.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
سیاسی
همسايۀ بخيل

حمید عطا

همسايۀ بخيل

  یکشنبه ۲۶ جدی ۱۳۸۹ - ۱۶ جنوری ۲۰۱۱

جمله کوتاه برخاسته از یک واقعیت ملموس را در بحث تلویزیونیی شنیدم : " همسایه های بخیل " !.

این جمله کوتاه  مرا بیاد زاویه از سه دهه اخیر عمرم  کشاند که از شروع  آن دوره تا کنون، با چه تزویر و ریایی  ما را ، مردم ما  و حتی خیلی های دیگر را فریفتند،جادو کردند و بگفته ان دهگانزادۀ گریخته از شر هجوم تتار : کشتند و سوختند و بردند !  .... ،

از مدتی است که مردم عامه ما که همیشه فریب شعار ها را خورده اند ، پی به یک حقیقت تلخ برده  و ان اینکه رژیم ایران در برابر مردم و مصالح ملی ما از شیوه های  غیر اخلاقی و خلاف ارزش های انسانی کار میگیرند.

( ارزش های اسلامی که همیشه  از ان برای رسیدن به اهداف پنهانی  خود پیراهن عثمان ساخته اند ، چیزی است که  کم کم در زیر افتاب کردار و اعمالشان چون برف  در حالت ذوبان است).

ادامه مطلب...
 
نگاهی به پیام های برادر حکمتیار

نگاهی به پیام های برادر حکمتیار

به مجاهدین مومن پنجشیر و قوم مسلمان هزاره

نویسنده: احمد طارق فیض

یکشنبه ۲۶ جدی ۱۳۸۹ - ۱۶ جنوری ۲۰۱۱ 

چرا اعتمادی ها بی قرار شدند؟

باوجودیکه بنده با افکار و دیدگاه های محترم محمد اعتمادی قسما آشنایی دارم قبلا چندین مقالات شان را مطالعه کردم و میدانم تا چی سطح تعصب مذهبی دارند حتی تشیع را که به ضم خود شان پرچمداران دوستی و مدافعین علی رضی الله عنه می شمارند خیبر گوشایان میداند و عده از اهل سنت بخصوص برادران سلفی را در مسیر زخم خورده های خیبر یعنی در کنار یهودیان قرار میدهد. به همین ترتیب موقف حزب اسلامی ستیزانه شان و از جانب دیگر سنگ ایران را بر سینه زدن هم تحول جدید در نوشته های جناب محمد اعتمادی نیست حتی بخاطر دارم چند سال قبل محترم غلام جیلانی بارکزی از آلمان تحت عنوان سخنی با آقای محمد اعتمادی نقدی به صفحه 
ادامه مطلب...
 
فراخوان ملی

بنام خداوند جان وخرد

فراخوان ملی

جمعه ۱۴ جنوری ۲۰۱۱ 

هموطن عزیز!

آنچه در وطن مان می گذرد ، تو بهتر از من و همه بهتر از یکدیگر میدانیم . ضرورت به تشریح و تفسیر نیست . اما آنچه که ضرورت است و بسیاری از ما نمی دانیم ، راه بیرون رفت از دژ دژخیمان و نجات  وطن و هموطن من تو از چنگال ظلم ، ستم ، استبداد ، فقرو بی پناهی می باشد . از حدوث حادثۀ حاکمیت نا میمون دژخیمان ، برمیهن من و تو، تا امروز، شاعر شعر سروده ، قصه نویس ، قصه نبشته ، گزارشگر، گزارش تهیه نموده ، نوازنده نوای غم سرداده و سراینده سروده ، سیاست پیشه گان ، گاهی برای خود و گاهی به نفع گروه و حزب خویش و یا قوم و قبیلۀ خود ، یکی بر تارک دیگر مُشت خشم سرکوبگرانه و سنگ دشنام و ناسزا پُرتاب نموده اند و با افیون کلمات از موضع دین و بازی با دموکراسی خود را منجی جلوه داده اند. 

ادامه مطلب...
 
افسانه سر مگسک آشتی با طالبان

افسانه سر مگسک آشتی با طالبان

 نوشته نذیر ظفر

پنجشنبه ۲۳ جدی ۱۳۸۹ - ۱۳ جنوری ۲۰۱۱

نذیر ظفر
نذیر ظفر
افسانه سر مگسگ آشتی با طا لبان همچنان ادامه دارد و خو شه چین ها ازین باد و باران خر یطه های شانرا وزین تر میسازدند.

شورای نام نهاد عا لی صلح که در حدود ششماه قبل به اساس پیشنهاد جر گه مشورتی صلح و به منظور گفتگو با طالبان و حل مشکل افغانستان ایجاد شده بود اخیرا وارد لانه اصلی ترو ریزم یعنی کشور پا کستان شدند .

با استنباط از رسانه های گروهی و ابراز نظر های کار مندان عرصه سیاست مشکل اصلی جای دیگریست و این رفت و آمد ها فقط عوام فر یبی و به عرصه اجرا گذاشتن دساتیر آی اس آی پا کستان است که با لعاب دهن انگلیس تازه شده میرود.

ادامه مطلب...
 
شلاق کرزی بر رخ دموکراسی

شلاق کرزی بر رخ دموکراسی

عزیز احمد بارز: پژوهشکر حقوق وعلوم سیاسی

سه شنبه ۱۱ جنوری ۲۰۱۱ 

عزیز احمد بارز
عزیز احمد بارز
آزادی ودموکراسی یک سری بده وبستان های دارد که برای زمامداران بی باور با این نوع نظام  های سیاسی و قانون ستیز سازگاری ندارد.

مراجعه به ارای مردم (انتخابات آزاد وعادلانه) واحترام گذاشتن به نتایج آن نیز یکی ازین مزایاست.

حالا گروهی یا قومی بهر دلیلی در انتخابات شرکت نکردند وبرای نامزد خویش رای ندادند نه دموکراسی مقصر است ونه اداره  ای انتخابات - تقصیر از کسانی است که پای صندوق های رای نرفتند واراده خویش را منعکس نکردند . این  ها بهانه شد برای  ریس جمهور کرزی  تا علیه نتایج انتخابات پرونده می سازد ودر صدد بی اعتباری خانه ملت و تا مین منافع خویش بر امده است.

اداره کرزی دموکراسی را تا جایی قبول دارد که منافع تیم حاکم در ان متصور باشد در غیر ان  بر رخ دموکراسی چنان شلاق محکم خواهد کوفت که برای ابد راه گم نکند  - تمایل کرزی به حفظ قدرت وتوسعه آن به هر وسیله ی ممکن  دراولیت کار وی قرار دارد حتی  حاضر است با قربانی نظام  ومنافع ملی کشور معامله ای انجام دهد.

ادامه مطلب...
 
دعا به روح پدر بزرگ «جهاد» حضرت نصیرالله بابر

محمد عالم افتخار

دعا به روح پدر بزرگ «جهاد»

حضرت نصیرالله بابر

سه شنبه ۲۱ جدی ۱۳۸۹ - ۱۱ جنوری ۲۰۱۱ 

محمد عالم افتخار
محمد عالم افتخار
در اخبار آمده است که جنرال نصیرالله بابر ؛ جوک و جورهء پیشقدم تر جنرال حمید گل از پدران (( جهاد پر افتخار مردم افغانستان!))   و (( طالبان کرام!)) را "صحیح شهادت ؛ را په نصیب " شده است . حیف است در مجلس ترحیم همچو بزرگواری شرکت نکنیم !؟

خواستم خوانندگان عزیز شما را هم با خود به این مراسم ببرم و لذا برای ذکر خیر؛ سندی از اعمال نامهء جناب جنرال « مرحوم مغفور!!!» را که اتفاقاً از زبان مبارک! خودش در دسترس بود ؛ گرفتم تا فاتحه درست و شائیسته تری برایش خوانده باشیم . فقط چند سطری از تنها بخشی از یک مصاحبه ایشان که فصل دوم کتاب « جنگ صلیبی یا : جهاد فی سبیل الله!» تحقیق و تألیف این بنده گنهگار را نیز مزین و متبرک نموده است ؛ باشد که خدای اسلام پاکستانی به ما هم اجر جهاد در راه خویش عنایت بفرماید !!!!:

***** 

  ...  خیلی بجاست  قبلا ازینکه به تعریف مقولة « جهاد ، مجاهد ، جنبش ، مقاومت » و در صورت الزام واجبار« قیام ملی » بگذریم سابقة این فقره را از روایت یک پیشکسوت دیگربانیان جهاد پاکستانی بشنویم ، مصاحبه نصيرالله بابر يکي از ستراتيژيست هاي متکبر پاکستان  که حاوي اعترافات خيلي گويا در  اين استقامت هاست :

ادامه مطلب...
 
شورای عالی صلح و چالشهای اولین سفر

شورای عالی صلح و چالشهای اولین سفر

نوشته: سید احسان الدین طاهری، سفیر صلح فدراسیون جهانی صلح - هالند
 
شنبه ۸ جنوری ۲۰۱۱ 

سید احسان الدین طاهری
سید احسان الدین طاهری
"صلح خیر است" و راه های مناسب و درست برای آوردن صلح در هر حالت و به هر سطح باید جستجو گردد.

چندی قبل شورای عالی صلح برای پیگیری مسایل مربوط به آوردن صلح و ثبات در افغانستان از سوی رییس جمهوری ایجاد شد. این شورا به تعقیب روند صلح آوری دولت افغانستان بوده که در آن شخصیتهای ملی و سرشناس کشور عضویت دارند.

رهبران جهادی، علمای خوبی کشور، شخصیتهای مهم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، دانشمندان عرصه های مختلف، بزرگان تبارها و آگاهان امور اعضای این شورا را تشکیل میدهند. این شورا که جدیداً تشکیل گردیده است، حمایت های ملی، منطقوی و بین المللی را با خود داشته و اکثریت سران جهان نیز حمایت های خویش را از تشکیل این شورا به دولت افغانستان اعلان داشته اند. مگر، آیا شورای عالی صلح میتواند روند صلح آوری را نهایی سازد یا خیر؟ سوالیست که همه منتظر نتایج کارکردهای صلح آوران هستند.

ادامه مطلب...
 
تحولات افغانستان، منطقه وتحلیل های آقای امرالله صالح

دوکتور صلاح الدین سعیدی - سعید افغانی

۴ جنوری ۲۰۱۱

تحولات افغانستان، منطقه وتحلیل های

آقای امرالله صالح درمورد!

تاریخ نشر جمعه ۷ جنوری ۲۰۱۱ 

 These are my comments and remarks on a speech by Mr. Amrullah Saleh who was Director of National Directorate of Security of Afghanistan (in office from February 2004 to June 2010) and is a political activist of The Northern Alliance of Afghanistan.

This speech was made on the 9th Dec 2010 at the Jamestown Foundation in Washington, US.  (First five minutes of the speech are unavailable.)  His speech is in English and it is  first of all for the international community.

My remarks and comments on Mr. A. Saleh are first of all for Afghan readers (in Dari).  I am trying to explain the remarks and political analyses of Mr. A. Saleh and how he is incorrectly giving the wrong picture and trying to elaborate on the past ten years.  That is not to say that I do not agree with some of his views.  I believe if the solutions for the current problems surrounding Afghanistan are based on these views then there will be no correct,  real, practical and or pragmatic solution.  If anything it will further prolong the tragedy that is Afghanistan and the international community.  

(Link to Mr. A. Saleh speech: http://www.c-spanvideo.org/program/Amru)  

Dr. Sal. Sayedi, email: This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it

دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
دوکـتــور صلاح الـدین ســعـیـدی - سعید افغانی
اظهارات ویدیویی - صوتی آقای امرالله صالح رئیس اسبق امنیت ملی (ادارﮤ استخبارات) افغانستان و فعال سیاسی  جنبش شمال (قرار افاده های  خودش درنشست مذکور) را در مورد تحولات افغانستان و پاکستان   به سازمان دهی و  گردانندگی بنیاد جیمزتاون منعقده واشنگتن - امریکا در انترنیت و  در سایت وزین افغان جرمن آنلاین- به زبان انگلیسی بتاریخ ۱/ ۱ / ۲۰۱۱ استماع و مشاهده نمودم. ازین طریق خواستم دید گاه ها و ملاحظات خویش را به بخشی ازین اظهارات و تحلیل های جناب شان با شما خوانند گان معزز و هموطنان شرافتمند خویش و آقای امرالله صالح به ترتیب که در اظهارات یک ساعتـﮥ جناب شان آمده است، شریک ساخته و به این طریق سهم خویش را دردادن تصویری وسیعتری  از وضع، عوامل و تدابیر عملی حل جهت انتخاب و قضاوت آزاد شما تقدیم کرده باشم.

ادامه مطلب...
 
مجری و پاسبان قانون اساسی کیست ؟

 Image

دیروز ریس جمهور کرزی در مجلسی که به مناسبت هفت سالگی قانون اساسی از طرف کمسیون نظارت برقانون اساسی تدویر یافت بود به سخنرانی پراخته وتطبیق نشدن قانون اساسی را نشانه ی مداخله خارجی ها دانست.

اما واضح نساخت که کدام کشورو در کدام مورد مانع تطبیق قانون اساسی شدند.

این سخنرانی ریس جمهور خاطره حکایتی از دوستی را به زهنم تداعی کرد.(  در زمان زمامداری مرحوم محمد داود یکی از دانشجویان که سال سوم ناکامی خویش را سپری میکرد وقرار بود از دانشگاه اخراج شود ونمی خواست از شرم روی خود را به روی سیال وشریک بزند به شهر میرود وشروع می نماید به شعار دادن وفاش دادن علیه رژیم وقت واین مسله باعث میشود که از طرف حکومت وقت دستگیر وبنام زندانی سیاسی به زندان برود ونام زندانی سیاسی به مراتب بهتر است از ناکامی وبی کفایتی )

هر زمانیکه ریس جمهور امری را ولو خلاف قانون به میل خویش انجام داده نتواند کشور ها ویا کشوری را هدف قرار میدهد وبار مسولیت خویش  را به گردن انها می اندازد.

ادامه مطلب...
 
اطلاعیهٌ سازمان اجتماعی بین المللی ( افغانستان آزاد )

اطلاعیهٌ سازمان اجتماعی بین المللی 

( افغانستان آزاد )

سه شنبه ۴ جنوری ۲۰۱۱ 

دوستان وعلا قمندان عزیز :

سازمانیکه تحت عنوان افغانستان آزاد ایجاد میگردد  یک سازمان اجتماعی بین المللی به مفهوم وسیع آن برای تأمین ارتباط جوامع افغانی چه درداخل و چه در خارج افغانســــتان جهت همکاری های همه جانـبه ازامکانات ومســـاعدت های دولت فدراتیــــف روسیــــه و جمهوری های سا بق شوروی(اس،ان،گی ) وجلب امکانات ممالک دیگری که بـــه آزادی، امنیت ،دفع ضرر های مواد مخدردرمنطقه وجهان مبارزه برضد تروریســــــم بین المللی، احیای مجدد افغانستان در بخش های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی،ســــــاختمانی ،تعلیم و تربیه وحل مشکلات عدیده ایکه مردم ما به آن نیاز دارند ،کار و فعالیــــت خواهــد کرد . سازمان البته در کار وفعالیت های خود مطابق اهداف اساسنامه با سایرنهادها ،سازمانها  و اتحادیه های افغانی مقیم در روسیه فدراتیف و خارج ازآن که به نحو از آنحا مصروف خدمت به افغـــانها درمجموع برای مردم ما میباشـــند

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعد > پایان >>

صفحه 171 - 180 از 387
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer