.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
هنری و فرهنگی
افغانستان روز به روز غنا های فرهنگی خویش را دست میدهد

 افغانستان روز به روز

غنا های فرهنگی خویش را دست میدهد

جناب محترم مهدی بشیر مسؤول سایت وزین ۲۴ ساعت السلام،

همواره صبحگاهانم را با سایت زیبای شما آغاز میکنم چون که " ۲۴ ساعت" یک سایت فرهنگی و ادبی و بدون کدام تبعیض لسانی، سیاسی و فرهنگی میباشد. لهذا از مطالعه اشعار افغانان محترم مان نهایت زیاد لذت برده و هر روز چیزی می آموزم. اما امروز به مجرد مطالعه خبر دلخراش شهادت ژورنالسیت با استعداد افغان نهایت زیاد غمگین شدم. وای  وای بر ملت افغان که قلم بدستان و فرهنگینان خود را نا بود میکنند. 

ادامه مطلب...
 
ضا یعه فر هنگی

ضا یعه فر هنگی

نو شته نذ یر ظفر

هر روز نبشته ها با تاسف آغاز و به شهادت و مرگ یک فر هنگی می انجامد.

دشمنان قسم خورده فرهنگ برای تثبیت وجود کثیف شان با صید و قتل بلبلان شاخسار فرهنگ میپر دازند واز قتل این ترانه سرایان برای مقاصد شوم و سیاسی شان استفاده میکنند و هزاران لعن را نصیب خود میگردانند.

درین ایام مبارک ماه صیام و وشبهای قدر که همه مسلمین راستین به قیام وسجود و دعا و احیا مشغول اند و دروازه های رحمت ربالعزت برای مغفرت باز است ؛ دین فروشان و تیکه داران دین با هر عمل قبیح شان یکبار دیگر دین را گروه  ؛ خود را منفور تر ویک هموطن و فرهنگی را به شهادت میرسانند.

ادامه مطلب...
 
شهادت نا جوانمردانه سید حامد "نوری " را

شهادت نا جوانمردانه سید حامد " نوری" را

از طرف افراد  نا مرد بی غیرت و مجهول الهویه

قویآ تقبع می نمایم

۶ سپتامبر ۲۰۱۰

 در حالیکه با شنیدن این خبر تکان دهنده و نا بهنگام  دوست نهایت عزیز و گرامی ام  سید حامد" نوری "  که سال  ها را  با هم یکجا سپری نموده بودیم  سراپا وجوم را به لرزه در آورد  و اشک از چشمانم سرازیر گردید .جای بسا  تاُ سف و افسوس است که باز هم دشمان سوگند خورده افغانستان  این دژخمیان ضد فرهنگ و آزادی بیان ودیمکرا سی ، نا جوانمرانه با ضربات چاقو این ژورنالیست با استعداد و ورزیده ونطاق موفق و شناخته شده  افغانستانرا بتاریخ چهاردهم سنبله  سال جاری در شهر کابل در منطقه ُ مکروریان ها مثل ده ها ژورنالیست بی گناه دیگر در هر گوشه و کنار وطن به شهادت میرسانند. مرگ بر این دشمنان ضد فرهنگ که  مکررآ این نخبگان و قلم بدستان کشور را مظلومانه  به شهادت میرسانند.

ادامه مطلب...
 
سید حامد نوری نا جوانمردانه به شهادت رسید

سید حامد نوری نا جوانمردانه

به شهادت رسید

۶ سپتامبر ۲۰۱۰

شهید سید حامد نوری
شهید سید حامد نوری
با کمال  تآسف اطلاع یافتم که سید حامد نوری خبرنگار و نطاق شناخته شده افغانستان  شب گذشته ۱۴ سنبله در منطقه مکروریان های کابل از سوی افراد ناشناس این  دژخمیان ضد ازادی بیان و دموکراسی نا جوانمردانه  با ضربات چاقو به شهادت رسید.

اتحادیه ملی خبرنگاران افغانستان می گوید که کشته شدن سید حامد نوری خبرنگار و نطاق شناخته شده افغانستان مایه نگرانی برای همه خبرنگاران افغان است.

مرکز ژورنالیستان جوان حوزه غرب افغانستان و دفتر ساحوی انجمن رسانه های آزاد آسیایی جنوبی « سفما » در این حوزه شهادت مظلومانه سید حامد نوری خبرنگار و معاون اتحادیه ژورنالستان کشور را محکوم و خواهان رسیدگی به این قضیه از سوی دولت شدند.

اینجانب به نمایند گی از سایت انترنتی ۲۴ ساعت  و همکاران قلمی آن ضمن ابراز همدردي به جامعه ادبي ، فرهنگی و هنری كشور شهادت سید حامد نوری،  دوست و همکارعزیز خود در روز نامه های انیس ، هیواد  و مجله دکمکیانو انیس و ژور نالست و نطاق با استعداد و سابقه دار کشور را به خانواده محترمش ُ، بخصوص زهره  جان همسر گرامی اش وباقی بازمانده گانش تسليت گفته و آنرا يك ضايعه جبران ناپذير مي پندارم. روانش شاد و يادش گرامي باد.

ادامه مطلب...
 
از جاودانگی شخصیت ادبی ، صوفی وارسته

اعضای خانه ُ فرهنگی " مولانا "

از  جاودانگی  شخصیت  ادبی ، صوفی وارسته

و مرد با نام کشور" صوفی عشقری" یاد نمودند.

پنجم سپتامبر  سال ۲٠١۰

 شام  شنبه چهارم ماه سپتامبر  سال روان  به سلسله ُ یاد بود و گرامیداشت  از شخصیت  ادبی  ، صوفی وارسته و مرد  با نام کشور مرحوم  غلام نبی  مشهور به " صوفی عشقری "  و تجلیل به پیشواز از عید سعید فطر در خانه ُ فرهنگی "مولانا" شهر ونکوور  ، شعرا ، نویسندگان و علاقمندان  فرهنگ و ادب  در فضای  نهایت مملو از صمیمت و دوستی  در کنار هم جمع آمده و از خاطرات  آن  شاعر والا مقام و  مرد شیرین سخن  پرداختند.

محترم استاد اسحاق  "ثنا " و محترم مجید "قیام " در  حال  صحبت
محترم استاد اسحاق "ثنا " و محترم مجید "قیام " در حال صحبت
محفل طبق پروگرامهای قبلی از ساعت ۳٠/ ٩شب شروع و توسط  شاعر  سابق دار جناب  استاد اسحاق "ثنا "  پیش برده میشد ، شرکت کنندگان  در آغاز محفل به روح آن مرحومی اتحاف دعا نمودند.

سپس استاد گرامی شاعر مسلم  جناب " ثنا " ضمن اینکه  مهمانان را خوش امدید  گفته  مختصر آ  در باره زندگی مرحوم  "عشقری " صحبت همه جانبه  نموده و خاطراتی  ا ز آن مرد سخنور کشور را به حاضرین  ارایه نمود . همچنان رشته سخن را تا اخیر محفل پیوسته نگهداشت .

 عده ُ از علاقمندان شعر و موسیقی در خانه ُ فرهنگی "مولانا".
عده ُ از علاقمندان شعر و موسیقی در خانه ُ فرهنگی "مولانا".

متعاقبا محترم مجید " قیام " ر ُیس خانه ُ فرهنگی "مولانا"  نیز به نوبه خود  به ارتباط شخصیت والای "عشقری"  و اشعار  ابدارش که در موسیقی کلاسیک و معاصر  کشور  زیب ترانه های هنرمندان  وطن قرار گرفته  و در پرده های موسیقی بزرگترین  استادان و سرایندگان  تبلور یافته است، صحبت نموده ویک غزل از "صوفی  عشقری " را که مطلع آن اینست :

گر شود  زاهد  دچار ساز پر جوش رباب

خرقه و سجاده ای خودرا کند  پوش رباب

ادامه مطلب...
 
تجلیل از نودو یکمین سالروزاسترداد استقلال افغانستان

محفل قدردانی از جناب الحاج محمد کبیر" نورزی"

یکتن از مشروطه خواهان دوره اما نیه

و تجلیل از نودو یکمین سالروزاسترداد

استقلال افغانستان عزیز

در خانهُ فرهنگی "مولانا " شهرونکوور کانادا

محترم محمد اسحق "ثنا " حین صحبت
محترم محمد اسحق "ثنا " حین صحبت
شام شنبه بیست و یکم ماه جاری  بعد از یک وقفه کوتاه تابستانی ، دوستان ، علاقمندان و فرهنگیان در خانهُ فرهنگی" مولانا" شهر ونکوور  بار دگر گرد هم آمده و بدور چراغ این خانه در فضای پر از صفا و صمیمیت ، همبستگی و همدلی حلقه زدند و این بار هم به سلسلهُ بر نامه های قبلی از شخصیت معذز و یکی از مشروطه خواهان دوره امانیه جناب محترم الحاج "نورزی" که فعلا در شهرونکوور کا نادا زندگی دارد و همچنان تجلیل و گرامی داشت از نودو یکمین سالروز استرداد استقلال کشور ما افغانستان عزیزرا با شور شعف فراوان بر گذارنمودند.

محترم مجید" قیام" حین مصاحبه با محترم الحاج محمد کبیر "نورزی"
محترم مجید" قیام" حین مصاحبه با محترم الحاج محمد کبیر "نورزی"
شایان ذکر است که بعدآ محترم مجید " قیام " رُیس خانه ُ فرهنگی "مولانا" ضمن اینکه یکبار دیگر تشریف آوری مهمانان ، دوستداران وعلاقمندان حضرت مولانا را خوش آمدید گفته ، مطلبی را که در باره استقلال کشور نوشته بود و از جان بازی هاو قهرمانی های  راه آزادی و نیاکان ما که چطور متجاوزین و اشغال گران را از پا در انداختند و آزادی کشور را بدست آوردند ، صحبت کرد . همچنان مصاحبه یی را که یکروز قبل با جناب الحاج "نورزی " در مورد خاطرات و باز دیدش با  اعلیضرت شاه امان الله خان 

ادامه مطلب...
 
آغاز فعالیت تلویزیون انترنتی کوکچه

Image

آغاز فعالیت تلویزیون انترنتی کوکچه

آژانس خبری بین المللی کوکچه به سلسله فعالیت های اطلاع رسانی شفاف همواره درتلاش است تا سیستم خبررسانی و گزارش دهی خویش را توسعه داده و در چارچوب قوانین ملی وبین المللی وظایف عمده  اطلاع دهی عمل نماید.

کوکچه پریس بطور شبانه روزی به دنبال گلچینی از اخبار،تحلیل ها،عکس ها،مقالات، گفتگو ها.یادداشت ها، اسناد، اصوات، برنامه موبایل و سیماها و زندگی نامه بزرگان می باشد تا جامعه پاک افغانستان عزیزهم از اخبار و هم از باقی نظریه های سایت استفاده کنند .

ادامه مطلب...
 
ستار صابری هنرمند ، نقاش، نویسنده

ستار صابری هنرمند ، نقاش، نویسنده

و کارتونیست مستعد کشور

امان معاشر - ۳۱ جولای ۲۰۱۰  ونکوور، کانادا

محترم ستار "صابری
محترم ستار "صابری
ستار صابری  هنرمند مستعد، جنگ و درد کشیده  ی مردم بخاک و خون غنوده کشور ما افغانستان است ، او از بدو ورود اش به خاک کانادا از سال ۲۰۰۲ بدین سو  خاطرات  بد که از جنگ و ویرانی و کشتار  اولاد وطن داشته  با ارائه پوستر ها  که نمایانگر مظلومیت اولاد این کشور میباشد صدای اعتراض خود را بلند کرده است..

اقای صابری نمایشگاه های متعدد ضد جنک در سطح بین المللی داشته.

و هدف اقای صابری از نمایش  پوستر غم انگیز،چون  صدای ملت درددیده ما  است .  تا دست آدم کشان و جنگ افروزان را از  کشور جنگ زده وستم کشیده کوتاه و صلح و ا منیت را در وطن عزیز مابوجود بیاورند.

در پوستر فوق چادر سیاه به جان خانم چسپیده و در جای به پنجه ها تبدیل شده و به گردن خانم در حال خفته کردن است و خانم تسلیم سر نوشت می باشد.
در پوستر فوق چادر سیاه به جان خانم چسپیده و در جای به پنجه ها تبدیل شده و به گردن خانم در حال خفته کردن است و خانم تسلیم سر نوشت می باشد.

اینجانب که چندین مراتب  در محافل صلح و ضد جنگ بین المللی که  از طرف سازمان ( جنگ بس) ونکوور  برگزار شده بود اشتراک نمودم  ، پوستر های هنری هنرمند مستعد کشور خود را میدیدم که به نمایش گذاشته شده و مورد استقبال همه  اشتراک کنندگان  قرار میگرفت.

ادامه مطلب...
 
شب بزم موسیقی غزل

شب بزم موسیقی غزل

در خانه فرهنگی "مولانا" شهر ونکوور کا نادا

درین شب پر از مهر ودوستی تعداد از علاقمندان موسیقی ، شخصیتهای  فرهنگی،ادبی و هنری اعم از زنان، مردان، افغانها ،ایرانی ها ،دوستداران" موسیقی و شعر" از شهر ونکوور بزرگ ومهمانان از کشور استرالیا  روز شنبه دهم ماه جولای سال جاری  در خانهُ فرهنگی"مولانا" در فضای مملو از شادی در کنار هم جمع آمده بودند. این شب انس و موسیقی که به مناسبت رخصتی های تابستانی  تدویر یافته بود، چون تعدادی از اعضای خانهُ فرهنگی "مولانا" که  قبلآ نیز  اعلان شده بود بخاطر رخصتی های تابستانی شان بیرون شهر جهت دید و باز دید از اقارب و دوستان شان میروند،اختصاص یافته بود .

محترمه سلما جان " فرخاری " حین دکلمه ُ شعر.
محترمه سلما جان " فرخاری " حین دکلمه ُ شعر.
محفل به گردانندگی دکلماتور موفق و مستعد محترمه سلما جان "فرخاری" اغاز گردید ،وی تشریف آوری مهمانان ، دوستا ن وعلاقمندان بزم انس و موسیقی را خوش امدید گفته قطعه شعری زیبای  از  محترم نجیب"بهروش " را دکلمه و رشته سخن را تا اخیر محفل  با صحبت های صمیمانه ودکلمه اشعار مختلف پیوسته نگهداشت.

 دوستداران و علاقمندان بزم انس و موسیقی غزل در خانه ُفرهنگی "مولانا"
دوستداران و علاقمندان بزم انس و موسیقی غزل در خانه ُفرهنگی "مولانا"
سپس محترم مجید " قیام" رُیس خانهُ فرهنگی "مولانا" از طرف خود و به نمایندگی این "خانه" تشریف آوری دوستان ، مهمانان و علاقمندان موسیقی و شعر را خیر مقدم گفت و در رابطه به ضرورت رخصتی های تابستانی صحبت ، و ارزو نمود  تا همه دوستان ازین رخصتی لذت ببرند و همچنان  نیزازین بزم انس و موسیقی  .

ادامه مطلب...
 
گرامیداشت از هنر مند محبوب افغان

گرامیداشت از هنر مند محبوب افغان

روانشاد رحیم "مهر یار" و مرحوم نعیم "بسمل"

در خانهُ فرهنگی"مولانا"

    

محترم الحاج کریم "نستوه" و جناب استاد اسحاق "ثنا" حین صحبت
محترم الحاج کریم "نستوه" و جناب استاد اسحاق "ثنا" حین صحبت
  به سلسله یادهانی و گرامیداشت از چهره ها و شخصیت های هنری ، فرهنگی و ادبی کشور شام روز شنبه سوم ماه جولای سالجاری با اشتراک جمع از شعرا ، نویسندگان وعلاقمندان فرهنگ و ادب در خانهُ فرهنگی " مولانا" شهر ونکوور در فضای مملو از وحدت و همدلی در کنار هم جمع آمده بودند  بخاطر گرامیداشت از خاطرات  بیدل شناس و مولانا شناس مشهور کشور الحاج محمد نعیم "بسمل" و روانشاد هنرمند محبوب القلوب و شناخته شده افغانستان مرحوم رحیم " مهریار" و مشاعرهُ در ارتباط به یکی از اشعار استاد "خلیلی" که دو هفته  قبل اعلان شده بود، پرداختند.

مهمانان ، شعرا،فرهنگیان و علاقمندان شعر و ادب در  خانهُ فرهنگی "مولانا"  شهر ونکوور کانادا.
مهمانان ، شعرا،فرهنگیان و علاقمندان شعر و ادب در خانهُ فرهنگی "مولانا" شهر ونکوور کانادا.
  محفل که به گردانندگی جناب محترم اسحاق " ثنا" شاعر مسلم و سابقه داروگوینده توانا و موفق طبق معمول پیشبرده میشد ،اشتراک کننده گان مجلس در آغاز بروح مرحومین الحاج محمد نعیم "بسمل" و شادروان رحیم "مهر یار" اتحاف دعا نمودند.در حالیکه جناب استاد " ثنا " تشریف آوری دوستان  را به خانه ُ فرهنگی "مولانا" خوش آمدید گفته، زندگینامهُ الحاج " بسمل را نیز قراُت نمود و رشته سخن را تا آخیر محفل پیوسته نگهداشت .

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 81 - 90 از 147
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer