.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
هنری و فرهنگی
لوی اختر مو مبارک شه!
Image

درنو او  قدرمنو  هیو اد والو!

لوی اختر مو مبارک شه!

۱۵ - نوامبر ۲۰۱۰ 

د لوی اختر د بختورو ورځو د رارسیدو له امله تاسی تـــه او د نـــړی مسلمانانو ته د زړه له کومي مبارکي وایم. ټولو ته څرګنده ده  چې افغان،  مسلمان ، ربړیدلی ملت او ولس په دی دریو لسیزو کې دهر ملت نه زیاته قرباني ورکړې  او د پردیوددسیسو اوشومـــو پلا نونوښکار ګرځیدلی دی.

ادامه مطلب...
 
عــیــد قـربان شما مبارک !

بسم الله الرحمن الرحيم

عــیــد قـربان شما مبارک !

۱۵ - ۱۱ - ۲۰۱۰ 

هموطنان معزز و گرامی !

حلول عید سعید اضحی را برای شما و تمام مردم مسلمان جهان تبریک و تهنیت گفته، برای شما و فامیل های شما  روز های عید و زندگی با سعادت و خوشی را از درگاه رب العزت از صمیم قلب تمنا داریم.

واقعیت انکار ناپذیر است که مردم و ملت شریف، مسلمان و زجر دیــدﮤ ما دربیشتر ازین سه دهــه مانند سمبول و مثال زنده قربانی بزرگ بوده، زجر و زحمت فراوان کشیده اند.

ادامه مطلب...
 
اشاره به چند نکته از جوابیه آقای امان معاشر

 کمیته دفاع از ملالی جویا

اشاره به چند نکته

از جوابیه آقای امان معاشر

شما میتوانستید از خیر نوشتن آن گزارش بگذرید نه اینکه مهمترین بخش آنرا تحریف و موافق «پالیسی خود» سازید

١٢ نوامبر ٢٠١٠ - ٢١ عقرب ١٣٨٩

پس از توضیح ما در مورد چند اشتباه عمده در گزارش آقای امان معاشر از سفر ملالی جویا به کانادا، فکر میکردیم وی متوجه اشتباهاتش شده عذرخواهی خواهد کرد و موضوع خاتمه خواهد یافت. اما جوابیه‌ای از وی در سایت «۲۴ ساعت» انتشار یافت که ما را بازهم به اشاره به چند نکته وامیدارد:

آقای معاشر در ارتباط با اساسی ترین انتقاد ما که تحریف حرفهای ملالی جویا در پاسخ به سوال تظاهرات ونکوور و پلاکارتهایی حاوی شعار هایی بر ضد اسلام بود، با کمال خونسردی می نویسد:

ادامه مطلب...
 
جشـــن عیــــد قربان در دپتفورد
 
جشـــن عیــــد قربان
 
در دپتفورد
 
پنجشنبه ۱۸ نوا مبر ۲۰۱۰
شروع برنامه ۳ عصر  پایان برنامه  ۳۰ : ۷  شام   
همفرهنگیان و همزبانان ارجمند ! 
به مناسبت عيد سعيد قربان بنياد ورزش خراسان، مدرسه فردوسي  وانجمن افغانستان وآسياي ميانه در نظر دارد جشن عيد قربان را بتاریخ ۱۸ نوامبر در محل مدرسه فردوسی برگزار نمايد لازم به يادآوريست كه اين جشن شصت وچهارمين برنامه فرهنگي وتفريحي است كه در كنار برگزاری کورس های  زبان فارسی و انگلیسی به روزهای شنبه، ارایه خدمات مشورتي هر روزه، برگزاری همایش ها و تظاهرات و چاپ گاهنامه ها به همت وابتكار این انجمن و باكمترين امكانات ممكن درطول ٨ سال اخير برگزار ميگردد .
ادامه مطلب...
 
عقد پروتوکولهای همکاری مشترک

گزارش خبری

عقد پروتوکولهای همکاری مشترک

۸ نوامبر ۲۰۱۰ 

 بمنظور گسترش همکاری فرهنگی واجتماعی  ميان اتحاديه انجمنهای افغانها درهالند و نهاد های مماثل  چون شورای مهاجران افغان در جمهوری آلمان ، کانون فرهنگی افغانها درکشور اتريش و انجمن همبسته گی در اروپا ،  انجمن فرهنگی افغانها مقيم کشور بلجيم  و فصلنامه ( بانو ) نشريه فرهنگی وسياسی  زنان افغانستان در اروپا  به تاريخ ۶ نوامبر ۲۰۱۰  پروتوکولهايی نشانی وعقد گرديد.

Image 

پرتوکولها توسط ولی محمد شاهپور رييس اتحاديهء انجمنها افغانها درهالند، زلمی رزمی رييس شورای مهاجران افغان در آلمان، غوث الدين مير رييس کانون فرهنگی افغانها در اتريش، صاحب امتياز فصلنامه بانو، مسوؤل

ادامه مطلب...
 
پاسخ به اعتراض کمیته ی دفاع از محترمه ملالی جویا

پاسخ به اعتراض کمیته ی دفاع

از محترمه ملالی جویا

امان معاشر ، گزارشگر  

دوم نوامبر ۲۰۱۰ 

با عرض سلام و ادب خدمت کمیته محترم دفاع از ملالی جویا :

 در سر لوحه سایتهای وزین کمیته ی دفاع از ملالی جویا، ۲۴ ساعت و مشعل اعتراضاتی را در گزارش من از سفر خانم  جویا  در کانادا خواندم  که چنین عنوان داشت.

تصحیح لازم در گزارش آقای امان معاشر از سفر جویا به کانادا

نقاطی از گزارش کاملا مغایر بینش و اظهارات همیشگی ملالی جویا می باشند

کمیته محترم دفاع از ملالی جویا با اظهار از غلطی های فاحش املاحی  به تصیح سه موضوع اساسی گزارش من پرداخته   و تصیح لازم  آنرا نگاشته است. با عرض پوزش از خطاهای  فاحش املاحی ام که آنها واضح نساخته اند تا اصلاح میکردم به عرض میرسانم  شما به خطا رفته اید.

ادامه مطلب...
 
گرامیداشت ازشخصیت فرهنگی لیلا صراحت روشنی

گرامیداشت

ازشخصیت فرهنگی لیلا صراحت روشنی

شاعر، پژوهنده ونویسنده آگا

در خانهُ فرهنگی مولانا

تاریخ نشر اول نوامبر ۲۰۱۰

زنده یاد لیلا صراحت روشنی
زنده یاد لیلا صراحت روشنی
شام شنبه مورخ ۳۰ اکتوبر سال روان به سلسله گرامیداشت ، یاد بودو خاطرات از شخصیتهای شامخ فرهنگی ، ادبی و هنری کشور، شعرا، نویسندگان و دوستداران فرهنگ در خانه ُ فرهنگی" مولانا " واقع در شهر ونکوور کانادا در فضای پر از محبت و همدلی دور هم جمع امده بودند ، به تجلیل از مقام  والای این شاعر مردمگرا ، فروتن و بی ادا  لیلا "صراحت روشنی "پرداختند.

محفل طبق روال  از ساعت ٨ شب  اغاز و توسط دکلماتور جوان و مستعد جناب محترم رزم آفرین "فرخاری " پیش برده میشد . در اغاز محترم رزم

محترم رزم آفرین "فرخاری "
محترم رزم آفرین "فرخاری "
افرین "فرخاری " سناریوی محفل را به حاضران قراُت نمود. این محفل نیز به دو قسمت تقسیم شده بود .قسمت اول از زندگینامه و سجایای فروتن شاعر مردمگرا  لیلا "صراحت روشنی "و قسمت دوم مشاعره در ارتباط یکی از غزل های حضرت ابوالمعانی بیدل که دو هفته قبل به اقتفا گذاشته شده بود تقسیم شده بود .

اولاُ ، محترم رزم آفرین " فرخاری " قعطه شعری  از جناب مولانا کبیر "فرخاری  را که در  وصف لیلا" صرحت روشنی " سروده بود با آواز گیرایش  دکلمه نمود  و بروح زنده یاد "روشنی " اتحاف دعا  نمود و رشته سخن را  پیوسته  تا اخیر محفل نگهداشت.

ادامه مطلب...
 
تصحیح لازم در گزارش آقای امان معاشر

٣١ اکتوبر ٢٠١٠ - ٩ عقرب ١٣٨٩

تصحیح لازم در گزارش آقای امان معاشر

از سفر جویا به کانادا

کمیته دفاع از ملالی جویا

آقای امان معاشر گزارشی از سفر اخیر ملالی جویا به کانادا بنابر دعوت سازمان ضد جنگ «ائتلاف صلح کانادا»، پوهنتون «میک گیل» در مونترال، و خانم مبل ایلمور عضو پارلمان کانادا را در بعضی سایت ها به نشر رسانیده است که صرفنظر از اشتباهات فاحش املایی، نقاطی از آن کاملا مغایر بینش و اظهارات همیشگی ملالی جویا می باشند. تا به حال «کمیته دفاع از ملالی جویا» و خود جویا تلفن ها و ایمیل های زیادی حاکی از اعتراض و تاسف و تعجب نسبت به گفته های جویا دریافت کرده اند. «کمیته دفاع» از آقای معاشر خواست تا نادرستی هایی معین در گزارش را در اسرع وقت اصلاح نماید. قرار معلوم برخی دوستان ایرانی نیز اشتباهاتی را به آقای امان معاشر گوشزد کرده اند.  ولی از آنجایی که وی موفق به انجام این کار نشد، «کمیته دفاع» لازم دانست تا توضيح در باره سه نکته اساسی زير را جهت رفع ابهامات پيش آمده به آگاهی برساند.

ادامه مطلب...
 
استقبال شایسته از ملالی جویا در کانادا

استقبال  شایسته از ملالی جویا  در کانادا

گزارشگر آزاد، امان معاشر ۱۴ - اکتوبر ۲۰۱۰

 ملالی جویا سابق عضو پارلمان افغانستان (ولسی جرگه) ، نماینده ولایت فراه،مشهور ترین زن  مبارز افغان که بنا به دعوت ( دانشگاه مایکل کانادا) تشریف آورده بودند روز یازدهم اکتوبر در شهر ونکوور مورد استقبال گرم هموطنانش قرار گرفت.

Imageدر این دیدار  محترم مجید قیام  به نمایندگی از دیگران تشریف آوری" جویا" را خوش آمدید گفته بیوگرافی مختصر خانم  موصوفه  را به خوانش گرفته و آنراقهرمان بی‌بدیل توده های زحمتکش  افغانستان خواند.

متعاقبآ نویسنده و ژورنالست مشهور کانادا آقای  Derrick O Keef)و مولف کتاب (A Woman Among Warlords) در مورد  مبارزه خانم جویا،  افشا گری اعمال  خود کامه ی  غرب و دخالت بی جای آنها بر حق دانسته همبستگی بیشتر جنبش  های ضد استعماری را آرزو نمود.

خانم  جویا و شفیقه نورزی مدیر مسوول مجلۀ زن
خانم جویا و شفیقه نورزی مدیر مسوول مجلۀ زن
سپس خانم شفیقه نورزی موسس و مدیر مسوول مجلۀ نشریه زن به ارتباط  نقص حقوق بشر  و محرومیت زنان مظلوم افغانستان صحبت نموده ، فداکاری های خانم  جویارا در همه عرصه ها ستود.

ادامه مطلب...
 
مجتمع فرهنگی خانهء مولانا ، فرهنگسرای فرهنگیان

قیوم بشیر

ملبورن - استرالیا

مجتمع فرهنگی خانهء مولانا ، فرهنگسرای

فرهنگیان دور از خانه

۱۰ - ۱۰ - ۲۰۱۰

   

قیوم بشیر
قیوم بشیر
مجتمع فرهنگی خانهء مولانا که  به همت فرهیخته گان  فرهنگ و ادب میهن ما در شهر ونکوور کشور کانادا تأسیس یافته است ، نامی است شناخته شده که در میان مجامع فرهنگی خارج از کشور سرزمین ما چون ستارهء تابناکی می درخشد و  در راهء شناسایی شخصیت های ملی و فرهنگی سرزمین ما قدم بر می دارد و با گام های استوار جهت بینش و آگاهی فرهنگیان و ادب دوستان ، بخصوص نسل جوان کشور ما صادقانه عرض اندام نموده و بدور از هرگونه تبعیضات زبانی ، منطقه وی و در کل سلیقه وی تلاش می ورزد.

آنچه لازمهء حق شناسی مجامع فرهنگی محسوب می شود ، همانا ارج نهادن به شخصیت های علمی ، ادبی و فرهنگی هر سرزمینی است که آن شخص متعلق به همان جامعه بوده و خدماتی را در جهت شگوفایی اذهان عامه انجام داده است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 61 - 70 از 147
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer