۲۴ ساعت

24 اکتبر
۸دیدگاه

راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم

تاریخ نشر  شنبه سوم عقرب  ۱۳۹۹ – ۲۴  اکتوبر ۲۰۲۰ هالند

راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم

هموطنان عزیز ، همکاران گرامی و دوستان محترم سلام  شب و روز تان بخیر !

با تاسف به اطلاع شما عزیزان میرسانم که از ساعت  ۱۲ ظهر دیروز جمعه بیست و سوم اکتوبر ۲۰۲۰ فیسبوک های وبسایت ۲۴ ساعت یا سایت  شما مورد حمله ناجوانمردانه تروریستی  دشمنان آزادی بیان، فرهنگ ، ادب و هنر مردم افغانستان  قرار گرفت که متاسفانه زحمت یازده ساله ام در فیسبوک به هدر رفت و صد ها قطعه فوتو هم ناپدید شد .

در اینجا به صراحت به عرض میرسانم که من و ۲۴ ساعت راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم و با تهدید دشمنان هر گز به عقب بر نخواهیم گشت .

من به تمام نوکران حلقه بگوش کشور های به اصطلاح همسایه و ارگنشینان فاسد و همچنان طالبان ، راکت انداز ها ، تفنگسالار ها و  نوکران  شان در کشور های خارجی میگویم  که :

۲۴ساعت نشریه انترنتی مستقل بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، مذهبی ، قومی ، منطقوی و نژادی، در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت و هرگز به عقب باز نخواهد گشت.

عزیزان خواننده و دوستان فیسبوک های ۲۴ ساعت !

طوریکه اطلاع دارید  که طی سیزده سال عمر نشراتی ۲۴ ساعت این خاین های وطنفروش چندین مرتبه سایت ۲۴ ساعت را  توسط نوکران خود مورد حملات تروریستی قرار داند و خساراتی ببار آوردند که خوشبخانه هیچ مطلبی از بین نرفت  و اکنون هم تمام مطالب عزیزان در حفظ کامل است و مردانه به راهی که انتخاب نموده  ادامه داده و میدهد.

اکنون به اطلاع تان میرسانم که بزودی فیسبوک های جدید ۲۴ ساعت را آماده و تقدیم شما عزیزان مینمایم . امیدوارم که نظریات و دیدگاههای خود را در باره این مطلب فراموش نکنید.

با عرض حرمت

محمد مهدی بشیر

۲۴ اکتوبر ۲۰۲۰ هالند

 

۸ پاسخ به “راهی را که برگزیده ایم شجاعانه به پیش میرویم”

 1. عزیزه عنایت گفت:

  سلام خدمت برادر گرانقدر جناب محمد مهدی بشیر مدیرمسوول سایت وزین و مردمی ۲۴ ساعت تقدیم است .
  باید بگویم که از خواندن چنین مطلب بسیار متاثر شدم نفرین به دشمنان فرهنگ وملت افغانستان که از حسادت زیاد چه کارهای نیست که نمیکنند حتا با دیدن فرهنگیان و متحد بودن شان دریک سایت و یا محل دیده ندارند که محل و زمینه این وحدت و همتستگی را از بین میبرند . خداوند به جزای اعمال شان گرفتار شان کند
  ولی شما فرهنگی شجاع هستین که از این نیشب و فراز ها بمراتب گذشته اید و این بارهم میگذرید بخیر زیرا همکاران قلمی و دوستان تان درکنار شما هستند که بوجود چنین شخصیت چون شما افتخار میکنیم .
  بسلامت ودراه هدف والای تان انشاالله که موفق باشید .

 2. نذير ظفر گفت:

  باسم تعالی
  با دریغ و افسوس که دشمنان کوردل فرهنگ و ضد ازادی همیشه ازاد منشان و فرهنگیان با حریت را مورد حمله خصمانه قرار میدهند و غافل ازینکه گل خشک به دیوار نمی گنجد و حق به مستحق میرسد
  من منحیث یک ژورنالیست مجرب از مدیریت فیسبوک تمنای دوستانه دارم تا در مورد بسته کردن سایت های فرهنگی اولا غور نموده و راپور های خصمانه را با عقل سلیم تمیز نمایند و از همه اهل قلم که درین سایت وزین مطالب شانرا ارسال میدانند تقاضت دارم تا همه با یک نامه مکمل به مدیریت فیسبوک تماس گرفته و این موضوع را هر چه زود تَر بگوش مسؤولین فیسبوک برساند و باور کامل دارم که مدیریت فیسبوک این تقاضت را می پذیرد و به ایشان تشریح شود که سایت ٢۴ ساعت به هیچ تنظیم ها ارتباط ندارد و برای احیای فرهنگ سالهاست سعی و تلاش دارد

 3. همایون عالمی گفت:

  درود به شما برادر ارجمند و دوست دانشمند جناب مهدی بشیر، من متیقن هستم که شما بازهم به کار فرهنگی تان موفق میشوید، لعنت به دشمنان فرهنگ و دموکراسی و آزادی بیان ؛ آنها همیشه سدّ راه تعلیم و آموزش و دانش بوده اند ما به شما افتخار میکنیم و حمایت تان می کنیم همیشه موفق و سرفراز باشید

 4. عبدالله هروی گفت:

  برادر عزیز و گرامی آقای محمد مهدی بشیر ، نوشته تان را مطالعه کردم و واقعآ متاثر شدم و صد بار به دشمنان فرهنگ و آزادی بیان لعنت فرستادم .من شحصا فیسبوک ندارم ولی نمیدانم چرا مسؤولین فیسبوک به حرف این انسانهای فاسد و دشمن آزادی بیان گوش کردند و فیسبوک های سایت وزین ۲۴ ساعت را بسته کرده اند . امیدوارم که مشکل هر چه زود تر برطرف شود و زحمات یازده ساله تان به هدر نرود . موفقیت شما و سایت وزین ۲۴ ساعت را آرزو میکنم.

 5. الهه احرار گفت:

  سلام جناب بشیر محترم،
  واقعاً بسیار متاثر شدم، اما هرگز متاثر نشده مشعل علم، ادب و فرهنگی را که فروزان نموده اید، هیچ بزدلی قادر به خاموش ساختن آن نمیباشد. چون آن مشعل تابان گردیده به نقاط مختلف جهان رسیده است و از خود حامیانی زیاد پیدا نموده است.
  میدانم از من زیادتر میدانید، اما باز هم میخواهم چند نکته را یاد آوری کنم. وقتی که را راست و درست را پیشه نمودیم اینرا قبول کردیم که شیطان ها در پی تخریب برآمده و آرام نمی نمیگیرند پس:
  ٭ از بی عدالتی های روزگار و بی انصافی دوستان و انسان ها دلگیر نشوید.
  ٭ بیاد داشته باشید که کار های خیر که انسان خوب انجام میدهند کمتر مورد پسند و پشتیبانی قرار میگیرد.
  ٭ برخلاف ویدیو ها و نوشته های که از دیدن و شنیدنش هر انسان خجالت میکشد. آن نوشته ها و ویدیو را خوش، پسند و تقدیر میکنند.
  ٭ متوجه باشید که همین انسان ها در هر عصر و قرن به انسان های خوب بیشترین و بزرگترین صدمه ها را رسانده اند. مثلاً ابراهیم (ع س) را ب آتش انداختند، موسی (ع س) را در دریا انداحتند، عیسی (ع س) به دار آویختند و محمد (ص) را چقدر آزار و اذیت کردند. از شهید ساختن دندان شان شروع تا به بهتان زدن به خانم شان و به قتل رساندن نواسه های شان بلاخره به نابودی یک تعداد اکثر خاندان مبارک شان انجامید!
  وقتی که آن چنان پیغمبران منزه، معصوم و خوب به آن اندازه از دست جاهلین و فریبکاران آنقدر رنج کشیدند که در قلب تاریخ ثبت شد حال فکر کنید که اگر از دست شان ساخته باشد به ما و شما صرف به خاطری انجام کار های خیر چقدر آزار و اذیت میرسانند. تعداد بدان نسبت به خوبان زیاد است، تعداد انسان های که به انسان های منفی، اخبار منفی و کار های منفی علاقهند اند بسیار زیاد اند، اما به فضل خداوند ج عالمیان انسان های بد آنقدر به درد، رنج و عذاب خداوند ج در دنیا گرفتار میشوند که باعث میشود از مضریت ناخواسته کمی دور شوند. شما صبر کنید خداوندج با صابران است به کامیابی شما افزوده و آنها را فرومایه و شرمنده دنیا و آخرت میسازد.
  پس کامیابی از آن شما بوده و است انشاالله و ما ادب و فرهنگ دوستان همواره از شما با دل و جان حمایت میکنیم.
  با حرمت افزون،
  الهه احرار

 6. قیوم بشیر هروی گفت:

  برادر گرانقدر و عزیزم مهدی جان فرهیخته !
  با تآسف و تآثر از این عمل خفاشان کوردل ، این جیره خواران مثلث شوم استعمار ، استثمار و استحمار آگهی یافتم ، هرچند به ظاهر این ددمنشان کوردل توانستند به حاصل زحمات شبانه روزی تان دستبرد زده و آنرا از بین ببرند ، اما اراده و عزم متین شما در مبارزه با دشمنان فرهنگ طی سالیان متمادی نشان داده که هیچ متعرضی نمیتواند جلو حرکت فرهنگی سایت وزین ۲۴ ساعت و در رأس آن شما را بگیرد.
  آنهاییکه به هر نحوی تلاش می نمایند تا جلو فعالیت های حق طلبانه و آزادمنشانه فرهنگیان آزاده را بگیرند مطمئن باشند که تیر شان به سنگ خورده و هرگز مؤفق نخواهند شد تا سدی در مقابل قلم بدستان با احساس سرزمین ما شوند ، بدون شک کسانی که چنین کاری انجام دادند و یا در مسدود شدن فیسبوک های ۲۴ ساعت دست داشتند از دو حالت خارج نیستند :
  اول وابستگی به دولت بی کفایت کابل که هزاران جنایتکار طالبی را بنام صلحی که هرگز به حقیقت نخواهد پیوست از حبس رها و باعث قتل صدها هموطن بیدفاع دیگر ما شدند و برای سرپوش گذاشتن بر این جنایات خواستند صفحاتی را که با روشنگری از حیثیت و وقار مردم دردمند ما دفاع میکنند ، سد نمایند و دوم به تروریستان بی حیا و دشمن انسانیت یعنی طالبان بی وجدان که خون های پاک و بناحق ریخته شده هزاران هموطن مظلوم ما بشمول کودکان و زنان بی دفاع از انگشتان شان می چکد و روزی نیست که در نقاط مختلف کشور به قتل و جنایت مبادرت نورزند.
  طوریکه دوست گرامی ما جناب نذیر جان ظفر یادآور شدند ، اگر با مدیریت فیسبوک تماس حاصل گردد و موضوع بصورت کتبی تشریع شود ، فکر میکنم مفید واقع شده و صفحات متذکره مجددآ بازگشایی خواهد شد.
  و امااز جناب شما تمنا دارم با اراده و عزم راسخ همچنان قلم بر دست به پیش گام بردارید ، یقین دارم که مؤفقیت از آن شما خواهد بود .
  اگر به کارنامه ۲۴ ساعت در طی ۱۳ سال فعالیتش با ژرف نگری توجه صورت گیرد ، بدون شک شاهد تلاش پیگیر در جهت شگوفایی فرهنگ غنامند سرزمین ما بوده و هرگز برای دلخوشی اربابان زر و زور و تزویر قدمی بر نداشته و صفحه یی را سیاه ننموده است . پس این افتخاریست که نسیب هر کسی نخواهد شد. درود بر شما ، قلم تان همیشه رنگین و عزم تان راسخ باد.
  باعرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا
  بیست و ششم اکتوبر ۲۰۲۰

 7. در این برّش زمانی حساس و تاریخی که مردم مظلوم افغانستان در محاصرۀ اشغالگران و مزدوران افراطی آنان گیر افتاده اند و افغانستان از چند سو مورد هجوم ددمنشانه قرار گرفته و هر روز ده ها و صدها انسان بیگناه به خاک و خون کشیده می شوند؛ روشنگری و رسانیدن صدای درد و فغان مردم در بند به گوش شهروندان کشور و مردم جهان وظیفه و رسالت قلم بدستان، ژورنالیستان، دلسوز ان و آگاهان است. آنانی که در این راه دشوار گام نهاده اند بی شک که از هیچ درنده خو و زورگویی نمی هراسند و رسالت تاریخی خود را برای مردم مظلوم و محروم افغانستان و جهان انجام می دهند. سایت ۲۴ ساعت که به همت و تلاش محترم مهدی بشیر سالهاست که در این جادۀ پر خم و پیخ سیر کرده است، هرگز کسی نمی تواند آن را متوقف کند. این چراغ هماره راه مردم را روشن خواهد کرد و چشم و گوش ها را خواهد گشود. با شادی، تندرستی و سربلندی، نیرومند تر از همیشه در برابر تاریک اندیشان و کوردلان مشعلدار نور و روشن دلی باشید.
  با سپاس افزون
  رسول پویان

 8. شیما غفوری گفت:

  برادر گرامی مهدی صاحب، سلام.
  اولتر از همه برای تان صحت وسلامتی آرزو می نمایم. همچنان از نشر مطلب ام از شما تشکری نموده و از خداوند متعال برای تان موفقیت های بیکران می خواهم. دزدان همه جا در پی خاموش ساختن فرهنگ و صدای ما افغان ها هستند. اما خدمات شما نتایج مثمر را با نشر هر شماره سایت ۲۴ ساعت به بار آورده است و تاثیرات آن نابود ناشدنی است.
  پیروز و صحتمند باشید. با احترام شیما غفوری

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما