.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
هنری و فرهنگی
عـُرس حضرت ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیـدل در ونکوور

عـُرس حضرت ابوالمعانی

میرزا عبدالقادر بیـدل در ونکوور

جلیل از عرس حضرت ابوالمعانی میرزا عبدالقادر بیـدل به اشتراک شعـرا، نویسندگان وعلاقمندان شعـر بیـدل وهمچنان چهـره های ادبی و فرهنگی افغانی و ایرانی، شام ٢٩ جنوری که مصادف به دوصـد ونودمین سال وفات آن حضرت میشود، در سالون خانـۀ فرهنگی"مولانا" برگـزار گردید.

  محترمین  بدخش ، عنبری و ثنا در محفل تجلیل از وفات حضرت میرزا عبدالقادر بیدل
محترمین بدخش ، عنبری و ثنا در محفل تجلیل از وفات حضرت میرزا عبدالقادر بیدل
در آغاز مراسم، بعد از آنکه آیات چند از کلام الله مجید توسط محترم رحمان ســدید تلاوت گردید؛ محترم استاد سیـد مسعـود بدخش، سابق استاد دانشگاه کابل، رشتـۀ سخن را بدست گرفته در رابطه به دیدگاه های حضرت بیدل و نقش آیات و احادیث در اشعار آنحضرت و همچنان پیرامون شخصیت متعال بیدل از بدو کودکی تا ایام کهولت مورد کنکاش و مـداقه قرار داد.

سپس، محترم مجید قیام رئیس خانۀ فرهنگی "مولانا" بیوگرافی مختصر میرزا عبدالقادر بیـدل را با استفاده از منابع و مأخذ علمی بیان نموده نقش اعضای خانۀ فرهنگی"مـولانا" را در معرفی چهره های شاخص ادبی به جهانیان و خدمت در راه حقیت و تجلی تمدن ما چون میراث مشترک کشور های جهان و معرفی انسانهای کامل چون حضرت میرزا عبدالقادر بیدل دانست.

ادامه مطلب...
 
رادیو رنگین کمان در خدمت جامعه

اطلاعیۀ

رادیو رنگین کمان

 Image

رادیو رنگین کمان در خدمت جامعه

رادیو ۲۴ ساعتۀ جهانئ رنگین کمان با کمال افتخار به آگاهئ همه هموطنان عزیز افغان می رساند که سراز تاریخ اول فبرورئ ۲۰۱۰ میلادی پیام های تبریکی ، شادباش ها ، تمنیات نیک و همچنین پیام های تسلیت و غمشریکئ شما را به خویشاوندان ، دوستان خانواده وعلاقه مندان تان در هر کجا که باشند از طریق رادیو به نشرمی رساند. 

این خدمات را رادیو رنگین کمان برای تمام افغان های کانادا، امریکا ، اروپا ، آسیا و آسترالیا بصورت رایگان  انجام می دهد .

ادامه مطلب...
 
شب مولانا در ونکوور

شب مولانا در ونکوور

به سلسله فعالیت های فرهنگی و هنری خانـۀ فرهنگی "مولانا، شام پانزدهم  جنوری برنامه ای تحت عنوان "شب مولانا" به اشتراک عده ای از عارفان، شاعران، ادیبان و پژوهشگران فرهنگی و ادبی افغان و ایرانی مقیم ولایت برتش کلمبیا برگزار گردید.

در این محفل، محترم مجید قیام، رئیس خانۀ فرهنگی "مولانا" با به خوانش گرفتن قطعه شعری از مولانا

ای خدا این وصل را هجران مکن 
 
سرخوشان عشق را نالان مکن

Imageدوستی و همبستگی فرهنگیان را در راه تحکیم هر بیشتر پایه های فرهنگ و اندیشه مولانای بزرگ آرزو نمود.

سپس، شاعر ذواللسانین کشور ما، محترم اسحاق ثنا، مسؤول کمیتۀ شاعران و نویسندگان خانۀ فرهنگی "مولانا" با بخوانش گرفتن قطعه شعری از سروده های اخیرش، در رابطه به لفظ پرمعنی و شیرین و اشعار بدیع مولانا صحبت نموده و آنرا سر شار از ادب، هنر و فرهنگ  تعبیر کرد.
ادامه مطلب...
 
برگزاری جلسه مشورتی کانون فرهنگی افغانهای اتريش
 
برگزاری جلسه مشورتی کانون فرهنگی
 
افغانهای اتريش 

گزارشگر کانون حمیرا واسیع

ارسالی صالحه وهاب واصل

جلسه مشورتی کانون فرهنگی افغانهای اتریش تحت ریاست محترم غوث الدین میر در دفتر کانون فرهنگ دراتریش دایر گردید.

در این نشست ابتداء غوث الدین میر  گزارش مفصلی در رابطه به فعالیت های گذشته ارایه نمودند، سپس روی تشکیلات جدید وبرنامه های سال ۲۰۱۰ بحث  وتبادل نظرصورت گرفت، همچنان کاربا جوانا ن وبرنامه های سپورتی یکی از  اهداف مهم این نشست بود . در این جلسه محترم توطاخیل ازتیم ملی جوانان مشکلاتش را به رئیس کانون  بیان نموده وهمچنان مدال لوح یادگاری Imageکه از طرف  رئیس کمیته المپیک  افغانستان به محترم میر اهدا گردیده بود تبريک گفته وتفويض این لوح را به محترم میر وتمامی همکاران کانون فرهنگ مؤفقيت بزرگ دانسته، ايجاد کمیته کاری  را پیشنهاد نمود  تا درآینده نزدیک فعالیت ها ی  ورزشی وانسجام جوانان را تحت بررسی قرار دهد؛ محترم میر با تمام توان وامکانات خویش به جوانان وعده سپرد که در این زمینه با المپیک افغانستان واروپا روی ایجاد تیم ملی افغانهای اتریش صحبت نموده و تمامی امکانات را دراختیار ایشان بگذارد.  
ادامه مطلب...
 
سمينار تبادل تجارب برای بانوان افغان درهالند

سیمينار تبادل تجارب

برای بانوان افغان درهالند

ارسالی صالحه و هاب واصل 

   طبق برنامهء مشترک اتحاديهء انجمنهای افغانها در هالند وارگان Stavoor سومين سيمينار پلان شدهء ونوبتی اين اتحاديه بتاريخ ۱۲ دسامبر ۲۰۰۹ در Stichting Buurt Accomodatie Boshveld واقع شهر دن بوش کشورهالند تدويريافت، هدف اين برنامه تربيوی را ارتقای سطح آماده گی کاری و تبادل تجارب بانوانیيکه درانجمنهای عضو اتحاديهء ونهاد های ديگر اجتماعی ايفای خدمت داوطلبانه مينمايند، تشکيل ميداد.

دراين سيمینار يکروزه که به تعداد ۳۰ تن از بانوان افغان به نماينده گی از انجمنها، نهاد ها وشورا های افغانها اشتراک ورزيده بودند به ميزبانی انجمن فرهنگی آريانا واقع دن بوش که مسوؤليت آنرا بانو داکترسعديه مصطفی بعهده دارد پيش برده شد.
ادامه مطلب...
 
عرس مولانا در ونکوور، کانادا
غزلخوانان وعده ی از اشتراک کننده گان شام عرس مولانا در خانه فرهنگی مولانا ونکوور
غزلخوانان وعده ی از اشتراک کننده گان شام عرس مولانا در خانه فرهنگی مولانا ونکوور
 
عرس مولانا در ونکوور، کانادا 

شام یازدهم دسامبر سالجاری، مریدان خانـۀ فرهنگی "مولانا" همرا با فرهیختگان شعر و ادب و شخصیت های فرهنگی افغانی و و خارجی ، در سالون خانـۀ فرهنگی "مولانا" واقع در شهر ونکوور، کانـادا با برگزاری بزم سماع "عُرس مولانا" را گرامی داشتند.

در این محفل مجید قیام، رئیس خانـۀ فرهنگی "مولانا" راجع به مقام شاخص، اخوت و نیک اندیشی خداوندگار بلخ، صحبت نموده با قرائت زندگینامـۀ مختصر موصوف افزود: "ما خوشبخت هستیم که با همراهی گروهی از مخلصان و ارادتنمندان این اندیشمند بزرگ در سال ۲۰۰۶ ميلادی، با ایجاد خانـۀ فرهنگی "مولانا" در شهر ونکوور، کانادا، خورشید فرهنگ عرفانی و معنوی را به نوبـۀ خود با خود آوردیم و سال ۲۰۰۷ میلادی، بنام سال مولانا جلال الدین محمد بلخی از طرف یونسکو در جهان نیز اعلان شد. این غرور ملی - فرهنگی ما در جهان معنویت، به رسمیت شناخته شده و امروز با شکوهمندی اش در بزم "عرس مولانا" با رقص سماع جمع شده ایم."

ادامه مطلب...
 
تجلیل از شصت و یکمین سالگرد منشور جهانی حقوق بشر

تجلیل از شصت و یکمین سالگرد منشور

جهانی حقوق بشر در شهر ونکوور، کانادا

Image 

اعضای خانه فرهنگی "مولانا" به نمایندگی کشور افغانستان، با همکاری کمیته های همبستگی فیلیپین -  کانادا برای حقوق بشر، کانون ایرانیان مدافع صلح، آزادی وعدالت اجتماعی، مایگرانته بی. سی.، دفترهمبستگی آمریکای لاتین و کارائیب،  - ونکوور صدای نو ( مکزیک )، گروه مورازانیکو(هندوراس) و زنان بومی نیشکا و عده ای از نمایندگان مردم در پارلمان بریتش کلمبیای کانادا، با پشتیبانی نمایندگان بسیاری از سازمان های مدافع حقوق بشر با شعار های (حقوق بشر، جهانی است؛ به مناسبت 

ادامه مطلب...
 
رادیو رنگین کمان

رادیو رنگین کمان

با شاد مانئ فراوان به آگاهئ شنوندگان می رسا نیم که به تاریخ ۲۴ دسمبر امسال رادیو انترنتئ رنگین کمان با پشت سر گذاشتن سه سال زندگئ پربار نشراتی، چهارمین سال عمر فرهنگئ خود را آغاز می کند.

به همین مناسبت قرار است برنامۀ ویژه ای را در پایان ماه دسمبر که شامل پیام ها و نظر های  شنوندگان رادیوباشد به نشر برسانیم.

ادامه مطلب...
 
محفل شاندار عیـد قربان و افتتاح سالون جدید

  محفل شاندار عیـد قربان و افتتاح سالون جدید

خانـۀ فرهنگی "مـولانـا" در ونکوور، کانــادا

اعضای خانۀ فـرهنگی "مولانا"، به اشتراک شاعران، نویسندگان و هنرمندان و عده ای از هموطنان متدین افغانی، ایرانی، هنـدی و مهمانان دعوت شده کانادایی در شهر ونکـوور، برتیش کلمبیا، سالون جدید خانۀ فرهنگی "مولانا" را افتتاح نموده، در آن از روز خوشی عید، تجلیل بعمل آوردند.

مهمانان در روز تجلیل از عید قربان وافتتاح سالون جدید
مهمانان در روز تجلیل از عید قربان وافتتاح سالون جدید
در آغاز محفل، بعد از آنکه چند آیت از قـرآن مجیــد توسط محترم رحمان "ســدید"، قرائت گردید؛ محترم حاجی محمد کبیر نـورزی، یکتن از متنـفذین مسن شهر ونکوو و یکی از اعضای جنبش مشروطه خواهان جوان افغانستان، با قطع نوار، سالون جدید خانۀ فـرهنگی "مولانا" را بازگشایی نموده طی صحبت خویش، اعضای خانۀ فـرهنگی "مـولانا" را متوجه وظایف بزرگ فرهنگی شان مطابق به اندیشه های مولانا جلال الدین محمد بلخی نموده و نمونه های اشعار مولانا را به خوانش گرفت.

ادامه مطلب...
 
هموطن نابینای ما، سند فراغت کمپیوتر را بدست آورد

هموطن نابینای ما، سند فراغت کمپیوتر را

بدست آورد

خانم شفیقه نورزی
خانم شفیقه نورزی
خانم روشندل وفرهنگی هموطن ما، محترمه شفیقه نورزی، سند فراغت دانش کمپیوتر را از انستیتوت نابینایان عام المنفعه ونکوور، کانادا به درجه عالی بدست آورد.

در مراسمی که بمناسبت توزیع سند فراغت دانش آموزان دانشکده وی. سی. سی.، در سالون کنفرانس های آن دانشکده، بروز بیستم نوامبر ترتیب یافته بود، در موقع اهدای سند فراغت برای خانم شفیقه، استادان و صد ها تن از فارغین و مهمانان دعوت شده بپا ایستاده و با کف زدنهای پیهم، خانم شفیقه نورزی را تشویق کردند.

خانم "  بیتتی    " مسوول و یکتن از استادان آن دانشکده گفت: "استعداد خارق العاده خانم شفیقه، قابل قدراست. آموزش دانش کمپیوتر، بلند ترین سطح سویه آموزشی را طلب می کند. خانم شفیقه، توانست آنرا موفقانه بیآموزد.  زحمت و پشت کار این دانش آموز موفق، نمونۀ مثال در حیات دانشکده ما خواهد ماند. خانم شفیقه، در طی سالهای تعلیمی اش، مفتخر به دریافت دو «اسکالر شیپ» یا مکافات نقدی گردیده است.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 11 12 13 14 15 بعد > پایان >>

صفحه 121 - 130 از 147
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer