.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
مقاومت جهاني عليه اشغالگران اسرائيل

Image

  از تاريخ ۲۷  د سمبر سال ۲۰۰۸ بدين سو در نتيجه بمباردمان اسرائيل اضافه از ۴۳۰ تن فلسطيني به شهادت رسيده و  بيشتر از ۲۰۰۰ تن آنها زخمي گرديده اند. ايالات متحده امريکا ، کشور هاي اروپائي و ديکتاتوران شرق ميانه از حمله  اسرائيل بر غزه حمايت مي نمايند و يا در برابر آن خاموشي اختيار نموده اند.

Image

مردمان صلح دوست جهان اعم ازمسلمان ها ، عيسوي ها و يهودي ها  در کشور هاي گوناگون  با براه انداختن مظاهرات صلح اميز نفرت و انزجار عميق  خود را نسبت به حملات نظامي اسرائيل عليه مردم فلسطين،ابراز داشته و ميدارند.

بتايخ ۳ جنوري سالروان، شهروندان هالند  با براه انداختن يک مظاهره ء وسيع در شهر امستردام، حملات اسرائيل را بر فلسطيني ها محکوم و حمايت خود را از مبارزات عادلانه خلق فلسطين اعلام داشته و خواهان تحقق مطالبات ذيل گرديدند:

·   قطع جنايات جنگي اسرائيل عليه غزه

·   قطع مشارکت و همدستي هالند درين جنايت

·   آزادي براي فلسطين

Image

Image

قسمت اول مظاهره به سخنراني ها اختصاص داده شده بود. هالندي هاي فلسطين تبار و مراکش تبار با ايراد سخنراني هاي مملو از احساسات اما  توام با عقلانيت نتنها از داعيه  مسلمانا ن فليسطين بلکه از داعيه تمام مردم فلسطين اعم از فلسطيني هاي يهود و مسيحي دفاع نمودند. اشتراک کنندگان مظاهره از اين فرا خوان با شور و هلهله زايدالوصف استقبال نمودند.

درين مظاهره نمايندگان حزب سبز ها (Groen links) ، حزب سوسيالست هالند و نماينده گروه انتقاديون در حزب کارگر(  pvda) نيز صحبت نمودند.

نماينده گروه انتقاديون در pvda  در حاليکه حزب اش در ترکيب حکومت هالند شامل است، حملات اسرائيل را عليه غزه به شدت محکوم نمود.

خانم  Mariko Petersعضو پارلمان هالند که مربوط به حزب سبزها است يکي از جمله سخرانان مظاهره متذکره بود. موصوفه بعد از يک مقدمه نسبتا طولاني ياد آور شد که سازمان ملل متحد عمل اسرائيل را تقبيح نموده است. اشتراک کنندگان مظاهره با شنيدن نام ملل متحد هيجاني شدند و با سر دادن شعار ها ي گوناگون و تکبير الله اکبر بگونه دوامدار مانع ادامه سخنراني خانم  Mariko Peters گرديدند. موصوفه بعد  از يک مکث کوتاه توجه اشتراک کنندگان مظاهره را به صحبت خود جلب و حکومت هالند را مبني براينکه در برابر حمله اسرائيل خاموشي اختيار کرده است مورد انتقاد قرارداد و به صحبت اش خاتمه داد.

آقاي Harry van Bommelعضو پارلمان هالند که مربوط به حزب سوسيالست است  متعاقبا  رشته سخن را بدست گرفت و بدون مقدمه با صراحت و قاطعيت لازم گفت که خاموشي در برابر حملات اسرائيل عليه غزه ، همدستي  با دولت اسرائيل است که حکومت هالند متاسفانه  درين مورد سکوت اختيار کرده است بنا دولت هالند شريک اين جرم است. آقاي Harry van Bommel خواهان شکستاندن اين خاموشي گرديد  و مطالبه نمود که در اسرع وقت ممکن بايست به مردم غزه کمک هاي بشري از قبيل ارسال  خوراکه و ادويه براي شان، صورت بگيرد.

در مظاهره متذکره اعضاي حزب سوسيالست هالند، اعضاي حزب سبز ها  ، سوسيالست هاي انتر ناسونال، اعضاي گروه انتقاديون در حزب کارگر و تعداد زيادي از  سازمان هاي اجتماعي هالندي تبار، عرب تبار و ترک تبار شرکت داشتند.  

تعدادي از بيانيه دهندگان ماموريت نظامي  هالند را در افغانستان مورد انتقاد قرار دادند. متاسفانه که حضور افغانها در مظاهره مذکور کاملا کم رنگ بود  و از حضور سازمانهاي اجتماعي و گروه هاي سياسي فعال افغان در هالند  درين مظاهره اثري ديده نمي شد.

احزاب ليبرال و راست هالند که دفاع از آزادي و حقوق بشر در سر لوحه پروگرامهاي سياسي شان قرار داد درين مظاهره شرکت نداشتند.  حکومت هالند که از احزاب راست و متمايل براست ( حزب کارگر) تشکيل گرديده است تاکنون حمله خشونتبار اسرائيل را بر غزه محکوم و تقبيح ننموده است.

اشتراک کنندگان مظاهره بيرق فلسطين و عکس هاي رهبران و شخصيت هاي فلسطين را با خود حمل مي کردند. هکذا يک گروپ از جوانان عکس اما م خميني را نيز بلند نموده بودند .

گروه هاي مذهبي- سياسي تلاش داشتند تا ازين مظاهره مطابق اجنداي سياسي  خويش بهره برداري نمايند اما سخنرانان و سازمان دهندگان  مظاهره توانستند که مظاهره را به مسير اصلي ان رهبري نمايند.

در فاصله بين سخنراني ها يکي از گروه هاي هنري فلسطيني با سرودن آهنگ هاي رزمي و ميهني اشتراک کنندگان مظاهره را به وجد آورده بود .

مظاهره که تعداد اشتراک کنندگان آن به هزاران نفر ميرسيد  بعد از يک راه پيمائي طولاني در مرکز شهر امستردام در ميان  موجي از احساس همدردي و با خلق قهرمان و مبارز فلسطين خاتمه يافت.

در رابطه به حملات وحشيانه اسرائيل و مقاومت مردم فلسطين در برابر اين حملات بايد اظهار داشت که آرادرهء اهنين  خلق فلسطين مبني بر آزادي سرزمين هاي اشغال شده شان و ايجاد يک دولت مستقل ملي فلسطيني را هيچ قدرت و نيروي نمي تواند درهم بشکند.

با گسترش خشونت ها عليه فلسطيني ها ، دامنه حمايت و پشتيباني خلق هاي جهان از داعيه بر حق مردم  فلسطين افزايش مي يابد و مقاومت جهاني در برابر  اشغالگران اسرائيلي قوام ميپذيرد.         

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer