.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
اگر من بارک اوباما ميبودم

عصمت رسا 

     اگر من 

       بارک اوباما ميبودم 

سياست هاي ماجراجويانه هشت ساله ء بوش که  دست اوردها بشري را  در عرصه ء  رعايت حقوق بشر و حفظ صلح و دوستي ملل  جهان شد يدا خدشه دار نموده است ، سبب پيروزي چشمگير اقاي بارک اباما در انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده امريکا گرديده  و موجب  استقبال وسيع جهاني از ين پيروزي گرديده است.

اينکه آقاي اوباما چگونه  سياستي را در پيش خواهد گرفت، حالا ميتوان در مورد آن صرفا حدس  و گمانه زني کرد. زمان،  در اينده ء  نه چندان دور تفاوت وي را نسبت به بوش در مقياس داخلي امريکا و در سطح جهاني نشان خواهد داد.

اقاي اوبا ما با درنظر داشت سياست هاي غلط بوش و درس هاي اموخته از آن خاصتا در سياست خارجي ايالات متحده امريکا بايد روش کاملا جديدي را اختيار نمايد.

بارک اوباما
بارک اوباما
 

اگر من اوباما ميبودم به تاسي ازين اصل که پرابلم افغانستان راه حل  نطامي ندارد، با احراز مقام رياست جمهوري ايالات متحده امريکا  بجاي اعزام قواي تازه دم به افغانستان، بلا درنگ با مقاومت مسلح افغاني باب مذاکره را مي گشودم و با انها روي چنان يک مکانيزم به توافق ميرسيدم که افغا نها امکان واقعي و مستقلانه  انتخاب نظام و زعامت سياسي خويش را بدست مي آوردند و بدين ترتيب از شکست مطلق ايالات متخده امريکا و ناتو در افغانستان که عواقب خطرناکي را براي مردم افغا نستان و بشريت در قبال خواهد داشت ،جلوگيري ميکردم. 

اگر من اوباما ميبودم از مردم افغانستان که هيج نوع ارتباطي با حملات تروريستي ۱۱ سپتمبر نداشتند و مورد  بمباردمان هاي کور و وحشيانه  قواي هوائي و زميني قرار ميگيرند  و هکذا از خانواده هاي سربازان امريکائي و ساير کشور ها که فرزندان شان را در جنگ افغانستان از دست داده اند، معذرت مي خواستم.

اگر من اوباما ميبودم زندان مخوف گوانتانمو و ساير زندانها و شکنجه گاه هاي  امريکائي را در افغانستان منجمله زندان و شکنجه گاه  بگرام و قندهار را مسدود مي ساختم و هکذا افراديکه مغاير موازين ملي و بين المللي در زندانهاي  متذکره محبوس بوده و يا محبوس اند و يا اينکه شکنجه شده باشند،جبران خساره مينمودم.

 اگر من اوباما ميبودم براي تداوم و توسعه امپراتوري امريکا بيهوده تلاش نميکردم چون هيچ امپراتوري جاويداني نبوده و مردم در جهان کنوني موجوديت امپراتوري ها را ديگر تحمل کرده نمي توانند. من در عوض، ايالات متحده امريکا را منحيث کشور متساوي الحقوق با ساير کشور ها به فکتور قوي صلح ميان مردمان و کشور ها ي جهان مبدل ميساختم  و بدين وسيله حثيت از دست رفته ايالات متحده امريکا را اعاده مينمودم.

اگر من اوباما ميبودم به سياست ديکته و باجگيري از متحدين ايالات متحده امريکا خاتمه ميدادم زيرا هم پيمانان بيشتر ازين به اين ديکته تن درنخواهند داد که درز موجود در ميان کشور هاي ناتو در رابطه به افغانستان مؤيد اين ادعا است.

اگر من اوباما ميبودم نقش از دست رفته  ملل متحد را در حل منازعات بين المللي مجددا احيا مينمودم .

اگر من اوباما ميبودم به اصل  عدم لشکر کشي و عدم  تجاوز بالاي دول خورد و کوچک و عدم تغيير رژيم هاي سياسي آنها در عمل  معتقد باقي ميماندم.

اگر من اوباما ميبودم حلقات ما فياوي اقتصادي را که سيستم مالي جهان را به بحران مواجه ساختند و پول مردم را در مقياس جهان غارت نموده اند به ميز محاکمه ميکشاندم .

اگر اوباما مطالبات فوق و يا حد اقل  بخش عمده ء اين مطالبات را براورده نسازد در حقيقت همان بوش خواهد بود اما  با نام و نشان ديگر!! اين يک حالت درد ناک است  که مردم ايالات متحده امريکا يک چانس تاريخي خويش را از دست خواهند داد!!!.

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer