.
spacer
مطالبی که در این صفحه نشر میشود عقاید نویسنده گان محترم آن است و نظر ۲۴ ساعت نمیباشد.
 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
سیاسی
بحران جنگ در افغانستان ناشی از چیست؟

بحران جنگ در افغانستان ناشی از چیست؟

نویسنده ایمل نقشبندی

تاریخ نشر جمعه چهارم حمل ۱۳۹۱ - ۲۳ مارچ ۲۰۱۲ 

ایمل نقشبندی
ایمل نقشبندی
طویل شدن جنگ در میهن ما افغانستان و تداوم خشونت ها در این کشور همواره این پرسش اساسی را در اذهان متبادر میسازد که حقیقأ چرا با وجود تلاش های جامعه جهانی و دولت افغانستان برای پایان دادن به جنگ در این کشور و بهبود وضعیت ثبات و امنیت افغانستان جنگ همچنان ادامه دارد، و سایۀ نا امنی همچنان همه ابعاد زندگی افغانها را تحت تاثیر خود قرار داده است. حدود بیش از یک دهه از حضور جامعه جهانی در افغانستان میگذرد دراین ده سال تلاش اصلی متحدین بین المللی افغانستان بر پایان دادن جنگ و فراهم آوری شرائط بهتر زندگی برای شهروندان این کشور متمرکز بوده است.

ادامه مطلب...
 
د افغانستان ملی ګوند اعلامیه

  د افغانستان ملی ګوند اعلامیه
(د پنجوایی دپیښو  په اړه)

  کابل - افغانستان، د ۱۳۹۰ کال د حوت د میاشتې ۲۳ مه نېټه؛

په خواشینۍ سره مو د ډله ایزو رسنیو له لارې خبر تر لاسه کړ چې د قندهار ولایت د پنجوایي په ولسوالۍ کې د امریکایی پوځیانو لخوا په ملکي وګړو د ډزو له کبله شپاړس بې ګناه کسان  (نارینه، ښځې او ماشومان) وژل شوي او  نهه (۹)  نور زخمی شوي دی. د افغانستان ملی ګوند دارالانشأ د ګوند د ټولو غړو په استازیتوب په دې پیښه ژوره خواشینی څرګندوی، مړو ته د فردوس جنت، زخمیانو ته روغتیا او د هغوی پاته خپلو خپلوانوته د زړه تسلی غواړي. 

ادامه مطلب...
 
کجاست برادر بزرگتر؟!!!
Image 
 
 کجاست برادر بزرگتر؟!!! 

قیوم بشیر

ملبورن - استرالیا

سیزدهم مارچ ۲۰۱۲

قیوم بشیر
قیوم بشیر
دقایق چند بر این تصاویرخیره شدم ، نوشته های هموطنان دردمندم  را یکی پس از دیگری مرور کردم  ، اما دستم دیگر یارای نوشتن چیزی را نداشت ، زیرا بیش از سه دهه است که چنین تصاویری را می بینم و در موردش می نگارم ، می بینم ، افسوس میخورم ، درد میکشم ، رنج می برم ، ماتم می گیرم ، بسوگ می نشینم و بالاخره صفحه ای را با درد هایم سیاه می سازم ، چند سطری را با آه و اندوه ِ درونی ام می آمیزم و با  قطرات اشکی که بحال  طفلان معصوم دیارم که به جرم بیگناهی به خاک و خون غلطیده اند و بدن های ظریف شان تکه تکه شده است می ریزم ، شیون براه می اندازم و فریاد می کشم که ای آدمها ! ای آنهاییکه دم از انسانیت می زنید ، ای آنهاییکه داد از حقوق بشر سر میدهید کجائید تا ببینید فرعونیان زمان چگونه ارزش های انسانی را زیر پا گذاشته و به حریم خصوصی انسانیت مستقیمآ تجاوز نموده و زن و کودک و پیر و جوان را از دم تیغ  جهالت می گذرانند ، کجاست آن سازمان به اصطلاح ملل متحد که در واقعیت امر چیزی جزء طبل میان خالی بیش نیست . نفرین بر تشنگان قدرت که با خفت و بی عاری برای بدست آوردن مقام و منصبی همه چیز را نادیده گرفته و خون های پاک هم وطنان شان را به معامله میگیرند .
ادامه مطلب...
 
کشف جدیدی از محترم کشاف

درویش کابلی

از: امریکا

کشف جدیدی از محترم کشاف

تاریخ نشر شنبه ۲۰ حوت ۱۳۹۰ -  دهم   مارچ ۲۰۱۲

آخیراَ جناب رئیس صاحب شورای علما افغانستان در روز هشتم مارج،  روز بین المللی مقام زن تحفه ای تقدیم زنان رنج کشیده و ستم دیدهَ افغانستان کرد و باز لبه خنجر تیز وبرنده زن ستیزی را در حلقوم این طبقهَ زیر شکنجه چه ظالمانه و بیرحمانه کشانید و یک بار دیکر چهره های خود را برملا کردند.

این زن ستیزه ها و خود فروخته ها که برای پیشبرد اهداف سیاسی باداران غیر اسلامی هر عمل شوم خویش را به عقب سپهر اسلام می کشانند و برای اثبات ادعای نا جایز خویش چند آیت شریف و یا حدیث شریف را برخ مردم بیچاره و عوام می کشاند.

ادامه مطلب...
 
فیصلـﮥ شورای علماء افغانستان

دوکتور صلاح الدین سعیدی - سعید افغاني

۹ / ۳ / ۲۰۱۲ 

فیصلـﮥ شورای علماء افغانستان ومجبوریت های محترم  ح. کرزی

تاریخ نشر شنبه ۲۰ حوت ۱۳۹۰ -  دهم   مارچ ۲۰۱۲

دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
نوشته و موضعـﮔیري های درمورد فیصلــه (فتوی)مؤرخ ۳ مارچ شورای علمای افغانستان و تائید محترم حامد کرزی و انعکاسات هموطنان درین مبحث جدا قابل دقت است. اظهارات مبنی براینکه چرا علماء وروحانیون ما اول این ویا آن مسأله را اظهار نظر و فتوی نمی دهند؟ چرا اول خود را اصلاح نمی کنند؟ و چرا درین وقت که اولویت های دیـﮔر وجود دارد، به فتوی روی این مسأله میپردازند؟ و چرا مردها را هدایت نمی کنند و همیشه به حقوق زن چسپیده اند؟

ادامه مطلب...
 
باز هم کرزی مرتکب اشتباه شد

باز هم کرزی مرتکب اشتباه شد

-------------------------------

 فریب اندیشه های طالبانی را نخورید

  پنجشنبه ۱۸ حوت ۱۳۹۰ - هشتم مارچ ۲۰۱۲ 

محمد مهدی بشیر
محمد مهدی بشیر
امروز پنجشنبه  ۱۸ حوت ۱۳۹۰ مصادف است به هشتم مارچ ۲۰۱۲ روز جهانی زن که در اکثر کشور های جهان به پاس خدمات و زحماتی که زنان  متقبل میشوند محافلی دایر واز ایشان با دادن گل و تحایف نقدی تقدیر به عمل   می آید و مردان این روز را به زنان شان تبریک می گویند و برای شان گل و هدایای دیگرمیدهند. اما در کشور ما زنان ازحق انسانی شان محروم اند و همیشه با سیاست های پوچ اندیشه‌های طالبانی خود مورد آزار و اذیت قرار میگیرند.

اخیرآ شورای علما که اکثر شان به استفاده از نام اسلام با سرنوشت زنان و مردم کشور ما بازی  میکنند در اعلامیه که هفته پیش صادر کردند به جدایی دختران و زنان از مردان در محلات کار و تحصیل و همچنین اجتناب از سفر بدون محرم شرعی تاکید کرده است و بدبختانه حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در نخستین واکنش علنی خود به اعلامیه تازه شورای علما، از آن دفاع کرده و گفته که این اعلامیه برای حمایت از حقوق زنان صادر شده است.

ادامه مطلب...
 
مصالحـﮥ سیاسي - پاکستان و اهانت به قرآن کریم

دوکتور صلاح الدین سعیدی - سعید افغاني

مصالحـﮥ سیاسي - پاکستان و اهانت

به قرآن کریم

 ۲۷ -  ۲ - ۲۰۱۲

تاریخ نشر سه شنبه نهم حوت ۱۳۹۰ -  ۲۸ فبروری ۲۰۱۲

دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
هموطنان ګرامي خواهران و برادران معزز کاملا آشکارا، روشن هویدا و مبرهـــن است که وظیفــه ورسالت ماست تا  دربــرابــر آنچه درماحول ما میګذرد و به سرنوشت ملت، کشور وعـقیدﮤ ما ارتباط دارد بې تفاوت نبوده و باید دربرابـر وقایع، حالات  و حوادث کشور ومنطقه بدون تأخیر اظهارنظـرنموده، موضع داشته، اندیشه های خویش را با مردم و ملت خویش وجهان شـریک ساخته ودرحد توان وامکان خویش درین راستا عملا اقدام وکار  عملی کرد.

هست موارد که ضرورت جدي به کار مشترک و اداي رسالت تمام نیرو های خیرخواه وطن دوست را ایجاب میکند و همه روزه باید درین راستا با تمام بیداری، درایت و پختګي سیاسي با درنظرداشت تمام جوانب قضایا عمل کرد و رسالت خویش را با امانت داری، استوار و پیګیری  ادا کرد.

ادامه مطلب...
 
مجلس نماینده ګان

نوشته:سیداقبال برزگرقادری

مجلس نماینده ګان  و استیضاح  وزرا

تاریخ نشرسه شنبه دوم حوت ۱۳۹۰ -  ۲۱ فبروری ۲۰۱۲

سیداقبال برزگرقادری
سیداقبال برزگرقادری
مجلس نماینده گان افغانستان هفته گذشته باتصویب طرح استیضاح وزرای مالیه وداخله طرح استجواب ۱۴ وزیردیگر را هم تصویب کرد.مجلس نماینده گان طرح استیضاح آقای زاخیلوال رادرارتباط با"ابهام"دردخل وخرج دولت درسال ۱۳۸۹وتغیرسقف بودجه سال ۱۳۹۰بدون تائید مجلس وهمچنین استیضاح آقای محمدی رادرارتباط باکشته شدن هشت کودک دراثرعملیات نیروهای  ناتودرکاپیسا تصویب کرد.

ادامه مطلب...
 
برﮔـه های مشخص ازموجودیت حاکمیت

دوکتور صلاح الدین سعیدی - سعید افغانی

برﮔـه های مشخص ازموجودیت حاکمیت

روابط مافیایی و ادارﮤ ناسالم

۱۲ - ۲ - ۲۰۱۲

تاریخ نشر یکشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۰ - ۱۹ فبروری ۲۰۱۲

دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
ما مینویسیم، اعتراض  و انتقاد میکنیم و مسؤولین امورافغانی هم همان به اصطلاح معروف شان نادیده بـﮔیرش(ٳﮔـنـورش کن!) ادامه میدهند وتراژیدی مردم ما، منطقه  وخطر صلح برای جهان به اثر همین وضع حاکم غیر قابل قبول ادامه دارد.

دقیق به خاطر دارم آن تبسم معنا دار یک شخص بلند پایــﮥ حاکمیت  را که  به زعم خودش دربرابراین  و بخش از همچو انتقادات و نسخه های ګویا کتابي واین تحصیل کرده های خارج دیده!؟ داشتـند.  اما حقایق مشخص ، روشن ومستند  امروزی و دلایل  مشخص این است که خدمت شما ذیلا مختصر، مشخص و قابل درک که برای هرعقل سلیم انکار ناپذیر است ارایه میدارم. میﮔذاریم به قضاوت هریکی از شما که آنرا نظریات روشنفکرانه و کتابی میدانند وکي آنرا برملاساختن حقایق، ادای رسالت و دادن اسناد برای انتخاب خواننده وملت. 

ادامه مطلب...
 
نیم نگاهی بر نوشته

سیداکرام الدین " طاهری"

نیم نگاهی بر نوشته آقای ملک ستیز

آگاه امور بین الملل! 

تاریخ نشر یکشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۰ - ۱۹ فبروری ۲۰۱۲

سید اکرام الدینچند روز پیش مقالۀ از جناب ملک ستیز آگاه مور بین الملل زیر عنوان ( نقدی بر نقش اپوزیسیون سیاسی در افغانستان) را در تارنمای صدای آلمان  خواندم و من را وا به آن داشت تا دیدگاه کوتاه خود را در مورد مقاله ایشان بنویسم . ولی پیش از نوشتن میخواهم از آقای ملک ستیز جهت نقد سازنده شان اظهار امتنان نمایم.

جناب ملک ستیز در اول مقاله خود مینویسد: رایج ترین نوع اپوزسیون را احزاب سیاسی تشکیل میدهند. یا بگونه انفرادی و یا هم به شکل ایتلافی با همفکران خویش ، در برابر نظام قرار میگیرند. اپوزیسیون سیاسی " اپوزیسیون قانونی و یا مشروع " نیز گفته میشود. اپوزیسیون قانونی به اصل قوانین متکی بوده و ارادۀ خود را بر بنیاد قوانین مطروحۀ ملی و بین المللی ارایه می نماید. این نوع اپوزیسیون در بستر دموکراسی رشد می نماید و همفکران خود را در جامعه بسیج می سازد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > پایان >>

صفحه 51 - 60 از 387
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer