.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
شورای ملی ، خانه ملت است یا خانه یونس قانونی؟

مهدی بشیر
مهدی بشیر
روز چهارشنبه هشتم جوزای  ۱۳۸۷  از طریق رسانه های خبری و تصویری شنیدیم و دیدیم که در جلسه عمومی شورای ملی آقای رمضان بشردوست عضو ولسی جرگه که مشغول صحبت روی مسایل اقتصادی بخصوص بلند رفتن قیمت ها و مشکلات هموطنان ما بود واز کمیته اصطراری که بریاست کریم خلیلی معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و به اشتراک چندین عضو کابینه که سال گذشته تشکیل گردیده بود و تا کنون هیچ کار مهمی به نفع ملت ما انجام نداده وازملیونها دالرپول نقد که به این کمیته واصل شده خبری نیست که چه شده و به کجا به مصرف رسیده است ودر زمستان سال گذشته هم دهها تن از هموطنان عزیزما به اثر سرما به هلاکت رسیده بودند و هنوزهم مردم ما در اکثر نقاط کشور بجای نان خشک علف میخورند ، انتقاد مینمود ومیگفت چرا بفکر مردم بیچاره نمیباشید؟ آقای خلیلی کجاست و چرا به جلسه پاسخگویی اشتراک نکرده. دراین وقت  آقای یونس قانونی رئیس ولسی جرگه یا پارلمان افغانستان با عصبانیت زیاد چند مرتبه با صدای بلند گفت:

بشر دوست ، توجلسه را اخلال میکنی ، خارج شو اگر نه قوای امنیتی را میخواهم که...

بلی خواننده گان عزیز، شما بگوئید که شورای ملی خانه ملت است یا خانه شخصی یونس قانونی ؟ اگر از ملت است پس قانونی چه حق دارد که چنین امری را صادر کند واگر از قانونی است پس بشر دوست در آنجا چه میکند؟

جناب آقای یونس قانونی رئیس ولسی جرگه افغانستان !

آیا خبر ندارید ؟ حتمآ خبر دارید که همین اکنون اکثریت مردم افغانستان قدرت خرید چند تا نان و یک کیلو بوره را ندارند که با اولاد های خود به اصطلاح نان و چای شیرین بخورند، بیشترمردم خوراک شان نانهای خشک پوسیده چندین ماهه است که درعقب مسجد پل خشتی ( بازار کاه فروشی )  و اکثر مندوی های کشورکه بطور توله کی که خوراک حیوانات است بفروش میرسد و هموطنان ما از آن برای خود واولاد های نازنین خود میخرند و میخورند ،چندی قبل یک زن و شوهر در ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان به اثر خوردن علف و گرسنگی جان های شیرین خود را از دست داده بودند و طبق تازه ترین اخبار از افغانستان باز هم در ولسوالی درصوف ولایت سمنگان یک دختر هفت ساله و یک پسر نه ساله جان های شیرین خود را به اثر خوردن علف و گرسنگی از دست دادند و برحمت حق پیوستند و روحشان شاد باد.

آقای قانونی!

شما ودوستان تان ماشاالله به حساب دالری معاش میگیرید، باید هم مانع کسانی باشید که از گرسنه گان حمایت میکنند ، زیرا گفته اند که  سیر از گرسنه خبر نداره و یا سواره از پیاده. شما که هم شکم تان سیر است و هم موتر های آخرین سیستم سوار هستید وچندین خانه لوکس در داخل و خارج کشور از راههای مختلف بدست آوردید و باید نگذارید که ملت مظلوم ما سیر و آرام باشد . زیرا اگر آنها سیر و آرام بودند آنوقت مشت تان باز میشود و نمیگذارند که شما هرچه دلتان خواست به حق شان بکنید ، از چنین روزی ترس دارید که مبادا راز تان هویدا شود ورسوای عام و خاص شوید. بخاطر داشته باشید که چنین روزی آمدنی است ،دیر یا زود.

حالا میخواهم بپرسم ازجناب آقای محمد یونس قانونی رئیس ولسی جرگه یا پارلمان افغانستان ، که آیا شما این صلاحیت را دارید که به تنهایی و بدون رای اعضای ولسی جرگه به یکتن از اعضای برحال و نماینده مردم که حق دارد از موکلین خود دفاع کند دستور دهید که جلسه را ترک کند. فکر میکنم این حق را ندارید ، زیرا در قانون گفته شده که اگر یکتن از اعضای ولسی جرگه در جلسه ( اخلال ) کرد ، رئیس ولسی جرگه باید باراول به او توصیه کند ، بار دوم به او اخطار دهد ، بار سوم نام اورا درجریده ولسی جرگه نشر کند و بار چهارم موضوع را به جلسه عمومی پیشنهاد کند و رای گیری نماید تا اعضای پارلمان در مورد وی تصمیم بگیرند وآنوقت میتواند وکیل را از جلسه به طور موقت خارج کند، نه به کمک قوای امنیتی. اما آقای قانونی در این مورد بی قانونی کرده و بدون در نظر داشت هر چهار مورد بشر دوست را از جلسه اخراج کرده واشتباه نموده وباید از ملت افغانستان معذرت بخواهد.زیرا یک نماینده نمیتواند نماینده دیگر را اخراج کند.

همین اکنون در پارلمان افغانستان تعداد زیادی از رهبران گروههای مسلح وبه اصطلاح مجاهدین که بزور تفنگ و پول به آن جا راه یافته اند ودر آنجا هنوز هم به فکر قدرت طلبی های بیشتراند و با دیدن  خوابهای رنگارنگ و طرح های نو خود به ریش ملت مظلوم و بیچاره ما میخندند. اگر یکی از نماینده گان مانند بشردوست وغیره که واقعآ به رای مردم و بدون پول ، زور وتفنگ انتخاب شده و به پارلمان راه یافته و از مردم خود دفاع میکند با او چنین برخوردی میشود و در داخل تالار پارلمان یک کشور که داد از دیموکراسی و آزادی بیان میزنند برای خاموش کردن چنین فرد وطنپرستی  قوای امنیتی را میخواهند. بهتر نخواهد بود بجای عصبانیت و خواستن قوای امیتی از او حمایت میکردند و به کمیته به اصطلاح اصطراری فشار وارد مینمودند تا به فکر مردم بیچاره و گرسنه که عوض نان علف میخورند باشند.

اکنون نظر به تقاضای خواننده گان این سایت، طرز صحبت آقای یونس قانونی را به رای هموطنان عزیز میگذارم و نظر آنان را در این مورد میخواهم که آیا آقای قانونی واقعآ در مورد آقای رمضان بشر دوست کار خوبی کرده و یا اشتباه نموده و یا آقای بشر دوست سوالاتی را که مطرح نموده است خوب بوده یا اشتباه و کدام یک از آنها با ید به اشتباه خود اعتراف کند و از مردم افغانستان معذرت بخواهد . این شما واین هم صندوق رای .

باید به اطلاع هموطنان عزیز و گرامی برسانم که نتیجه رای به آقای حامد کرزی در مورد انتخاب مجدد شان طی یک ماه گذشته چنین بود: 

به تعداد ۱۷۱۱ تن از ۴۳ کشور جهان طی ماه می از این سایت دیدن کردند که از آن جمله ۲۸۱ تن در راهگیری اشتراک کردند که قرارذیل است:

  ۳ تن یا ٪ ۱ .۱ گفته اند که به ما فرق نمیکند که کی میخواهد رئیس جمهور شود، ما کدام نظری نداریم.

   ۷۶ تن یا ٪ ۲۷ گفته اند خوب است که آقای حامد کرزی مجددآ کاندیدی خود را اعلام نموده است.

  ۹۵ تن یا ٪ ۸ . ۳۳ گفته اند که یک دوره بس است برای آقای کرزی.

  ۱۰۷تن یا ٪ ۱ . ۳۸ گفته اند که کسی دیگر خود را کاندید کند .

این بود نتایج صندوق رای ۲۴ ساعت در مورد انتخاب مجدد آقای حامد کرزی بریاست جمهوری افغانستان.

 اکنون از شما خواننده گان عزیز و هموطنان گرامی در سراسر جهان تقاضا دارم که نظر خود را در مورد طرز صحبت آقای یونس قانونی در مقابل آقآی رمضان بشر دوست در صندوق رای انداخته تا معلوم شود که کدام یک از آنها خوب صحبت کرده و کدام یک اشتباه نموده است ، بشر دوست یا قانونی ؟ به امید صحت و سلامتی همه تان .                                                                مهدی بشیر

 

 
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer