.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
پارلمان کشور در آزمونی مهم وتاریخی دیگر!!

 سید اکرام الدین  سید اکرام الدین " طاهری"

            پارلمان کشور

         در آزمونی مهم

        وتاریخی دیگر!! 

اعلام استیضاح کریم خرم وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان، خبری خوشی را در بین روزنامه نگاران و ژورنالستان و اشخاص طرفدار آزادی بیان و دیموکراسی به میان آورده، و شورای ملی را در یک امتحان نهایت مهم قرار داده است.  کریم خرم شخص که هیچ به دیموکراسی و آزادی بیان عقیده ای ندارد و از طرف دیگر این دو را گپی مفت می پندارد.

بلی درست، حالا زمان آن رسیده است که شورای ملی از این آقا بپرسند که چرا همیشه در برابر خواست های ملت خود را قرار داده است. کریم خرم فردی که هیچ ارزشی به شورای ملی و نماینده گان مردم قایل نیست و اکثر اوقات در مقابل تصامیم نماینده گان مردم جواب منفی و یا رد ارایه کرده است. و حتی قانون رسانه ها که توسط اکثریت زیادی نماینده گان شورای ملی به تصویب رسیده بود، از اجرای شدن آن خود داری ورزید. بهانه های زیادی تراشید و برچسب های فراوانی را به نماینده های شورای ملی زد. بعضی هارا نماینده کشور های خارجی معرفی کرد و بعضی دیگر را جاسوس و دیگری را دشمن دین و فرهنگ مردم افغانستان.  سوال پیدا میشود که چطور کریم خرم توانست در طول مدت در مقابل تصامیم نماینده گان مردم ایستاده گی نماید، و حتی از پذیرش آن سر باز زند؟

دلیل اصلی این همه ایستاده گی های  آقای خرم این است که وی پشتیبانی رئیس جمهور را با خود دارد. چرا رئیس جمهور در مدتی زیادی که کریم خرم در سمت وزارت اطلاعات و فرهنگ قرار داشته، با وجود اینکه از ضعف های  وی با خبر بود و خوب میدانیست که این شخص مناسب به این وزارت نمیباشد، تصمیمی در مورد ارزیابی و یا برکناری وی از سمت وزارت نگرفت.

همه دست اندرکاران مطبوعات و کارمندان آن وزارت از کارکرد های زشت و نابخشودنی این وزیر به ستوه آمده اند و صدای داد و فریاد شان به آسمان رسیده مگر به گوش آقای رئیس جمهور نمیرسد.

 مسئله که آقای کرزی خواست وی را در این مقام کلیدی مملکت نگهدارد، سرکوبی مطبوعات بود.  کرزی صاحب توانست صدای مطبوعات را توسط وزیر خرم خفقان کند، به خاطر این که نمی خواست تا مطبوعات عمل کرد های ضعیف دولت اش را افشا گری نمایند.

دلیل دیگر این که آقای کرزی شب و روز در تلاش است که چگونه بتواند حزب اسلامی حکمتیار را در قدرت شریک بنماید، تا از یک طرف جبهه مخالف خود را در انزوا قرار داده و از طرف دیگر شانسی برای پیروزی دوباره به قدرت رسیدن  خودرا در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی بیشتر سازد.

بلی، جناب کرزی صاحب! آیا فکر نکرده اید که شما بسیار بازی نادرستی سیاسی را دارید، بالای سرنوشت مردم انجام میدهید؟

کرزی صاحب فکر میکنید با آوردن حکمتیار در حکومت، میتوانید رای مردم را به خود اختصاص بدهید. فراموش نکنید، هر فامیلی کابلی و دیگر هموطنان مان از چهره و نام گلبدین نفرت دارند، چون حکمتیار فردیست که با شعار تغییری نقشه کابل ، مردم شریف کابل را به خاک و خون کشاند. چه فکر میکنید، آیا مردم غیوری کابلی آن جنایات نابخشودنی گلبدین را فراموش کرده اند؟

کریم خرم که یکی از نزدیکان آقای حکمتیار به شمار میرود،  با استفاده از این نام خود را به رئیس جمهور قسمی جلوه داده است، که وی را وادار به چشم پوشی از کارکرد های بسیار ضعیف خود نموده و از آن استفاده زیادی برده است. همین باعث شد که وی هر کاری دلش خواست همان را انجام دهد. شورای ملی وقتی از جناب وزیر میخواست در جلسه حاضر شود وبه سوالات وکیل صاحب ها جواب ارایه کند، با بسیار لحن زشت از سوی وی رد میگردید.

این عمل های نادرست وی نه تنها سبب انزوای شخص وی گردید بلکه لکه بدنامی زیادی را متوجه رییس جمهور ساخت، چون حمایه گر اصلی وی شخص کرزی صاحب بود.

وعده های که خرم به کرزی صاحب داده بود او این بود ،که به هر قسم شود آقای حکمتیار را راضی میسازم تا با قبولی یک مسوولیت ، حمایت خود را از دولت جناب کرزی اعلان بدارد. البته کارهای زیادی صورت گرفت و دید و بازدید های بین نماینده گان دولت و حزب اسلامی به طور مخفیانه ای صورت پذیرفت. چون، خواست اولی حکمتیار از حامد کرزی این بود که اسمش را از لست سیاهی وزارت خارجه امریکا دور نماید، و امریکا باید حزب اسلامی، به رهبری وی را به رسمیت شناخته و کدام موانع در مقابل فعالیت های حزب متبوعش را ایجاد ننماید. به هر صورت این خواست های بود که توسط نماینده گان حکمتیار از طریق آقای خرم به جناب کرزی صاحب رسانیده می شد، این که چرا جناب کرزی در اول خیلی جدی گرفت و گفته میشود در ملاقات هایش با امریکای ها غیر مستقیم مطرح هم میکرد، ولیکن در طول مدت از همکاران امریکای خود جوابی در ارتباط دریافت نکرد و امریکای ها دیگر از خود هیچ علاقه مندی درین موضوع نشان ندادند.

میگذرم از کارکرد های آقای خرم این که چه کرده و یا انجام داده است، بنده فکر میکنم همه از آن آگاه هستند. حالا که شورای ملی تصمیم به استیضاح وزیر فرهنگ گرفته، آیا میتوان این انتظاری را از شورای ملی در جهت سلب اعتماد از وی داشت؟

امکان سلب صلاحیت در صورت تحقق پذیر است، که نماینده گان ملت با کمال ایمان داری و دوری جستن از اختلافات درونی، موضوع را با دقتی کامل به بررسی گرفته، وظیفه و مسوولیت اخلاقی  خود را در قبال این مسئله حیاتی و سرنوشت ساز انجام دهند، تا بار دیگر سبب آبرو ریزی شورای ملی در نزد ملت نگردد.

در صورت ناکامی شورای ملی در قبال سلب صلاحیت وزیر فرهنگ ، یکبار دیگر چهره شورای ملی در بین ملت خدشه دار گردیده، صلاحیت ها و تصامیم نماینده گان را زیر سوال می برد.اینجاست؛ که دیگر ملت هیچ اعتمادی بالای نماینده گان شان نداشته ، فاصله بزرگی بین مردم و نماینده گان بوجود خواهد آمد. در آنصورت بهتر این خواهد بود که دروازه های شورا را بسته، تا دیگر بنام شورای ملی ارگانی وجود نداشته باشد.

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer