.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
طنز
صلح وآشتی

تاریخ نشر  یکشنبه ۲۲ اسد ۱۳۹۱ -  ۱۲ آگست ۲۰۱۲

صلح وآشتی

انجینر محمدهاشم  رائق

از امریکا

 آورده اند که در آن دوردستها ، آنطرف اوقیانوس ها ، جنگل بزرگ و بی سروپا که مملو از درختان انبوه کاج و پنچه چنار و سفید دال قرار دارد که در آن انواع حیوانات وحشی زندگی می کنند. اتفاقا" در گوشه این بیشه یگ گله از شغالان در مجاورت ا قا متگاه شیران زندگی می کنند .

ادامه مطلب...
 
توخو، گفته بودی ماشیرهستیم

طنز :

نامه ای سر کشاده به جناب شان

توخو، گفته بودی ماشیرهستیم

انجینر محمد هاشم رائق

از امریکا

تاریخ نشر شنبه چهاردهم اسد ۱۳۹۱ - ۴ آگست ۲۰۱۲

ضرب المثل پر معنی مردم کابل زمین به لسان شرین دری است که گفته اند" آنکه لافید نبافید" .

گویند در یکی از دهات دور افتاده از شهر یک خان صاحب ثروتمند بیک قلعه بسیار بزرگ با ارگاه و بارگاه ، زمین و باغ کشت و زراعت دراطراف قلعه ، نوکرو چاکرو دهقانها زندگی می کرد. همه سا له در فصل تیر ماه بعد از اینکه خرمن ها جمع میشد درین قریه دزدا، دزدی زیاد می شد و به قلعه های خوانین و ثروتمندان و زمینداران بزرگ گروپ های دزدان از طرف شب حمله می کردند م هرچه دستگیری شان می کرد غارت می کردند بعضا" تعداد دسته دزدان به چهل نفر می رسیدند. از جمله به قلعه خان صاحب هم چندین مراتبه حمله کردند اما به کمک دهقانان و نوکران موفق به دستبرد و دزدی به این قلعه نشدندو دست خالی فرار کردند. ترس و هراس ازین پیش آمد همه مردم را به وخشت انداخته و آرامی و خواب همه را ناآرام ساخته بود. اهالی قریه جات چندین مراتبه به علاقه داری شکایت و خواهان کمک شدند .اما علاقه دار از مقابله با دزدان چهل نفری با چند عسکر پشکی شانه خالی کرده معذرت می خواست.

ادامه مطلب...
 
شیر ساختگی

انجینرمحمد هاشم رائق

از امریکا

شیر ساختگی

طنز

تاریخ نشر  شنبه ۲۸عقرب ۱۳۹۰ - ۱۹ نوامبر ۲۰۱۱ 

گویند مردی از غربت و ناداری سخت در رنج و عذاب بود و مسئو ل نفقهً فامیل بزرگی به دوش داشت، هر طرف عقب دریافت کار سرگران بودموفق نمی شد . روزها تابه شام به هر دفتر و دری می دوید شام ها دست خالی به خانه نزد فامیل بر می گشت هزاران کتره و کنایه از خانم و صد ها ناله و گریه از اطفال گرسنه . زندگی در نظرش تنگ شده بود نه کسی داشت که به او کمک کند و کسی که اورا به یافتن کار واسطه شود و نه به دسته و گروپ و قومی ویا حزب و جریان سیاسی منسوب بود وکسی زیاده برایش قرض هم نمی داد حتی دکاندار دم کوچه.

ادامه مطلب...
 
پیام دردناک

انجینر محمد هاشم رائق

از: امریکا

پیام دردناک

طنز

تاریخ نشر شنبه ۱۶ میزان ۱۳۹۰ - ۸ اکتوبر ۲۰۱۱

شعله های آتش جهنم لمبه کنان از هرطرف سرکشیده بود، دود غلیظ سطح آتش ، فضای و اطراف را فرا گرفته بود، سوخته بوی گوشت بریان محیط و محوطه دوذخ را خفه کن و مکدر ساخته بود . لمبه آتش چون امواج بحرهرطرف زبانه می کشیدوهرآنجه را در اعماق خود می بلعید و نابود می کرد جزمرگ ونستی اثاری از حیات و زنده بودن دیده نمی شد.   دو ملک قوی هیکل و زشت چهره در حالیکه لباس آتشین در بر و گرز آتشین در دست دارند در صحنه دیده می شوندو دست می اندازند و پیکر نیم سوخته را از اعماق آتش بیرون می آورند. پیکر نیم سوخته که معلوم می شد اسکلیت از تازه جوان است در بالای کنده آتش می استد، دود غلیظ و شعله های کمرنگ آتش در گوشها و پرغانه های دماغش می برآمد. چشمانش دو قوغ بزرگ آتش است و زنجیری که از حلقه های آتش ساخته شده بدستان و گردنش سخت پیچیده شده و منتظر هدایت ملک عذاب استاده.
ادامه مطلب...
 
طشت بدنامی ما از بام افتادوشکست

انجینر محمدهاشم رائق ازورجنیا- امریکا

طنز :

قصًه دیروزجنکل

طشت بدنامی ما از بام افتادوشکست 

دوشنبه ۱۹ ثور ۱۳۹۰ - ۹ می ۲۰۱۱ 

گویند دیروزفقط دو روز بعد از گشته شدن رهبربزرگ جناوران  در گوشه جنگل وسیع وسرسبز در نزدیکی شهرک مقبول ابیت آباد در پای درختان قوی پنجه چنارو سفید دار، نزدیک انبوه درختان سنجد،وبته های خوش رنگ و بوی گلاب، جلسه ای استمراری با دبدبه خاص برگذار بود . شغالان مجلس محرمانه وخصوصی داشتند. کلانتر شغالان با جمعی از مصاحبان ویاران دربارش سر صحبت گسترده وگفت وشنودی داشتد.

 شغالان ریشدارو بی ریش، دمدارو دم بریده ، قد ونیم قد پیر و جوان اطراف همدیگرجمع بودند همه آنقدر باهم نزدیک نشسته اند که گوئی یک جسم اند.

ادامه مطلب...
 
خواب پریشان

انجینرمحمدهاشم رائق

 از:ورجنیا امریکا

خواب پریشان

 طنز

تاریخ نشر دوشنبه ۱۲ ثور ۱۳۹۰ - دوم می ۲۰۱۱

گویند یکی از رجال برجسته کشوری ولشکری که در مسایل روحانیت تحصیلات عالی را درخارج از مملکت موفقانه بسررسانیده، در بازار سیاست دست بالای داردو در رشته لشکری وقوماندانیت سابقه طولانی داشته در میدان کارزاروخونریزی ها مرد میدان بوده به کس تن در نداده و کسی در مقابلش تاب مقاومت را نداشته است. دارائی سرشاردارد گوئی گنج قارون در بغل دارد و با پولش می تواند دریا را بند باندازد.او دارای ریش انبوو طویل تا روزی یکی از دوستانش که از جمله مصاحبین خا صش بود از روی مزاخ و شوخی پرسید: 

جناب شما شب در اثنای خواب آیا این ریش مبارک تان را زیر لحاف می کنید ویا از لحاف بیرون می گذارید؟

ادامه مطلب...
 
"جلسه بعدازمرگ دوزخیان"

انجینر محمدهاشم رائق

از:امریکا

طنز:

"جلسه بعدازمرگ دوزخیان"

بیاد سیاه ترین روز ملت افغانستان ششم جدی

جمعه ۹ ثور۱۳۹۰ - ۲۹ اپریل ۲۰۱۱ 

شعله های آتش دوزخ ازهرطرف زبانه می کشید وبوی گوشت سوخته وججق بوی تمام فضای را پیچیده بود، انبو غلوی آتش گاه برنگ سرخ تیره وجگری وگاهی سرخ کمرنگ وقسمت های بالائی آتش گلابی وآبی رنگ شکل جلوه می کرد. آسمان از دود غلیظ مانند ابرسیاه تیره پوشیده وفضای دلگیر وخفه کن را تشکیل داده بود.

محیط دوزخ، محیط رنج وعذاب است ، خاموشی ترس آور همه جا را احاطه کرده  ودوزخیان در میان شعله های آتش شنا می کنند، گاهی بدن سوخته واماس کرده ً شان درسطح آتش بیرون می آید و دفعتا" درعمق فرو میروند ملایک عذاب  دوزخیان را مراقبت وکنترول می دارند وچنین برمی آئید که هردوزخی متناسب به اندازه گناه شان جای تعین شده است ،  آنانیکه مرتکب جرایم بیشتراند دراعماق دوزخ یعنی درپاینترین طبقه آتش قرار دارند وبرای اینکه عذاب زیادتر ببیند .براینکه وجودشان به حرارت عادت نگیرندً، جلد وجود شان بعد ازهرلحظه تبدیل میشود. وآنانیکه گناه کمتر دارندو برای مدت کوتاهی در دوزخ هستند نزدیک سطح آتش جای دارند. چنین معلوم میشود که بعد از مدتی تمام دورخیان آزاد گداشته میشوند تا به قسم تفریح از عمق به سطح آیند وبه اطراف دوزخ حرکت نمایندو نفسی تازه بدارند.

ادامه مطلب...
 
پیراهن یخن قاق

طنز

انجینر محمدهاشم رائق

 از امریکا-ورجینا

پیراهن یخن قاق

چهارشنبه ۱۷ حمل ۱۳۹۰ - ۶ اپریل ۲۰۱۱ 

درآن  سالهای پشین و خیلی قدیم ها، خوب بخاطرندارم سال چندم ریاستم بودکه در جمله سوغات ها وتحفه هایکه از طرف مراجعین برایم می رسید، چندین دانه پیراهن یخن قاق هدیه گرفتم.

 روز هایکه وطن را ترگ می گفتیم، یکی ازین پیراهن ها هنوز هم قابل پوشیدن بود و آنرا با خود اینجا آوردم.  در اینجا یکی دو نکتائی که رنگ گلش به رنگ پیراهن می نشست از لیلام روی سرک به نصف قیمت خریدم.

 این پیراهن ونکتائی را در یگان مرده وزنده و در مجالش افغان ها می پوشیدم. هر باریکه این پیراهن را می پوشیدم یکنوع غرور،کاکه گی و هوای ریاست دوران گذشته  به سراغم می آمد و کسی از بینی بالا تر همراهم گپ زده نمیتوانست.

ادامه مطلب...
 
بزبلاگردان

طنز :

درمحمد وفاکیش

بزبلاگردان

تاریخ نشر شنبه ۱۲ فبروری ۲۰۱۱ 

   

در محمد وفا کیش
در محمد وفا کیش
راویان اخباروناقلان آثارراحکایت برآنست که صدهاسال قبل عده یی ازسوداګران درمیان قوم یهود رابه اقتضای پیشه سوداګری رسم برآن بودکه چون وقت یاری کردی درجریان داد وستد،دست مشتری بی خبررا به اصطلاح  بدون اینکه خونی از آن بریزد، ازشانه بریدی .

   غصب مال وملکیت همسایه ګان راازطریق  ناجایزمباح دانستی وجهت فزودن به مال ومنال خویش ازانجام  هیچګونه ګناهان کبیره وصغیره دریغ نکردی .

    ولی به خوف ازحسابدهی درآخرت ورد بلاها وآفات درحاضرت، بدون قضای وقت، جرم،جنایات وګناهان مرتکب شده صغیره وکبیره را روزمره برکاغذی نوشتی وآنرا به طوماری که به مرور درازای آن طی یک سا ل به کیلومترها رسیدی،پی یکدیګرنصب وآنرادرآخرین دقایق سال برګردن بزی که بلاګردانش نامیدی آویختی وآنرادربیابان بی آب وعلفی رهاکردی وبدینوسیله دفع بلا وتزکیه نفس وبراهت ازاعمال ناصواب وګناهان انجام شده را درسالی که ازبرکاتش صاحب آرګاوبارګای شدی نمودی . 

ادامه مطلب...
 
زه به سودایي یم او که نه ! ؟

طنز :

زه به سودایي یم او که نه ! ؟

   پوهنيار ظفر خان " اهتمام" 

۲۱ - ۱۱ - ۱۳۸۹  

ظفر خان اهتمام
ظفر خان اهتمام
تاسو به اورېدلي وي چې د تېر کا ل په وروستیو دې وختو کې دولتي مامورینو او کارمندانوته،شپږ مېاشتې تنخواه نه وه ورکړه شوې زه چې هم په دې ډله کې وم نږدې دی چې سودایي شم ما اورېدل ي چې په نړیوال مّدني او حقوقي قانون کې مجرم او بندي ته درې وخته خواړه او د جرم تر ثبوته معاش ورکول کېږي مجرمان که ۲۸ ساعته غذايي اعتصاب وکړي غوښتنې یې قبلېږي .خو زه نه پوهېږ م; چې د روشنفکرۍ په جرم په موږ او زموږ په اولادونو ولې ۸۴۲۰ ساعته غذايي اعتصاب تپل شوی دی؛ که څه هم دا خبره د وزارت له پوړ نه پورته ده خو زه خپل او پردي غم په تشویش کې اچولی یم وای چي پورونه ،تشويش او خوار ځواکي د دې سبب کېدای شي چې فکر ښه کار،ونه کړي که نه یې منئ د ثبوت له پاره به زه یوازې په دې نن سهار کې د خپل ځان کیسه وکړم : 
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 بعد > پایان >>

صفحه 1 - 10 از 28
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer