.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
پذيرايي شایسته ازروح الـلـه نیکپا و همراهانش

 

نویسنده مضمون
نویسنده مضمون
پوهنیار ظـفـر« اهتمام«

    پذيرايي شایسته

     ازروح الـلـه نیکپا

     و همراهانش  

در بازی های المپیک ۲۰۰۸ که در  بیجینگ چین برگذار گردیده بود ورزشکاران افغانی هر یک روح الله نیکپا۲۱ساله، نثار احمد بهاوی۲۳ ساله، روبینا مقیم يار ۲۲ ساله و مسعود عزیزي ۲۳ ساله  سهم شایسته گرفته بود.

روح الـلـه نیکپا
روح الـلـه نیکپا
روح الله نیکپا تکواندو کار ۲۱ساله افغان در وزن ۵۸ کیلو گرم، روز چهارشنبه سی اسد با دو برد و یک باخت، اولین مدال برونز بازی های المپیک را برای افغانستان کسب کرد.روح الله نیکپا تکواندوکارافغان درمسابقات سال گذشته آسیایی مدال نقره گرفت وماه گذشته مدال برونز بازیهایی المپیای پکن را به کشور خود اختصاص داد.این ورزشکارافغان دربازیهایی المپیک دراولین مسابقه تکواندودرپيکن حریف جرمنی خود را شکست داد وبا یک امتیاز مسابقه دوم را به ورزشکار مکسیکو واگزار کرد.درمسابقه سومی با متانت و وقارافغانی بر ورزشکارانگلیسی پیروز شد.

از راست به چپ  مسعود عزیزی ، روبینا مقیم یار و نثار احمد بهاوی
از راست به چپ مسعود عزیزی ، روبینا مقیم یار و نثار احمد بهاوی
 

پیروزی این ورزشکار جوان، بیانگر این حقیقت است که علی رغم دشواريها وکمبوديها افغانها نه تنها استعداد درخشش درمسابقات را دارند بلکه مدال آور نیز میباشد. روح الله نیکپا میگوید : در مدت دو ماه که در کشور چین میزبان مسابقات، حضور داشتم توسط ترینرها خارجی و داخلی خود هرروزه ۸ ساعت تمرین مي ديدم روح الله نیکپا تکواندو کار انجمن بنیان گذاران تکواندو پومسه در افغانستان در مسابقات کوریا اوپن که در آن بیشتر از ۳۰ کشور شرکت داشتند، با شکست دادن ورزشکارانی از کویت، بلجیم و جاپان مقام سوم را به دست آورد.این برد زمینه آن را مساعد ساخت که نیکپا در مسابقات تکواندوی آسیا در ویتنام نیز شرکت کند و حریفان پاکستانی، تاجکستانی، قرغیزستانی و تایلندی خود را شکست بدهد و با به دست آوردن مدال نقره و مقام دوم سهمیه شرکت در المپیای سال جاری را برای افغانستان به دست بیاورد.در بازی های المپیک بیجنگ کشور چین چهار ورزشکار افغانستان در رشته های دوش و تکواندو اشتراک نموده، طبق خبردیگر رئیس جمهور افغانستان موفقیت بزرگ را به وی از طریق تیلفون تبریک گفته وبه مسوولین مربوط هدایت داده است تا برای روح الله نیکپا ورزشکار افغان که موفقیت بزرگی را درالمپیاي چین ازآن خود ساخت یک خانه رهایشی تدارک ببينند.همچنان درحکم مورخ ۳ اسد ریس جمهور جهت کامیابی ورزشکار پر افتخار و مستعد افغان روح الله نیکپا را به همه ملت تبریک گفتند وطی آن کمیسون بلند پایه دولتی را موظف نمود تا از ورزشکاران که به موفقیت از بازی های جام جهانی با مدال به کشور می ایند جهت پذیرایی و قدر دانی آنها تدابیر همه جانبه اتخاذ و عملی گردد . روح الله نیکپا ورزشکار افغان دربازی های المپیک درکشورچین با مغلوب نمودن حریف آلمانی انتونیوراموس قهرمان اسپانیایی رقابت های جهانی را به نتیجه ۱-۴ شکست داد،واز رقیب هسپانیوی خود درتکواندو پومسه مدال برونز را بدست آورد. قرار معلومات شرکت مخابراتي ( ام ټي ان ) وعده نموده که به رسیدن نیکپا پول هنگفت و وظیفه رسمی برای شان تدارک نمایند. قبلا  نیز احسان الله بیات رئس نهاد بیات برای مدال برونز بالاتر از ده هزار دالر وبه همه اشتراک کننده گان مسابقات پنج - پنج هزار دالر جایزه در نظر داشته و میدهد وشرکت جهانی الکوزی یک عراده موتر کرولا مدل ۲۰۰۸را به وی نیز جایزه داد. محمد انور جگدلک رییس کمیته ملی المپیک افغانستان در محفل پذیرایی از قهرمان المپیای درمقر استدیوم ورزشی شهرکابل به رسانه ها گفت :مبلغ ۵ صد هزار افغانی از طرف کمیته ملی المپیک وبیش از یک نیم ملیون افغانی که از طرف شرکت های خصوصی په قسم تحفه برای وی در نظرگرفته شده بود بروز پنجشنبه  برایش اهدا گردید. منبع علاوه

روح الله نیکپا هنگام ورود به کابل مورد استقبال هموطنان قرار گرفت
روح الله نیکپا هنگام ورود به کابل مورد استقبال هموطنان قرار گرفت
نمود که از طرف شرکت های مخابراتی کشور وعده سفرهای خارجی براي قهرمآن نیز داده شده است . معاون دوم رییس جمهور در مراسم يذيرايي روح الله گفت : دولت به خاطر تشویق جو انان باید امکانات بيشتر ر ابه کميته المپیک اختصاص بدهد . وي افزود که معاونین ریاست جمهوری به افتخار قهرمانی روح الله نیکپا شب جمعه در صدارت مهمانی را ترتیب داده است . وی یاد اور شد که دولت افغانستان برای چهار ورزشکار که در مسابقات المپيک اشتراک نموده بودند وعده سفر حج خانه کعبه در سال جاری را داد . قرار خبر دیگر روز شنبه مورخ ۹ سنبله مجلس عمومی پارلمان افغانستان تدویر جلسه نمود که محور آن حـرمت روح الله نیکپا و قهرمانی های وی بود رئیس ولسی جرگه کامیابی وی را به فامیل شان ، جوانان وملت افغانستان مبارک باد گفته تقدیر نامۀ مقام ریاست ولسی جرگه را به وی دا دند. روح الله نیکپا ضمن سپاسگذاری از ملت افغانستان گفت : اگر زمینۀ خوب برای ورزشکاران افغان مساعد گردد به کشور خود افتخارات بزرگ تحفه خواهد آورد . به اساس خبر دیگر روز یکشنبه دهم ماه سنبله نشان عالی دولتی غازی امیر امان الله خان طی فرمان در محفلی که به همین مناسبت در قصر گلخانه ریاست جمهوری برگذار شده بود توسط حامد کرزی به سینه ی روح الله نیکپا و مدال غازی وزیر محمد اکبر خان را به سینه ی مین سین هاک ترینر کوریایی نیکپا تعلیق نمود ونیز دو دو صد هزار افغانی را به روبینا مقیم یار،نثار احمد بهاوی و مسعود عزیزی به طور تحفه توزیع نمود.هم چنان پشتنی بانک روز یکشنبه مورخ ۱۰سنبله طی محفل کتابچه حساب بانکی را برای روح الله نیکپا توز یع نمود کتابچه بانکی مذکور در مدت یک سال ماهانه مبلغ ۲۰هزار افغانی را اضافه کرده فعلا ً نیز ۴۰هزار افغانی دارد، ضمنا ً برای هشت تن از هم راهمراهان شان هم یک یک کتابچۀ بانکی که در هر کدام آن مبلغ ۲۰هزار افغانی میباشد طور تشویقی توزیع گردید به تعقیت آن از طرف شرکت هوای کام ایر مبلغ ۱۰هزار دالر باتکت سفر یک هفته یی به کشور قزاقستان نیز اهدا شد. یک نمره زمین در شهر مزار نیز برای نیکپا داده شده در این محفل از طرف احمد شاه افغان زی رئیس تلویزیون افغان نیز مبلغ ۵۰ هزار افغانی به نیکپا بطور تحفه دادند و سلسه این جوایز تشویقی در تمام مناطق کشور جریان دارد. این اقدام خیر خواهانه تجاران ملی ودولت برای مسابقات آینده قدم نیک و قابل قدر میباشدبه امید موفقیت همه افغانها در تمام امور زندګی .

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer