.
spacer
بیاد داشته باشید که ۲۴ ساعت مستقل بوده ، مربوط هیچ گروه  و سازمان سیاسی در داخل و خارج کشور نمیباشد.

 

 
spacer
spacer
صفحه اول
افغانستان
سیاسی
تبصره بر خبر
معرفی چهره های فرهنگی
کتاب و کتابدوستان
مقالات جالب و پژوهشی
گفتگو ها
بیان حقایق
مسایل جهان و منطقه
طنز،نورانی ،ترجمان، بشیر
نمایشنامه ها
طنز
کارتونهای هژبر شینواری
آثار هنری بشیر بختیاری
باچه آزره تقدیم میکند
داستان
دنیای شعر و شاعران
اشعار حاجی محمد کاظمی
اشعار مرحوم استاد صابر هروی
اشعاراستاد غلام حیدر یگانه
اشعار قیوم بشیر
اشعار حشمت امید
اشعار انجنیر حفیظ اله حازم
اشعار نورالله وثوق
اشعار سجیه الهه احرار
اشعار فریده اکبری
اشعار صالحه وهاب واصل
اشعار محمد اسحاق " ثنا "
اشعار خواجه عبدالله احرار
اشعار نعمت الله پژمان
اشعار ودود فضلی
اشعار زهره صابر «هروی»
اشعار ظفر خان " اهتمام "
اشعار همایون شاه عالمی
اشعار و نوشته های سید محمد اشرف فروغ
جوانان
کودکان و نوجوانان
از دفتر خاطرات
معرفی کتابهای جدید
فرهنگ مردم
لهجه ها و اصطلاحات محلی
با کشور تان آشنا شوید
به مشکلات مردم توجه کنید
نقد بر کتاب ،مقالات، فلم و..
زن و زندگی - زن و مشکلات
جالب و خواندنی
مشاهیر جهان
هنری و فرهنگی
گزارشهای ولایتی
مطالب انتخابی و ارسالی شما

دوستان و نویسنده گان گرامی!

درصورتیکه خواسته باشید نوشته های تان در این سایت نشر شود میتوانید بعد از تیپ کردن آنرا از طریق

Word

به این ایمیل آدرس

mehdibashir@gmail.com

بفرستید

سایت ۲۴ ساعت از شما و در خدمت شماست.

استفاده از مطالب سایت ۲۴ ساعت با ذکر مأخذ آن آزاد است و ممانعتی ندارد

سایت ۲۴ ساعت را به دوستان تان ایمیل کنید تا آنها هم در مورد آن اظهار نظر کنند

قابل توجه نویسنده گان محترم !

مطالبی که برای نشر میفرستید و میخواهید که بنام مستعار نشر شود بهتر است خود را برای سایت ۲۴ ساعت معرفی کنید تا نوشته تان طبق میل تان نشرشود.

 

 
سیاسی
افغانستان، هند و امریکا

افغانستان، هند و امریکا

نوشته: پوهنیار سخی منیر

جمعه ۲۰ جوزا ۱۳۹۰ - ۱۰ جون ۲۰۱۱ 

پوهنیار سخی منیر
پوهنیار سخی منیر
بعد از سفر باراک اوباما به هندوستان و عقد یک معاهده با ارزش دراز مدت و انتخاب کشور هندوستان به حیث یکی از کشور های همکار کلیدی امریکا در نیم قاره هند و منطقه و برتری گرفتن هند در دیپلوماسی جهانی امریکا به جای پاکستان و سفر رسمی من موهن سنگ به کابل پایتخت افغانستان و سخنرانی بسیار منظم، منطقی  و دقیق، صدراعظم هند در شورای ملی افغانستان و طرح آن مساله که میان افغانستان و هند، یک سند ستراتیژیک همکاری عقد گردد، در شرایط که ظاهراً مناسبات امریکا و پاکستان بعد از قتل اسامه بن لادن در ایبت آباد پاکستان متزلزل و گویا دچار سلسله یی از دشواریها گردیده است. و در چنین اوضاع، امضاء پیمان ستراتیژیک میان امریکا و افغانستان از یک طرف، احتمال یک توافقنامه ستراتیژیکی افغانستان و هند در آینده از جانب دیگر، در حلقه های آگاه سیاسی افغانستان بحث ها را برانگیخته است.

ادامه مطلب...
 
نامهء سرگشاده به سازمان ملل متحد و سایر

کریم پوپل

 نویسندهء ویکی پیدیا 

نامهء سرگشاده به سازمان ملل متحد و سایر

سازمانها و کشورهای صلحدوست جهان!!!

سه شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۰ - ۷ جون ۲۰۱۱ 

کریم پوپل
کریم پوپل
از آنجائیکه برای جهانیان واضح گردید؛ جنگ ۳۳ساله در افغانستان توسط خود افغانها سازماندهی نشده، بلکه معامله گران منفعت جو برای حصول منافع نامشروع و اهداف شوم شان این جنگ تباه کن را راه انداخته  و تا هنوز مدیریت میکنند.ایشان  ازین ملت بیچاره  وکم سواد استفاده و بهره برداری نا جایز سیاسی - اقتصادی و نظامی مینمایند. خونی ترین کشوری که تهدابش بر وحشت و دهشت گذاشته شده است، و همه روزه در قتل افغانها دست دارد؛ پاکستان میباشد.
 

 این پاکستان است که درسال ۱۳۵۴ ( زمان حاکمیت داود خان) جنگ را در پنجشیر براه انداخت.

این پاکستان است که جنگ ۳۳ ساله  را در کشور ما شعله ور ساخته است.

 این پاکستان است که بعد از از بدو تولدش، مردم کشمیر را در خاک وخون کشانیده، امنیت هند کهن( کشور بزرگ دموکراسی) را مختل ساخته است.

ادامه مطلب...
 
تسلیت نامه جمعی از فرهنگیان کشور

تسلیت نامه جمعی از فرهنگیان کشور

به مناسبت حادثه ولایت تخار

یکشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۰ - ۲۹ می ۲۰۱۱ 

با تاسف و اندوه فراوان باردیگر شهادت دوتن از فرزانگان جهاد و مقاومت مردم افغانستان را به سوگ نشستیم. در سلسلهء ترورها و قتل های زنجیره ای و از قبل برنامه ریزی شده شخصیت های جهاد و مقاومت، اینبار تیرجهالت، تحجر و سبعیت طالبانی و دشمنان داخلی و خارجی سینهء محمدداود داود فرمانده پولیس ۳۰۳ پامیر و شاه جهان نوری فرمانده امنیه ولایت تخار و عبدالجبار تقوی والی ولایت تخار و جمعی از مجاهدان و مبارزان این دیار را نشانه رفت..

ادامه مطلب...
 
آواز سپنتا آوای درد وآلام مردم افغانستان

آواز سپنتا آوای درد وآلام مردم افغانستان

سپاس و درود بر فرزندان شجاع وطن

سلیمان کبیر نوری

 تاریخ نشر دوشنبه دوم جوزا ۱۳۹۰ - ۲۳ می ۲۰۱۱

سلیمان کبیر نوری
سلیمان کبیر نوری
طوریکه میدانیم با حضور بالفعل نیروهای سنگین و آهنین حدود پنجاه کشور  خارجی به منظور مبارزه بر ضد تروریزم!!؟؟ در افغانستان، اوضاع درین سرزمین سوخته وماتمزده روزتا روز روز به وخامت ارچه بیشتر میگراید. و سر نخ در کلاوهء بنبست و بحران گُم - مفقود و بیشتر از پیش ابعاد بزرگتری را بخود میگیرد.

 طی نه سال و اندی، خارجی ها به خاطر اهداف رذیلانه، شوم و غیر انسانی شان در همکاری با شمارکثیری از افراد مشمول در حاکمیت رئیس جمهور حامد کرزی، درین بازی ها نقش فعال داشته اند. همهء این سیاست ها و مانور ها دور از چشم و ذهنیت عامه جهانی و مردم افغانستان در پشت پرده های نیرنگ، چال و کتم، صورت گرفته که هیچکدام،  نه صادقانه و نه شفاف  عمل میکنند، و نه از راز های نهان سخن میگویند. هرباری کوزه ها را بالای سر هم شکستانده و یکدیگر را  به بینظمی، بی ثباتی وعدم صداقت در تطبیق راهکار های خدمتگذاری به مردم و تامین صلح و امنیت متهم  مینمایند.
ادامه مطلب...
 
بحثی پیرامون استقرار پایگاههای نظامی

بحثی پیرامون استقرار پایگاههای نظامی

ایالات متحده ء امریکا درافغانستان

بقلم دکتور " جهش "

مورخ -  ۲۸  اپریل ۲۰۱۱ میلادی

تاریخ نشر یکشنبه اول جوزا ۱۳۹۰ - ۲۲ می ۲۰۱۱

بامطالعه  وارزیابی  تاریخ ا ستعمار میتوان  دریافت که استعمار  جهت نیل به اهداف ستراتیژیک (راهبردی ) خود  در مستعمرات ،  به گونه های  زیرین عمل میکند

-    کنترول  وادارهء قدرت نظامی

-   تعیین ونصب حکومت مزدور ، جابجا کردن عناصر فاسد  ،خاین وطنفروش ،سست عنصر وگوش به فرمان استعمار نو ،  در راءس ودرتمام  سطوح رژیم مستعمره

-    سلب وقطع  ارتباط سیاسی فعال ومستقل  مستعمره ، با ممالک دیگر

-    دیکته وکنترول  تجارت خارجی وبازارهای  داخلی

-    مما نعت ازطرح پلان ایجاد زیربنای اقتصادی وپلان انکشافی مستعمره    

اعمال نفوذ جهت تغییر تدریجی فرهنگ ، زبان ، معتقدات دینی , چاق نمودن وتشدید اختلافات قومی،لسانی،منطقه یی وقبیله یی با استفاده ازذهنیت قبیله ئی درمستعمره.
ادامه مطلب...
 
پاکستان حامی تروریزم و دهشت افگنی

Image 

اعلامیه شورای افغان های مقیم دنمارک

در رابطه به تقبیح حامیان تروریزم

پاکستان حامی تروریزم و دهشت افگنی

تاریخ نشر جمعه ۳۰ ثور ۱۳۹۰ - ۲۰ می ۲۰۱۱ 

پاکستان کشوریکه ایجاد آن بر مخاصمت و  تجزیه صورت گرفته ، بنا بر خواست   ایجاد گران آن با همان روحیه  تحجر و تعصب سازمانیافته رشد  نموده ، نظامیان فریب کارو بنیاد گرایان متعصب و فتنه گر  همیشه اسکاندار قدرت و رهبری در ان کشور  بودند و هستند . کشوریکه در ظاهر منحیث عضوی از خانواده جامعه بین المللی با الحاق در میثاق ها و کنوانسیون های ملل متحد  خود را جا زده  ولی در واقعیت  از همان ابتدای  تشکل اش با سیاست های  دوگانه ، مزورانه و در  مخالفت با همه پرنسیپ های حقوق بشر  که غرض ایجاد فضای دوستی، همنوایی و  تشنج زدایی   در بین ملل پذیرفته شده است، مخالفت ورزیده، بر علاوه ایکه  مایهء درد سر،  مداخلات و مشکلات برای همسایگانش بالا خص کشور افغانستان و هند  بوده است، امروز منحیث  یکی از معضلات بین المللی در تربیه، حمایه، رشدو تجهیز  تروریزم  و دهشت افگنی بصورت آشکار عرض اندام نموده، با عث نگرانی  عمیق و تخویف  در جهان گردیده است .

ادامه مطلب...
 
سند افتضاح دیگری از حامیان تروریزم

سلیمان کبیر نوری

سند افتضاح دیگری از حامیان تروریزم
 
پاکستان به عنوان یک دولت عضو جامعهء ملل عمل میکند یا به حیث یک باند مافیای تروریستی؟  
 
تاریخ نشر پنجشنبه ۲۲ ثور ۱۳۹۰ - ۱۲ می ۲۰۱۱ 
  
سلیمان کبیر نوری
سلیمان کبیر نوری
 
اعلام رسمی کشته شدن دیو سیاه شرق میانه بنام" اوسامه بن لادن، رهبرسازمان القاعده ، به افتضاح شرم آور سیاسی - تاریخی حکومت رئیس جمهور زرداری و دارو دستهء تبهکار سازمان جاسوسی ِ نظامی آن پاکستان؛ در عرصهء جهانی منتج گردید.
 
 اکنون دولتمردان پاکستان برای توجه ِ این  شرمساری به هذیان گفتن آغازنموده اند. و ازجانب دیگربرای انتقامجویی  با تب و تاب بصورت جنون آمیز در پی تقلاء برای استحکام مواضع اش ( حضور مشهود و فعال طالبان مزدور) درافغانستان برآمده است.
 
Imageدر تازه ترین  رویداد، به قول رادیو آزادی« بیش از ۴۹۰ میل سلاح ساخت پاکستان در بغلان کشف و ضبط شد» که این ثبوت تازهء  انکار ناپذیریست، از جنایات سازمان یافتهء پاکستان در حمایت از تروریزم. 
 
رادیو آزادی میافزاید: پولیس در ولایت بغلان صدها میل سلاح را كه از پاكستان به شمال افغانستان قاچاق می شد، حین عبور از شهر پلخمری مركز
ولایت بغلان كشف و ضبط كرد.
ادامه مطلب...
 
ملا ضعیفی که در حسرت ملا قوی شدن شارید!!

سلیمان کبیر نوری

ملا ضعیفی که در حسرت ملا قوی شدن شارید!!

تاریخ نشر دوشنبه ۱۹ ثور ۱۳۹۰ - ۹ می ۲۰۱۱

سلیمان کبیر نوری
سلیمان کبیر نوری
بعد از کشته شدن اوسامه بن لادن دراکولای خاور میانه ؛ درعمق حریم  خانه همزادش پاکستان ؛ اولین اظهارات  برضد جامعهء بین المللی و برنامهِ مبارزه برعلیه تروریزم!!؟؟ اظهارات ملا ضعیف از اسلام آباد ( شهری که در حومهء آن بن لادن توسط نیروهای امریکایی به قتل رسانیده شد)، میباشد.

ملا ضعیف که در زمان حاکمیت سیاه طالبان، به مقامات مختلف بلند پایهء طالبان منصوب شده بود، در اواخر حاکمیت طالبان، والاترین سمت نماینده گی دیپلوماتیک امیرالمومنین ( که این لقب را اوسامه بن لادن برایش تفویض نموده بود) در اسلام آباد  را عهده دار بود؛ در حین زمان یکی از سخنگویان ارشد حکومت دست نشاندهء پاکستان( طالبان مزدور) نیز شمرده میشد.  بعد از سقوط حاکمیت طالبان به وسیلهء نیروهای خارجی، ملاضعیف دستگیر و برای مدتی در زندان گوانتانامو بسر برد. اما بعد از مدت کوتاه، بصورت معجزه آسا؛ احتمالا" با احترام به کابل منتقل شده بنام طالب میانه رو مسئولیت های تازه را به عهده گرفت، موصوف با خاطر آرام و ممکن با تضمین امنیت جانی و مالی معتبر از جانب «آی.اس.آی» و تیم کاری طرفدار بنیاد گرایی آقای کرزی به سفر ها ی کاری متعدد، میان کابل - اسلام آباد و سایر نقاط جهان میپردازد.

ادامه مطلب...
 
دیکتیی پاکستان به حکومت افغانستان

ف. بری

دیکتیی پاکستان به حکومت افغانستان

تاریخ نشر پنجشنبه ۱۵ ثور ۱۳۹۰ -  ۵ می ۲۰۱۱

بیاد دارم سال هائیرا که افغانستان در مقابل  دشمنان آزادی و استقلالش دفاع مستقلانه را به پیش می برد , حزب بر سر اقتدار و همه وطنپرستان افغان  با دل و جان  حاضر  به دفاع از نوامیس ملی حیثیت ووقار وطن شان  بودند.

 در یکی از جلسات شورای ملی آن وقت که می بایست رئیس جمهور آنراافتتاح  می نمود, شهید داکتر نجیب الله  ضمن ایراد بیانیهء شان بر موضوعی تماس گرفتند که  حکومت پاکستان شایعه پراگنی می نمود که گویا  کابل را به آتش کشیده دودش را به آسمان بلند می نمایند؛ رئیس جمهور با همان متانت  همیشگی شان؛  با لحن قاطع و مصمم بیان داشتند که:

ادامه مطلب...
 
جهاد و مقاومت ملی رستاخیز بزرگ قرن بیستم در افغانستان

عزیز احمد بارز پژوهشگر حقوق وعلوم سیاسی

جهاد ومقاومت ملی

رستاخیز بزرگ قرن بیستم در افغانستان

تاریخ نشر چهارشنبه ۷ ثور ۱۳۹۰ - ۲۷ اپریل ۲۰۱۱

عزیز احمد بارز
عزیز احمد بارز
جهاد در راه خدا مطابق به دستور قران عظیم الشان زمانی فرض میگردد که سرزمین اسلامی مورد حمله وتجاوز قرار گیرد ومجاهد به کسی اطلاق میگردد که در راه اعلای خداوند وبه منظور آزادی سرزمین اشغال شده پیکار نماید.

جهاد ومقاومت ملی متعلق به همه شهروندان افغانستان است ، اکثریت قاطع ملت نجیب افغانستان  در جهاد ومقاومت وافتخارات آن سهم گرفتند ،دیدگاه مردم به مجاهدان واقعی وبه انها یی که دچار لغزش شده اند کاملا فرق می کند. نبایدآنها یی را که از راه اصلی جهاد به بیراهه رفتند وبه زر اندوزی متوصل شدند با مبارزان اصیل مقایسه کرد . پس  مجاهد واقعی کی است؟ نمونه های زیادی از مجاهدین واقعی وجود دارند که صادقانه در خدمت جامعه ومردم خویش قرار دارند و مردانه وارازمنافع مردم وملت خویش دفاع میکنند ودر قلوب مردم نیز جای دارند ، لازم نمیدانم که نامی از انها ببرم مبادا که عدالت رعایت نشود وکسی ازین قلم برنجد. هستند کسانیکه به مجرد ختم جهاد نه به قدرت متوصل شده اند ونه به زراندوزی ، همه شهروندان افغانستان حق شرکت در قدرت سیاسی را بدون رعایت سوابق سیاسی وحزبی شان مطابق به توانایی های علمی ومسلکی خویش بر اساس معیار های قانون اساسی مصوب سال ۱۳۸۳ دارند.
ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبل 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 بعد > پایان >>

صفحه 121 - 130 از 387
 

مؤسس و مسؤول
سایت
محمد مهدی بشیر

سال تأسیس

۴ میزان ۱۳۸۶

  خورشیدی

26  سپتامبر 2007

  میلادی

Tel:0031644388706

spacer

spacer