.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
مسایل جهان و منطقه
آخرین روزهای دیکتاتور

حمید عطا

آخرین روزهای دیکتاتور

پنجشنبه ۲۰ جنوری ۲۰۱۱

شبکه  الجزیره  در ویب سایت خود بروز سه شنبه ۱۸ - ۱- ۲۰۱۱  به نقل از روزنامه فرانسوی  لوموند ، مصاحبه را بنشر رسانیده است که در ان  خبرنگار این روز نامه با یکی از مشاورین نزدیک رئیس جمهور فراری کشور تونس  زین العابدین بن علی انجام داده است.

درین مصاحبه  پرده از روی بعضی از وقائع و جریاناتی که در قصر  رئیس مخلوع تونس در روز های اخیر دیکتاتوری اش  در جریان بود، برداشته شده  است.

ایزابیل مادرو  خبر نگار لوموند از مشکلات رسیدن به پناه گاه این فرد  در ناحیه  بوردو ( پاریس )  که توسط  عده یی از اقارب این فرد زیر مراقبت شدید قرار دارد خبر داده  و از وی  بنام مستعار " زیاد " یاد  میکند.این ژور نالست از زبان " زیاد" بعضی از  وقایع پشت پرده داخل قصر را چنین بازگو میکند : ماه سبتمبر گدشته در داخل قصر ریاست جمهوری نزاعی بین  زین العابدین بن علی  ( دیکتاتور تونس ) و خانمش ( لیلی ) رخ میدهد که بعد از این نزاع رفت و امد بلحسن  برادر لیلی و  عماد برادر زاده لیلی ( در شب فرار بن علی کشته شد) به قصر قرطاج افزایش یافت.

ادامه مطلب...
 
نگاهی بر عوامل فرار رئیس جمهور تونس

 رحیم الله جرمی

 نگاهی بر عوامل فرار رئیس جمهور تونس

پس از فرار ابن علی

نخست وزیر وی زمام امور را در دست دارد

ناروی ۱۵ جنوری ۲۰۱۱

رحیم الله جرمی
رحیم الله جرمی
 زین العابدین بن علی رئیس جمهور تونس از کشور خود فرار کرد و نخست وزیر وی زمام امور را بدست گرفت.

 گفته می شود که رئیس جمهور مذکور به فرانسه،  کشوری که زمانی میهنش در تحت حمایه ی آن قرار داشت، پناهنده شده است و محمد غنوشی، نخست وزیر، که به قول خودش موقتا قدرت را تحویل گرفته است، تعهد سپرده است تا به قانون اساسی کشور احترام گذارد و صلح و آرامش را به تونس باز گرداند.

 او همچنان وعده کرده است که  ریفورم ها و اصلاحات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی ای را که در همکاری با تمام جناح های سیاسی اعلام گردیده است، اجراء می نماید.

شورش های خیابانی

تونس کشوری است در شمال افریقا و درجنوب دریای مدیترانه. این کشور از غرب با کشور الجزایر و در شرق با لیبیا  هم مرز میباشد.  تونس درسال ۱۹۵۶ آزادی خود را از فرانسه بدست آورد و حبیب الرقیبه به حیث اولین رئیس جمهور این کشور قدرت را در دست گرفت.

ادامه مطلب...
 
آری! برای ایجاد تغییر در قانون اساسی ترکیه

 تفسیر یک خبر از: رحیم الله جرمی

آری! برای  ایجاد تغییر در قانون اساسی ترکیه

مردم ترکیه به آوردن تغییرات در قانون اساسی کشور شان آری! گفتند

رحیم الله جرمی
رحیم الله جرمی
آگاهان مسایل منطقه نتیجه ی این همه پرسی  را پیروزی ای برای دولت ترکیه ارزیابی می کنند.
دراین همه پرسی ۵۸ در صد پاسخ دهنده گان برای وارد گردن تغییرات در قانون اساسی آری! گفته اند.

آزمایش میزان محبوبیت
همه پرسی هفته ی گذشته به منظور آزمایش میزان  شهرت و محبوبیت حزب حاکم «آ کا پی» و نخست وزیر کنونی کشور آقای اردوغان در روز دوازدهم سپتامبر که مصادف با سی‌امین سالروز کودتای نظامی سال ۱۹۸۰ است، صورت گرفت.  همه پرسی مذکور از آن جهت حایز اهمیت است که در استانه ی انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۱ صورت می گیرد.

حزب عدالت و توسعه ،حزب سیاسی حاکم در ترکیه است. این حزب خود را جزو احزاب راست گرا و میانه رو می خواند.
سه سال قبل تلاش های این حزب برای برپایی یک حکومت اسلامی و تضعیف نظام سیکولار در کشور باعث آن شد که دادستان عالی کشور در خواست لغو فعالیت های سیاسی حزب مذکور و ممنوعیت فعالیت های سیاسی را برای عده ای از اعضای آن را مطرح سازد.
ادامه مطلب...
 
دوم سپتامبر مذاکرات صلح شرق میانه از سر گرفته می شود

رحیم الله جرمی

دوم سپتامبر مذاکرات صلح شرق میانه

از سر گرفته می شود

ناروی - اول سپتامبر ۲۰۱۰

رحیم الله جرمی
رحیم الله جرمی
سیاست گیچ کننده چندین ماهه سر انجام به این منجر گردید که اسراییل و فلسطینی ها روز دوم سپتمبر ۲۰۱۰ مذاکرات صلح را از سر گیرند

  برای دریافت این پاسخ که آیا مذاکرات  مذکور به چه نتایجی می انجامد، بایست تا یک سال دیگر  نیز در انتظار قرار داشت.

چند روز قبل در مطبوعات جهان این خبر به نشر رسید که گروه چارگانه ی شرق میانه از محمود عباس رئیس دولت خود گردان فلسطینی ها و نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو دعوت بعمل آورد است تا فردا  پنج شنبه دوم سپتمبر مذاکرات مستقیم صلح  شرق میانه را در واشنگتن از سر گیرند.

 گفته شده است که تعیین این روز و محل مذاکرات نیز از قبل مورد موافقت نماینده گان گروه موسوم به «گروه چهار گانه ی شرق میانه» که متشکل است از سازمان ملل متحد، اتحادیه ی اروپا، ایالات متحده ی امریکا و روسیه قرار گرفته بود.

ادامه مطلب...
 
نگاه به تجلیل روز شهدا در پاکستان

شهداء پاکستان

یا قربانیان خواسته های امریکا؟

نگاه به تجلیل روز شهدا در پاکستان

احمد طارق فیض

پاکستان یکبار دیگر قدمی گذاشت تاریخی اما غلط. هفته قبل حکومت پاکستان روز شهدا را تجلیل نمود تقریبا تمام کسانیکه از آنها به اسم شهید و پاسداران خاک پاکستان یاد میشد در واقع همه آنها در مناطق صوبه سرحد کشته شده بودند. این اقدام حکومت پاکستان بسیاری نا گفته ها و چهره پنهانی آنرا آشکار می نماید و این اقدام عملا دشمنی علیه ملت پاکستان تعبیر میشود.

از روزیکه پاکستان در پهلوی امریکا در جنگ نام نهاد علیه تروریسم ایستاد شد تا به امروز حتی لحظه آرام برایش دست نداده است. جنرال پرویز مشرف جهت جلب توجه بیشتر امریکا طبق گفته خودش در کتاب  در عقب خطوط آتش به صد ها و هزار ها مسلمانان را اعم از عرب، افریقایی، افغان و پاکستانی را در بدل پول تحویل امریکا کرد.

ادامه مطلب...
 
مرگ در هایتی و کودکان بی سرپرست

فریده اکبری

تورنتو - کانادا

۱۳ فبروری ۲۰۱۰

مرگ در هائیتی

و کودکان بی سرپرست

  دراین روزها هائیتی با گذشت چندین هفته از وقوع زلزله ایکه منجر به ویرانی آن  شد همچنان سرد و بی روح  باقی مانده  است . مردم آن با افسرده گیهاییکه ناشی از وقوع این حادثهء غم انگیز برایشان بوجود آمده همچنان رنج می برند. 

Imageآه چقدر افسرده و غم انگیز... درحالی که فقر بیداد می کند، عده ای با مغتنم شمردن اوضاع ناهنجار با بیرحمی دست بغارت و یغماگری اموال مردم می زنند. و تعدادی نیز با استفاده ازجو نامساعد آنجا اقدام به خارج نمودن اطفال معصوم آندیارکه سرپرست شانرا از دست داده اند نموده و چون مالالتجاره از آنها استفاده می کنند.  

 Image این در حالیست که هزاران تن از ساکنان آن در زیر آوار جان باختند و هزاران طفل یتیم و بی سرپرست شدند. اما چگونه عده ای این جرئت را بخود راه میدهند و با گذاشتن پای بروی وجدان شان اقدام به چنین جنایت نابخشودنی می نمایند. آیا چه کسی را میتوان مقصردانست؟ 

 بدون شک نمیتوان از کنار همچون مسایلی بساده گی گذشت ، زیرا این کار چند نفر بوده نمیتواند ، بلکه میتوان آنرا مربوط به گروهء از قاچاقچیان اطفال معصومی دانست که بصورت یک شبکهء بین المللی کار می کنند.  چنانچه اخیرآ یک گروه ده نفری را در آنکشور در حالی دستگیر کردند

ادامه مطلب...
 
فرمودید کودتا یا قیام؟

مهشید امیرشاهی 

فرمودید کودتا یا قیام؟

  این مطلب را یکی از خواننده گان ایرانی سایت انترنتی ۲۴ ساعت برای نشر فرستاده که با تشکر از وی، آنرا تقدیم شما عزیزان مینمایم .

 ****************************************

مهشید امیرشاهی
مهشید امیرشاهی
از روزی که آخوندها در ایران به فکر تکیه زدن بر مسند قدرت افتادند من هم و غمم را متوجه مبارزه با آنها کردم و نیازی هم ندیدم که هر بار ابراز مخالفت با رژیم اسلامی را با زدن گریزی به گذشته همراه کنم و هر بار انتقاداتی که همیشه به دستگاه آریامهری - در زمان بیا برو اش - داشته ام مکرر نمایم.

هرگز تصور نکردم که وقتی از روشنفکران ایراد می گیرم باید توضیح بدهم که این ایراد متوجه مخالفت آنها با حکومت استبدادی نیست که من با آن همصدا و یکدلم بلکه از این روست که آنها به وظیفه روشنفکری خود عمل نکرده اند و راه حل دمکراتیکی در مقابل دیکتاتوری ارائه نداده اند و وقتی جایگزین دمکراتیکی پیدا شد به جای پشتیبانی از آن پی خمینی را گرفته اند. همه اینها به این دلیل که خیال می کردم که خطاهای آن دوره چنان آشکار و بارز است که پرداختن مداوم به آنها در حکم اتلاف وقت و نیروست - وقت و نیرویی که می بایست صرف رسیدن به حساب ملاها شود.

ادامه مطلب...
 
اوباما خواهان «صداقت» است

میر حسا م الدین برومند
میر حسا م الدین برومند

ازمجله شپیگل، شمارهء ۲۴ ـ جون ۲۰۰۹

ترجمهء: میرحسام الدین برومند

***************

اوباما خواهان «صداقت» است

پرویز مشرف رئیس جمهور پیشین پاکستا ن ، پیرامون وضعیت دراماتیک کشورش ، مناسبات با امریکا واشتباهات درقبال مبارزه با طالبان ، سخن میگوید:

پرویز مشرف رئیس جمهور پیشین پاکستا ن
پرویز مشرف رئیس جمهور پیشین پاکستا ن
 شپیگل :   آقای مشرف ، به قولی حکومت کردن در پاکستان سوارکاری برببررامیمانست .شما نه سال تمام براریکه قدرت بودید. اکنون به نظر شما اینهمه مدت زمان طویل  به نظر نمیرسد.؟

مشرف: من چندی قبل در کشورهای عربستان سعودی، چین ولندن درباب قوت رهبری خطابه ها یی داشتم ، در آژانس «والکنر»بیا نیه دادم...

شپیگل :   آژانسی که بلکلنتون، هنری کسینجروگیرهارد شرویدر نیز با آن کار میکنند.

مشرف : در پراگ من در مورد قوت رهبری ، مدیریت دقیق وبرنامه ریزی در شرکت ها به مثابه یک عنصر اساسی سخن گفتم ...

شپیگل :    درین میان  کشورشما  بیشتر ازهرکشور دیگری درگیر بحران است : درست دونیم میلیون انسان ازاواخر اپریل سالجاری، ازمنطقه نبرد در شمالغرب واز دره سوات فرار کرده اند .تقریبا هرروزحملا ت صورت میگیرد.مگر پاکستان به طرف ضعف نمیرود؟

مشرف :    خیر، تا اردودست نخورده ، قوی وپابر جاست ، در پاکستان نمیتواند اتفاقی بیفتد وآن که در صد د ضعیف ساختن پاکستان وهجوم بر آن است ،

مجبور است  برارتش وقوای استخباراتی پاکستان «آی.اس.آی» که روی نیرومندی آن حساب میشود ، مسلط شود، تلاشی  که همین حالا جریان دارد...
ادامه مطلب...
 
اوباما بحیث ۴۴ مین رئیس جمهور امریکا سوگند یاد نمود

Image

بوش قبل از خدا حافظی با بارک اوبا ما عکس یاد گاری گرفت
بوش قبل از خدا حافظی با بارک اوبا ما عکس یاد گاری گرفت

 

بارک اوباما هنگام اجرای تحلیف . عکس از بی بی سی
بارک اوباما هنگام اجرای تحلیف . عکس از بی بی سی

 
بهای نفت در بازارهای جهانی سقوط کرد

سخی منیر
سخی منیر
پوهنیار سخی منیر

      بهای نفت

در بازارهای جهانی

     سقوط کرد

همراه با از سرگیری روند نزولی بهای سهام در بورس های عمده، بهای نفت خام در بازارهای جهانی نیز به سرعت کاهش یافته است.

نگرانی در مورد احتمال کاهش تقاضای جهانی برای مواد نفتی در ماه های آینده باعث شد تا در معاملات بازارهای نفتی آسیا در روز پنجشنبه، 16 اكتوبر (25 ميزان)، بهای نفت خام به سرعت سقوط کند و به پايين‌ترین سطح از ماه اگست سال 2007 تنزل یابد.

روز گذشته نیز بهای نفت خام در بازارهای آمریکا سقوط کرد و نفت سبک به بهای حدود 74.5 دالر معامله شد که بیش از 4 دالر پايين‌تر از قیمت آن در روز قبل بود.  

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 بعد > پایان >>

صفحه 11 - 20 از 20
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer