.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
سال ۲۰۰۹ با کشتار فلسطینیان بیدفاع آغاز شد!!!

Image

امروز مصادف است با نخستین روز از سال نو ۲۰۰۹ میلادی و در حالیکه بسیاری از کشور های جهان  حلول سال نو را با اجرای کنسرت ها، جشن ها، پایکوبی ها و انجام مراسم آتش بازی استقبال نمودند، در بخشی دیگر از کشور ها ساکنان آن در آتش ظلم و بیداد، جنگ و تجاوز و زور وتزویر سوختند و کودکان آنها بجای شادمانی ، به خاک و خون غلطیدند و یا در زیر آوار ها ومخروبه های شدند که توسط هواپیماهای اسرائیلی این غدهء سرطانی که از حمایت دولتمردان آمریکا وبرخی دیگر از کشور های جهان برخوردار اند بمباردمان و هدف آتش باری قرار گرفت. و در حدود ۴۰۰ تن از مردم بیدفاع باریکهء غزه ( فلسطین ) به شهادت رسیدند که تعدادی اطفال و زنان نیز در میان آنها بودند و قرار گزارشات واصله از منطقه بیشتر از ۱۰۰۰ تن دیگر طی دو سه روز گذشته مجروح گردیدند. ولی چه کسی را میتوان مقصر دانست؟

   هویداست که جوامع بشری در طی سالیان متمادی به گرداب های گوناگونی مواجه شده اند وهمین تحولات و اتفاقات باعث گردید تا جهت نجات از این گرداب ها به مبارزات بی امان و پیگیر بیآغازند، هرچند گاهی این مبارزات به شکل توحیدی و زمانی بر اساس اعتقادات همان اجتماع صورت گرفته است. 

   این یک امر مسلم و قطعی است که بشر برای تأمین مایحتاج خویش به طرق مختلف تلاش میورزد تا بتواند خویشتن را از نابودی نجات داده و از دست خوش حوادث در امان بماند.

   همان است که حرکت ها ، قیام ها ونهضت های مردمی و گروهی در محور های مختلف برای رسیدن به این آرزو ها در جامعه شکل میگیرد و تاحدی در برابر بی عدالتی های دستگاه های حاکم بر جامعه به قیام و مبارزه دست می زند تا توانسته باشد حتی الامکان ازین حرکت آرامش روحی خویش را بدست آورد. اگر قدری بیشتر دقت شود در می یابیم که این حرکت ها به دو گونه متفاوت صورت میگیرد:

۱- حرکت های توحیدی.

۲- حرکت های مادی.

   هرگاه حرکت های توحیدی را از زمان حضرت هابیل در مقابل قابیل ، یا حضرت ابراهیم خلیل (ع) در مقابل نمرود ، حضرت موسی (ع) در برابر فرعون ، پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در مقابل کفار قریش ، حضرت امام حسین (ع) در مقابل دستگاه جابر و فساد پیشهء یزید و ... قیام حق طلبانه مردم مظلوم افغانستان در برابر رژیم دست نشاندهء کمونیزم و یا قیام های آزادی خواهانهء مردم عراق در برابر رژیم فاسد صدام و یا در نهایت قیام حق طلبانه مردم بیدفاع فلسطین در برابر رژیم متجاوز و صهیونیستی اسرائیل مطالعه کنیم، در می یابیم که به نحوهء های مختلفی پیروزی ها و پیشرفت هایی نصیب پوینده گان راهء حق وحقیقت گردیده است . و اما در مقابل هرگاه حرکت های مادی را در جامعه مورد ارزیابی و مطالعه قرار دهیم ، دیده می شود که همواره این حرکت ها به نفع قشر خاصی انجام می پذیرد وبس. و این عمل باعث میگردد تا قشری در مقابل قشر دیگر قرار گیرد نه تنها این نوع حرکت ها به نفع جامعه نبوده و مشکلات آنرا حل نمی کند، بلکه دردی بر دردها، مصیبتی بر مصائب دیگر و حق کشی بر حق کشی ها ی دیگری افزوده می شود و زمینه سازی بوجود آمدن حاکم ومحکوم در جامعه را فراهم می سازد.

   متأسفانه امروز اکثر دولتمردان کشور های عرب به چنین مشکلی مواجه شده اند و برای اینکه پشتیبانی سرمایه داران و قدرتمندان جهان را بدست آورند، آگاهانه و یا ناآگاهانه در مقابل حق تلفی ها در جوامع بشری سکوت می نمایند و بقول معروف یا خود را به نافهمی می زنند و یا واقعآ نا فهم تشریف دارند و الا سکوت در برابر حق کشی های موجود در کشور مظلوم فلسطین چه معنایی میتواند داشته باشد؟

   مسلم است که این نشانه ای از دور شدن از محور تحرکات توحیدی است وبس، وگرنه نباید با چنین خونسردی نظاره گر به خاک وخون کشیده شدن همنوعان خویش باشند و با سکوت پر معنای که حاوی صحه گذ اشتن بر حرکات مادی پرستانه رژیم صهیونیست و قتل عام فلسطینیان توسط  این رژیم سفاک و ضد بشری اسرائیل باشد . چگونه میتوان پذیرفت که این سکوت خفت بار چیزی چزء کمک بر حق کشی های مزورانه و ریاکارانهء نیست که جهان عرب گرفتار آن شده است.

   امروز اطفال فلسطین در دامن مادر بخون می غلطند و زنان آبستن در زیر آوار جان میدهند، در حالیکه حاکمان کشور های عربی سرگرم عیش ونوش و شاید هم شراب و کباب خویش هستند.

   از این ها که بگذریم کجایند آنهائیکه دم از انسانیت و بشر دوستی  می زنند و داد وفغان سر میدهند ؟ چرا عملآ اقدامی در برابر تجاوزات دهشت افگنانهء اسرائیل بر مظلومان فلسطین نمی کنند؟!

   باید گفت که متآسفانه تصویری را که میتوان از سازمان ملل متحد مجسم نمود چیزی نیست جزء طبل میان خالی که فقط سر و صدا دارد و بس. و نباید دل به آن خوش نمود. چنانچه نمونه هایی را از عملکرد این سازمان در کشور های دیگر منجمله عراق و افغانستان مشاهده کردیم.

   سال ۲۰۰۸ میلادی را در حالی پشت سر گذاشتیم که خبری از صلح و امنیت و ثبات سیاسی در بسیاری از کشور های جهان منجلمه افغانستان ، عراق ، فلسطین و... جز خواب و خیالی بیش نبوده و در حالیکه هزاران تن از نیرو های تا بدندان مسلح ائتلاف بین المللی ضد تروریزم در عراق و افغانستان مستقر اند ، متآسفانه دست آوردی جزء قتل ، کشتار، تجاوز ، خشونت ، بیعدالتی و از همه بدتر تولید و قاچاق بیسابقهء مواد مخدر نداشته است. در سالیکه گذشت چندین هزار از هموطنان ما در افغانستان و همنوعان ما در عراق توسط قاتلین بشریت از یکسو و به اصطلاح مدافعین بشریت از جانب دیگر به خاک و خون غلطیدند که ما و جهانیان شاهد آن بودیم.  امیدواریم سال جاری که امروز در آغازین آن قرار داریم سالی باشد که جهان شاهد استقرار صلح  به معنای واقعی کلمه باشد و ظلم و بیداد از تمام جهان ریشه کن گردد. انشآالله

 

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer