.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
چرا پارلمان کشور باز هم شکست خورد ؟

سید اکرام الدین " طاهری"

چرا پارلمان کشور

 در عدم رای اعتماد وزیر فرهنگ

 شکست خورد؟

 سید اکرام الدین  سوالیست که هر یک از وکیل صاحب ها ایماناً و وجداناً به آن باید پاسخ بدهند. چطور توانست وزیر اطلاعات و فرهنگ با این همه کارکرد های ضعیف و منفی و بی حرمتی به نماینده گان مردم، باز هم موفق شد در پست وزارت باقی بماند؟

نماینده گان محترم مردم ! مردم  روزی از هر یک شما بازخواست خواهد کرد، نقاط ضعف و مثبت هر یک شما مورد داوری قرار خواهد گرفت.

به هر صورت این که چگونه توانست خرم در پست اش باقی بماند ، شاید هر کسی از دیدگاه خود موضوع را مورد بررسی قرار دهد، ولیکن به نظر من، علت اساسی که ایشان توانست باردیگر بر جایگاه خود تکیه زند، چندی مورد مهم و ضدی منافع ملی را تشکیل میدهد.

اول: داد و گرفت های پولی، بدین معنا که بعضی وکیل ها با گرفتن پول رای اعتماد خود را بدون هیچ مخالفتی به صندوق وزیر فرهنگ ، ریختند.

دوم : مسئله زبانی و قومی رول مهم را توانست در بقای وزیر فرهنگ بازی نماید. به خاطر این که تا حال اکثر نماینده گان  محترم نتوانستند از موضع تعصب گرای قومی خود، پا فراتر گذارند، و منافع ملی و کشوری را در نظر گرفته ، تصامیم اتخاذ نمایند. البته وکیل های بسیار معززهم داریم که همیشه دستور کاری شان براساسی منافع ملی استوار بوده و هر گز در فکر تعصباتی زبانی و قومی فکر نکرده اند. میتوان گفت آنها شایسته گی این را دارند تا مورد تقدیر قرار بگیرند ، تا مردم آنها را خوب بشناسند .

سوم : داشتن ارتباطات حزبی سبب دیگریست که جان وزیر فرهنگ  را از استیضاح به سلامت بدر آورد، چرا که بیشتری وکیل صاحب ها با در نظرداشتی منافع حزبی خود، در مورد تصمیم میگیرند. چون آن عده از نماینده گان که به اساس این اصل تصمیم میگیرند، آنها بقاء خود را در پارلمان از طریق حزب متبوعش میدانند. در فکر این هیچ وقت نبودند و نیستند که ارزشی به منافع مردم قایل شوند و از طریق پارلمان سبب خدمت به مردم و کشور گردند. این طور افراد به نام های دیگری هم در بین مردم مشهور هستند. مثلاً اشخاصی استفاده جو ، سوء استفاده گر، دو رویه ...... .

عوامل دیگری که توانسته نقش به سزای ایفاء نماید، از قبیل دست بازی های بیرونی شورای ملی ، دید و وادید ها مخفی با وزراء و رئیس جمهور ، مهمانی خوری ها و از این قماش کارها،که جزء ضربه زدن به منافع ملی  هیچ سودی را نمیتوان به جامعه و مردم غریب و در بدر افغانستان انتظارداشت، میباشد. 

خوب حالا نزد مؤکلین این سوال خلق گردیده است که چرا نماینده گان با در نظرداشت منافع شخصی هر کاری را که خواستند ، انجام میدهند.آیا این کارهای شان یک خیانت ملی پنداشته نمیشود؟

من باور کامل دارم که انجام همچون وظایف سوال بر انگیزی آنها ( نماینده گان) نه تنها یک خیانت ملی پنداشته شده، میتوان آن را یک جنایت نابخشودنی در حق مردم و جامعه دانست. وقتی که شورای ملی نمیتواند از منافع مردم  دفاع کند ، پس موجودیت آن هیچ ضرورتی نیست. چون ارگان مذکور سدی راه ملت قرار گرفته، دست های مردم را بسته میسازد. در صورتی نبودن پارلمان ملت خود با تصامیم که بر علیه سرنوشت شان گرفته میشود، به مبارزه بر خاسته  و در مقابل خاینین ملی ایستاده گی مینمایند. تاریخ کشور شاهد همچون بی عدالتی های بوده که مردم خود در مورد تصمیم درستی را اتخاذ نموده،نگذاشته اند، که هیچ فردی منفعت جوی، شأن و شوکت شان را به بادی مسخره گیرند. پس پارلمان با این همه شکست ها دیگر در نزد شهروندان کشور هیچ اعتباری نداشته، دیر یا زود قیام مردمی را در برابر تصامیم نادرستی شورای ملی شاهد خواهیم بود.

 وکیل های محترم!!! فکر نکنید، ملت نظاره گری  آن چه دارید در شورای ملی انجام میدهید، نمی باشند. بلکه هر لحظه ای کاری تان را زیر مراقبت دارند،از همه کار های که در شوراء انجام میپذیرد، آگاه بوده و خوب میتوانند کارکرد های شما را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

 وکیل های محترم! در فکر این نباشید که در چوکی های زیباو و قیمتی نشسته و پول های گزاف دریافت نموده،هیچ وقت مورد بازپرس شهروندان قرار نخواهید گرفت، بلکه درگرفتن هر تصمیمی پیش مردم مسوولیت داشته و جوابگو خواهید بود. آن وقت است که دیگر هیچ عذری پیش مردم قابل قبول نبوده و یکایک مورد  بازخواست قرار خواهید گرفت.  

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer