو –  سه شنبه 29 دلو ) به اثر حملات انتحاری و بمبگذاری که توسط  تعدادی  از جانیان ، این دشمنان مردم افغانستان که در ولایت قندهار صورت گرفت  صد ها  تن ازهموطنان بی گناه قندهاری ما که بیشتر آنان را غیرنظامیان تشکیل میداد جام شهادت نوشیدند و صد ها خانواده را داغدار و به ماتم نشاندند و در سایر نقاط کشور از این گونه جنایات زیاد است .

اخیرآ در یکی از ولایات افغانستان  تعدادی از جانیان بی خبر از خدا به دخترک چها ر – پنجساله ای تجاوز میکنند و هیچ کس در این کشور از رئیس جمهور گرفته تا اعضای کابینه و پارلمان و لوی سارنوال در این مورد چیزی نگفته و خاموشی اختیار نموده اند . همچنان در ولایت سر پل دونفر جانی که یکی آن  پسر حاجی پاینده وکیل مردم سرپل در پارلمان افغانستان بوده و دومی هم حتمآ پسر کدام دزد و یا قوماندان به اصطلاح جهادی میباشد به دختر 14  ساله ای تجاوز میکنند و باز هم همه اراکین دولتی خاموش اند.  وهیچ   محکمه و مرجعی  صدایش را بلند نمیکند .

بنده طی دو هفته اخیر تعداد زیادی ایمیل و نامه از  هموطنان خود از سراسر جهان دریافت کردم . آنها در ایمیل های خود چنین گفته اند:

 جناب آقای حامد کرزی رئیس جمهور منتخب افغانستان واعضای کابینه.

جناب آقای یونس قانونی رئیس متخب ولسی جرگه واعضای پارلمان افغانستان.

جناب آقای صبغت الله مجددی رئیس متخب مشرانو جرگه و اعضای آن.

جناب آقای عبدالجبار ثابت لوی سارنوال افغانستان.

لطفآ پاسخ دهید:

 اگر این دخترک چهار – پنجساله و آن  دختر 14 ساله اولاد شما و یا یکی از اعضای فامیل تان میبود باز هم مثل حالا خاموشی اختیار میکردید و چیزی نمی گفتید؟ خوب متوجه این حقیقت باشید که شما به  رای همین ملت مظلوم و بیچاره ، به رای  پدر و مادر این طفلک چهار- پنجساله و همین دخترک 14 ساله رئیس جمهور ، وزیر ، وکیل ، و...و...شده اید . بهتر است از خواب غفلت بیدار شوید و کمی حرکت کنید وبه فکر آرامی این ملت رنجکشیده بخصوص فامیل های محترمیکه عزیزان شان مورد تجاوز جنسی یک تعداد وحشی ها قرار گرفته اند باشید و جنایتکاران را به اشد مجازات برسانید تا پند و عبرتی برای سایر جانیان باشد.

 آقای حاجی پاینده وکیل ( !!! ) سر پل و پدر یکی از این جنایتکاران ، میخواهم از خودت هم بحیث یک پدر یک نماینده ( ! ) بپرسم که اگر این دختر 14 ساله دختر خودت میبود و دو تا وحشی به او تجاوز میکردند ، تو  در مقابل این عمل وحشیانه چی میکردی ؟  اگر میخواهید که خدا ( ج ) ومردم از تو راضی باشند و یکبار دیگر به پارلمان آینده راه پیدا کنید ،  لطفآ همان کاری را که در مورد آن جناینکاران انجام میدادی در مورد پسر جنایتکار و وحشی خود هم عملی کن که نامت ثبت تاریخ شود و بگویند پدر یک جانی بخاطر جنایتی که پسرش انجام داده بود او را مجازات کرد.

آقای قاضی و یا رئیس دادگاه ابتدایی ولایت بلخ ! شما که به تحریک یک تعداد از طا لب نما ها  برای سید پرویز کامبخش دانشجوی سال سوم روزنامه نگاری دانشگاه بلخ که از ماه ها بدینسو در بازداشت نیروهای دولتی شهر مزار شریف به خاطر کاپی نمودن مطلبی از یک سایت انتر نیتی بجرم اهانت به اسلام بسر میبرد ، حکم اعدام را صادر نمودید ، چرا در مورد تجاوز جنسی به دخترک چهار – پنجساله و دختر 14 ساله  گنگ و کور شده اید و برای این جنایتکاران چنین حکمی صادر نمیکنید ، نمیدانم کاپی کردن و خواندن یک مطلب کناه اش بیشتر است یا تجاوز جنسی به دو طفل معصوم ؟

اعضای شورای علما ی شهر کندز و بعضی ولایات دیگر! شما که با عجله حکم اعدام ژور نالیست جوان سید پرویز کامبخش را تا ئید کردید ، چرا در مورد تجاوز به طفللک چهار – پنج ساله و دختر 14 ساله  چیزی نگفتید وخاموشی اختیار  نمودید ؟ کجا شد مسلمانی تان که داد از اسلام و مسلمانی میزدید ، همین است مسلمانی تان که در این باره ساکت شده اید ؟ .

آقای وزیر اطلاعات و فرهنگ ! شما که یک خبرنگار و دو مدیر مسئول خبر را به علت "استفاده از واژه های فارسی" مجازات کردید ، بهتر نبود به جای دامن زدن و به اینکونه تعصبات زبانی از طریق رسانه های خبری که در دسترس دارید به دفاع از دخترک چهار- پنجساله  و دختر 14 ساله صدایت را بلند میکردی ؟

شما رهبران تنظیم ها ی مسلح  یا به اصطلاح مجاهدین که با استفاده از زور و قدرت دارایی ها ی عامه و زمین های دولتی را در بهترین مناطق شهر کابل و ولایات  غضب و تعمیر های چند منزله ساخته و در خانه های گرم از پول همین ملت بیچاره  زنده گی میکنید ، بهتر نبود که کمی هم  به فکر مردم فقیر این کشور میبودید ، خصوصآ به فکر آنهایی که در زیر خیمه ها سرد و کهنه زنده گی فلاکتباری را سپری میکنند و شما با پولهای آنها خوشگذرانی میکنید.

شما ای طالبان که داد از اسلام و مسلمانی میزنید ، چرا دست از این همه جرم وجنایت برنمیدارید ؟ اخیرآ من در یکی از سایت انترنیتی یکی از جنایات تان را به چشم خود دیدم ، جنایتی که دیدن آن قلب هر انسان را واقعآ جریحه دار میساخت ، شما از یک پسر 12 ساله برای گردن زدن یک جوان که به گفته شما برای امریکایی ها جاسوسی میکرد استفاده میکردید ، شما که چشم ، دست و پای آن  جوان را بسته بودید و کارد بزرگ و کندی را بدست آن پسر معصوم  داده بودید تا سر آن  جوان را از تنش جدا کند  و پسر 12 ساله از همه جا بی خبر  که شما و بادران پاکستانی و عربی تان مغزش را شستشوی داده اید و به او گفته اید که  در صورت انجام دادن این کار به بهشت میروید و آن طفلک هم فریب حرفهای شما را میخورد و سر آن جوان بیگناه را جدا میکند و بعدآ سرآن جوان را در بین هر دو دست خود میگیرد و مقابل کامره ویدیو یی ایستاده میشود و شما جنایتکاران  هم رقص و پایکوبی میکنید و میگوئید که  ما مسلمان هستیم و به خاطر اسلام مبارزه میکنیم  . لعنت خدا به شما و به این مسلمانی تان .

بگدارید مردم ما با هم زنده گی کنند ، زیرا کشتن  برادر توسط برادر گناه نا بخشودنی است ، لطفآ فریب دشمنان را نخورید و از آنها جدا شوید و خود را به ارگانهای امیتی تسلیم دهید و اظهار ندامت کنید ، اکنون ملت افغانستان خوب میدانند که کی دوست و کی دشمن شان است . آنها طی  سه دهه اخیر با مشکلات زیادی  دست و پنجه نرم کردند.در این مدت  هر کس بنوبه خود از کمونیست روسی گرفته تا مجاهد مسلح ایرانی و پاکستانی از شما طالبان متعصب عربی وپاکستانی تا دولتمندان امریکایی و اروپایی  به طریقه های مختلف سر این ملت مظلوم ظلم کردند ، اکنون مردم ما میخواهند آرام و در فضای صلح و دو ستی زنده گی کنند  . به امید آن روز و صلح پایدار در کشور عزیز ما افغانستان.

                                             مهدی بشیر


 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer