.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
مشکل مردم است!؟، (شهرداری)

Image

مسوولان شهر داری کابل همیشه از مردم گله مند بوده و میگویند مردم با شهرداری و کارمندان آن در پاکی و زیبایی شهر همکاری نمیکنند. از طرف دیگر، دیده میشود که کارهای شهرداری کابل در هر سال در فصل زمستان آغاز شده و پس از چند روز فعالیت الی سال دیگر متوقف میگردد. بهانه ی شهرداری سردی روزهای زمستانی خوانده میشود. چرا همیشه گفته میشود که مردم با شهرداری همکاری نمیکنند؟و چه راه حلهای باید پیش بینی شود؟

مسوولان شهرداری کابل انگشت اعتراض به سوی شهروندان شهر دراز نموده و از ایشان شکایت دارند. اگر به اعتراض دقیق متوجه گردیم، دیده میشود که یک انگشت اعتراض به طرف مردم دراز شده و چهار انگشت طرف معترض میباشد. آیا این را تجربه کرده اید. شهردار محترم، گاهی دفتر خویش را به سوی دروازه ی مرکزی شهرداری ترک نموده اید تا ببینید که در پهلوی دروازه ی مرکزی دفتر شما کثافت داد میزند و کسی نیست که به دادش برسد. کسی هم از کارمندان ریاست تنظیف شهر شما در حال کار کردن دیده نمیشود. از ریاست تنظیف شهر  که گلایه ی ندارم چون چهارطرفش از غژدی و کثافت پُر است.

جاده عمومی که مقامات شهرداری همیشه از آن به سوی دفاتر خویش رفت و آمد میکنند، را دیده اید که در وقت بارش، آبش به نیم متر میرسد؟ و هم به گونه ی دریاچه ی را تشکیل میدهد که آبش شاید هم کثیفتر از آب دریای زیبای کابل است. جاده عمومی مارکیت که خیرخانه و باغ بالا را به مرکز شهر و مرکز شهر را به آنها وصل میکند، یک جوی هم ندارد تا آب باران و برف از طریق آن رد شود. آیا این هم به مردم تعلق میگیرد. آیا کار مردم است؟ باید مردم جوی کشی نمایند؟ و...

مردم بیچاره برای رفع مشکلات خویش در وقت بندش آب باران و برف، از موترهای فاضل آب شرکتهای خصوصی با پرداخت مبلغ بالا تقاضا مینمایند تا جاده های مناطق خود را از فاضل آب پاک نمایند و شهرداری که چنین کاری مردم را میبیند، آن را نادیده گرفته و شهروندان بی کس و بی دفاع را به عدم همکاری متهم میکند. کاش شهرداری چنین کاری مردم را نمیدید که آنگاه میگفتیم شهرداری درست میگوید. مدیریت خیلی عالی شهرداری این زمان چشم پوشی از همکاری شهروندان را یکی از وظایف مهم هیئت رهبری و اداری خود میداند.

برنامه های کاری شهرداری چرا در فصلهای بهار، تابستان و خزان اجرا نمیشود تا چنین مشکلات را که مردم بیچاره با آنها دست و گریبان اند، آهسته، آهسته مرفوع سازد. درین سالهای اخیر دیده میشود که شهرداری همیشه در فصل زمستان فعال میگردد و بعد از یک هفته کار بی کاره و بی نتیجه برای زمستان سال بعد معطل میگردد. این گفته میشود که شاید مدیریت آن، ضعیف باشد و یا هم فاقد گروه کاری با تجربه.

شهرداری اگر مدیریت ندارد، پس مثل شهرداری مزارشریف، با آنکه دارای مدیریت بهتری بود، تنظیف شهر و زیبا سازی شهر را به شرکتهای خصوصی بسپارد. به نظر بنده، وقتی چنین کاری را به شرکتهای خصوصی میسپارد، باید یک گروه مجرب را نیز برای نظارت و بررسی توظیف نماید. برای آن گروه که همه باید اشخاص مجرب و کارکشته باشند، صلاحیتهای کاری نیز داده شود. این گروه تنها از کارمندان ارشد شهرداری نباشد. گروه نظارت و بررسی شهری باید از ادارات که کارهایشان مربوط به شهرسازی، انکشاف شهری، تنظیف، کنترول شهری، ... میباشد، تشکیل گردد و کسانِ عضو این گروه باشند که لکه ی رشوه و اختلاص در آنها دیده نشود. برای اعضای این گروه معاش مناسب اگر داده شود، کارها به نحوه بهتر به پیش میروند و نیز اعضای این گروه از رشوه و اختلاص دوری ورزیده و به شهر خود کار مینمایند.

                 نوشته ی: سید احسان الدین طاهری

                 ایمیل: This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

                 وبلاگ: http://www.ihsantaheri.blogfa.com  

 

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer