.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
حمایت غیر مستقیم آقای محقق از کشتار دوباره مردم هزاره

سید اکرام الدین " طاهری"

حمایت غیر مستقیم آقای محقق

 از کشتار دوباره مردم هزاره

سید اکرام الدین " طاهری "
سید اکرام الدین " طاهری "
با نزدیک شدن فصل تابستان یک بار دیگر کوچیها بخاطر بدست آوردن علفچرگاها و زمین های پر سبز مناطق هزاره جات خود را به آنجا رسانیده، و از آن جا ها به خاطر ادامه حیات حیوانات شان استفاده و  بار دیگر جنگ های را شروع کرده اند. به گزارش روزنامه آرمان ملی در این جنگ ها یک تعداد از مردم هزاره نشین بهسود، توسط کوچیها زخمی و کشته شده اند. این در حالی است که هیچ یک از بزرگان قوم هزاره از خود واکنش نشان نداده اند. این خاموشی آنها در مقابل تجاوز کوچیها که سال قبل هزینه پر باری را به قوم هزاره وارد کرد، امسال نیز مردم غمدیده هزاره صدمات زیادی مالی، جانی، انسان، حیوانی را متقبل خواهند شد.

Imageجالب این است که آقای محقق در پی حمله سال گذشته کوچیها به مناطق مرکزی و شهید و زخمی کردن و آواره ساختن بسیاری از ساکنین اصلی آن مناطق واکنش تندی از خود نشان داد و حتی دست به اعتصاب غذای زد، بدین ملحوظ خود را یکی از حامیانی اصلی قوم خویش در مقایسه به آقای خلیلی در برابر ملت مظلوم هزاره نشان داد، که محبوبیت زیادی هم از همین راه نصیب آقای محقق گردید.  ولی به تأ سف باید اظهار داشت که این همه بازی های دروغین محقق، خاطر بدست آوردن حق مسلم قوم هزاره نبوده، بلکه بازی نادرست را بالای سرنوشت ملت هزاره انجام داد، و خواست از این طریق بهره برداری و زراندوزی شخصی نماید. Image

 ملت هزاره باید دست به کار شده و سرنوشت شان را خود به دست گرفته، نگذارند هرکس و ناکس به نام این و آن سرنوشت شان را به بازی ناروا بگیرد.

این شروع شد قضیه آمدن کوچی هاست؛ اگر از همین حالا در ارتباط تصمیم درست گرفته نشود ، کوچی ها با حمایت های گسترده ای حلقات خاصی که در داخل دولت کرزی قرار دارد و با تسلیح سازی آنها توسط آی اس آی پاکستان، یک بار دیگر مناطق مرکزی را در صورت مقاومت مردم به آتش کشیده و صد ها نفر را کشته و زخمی نموده ، هزار ها خانواده را آواره و در بدر خواهند ساخت.

تا حال خون های ریزانده  شدۀ سال گذشته مردم درد دیده بهسود نخشکیده که خون های زیادی دیگری را خواهند ریخت. قوم هزاره با هوشیاری و بیداری خود امور را در دست گرفته از پیش آمد فاجعه بزرگ جلوگیری نمایند. باید منتظر نمانند که آقای خلیلی و یا محقق مشکل شان را حل خواهند کرد، چرا که این آقایان خود را به دامن کرزی انداخته، صرف منافع شخصی و فامیلی خود را در نظر دارند. این که بعضی اوقات در دفاع از قوم هزاره شعارها به زبان میآورند، این همه یک دروغ محض است.

کرزی صاحب  با وعده دادن چند چوکی به محقق، آن هم  به فکر بنده، تنها در گپ باقی خواهد ماند و محقق را در خواب و خیال آن، سال ها به انتظارخواهد کشاند. چنانچه که سیاست های چند سال حکومت کرزی در قبال اقوام دیگر ساکن افغانستان کاملاً هویداست. چگونه آقای محقق یک بار دیگر حمایت نابخرادانه ی خود را از کرزی اعلان میدارد. هر گاه مردم هزاره در فکر این باشند که سیاست این دولت در مقابل کوچیها تغییر کرده ، این یک خواب خواهد بود. تا کرزی و تیم پالیسی سازش در قدرت است، کوچی ها در کشور حق اولیت خواهد داشت. با ارایه اسناد های جعلی که آی اس آی پاکستان به دسترس  آنها قرار داده است، همه جاهای سرسبز و زراعتی افغانستان را از خود تلقی کرده، هر قوم که در مقابل شان ایستاده گی نماید، با سلاح های دست داشته شان همه جا را به آتش کشیده و صد ها فاجعه ی دیگر را انجام خواهند داد. چون دولت با تمام امکانات از آنها حمایت مینماید. این در حالیست هر کس دیگر که یک میل سلاح داشته باشد ،جنایت کار پنداشته شده، صد ها تهمت را به آنها میبندند و پروسه دست ساختۀ خود را به نام  خلع سلاح ( دی دی آر) بر آنها تطبیق نموده و آنها را روانه زندان می سازند. ولی با چشم باز در روزی روشن دیده میشود که کوچیها با سلاح خفیفه و ثقیله در دستان شان خون صد ها مردم بیچاره و درد دیده کشور را میریزند، کسی نیست بپرسد که چرا؟ وآنها چرا خلع سلاح ( دی دی آر )نمیشوند؟

این است داد خواهی و حق طلبی آقای محقق برای قوم هزاره!

آیا میتوان گفت محقق که خود را منجی حقوق هزاره ها میداند، چگونه این همه ناروایی های که توسط کوچیها بالای قوم هزاره صورت گرفت و میگیرد راتوجیه کرده، حمایت خود را از آقای کرزی، که از نظر بعضی آگاهان سیاسی، بانی این خشونتها پنداشته میشود، اعلام میدارد؟  در آخر مردم هزاره باید با زیرکی کامل عمل کرده و نگذارند که حادثه ی فاجعه ی سال پار که امسال بدتر از او خواهد بود، تکرار و انجام بپذیرد.

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer