۲۴ ساعت

21 فوریه
۲دیدگاه

سلا م علیکم سست وبی مزه

تاریخ  نشر سه شنبه سوم  حوت  ۱۳۹۵ –  ۲۱  فبروری  ۲۰۱۷  –  هالند

سلا م علیکم سست وبی مزه

محترم امــیـن الـدیــن « سعـیـدی – سعید افـغــانی »

پیامبر بزرگوار اسلام محمد صلى الله می فرماید :« تصافحوا یذهب الغِلُّ »  یعنی: ( با هم دست دهید ، تا کینه ها ودشمنی برطرف شوند) ( امام مالک ) یکی از آداب معاشرت زندگی انسانی عبارت از : سلام ، مصافحه ، احوالپرسی و شیوه دست دادن صمیمی به جانب مقابل میباشد.

سلام سلامتی است ، سلام در دین مقدس اسلام سنت است و تحفهء مسلمان بر مخاطب بوده که جواب آن واجب میباشد . پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وسلم میفرماید: دست دادن سلام را کامل مینماید. « ما من مسلمَیْن یلتقیان فیتصافحان إلا غفر لهما قبل أن یفترقا » ( ابوداود ) یعنی: ( دو مسلمان با هم روبرو نمیشوند که مصافحه نمایند ، مگر قبل از اینکه از هم جدا شوند ، گناه شان مورد بخشایش ذات رحمان قرار میگرد)

خوانندهء محترم ! 

مطمین هستم که شما در زندگی شخصی و تجربه فردی از تـأثـیـر اولین برخورد خویش در برابر جانب مقابل ، معلومات کافی دارید . با آنهم پیشنهاد مینمایم:

 اگر میخواهید به جانب مقابل نشان دهید که شما دارای شخصیت عالی ومؤدب هستید باید آنرا در اولین برخورد وبخصوص در شیوه دست دادن در حین سلام دادن از خود نشان دهید.

 سست ، بی مزه  وبدون قوت وصمیمت با جانب مقابل سلام وعلیک کردن ، تاثیرات منفی را در دوستی دوطرف ببار می اورد ، ولی احتیاط باید کرد که در این کار زیاده روی نکنید و دست طرف مقابل را خیلی محکم نفشارید. بهترین شیوه مراعات کردن حد اعتدال وصمیمت است . مطمیناً که در حین سلام علیک کردن به شخص مرد با زن و زن با مرد نګاه به پائین و با ادای کلمات که مکمل آن در شرع اسلامی به طریق ذیل است صورت میګیرد: سلام دهنده: السلام علیکم و رحمه الله و برکاته. و جواب: و علیک السلام و رحمه الله و برکاته میباشد.

پایان

 

۲ پاسخ به “سلا م علیکم سست وبی مزه”

  1. admin گفت:

    تشکر از دانشمند محترم جناب آقای الحاج امــیـن الـدیــن « سعـیـدی – سعید افـغــانی » مطلب عالیست . موفق باشید . مهدی بشیر

  2. امین الدین سعیدی گفت:

    جناب استاد مهدی بشیر از شما سپاسگزار هستم

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما