.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
مردم افغانستان از طالبان متنفر اند

مهدی بشیر
مهدی بشیر
مهدی بشیر

    مردم افغانستان  از طالبان

        متنفر اند

٪ ۷ . ۶۷ از خواننده گان این سایت

مخالف مذاکره کرزی با طالبان  اند

چندی قبل حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان از طریق رسانه های خبری اعلام کرده بود که وی حاضر است از ملا عمر در صورت مذاکره حفاظت کند واخیرآ در نظر سنجی  های که از طریق سایت ۲۴ ساعت ، شبکه بی بی سی  ، رادیو تلویزیون دولتی آلمان و شبکه خبری ای بی سی امریکا  صورت گرفته بود بسیاری از هموطنان ما  طرفدار مذاکره با ملا محمد عمر و گروه جنایتکارش نیستند و از طالبان متنفر اند  و میگویند دست این گروه هم مانند تعدادی از رهبران جنایتکار بعضی از گروه های به اصطلاح جهادی به خون مردم بیگناه ما آلوده است و رئیس جمهور این حق را ندارد که با ملا عمر یا دیگر رهبران جنایتکار  مذاکره کند و باید این تصمیم را مردم افغانستان بگیرند ، آنهایی که با رای خود آقای کرزی را به قدرت رساندند و او را رئیس جمهور ساختند.

طبق نظر سنجی که از طرف  شبکه بی بی سی  ، رادیو تلویزیون دولتی آلمان و شبکه خبری ای بی سی امریکا در سال جاری صورت گرفت حاکی از خصومت اکثر مردم افغانستان نسبت به طالبان است و تنها ۴ درصد از بازگشت این گروه به قدرت حمایت کردند در حالیکه ۵۸  درصد طالبان را بزرگترین خطر برای افغانستان دانستند، ۹۰ درصد گفتند که با طالبان مخالفند و ۸۵ درصد نیز اظهار داشتند که طالبان ضعیف اند و در منطقه سکونت آنان از حمایت مردمی برخوردار نیستند.

همچنین، فقط ۸ درصد معتقد بودند که طالبان در مبارزه برای بازگشت به قدرت پیروز خواهند شد و ۷۱ درصد نیز اظهار داشتند که تا زمانی که طالبان دست از جنگ برنداشته اند، نباید مذاکره ای با آنان صورت گیرد.

اما طبق نظر سنجی سایت ۲۴ ساعت  از مجموع  ۸۱۳ نفر از خواننده گان این سایت ۵۵۰ تن یا ٪ ۷ . ۶۷ گفته اند مذاکره با ملا عمر کاملآ اشتباه است و مخالفت خود را ابراز نمودند و گفته اند چرا آقای کرزی  گا هی ملا عمر را برادر میخواند و گاهی هم فرزند وطندوست. به نظر شما انسانی که ضد فرهنگ ، دانش  مکتب. دانشگاه . و بلاخره دشمن تمام منافع ملی و دینی باشد. آیا سزاوار این را دارد که همیشه دست خود را به طرف او دراز کند و آرای مردم را مورد توهین و تحقیر قرار دهید.

۲۳۷ تن یا ٪ ۲ . ۲۹ گفته اند که مذاکره با ملا عمر کار خوبیست . اما ۲۶ تن     یا ٪ ۲ . ۳ بی تفاوت بودن و گفته اند نظر نداریم .

باز هم اخیرآ اخبار دیگری نشر شده است که آقای حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان از شورای امنیت سازمان متحد خواسته است نام آن عده از طالبانی را که با سازمان القاعده ارتباط ندارند و خواستار مذاکره هستند ، از فهرست سیاه خود حذف کند. آما آقای کرزی مشخص نکرد که نام چه کسانی را می خواهد از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد حذف شود.

ملاعمر رهبر طالبان، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و شماری از افراد بلندپایه گروه طالبان از جمله کسانی هستند که نام آنها در فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد درج شده است .

آقای کرزی همچنین گفت :"باید زمینه برای بازگشت آن عده از طالبانی که درحال حاضر با دولت افغانستان می جنگند ولی خواهان ویرانی وکشتن افغانها نیستند، مساعد شود."

من میخواهم از آقای کرزی بپرسم که چرا  شما تنها بفکر گروه طالبان جنایتکار هستید و از آنها دفاع مینمائید و آنها را طالبان "میانه رو" می خوانید،  در حالیکه چندین بار خود طالبان  پیشنهاد شما را رسما رد کرده و "طالبان میانه رو" را تصور ذهنی شما می دانند ، بهتر است بفکر مردم و کشور تان باشید که هرروز آنها را مشکلاتی از قبیل ترور ، حملات انتحاری ، بی کاری ، مریضی ، بی سر پناهی ، بی امنیتی ، دزدی تجاوز جنسی و دهها جنایت  دیگر تهدید میکند و همین اکنون فساد اداری و رشوه ستانی  در کشور به اوج خود رسیده و اکثر مقام ها و نهادهای دولتی در این کشور به فساد آغشته اند و هیچ کاری بدون رشوه اجراء نمیشود  و تعدادی از جوانان روشنفکر و ژورنالست  ما مانند سید پرویز کامبخش و غوث زلمی در گوشه های زندان برای آزادی شان دقیقه شماری مینمایند و شما هم خوب میدانید که آنها بیگناه اند ، ولی نمیدانم  که چرا از قدرت خود استفاده نمیکنید و آمر آزادی آنها را نمیدهید ؟

آقای کرزی ، خوب میدانید که  فقط چند ماه دیگر از دوره ریاست جمهوری جنابعالی باقی  مانده است و اگر میخواهید که بار دیگر رای مردم شریف افغانستان را کمایی کنید و رئیس جمهور شوید بهتر است همین اکنون با چهار کلاههای که در اطراف تان اند و چوکی های بزرگ را اشغال کردند  و دستهای شان به خون ملت مظلوم ما آغشته است  تصفیه حساب کنید زیرا دستهایی است در پشت پرده که برای بد نامی تان فعالیت میکند  ولی جنابعالی همیش بفکر طالبان هستید و بس . بهتر است  همین اکنون قوم گرایی ر ا کنار گذاشته و به فکر خوشی و آرامی مردم باشید تا بار دیگر رئیس جمهور شوید در غیر آن پشیمانی سودی ندارد. مهدی بشیر

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer