.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
هنری و فرهنگی
رحیم مهریار، هنرمند محبوب کشور درگذشت

رحیم مهریار

هنرمند محبوب کشور درگذشت

رحیم مهریار
رحیم مهریار
با کمال تآثر و تاسف اطلاع یافتم که هنرمند محبوب و شناخته شده کشور محترم  رحیم مهریار صبح امروز چهارشنبه ۲ سرطان ۱۳۸۹ در اثر مریضی سرطان جگر که از دو سال گذشته دامنگیر آن شده بود واز آن به شدت رنج می برد، درغربت و در شهر هانور آلمان در بستر بیماری  به عمر پنجاه و چهارساله گی دارفانی را وداع گفت و بدیار جاویدانه گان هنر پیوست.

رحیم مهریار تقریبا سی سال در دنیای هنر کارکرده و از سن دوازده ساله گی به آواز خوانی آغاز کرده بود واز وی حدود یکصد و چهل و پنج آهنگ در آرشیف رادیو افغانستان باقی مانده است.

ادامه مطلب...
 
تجلیل و گرامیداشت از

تجلیل و گرامیداشت از

مقام پدر، مرحوم زنده یاد استاد سرآهنگ

و احمد ظاهردر خانهُ فرهنگی"مولانا"

محترم استاد " ثنا" حین صحبت
محترم استاد " ثنا" حین صحبت
به سلسلهُ یاد بود و گرامیداشت از شخصیت های فرهنگی ، هنری و ادبی شام روز شنبه ١۹ماه جون سالروان  شعرا ، نویسندگان و علاقمندان فرهنگ  بار دیگر در خانهُ فرهنگی " مولانا"  شهر ونکوور  در فضای مملو از صفا ، صمیمت و دوستی  در کنار هم جمع آمده  به تجلیل  از مقام والا پدر و یاد بود و خاطره  سر تاج و با بای موسیقی شرق مرحوم استاد محمد حسین  "سرآهنگ" و آواز خوان حنجره طلایی مرحوم احمد ظاهر  پر داختند .

فرهنگیان و علافمندان در محفل گرامیداشت از سالگرد وخاطرهُ بابای موسیقی مرحوم استاد سراهنگ وزنده یاد احمد ظاهر در  خانهُ فرهنگی
فرهنگیان و علافمندان در محفل گرامیداشت از سالگرد وخاطرهُ بابای موسیقی مرحوم استاد سراهنگ وزنده یاد احمد ظاهر در خانهُ فرهنگی"مولانا"
محفل طبق معمول از ساعت  هشت و نیم شب اغاز وتوسط شاعر مسلم و سابقه دارجناب استاد گرانقدر  محترم اسحاق " ثنا" به پیش برده میشد. شرکت کنندگان  در اغاز محفل  بروح مرحوم با بای موسیقی استاد سر آهنگ و احمد ظاهر اتحاف دعا نمودند.

ادامه مطلب...
 
بر گزاری محفل

بر گزاری محفل

به  ارتباط مرحوم الحاج محمد یونس "عینی"

در خانهُ فرهنگی "مولانا"

شب پنجم ماه جون سالروان خانهُ فرهنگی "مولانا" شاهد بر گزاری محفل عنعنوی دیگری بود،محفل اینبار  به ارجگزاری به خاطرات شاعر، نویسنده وخطاط مرحوم الحاج محمد یونس عینی وقف کردیده بود.

عده ُ از هموطنان ، فرهنگیان و اعضای فامیل مرحوم
در محفل شمار قابل  ملاحطهُ از هموطنان منجمله  شاعران ، نویسنده گان و هنرمندان و همچنان  اعضای خانوادهُ ان مرحومی اشتراک ورزیده بودند. علاوه بر آنان  عدهُ از اتباع  سایر کشور های مقیم در ونکوور  در آن شرکت داشتند.

ادامه مطلب...
 
ارگان نشراتی صلح و تفاهم سعید افغانی

Image 

هموطنان گرامی وخوانندگان محترم !  

با مسرت بدینوسیله به اطلاع میرسانیم که مرکز کلتوری د حق لاره  مانند  یک  مرکز آزاد ، اجتماعی ، فرهنګی و کلتوری در چوکات تلاش های فرهنګی، کلتوری  و نشراتی اینک  ویب سایت جدید را به نام  « ارگان نشراتی  صلح  و تفاهم  سعید افغانی  » به خدمت  شما قرار دهد. 
ادامه مطلب...
 
محفل بزرگ داشت از

محفل بزرگ داشت از شانزدهمین سالروز

 وفات مرحوم  "ساربان" در ونکوور کانادا

شام  ۲۲  ماه می شعرا ، نویسندگان ، علاقمندان فرهنگ و دوستداران مرحوم "ساربان " بار دیگر در خانهُ فرهنگی "مولانا" گرد هم امدند و چراغ ان " خانه" را روشن کردند. آنها با عشق و محبت به آن چراغ و با احساس صمیمت و دوستی با یکدیگر در کنار همدیگر نشستند و بدور ان چراغ حلقه زدند.

محترم استاد  اسحاق اولین چیزیکه در ان"  خانه "به نظر می خورد ، این بود که این بار حلقه مریدان آن فراخترو شعله ُچراغ ان پر نور تر بود .علاوه بر افغانها عزیز نمایندگان جمعیت مختلف مقیم ونکوور منجمله  ایرانی ها ، لبنانی ها و همچنان هنرمندان افغانی از تورنتو کانادا و ایا لات متحده امریکا در آن شرکت کرده بودند.

 یکی از ویژه گی های محفل در ان بود که شرکت کنندگان که از جا ها دور ترمی امدند تک تک و گرو گرو تا نیمه های شب به دور این چراغ می پیوستند . چنانکه یک هنر مند لبنانی با آلهُ موسیقی"  عود " در دست  بعد از نیمه شب که محفل داشت به اوج پختگی خود نزدیک میشد ، پیدا شد ه آمد و با نواختن این اله موسیقی  طنین روح انگیز  را به بیرون خانه کشید و تا اوج آسمان ها بالا برد .

 محترم  مجید  قیام حین اجرای آ هنگ از مرحوم ساربان   همرا  با  متین جان قیام و  مبین جان قیام
محترم مجید قیام حین اجرای آ هنگ از مرحوم ساربان همرا با متین جان قیام و مبین جان قیام
 محفل طبق معمول به وسیله شاعر فریخته و سخنور والا مقام جناب استاد  "ثنا" پیشبرده شده شرکت کنندگان محفل در آغاز  بروح مرحوم " ساربان " اتحاف دعا نمودند .

ادامه مطلب...
 
مصاحبه با ژورنالیست و فیلم ساز جوان

مصاحبه با ژورنالیست و فیلم ساز جوان

برشکی احمد در کانادا

مصاحبه کننده : امان معاشر

امان معاشر
امان معاشر
خانم برشکی را یکی از خوش چانس ترین فیلم سازان یافتم که فیلم خود ش را درآیینه تماشاگران تست نموده و به سوال تماشاچیان  جواب داده و خود ش ناظر قدردانی زیاد از موفقیت هایش توسط تماشاچیان بود .

پرشکی در افغانستان تولد شده تحصیلات ابتدایی و عالی خود را در رشته های خبر نگاری و فلم در کانادا بپایان رسانیده و این اولین فلم مستند اوست  که در این جشنواره بین المللی به نمایش  گذاشته شده  و طرف  استقبال گرم  بیندگان و داوران گردید.

برشکی احمد
برشکی احمد
بخاطر معلومات بیشتر خبر نګار سایت انترنتی ۲۴ ساعت مصاحبۀ با خانم جوان برشکی احمد نموده که خدمت شما  فرهنگدوستان عزیز تقدیم مینمایم.

سوال - خواهر فرهنگ دوست ام شما خود را به هموطنان عزیز و خواننده گان ۲۴ ساعت معرفی نمائید.

 جواب- آقای معاشر نخست تشکر از تشریف آوری شما به فستیوال و علاقمندی به فلم من. ثانیآ باید عرض شد که اسم من برشکی احمد فراهانی دختر انجنیر فضل احمد افغان-  خانم رضا فراهانی - مادر دو دختر هشت ساله ام هریک صوفیا جان و آتوسا جان میباشم .

ادامه مطلب...
 
اعاده حقوق زنان افغانستان

نمایش فیلم  مستند جدید افغانی بنام

" اعاده حقوق زنان افغانستان"

در فیستوال بین المللی کانادا

برشکی احمد
برشکی احمد
در جشنواره ی بین المللی  فیلم های مستند که روز پانزدهم ماه می در شهر ونکوور کانادا برگزار گردیده بود ، ژورنالست و فلمساز جوان کشور ما پرشکی احمد  با فیلم مستندش بنام" اعاده حقوق زنان افغانستان"  اشتراک نموده با درخشش خوب توجه  بینندگان را جلب نمود.  قبل از نمایش فیلم خانم برشکی با توضیحات کوتاه در رابطه به تصویر آوردن فیلم ابتدا به همه اشتراک کننده گان خوش آمدید گفته و پیام زنان در قید وبند محروم و مظلوم افغانستان  را به گوش جهانیان رساند.

نمایش فیلم مدت پنجاه و دو دقیق را در بر گرفت که در آن از حیات رقتبار زنان افغانستان که چگونه قربانی رسم و رواج کهنه مربوط به قرون اسطی میشوند  به تصویر آورده شده بود.   

 به نمایندگی ار همبستگی کانادا- افغانستان در ختم نمایش  (LAURYN  SQUARE )  صحبت نموده تهیۀ این فیلم را سند دیگر بخاطر تشدید مبارزه بخاطر اعاده حقوق زنان افغانستان دانست.

ادامه مطلب...
 
روز جهانی مادر و تجلیل از سومین سالروز

روز جهانی مادر و تجلیل از سومین سالروز

خانه فرهنگی "مولانا"دروانکوور کانادا

روز جهانی مادر، سومین سالگرد خانه فرهنگی "مولانا"درشهر وانکوور و یک سالگی جریدۀ" قیام"  طی محفل شانداری روز هشتم ماه می در سالون خانه فرهنگی "مولانا" واقع در شهر ونکوور به اشتراک شاعران، نویسنده گان ، فرهنگیان و دوستداران حضرت "مولانا" جلال الدین محمد بلخی  به گردانندگی  شاعر ودکلماتور خوش آواز خانم نسرین ناطق جمالزاده   جشن گرفته شد.

 در آغاز محفل محترم اسحاق ثنا مسئوول کمیته شاعران و نویسندگان خانه فرهنگی "مولانا" با به خوانش گرفتن قطعه شعر از سرود هایش در وصف مادر که مادر را یک موجود  از هستی  بی مثل و مانند خوانده و آنرا  سجده گاه  و  عزیز ترین نعمت الهی و حیات  بخش انسان دانسته این خجسته روز را به همه مادران تبریک گفته وهمچنان  در رابطه به فعالیتهای سه سالۀ خانۀ فرهنگی "مولانا" افزود:

ادامه مطلب...
 
بزرگداشت از روز مادر

بزرگداشت از روز مادر

افغانهای مقیم برتش کلمبیا کانادا به همت تاجر ملی کشور ما محتر م الحاج عبدالصبور خدایار روز هشتم ماه می از مقام والای مادر با برگزاری محفل شانداری در رستورانت دایمند برنابی ادمانز تجلیل بعمل آوردند.

خانم سیما ترانه
خانم سیما ترانه
در آغاز محفل خانم طوبا عنبری یک تن از فعالین خانۀ فرهنگی "مولانا"  بهترین تبریکات خویش را به مناسبت روز جهانی مادر به پیشگاه معظم مادران  مهربان و دختران فرزانۀ   افغان و مادران سراسر دنیا و به خصوص مادرانیکه در محفل حضور بهم رسانیده بودند  و همچنان مادران وخواهران  رنجدیدۀ وطن عزیز ما  افغانستان تقدیم داشتند.

Imageسپس  هنر مند  پر آوازۀ رادیو تلویزیون افغانستان خانم سیما ترانه روی ستیژ تشریف آورده ضمن قدردانی  از دعوت محترم  حاجی عبدالصبور خدایار که با مهربانی این محفل خوشی را بخاطر بزرگداشت از روز مادر برای هموطنان مهاجر ترتبیب داده بود گفت: دو سال قبل که آواز خوان جوان افغانستان مرحوم نصرت پارسا که بخاطرتجلیل از روز خجسته  مادر در شهر ونکوور آمده بود توسط یک شخص فرهنگ ستیز گشته شد، ابراز تآسف نموده روحش را شاد خواند.  

ادامه مطلب...
 
تارنمای جدید رادیو رنگین کمان

 تارنمای جدید

رادیو رنگین کمان

www.radiorangeenkamaan.com

با شادمانی ، آغاز نشرات تصویرئ رادیو رنگین کمان

 را به هموطنان گرامی اعلام می داریم.

شنوندگان رادیو رنگین کمان از این به بعد بینندگان برنامه های ادبی ، فرهنگی و اجتماعئ رادیو ۲۴ ساعتۀ رنگین کمان  نیزخواهند بود.  

هموطنان عزیز ! در هرکجای از این دنیای بزرگ که هستید ، می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق کمپیوتر با استفاده از انترنت ، تازه ترین اخبار روز ، بهترین آهنگ های انتخابی، ویژه برنامه های کارگاه شعر

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 91 - 100 از 147
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer