۲۴ ساعت

09 اکتبر
۱ دیدگاه

ریاست ج و خود مختاری دند غوری

تاریخ نشر جمعه ۱۷ میزان ۱۳۹۴ نهم  اکتوبر  ۲۰۱۵ هالند

محترم باور بامیک

ریاست جمهوری و خود مختاری دند غوری

باور بامیک

***************

    این نقطهء «  استراتیژیک » را مثلث شوم وطن فروش و جاسوس، فاشیست های قومی و « آی. اس. آی » برای نا امنی استان های شمال کشور بسیار دقیق و برنا مه ریزی شده انتخاب کرده اند.

از روزی که این منطقه خود مختار اعلان شد طرح تسخیر کندز ریخته شده بود و فرماندهان، حکمرانان شمال و سیاسیون مخالف این جریان باید از همان آغاز به خواب غفلت و ساده گی سیاسی – نظامی نمی بودند و در برابر این توطیهء بزرگ از هوش و حس ششم خود کار می گرفتند و به جای چکر و سیاحت در نیویارک، ترکیه، تاجکستان و دبی در این وقت حساس در فکر دفع و طرد این طرح خاینانه می بودند.

ریاست جمهوری و مشاوران نا بکارش چون منگل، تره خیل، یون، طاقت، دبل زی، اتمر، خرم، امرخیل و ارشادی ، که ارشاد نشده هنوز مرتجعانه در فکر استیلای قومی و سیاست های تصفیهء قومی عبدالرحمان خانی هستند . این ها مایهء ننگ و شرم اند و نباید از جایگاه قوم شریف و پرافتخار پشتون و از این نام و نشان حرف بزنند. این سیاست ها دگر کهنه شده و چنین حکومت داری و سیاستی در دنیای نوین جایی ندارد .

دنیای امروز دنیای رقابت مفکوره ها و شایسته سالاری است. دنیایی که دنبال اکثریت و اقلیت تباری و قومی نیست و به داشتن ارزش ها و دانش ها و روشن گری می بالد نه به دهشت افگنی، ترور، تجاوز، زور گویی، خون آشامی و بربریت .دنیایی که به تفاهم، تساهل، مدنیت و قانون مداری باور مند است نه به قانون جنگل، تعصب، تفنگ و فیصله های مبتنی بر جرگه های قومی و شوراهای محاسن سفیدان به جای پارلمان و نهاد های قانونی . این متعصبان افزون طلب، متحجر پرست و « نشنلیست » کور خوانده و غافل اند از این که مردم و اقوام  بیدارند و واقف بر سرنوشت خود و همخون بودن نماد برتری و همگرایی نیست بل همخویی و سرشت و فرهنگ انسانی دلیل همسویی و همگرایی ست. اصلن  مطرح کردن ایدهء فراتر و فرو تر خود یک اندیشهء منحط و غیر انسانی است .

راهی، که ایشان انتخاب کرده اند، فرجامش به ترکستان است و من افسوس می خورم به حال این آقایان و خانم ها و روز گارانی که اینها بر چوکی مکتب نشسته اند و درس خوانده اند اما کمی هم آدم نشده اند.

باور بامیک

 

یک پاسخ به “ریاست ج و خود مختاری دند غوری”

  1. admin گفت:

    دوست عزیز آقای بامیک عزیز ، تشکر از نوشته عالی تان . واقعا همیطور است . دولت بی کفایت ع وغ . ودارودسته شان برای خدمت به مردم وکشور تشکیل نشده و هدف شان قدرت و دالر است . طی یکسال گذشته این دولت کاری به نفع مردم و کشور ما انجام نداده فقط غیر از تفرقه انداختن بین اقوام افغانستان توسط چند تا نوکران سعودی آدمخور و چتلستان جنایتکار و برادران کرزی و عنی کار دیگری نکردند. والی های که مقرر کردند اصلا دراین دولت کار به اهلش سپرده نشده است . روز اول که چوکی وزارت و ولایت و گمرکات و غیره را که تصرف میکنند خر نداشتند که بوجی گندم خود را به آسیاب ببرند ولی بعد از چند ماه هر عضو خانواده شان موتر های آخرین مدل را خریدند و موتر دوانی میکنند و جساب های دالری را در داخل و خارج باز میکنند . چند تا دزد و طالب با تفنگ بادی ولایت کندز را از نزدشان میگردند و والی صاحب و قوماندان امنیه و وریس امنیت ملی و دیگران با پول ها دوپا دارند ودو پای دیگر قرض میکنند و از کشور فرار می نمایند و میگویند که پول ها را طالب ها جور کردند. درست آنها مردم مطلوم رابه شهادت میرسانند و پول های آنها را چور میکنند ولی ع وغ صدای خود را نمیکشند و با تفرقه انداختن و تعصبات قومی ، مذهبی ، منطقوی ، زبانی و نزادی مردم را مصروف میکنند و خودشان دعوای قدرت میکنند. باید این دولت بداند که مردم ما اکنون همۀ تانرا شناخته اند و میخواهند که با تمام مردم در سرتاسر کشور بدون هر نوع نعصب متحدانه در فضای صلح و امنیت زندگی خوشی را سپری کنند ودیگر فریب شما بی کفایت ها را نمی خورند . موفق باشید مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما