۲۴ ساعت

14 نوامبر
۴دیدگاه

زمزمه های دل !

تاریخ نشر  پنجشنبه  ۲۳ عقرب  ۱۳۹۸ –  ۱۴  نوامبر  ۲۰۱۹ هالند 

زمزمه های دل !

فرهنگ وادبیات وطن عزیزمان آنقدر وسیع و غنی است که تا دوردست های جهان راه یافته و با فرزندانش، ازآنچه که دردامان پرمهروطن آموخته اند انتقال کرده که درسرا سر جهان  نویسنده گان، شاعران، هنرمندان، نقاشان ووو باداشته های خویش مشعل گلستان فرهنگ وطنرا روشن نگهداشته اند که نام افغانستان عزیزچون آفتاب درروی زمین میدرخشد .

   یکی دو روزقبل گنجینۀ پربهای توسط پست ازکشوردوردست (آسترلیا) بدستم رسید که ازمطالعه وخوانش آن دل ودیده روشن میشد وبا خوانش هرغزل صد بار به گوینده گان این سروده های زیبا جناب محمد اسحق ثنا وجناب قیوم بشیرهروی  تحصین فرستادم که مستحق بالاترازآنرا بودند .

     این کتاب (زمزمه های دل) عنوان دارد با ثقافت بسیارزیبا ازسوی موسسۀ نشراتی گلبرگ  به تیراژ پنجصد جلد چاپ شده که درآغاز کتاب مقدمه های از موسسۀ نشراتی گلبرگ، استاد بزرگوارو شاعرشیرین کلام جناب محمد اسحاق ثنا، جناب قیوم بشیرشاعرگرامی میباشد که شامل غزلیات زیبا ازجناب استاد محمد اسحاق ثنا و محترم قیوم بشیرهروی دوشاعرعالی مقام وطن  بوده که محترم قیوم بشیرهروی غزلهای محترم جناب اسحاق ثنا را به استقبال گرفته اند که غزلها یکی ازدیگر بهتربردل خواننده چنگ میزند وخشت مطلای است که برگلستان شعروادب فارسی افزوده شده که ارجناب قیوم بشیرهروی اظهار سپاس وامتنان که یاد ازاین  دور افتاده کرده اند واز زمزمه های دل  که خواننده رابا بال تخیل بسوی آسمانها پرواز میدهد مرا مستفید ساختند .

خداوند به این دو شاعرعالی مقام وطنم عمرطولانی ، سلامتی توأم با خوشبختی های زیاد نصیب گرداند وهمچنان چاپ این کتاب را به هردو شاعرگرامی وطنم  صمیمانه تبریک میگویم .

بادرود

عزیزه عنایت

 ۱۴/۱۱/۲۰۱۹- هالند

واین هم نمونۀ کلام از این دو شاعرموفق کشورم !

ازاستاد محمد اسحاق ثنا شاعرگرامی 

خون دل !

امشــب زدلـم شــراره ریــزد

ازچـشــم تــرم ستــاره ریــزد

خون دل من چوســاغــرعیش

آن دلبــر مـیـگــســاره ریـــزد

بی تو بســرم زچــرخ گـردون

باران نه، که سنگ خاره ریزد

عشق اســت مگــردرون سینـه

کــزآه  دلــم شـــــراره ریـــــزد

صیــاد” ثـنـا” ست دلـبـری کو؟

اوخـون مــرا چـو چــاره ریـزد

ازمحترم قیوم بشیرکه غزل استاد ثنا را به استقبال گرفته اند

خون دل !

امشب زغمت شراره ریـزد

ازچشـم تــرم عصاره ریزد

غـمگـیـنـم وبـیـنــوا وتـنـهـا

بــاران غـمم دوبــاره ریــزد

من عــاشـق بـیـنـوایی بـودم

ایـدل تـوبگـوچه چـاره ریزد

بی بــاده کنـد، عـالـمی مست

آن نــرگـس میگســاره ریــزد

گـویـم غــزلـی روی الـفـت

جــای سخـن استعـاره ریزد

امیـد ” بـشـیر” دوبـاره بینی

درشــام سیـه ستــاره ریــزد

 

۴ پاسخ به “زمزمه های دل !”

 1. admin گفت:

  باسلام ودرود به خواهر گرامی محترمه عزیزه عنایت. تشکر از نوشته زیبا تان در مورد کتاب زمزمه های دل ! آقایان استاد ثنا و قیوم بشیر هروی . باید علاوه نمایم که این کتاب را قبلا معرفی نموده بودم و نظر به تکالیف صحی که دارم در این اواخر نشر مطالب عزیزان را کم نمودم و معرفی کتاب های دوستان را هم یکبار نشر مینمایم. از همه نویسنده گان عزیز تقاصا میکنم که لطفا کتاب شان یکبار که معرفی شد از فرستادن تکرار آن خود داری نمایند. مهدی بشیر

 2. عزیزه عنایت گفت:

  درود و مهر خدمت شما برادر گرانقدر جناب محمد مهدی بشیرتقدیم است .
  سپاسگزارم از اینکه مطلب ارسالی مرا در مورد کتاب چاپ شده دوشخصیت بزرگ و شاعران عالی مقام وطنم به نشر سپردین که از شما جهانی سپاس و از خداوند متعال برای تان سلامتی همیشه گی و خوشبختی در کنار خاوادۀ محترم تان ارزو دارم

 3. قیوم بشیر هروی گفت:

  خواهر گرانمایه ، شاعر شیرین کلام سرزمینم محترمه بانو عنایت عزیز با سپاس و امتنان بی پایان از جانب خودم و همچنین به نمایندگی از استاد والامقام جناب استاد ثنا عزیز ، از محبت ولطف شما صمیمانه تشکر و قدر دانی نموده و آرزوی بهترین ها را برایتان دارم . همچنین از برادر گرامی ام مهدی جان عزیز که زحمت نشر این مطلب را همانند مطالب دیگر بدوش داشته سپاسگزار بوده و امیدوارم با صحتمندی کامل سرفراز و کامگار باشند.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر هروی
  ملبورن – آسترالیا

 4. عزیزه عنایت گفت:

  سلام خدمت شما برادر گرانقدر و شاعر خوش کلام جناب قیوم بشیر هروی تقدیم است !
  شما لیاقت بهترین ها را دارید من کار نکرده ام فقط یادی از فعالیت پر افتخار شما کرده ام شما بسلامت باشین خداوند موفقیت های زیادی نصیب شما هر دو شاعر گرامی بگرداند .

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما