۲۴ ساعت

26 سپتامبر
۵۲دیدگاه

۲۴ ساعت هشت ساله شد

تاریخ نشر شنبه چهارم میزان ۱۳۹۴ – ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵ هالند

               ******************************************

۲۴ ساعت هشت ساله شد

محمد مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵ هالند

دوستان محترم ، خواننده گان عزیز و همکاران گرامی سایت  فرهنگی  ۲۴ ساعت  سلام و عرض ادب !

امروز شنبه ۲۶ سپتامبر  ۲۰۱۵ که برابر است به چهارم میزان سال ۱۳۹۴ خورشیدی ،پوره هشت سال قبل نطر به علاقۀ که به کار فرهنکی داشتم تصمیم گرفتم تا نشریه داشته باشم و چون کار نشر نشریه بصورت مجله ویا روز نامه در کشور های خارجی سرمایه زیاد کار داشت و من هم نمیتوانستم به تنهایی دست به چنین کاری بزنم ،زیرا  مصرف آن  زیاد بود که قادر به پرداخت آن نبودم .

وبه این نتیجه رسیدم که از طریق اینترنت دست بکار شوم و در چنین روزی در افق مطبوعات بیرون مرزی  سایت نشراتی  چشم به جهان گشود که نامش را ۲۴ ساعت ګذاشتم  که فعلا در بین سایت ها ی افغانی از پر خواننده ترین سایت ها  بحساب می آید. باید اضافه کرد که سایت اینترنی هم مصارف خود را دارد و مفت ورایگان نشر نمیشود.

من همان روز به  برادر عزیزم  قیوم جان بشیر ، نویسنده وشاعر گرامی  از طریق ایمیل مژ ده دادم که چنین تصمیمی دارم . وی از تصمیم من خوش شد و مرا تشویق هم کرد و گفت حالا که میخواهی چنین نشریه داشته باشید ، برایت تبریک میگویم ونامش چیست ؟ گفتم : ۲۴ ساعت . وی گفت چرا ۲۴ ساعت ؟ در پاسخ گفتم که بخاطریکه بتوانم هر ساعتی که مطلبی مواصلت میکند همان وقت نشر شود.

قیوم جان در پاسخم گفت : امیدوارم ۲۴ ساعت  بزودی جایش را در افق مطبوعات اینترنتی  پیدا کند و چند روز نگذشت که تعدادی از شاعران ونویسنده گان آغلز به همکاری کردند که تا امروز ادامه دارد.       

بنده بحیث مسؤول  سایت آعازهشتمین بهار نشراتی سایت  ۲۴ ساعت را  به تمام  دوستان عزیز ، خواننده گان محترم ، فرهنگیان ، قلم بدستان و همکاران دوستداشتنی بخصوش شاعران ، نویسنده گان ، کارتونیست محترم سایت ۲۴ ساعت ودوستان فیسبوک های آن از صمیم  قلب تبریک و تهنیت عرض نموده صحت و سلامتی هریک را با خانواده های محترمشان  از درگاه خداوند بزرگ آرزو میکنم و امیدوارم به کمک و رهنمایی همیشه گی این عزیزان  مانند گذشته بتوانم که این سایت را همانطور که آرزوی دوستان و خودم  است از جمله بهترین ها تقدیم  خواننده گان عریر بکنم.

اهداف و مرام سایت ۲۴  ساعت طوریکه که در سر لوحۀ اولین روز نشر آن نوشته بودم چنین است و خواهد بود:

بیاد داشته باشید که : ۲۴ ساعت نشریه انترنتی مستقل و بیطرف بوده و به هیچ یک از گروهها و سازمانهای سیاسی در داخل و خارج از کشورارتباط نداشته و هدف آن خدمت به تمام مردم کشور عزیز و دوستداشتنی ما افغانستان بوده و است و بدون هر نوع عقده های شخصی ، تعصبات زبانی، قومی ، مذهبی ، منطقوی ، نژادی و سلیقوی در مقابل هرنوع بی عدالتی ها ، ظلم ، جرم و جنایت مبارزه نموده وبه کمک هموطنان عزیز ، فرهنگیان وقلم به دستان گرامی در این راه به پیش خواهد رفت.

خوشبختانه همانطور هم شد و تاکنون اضافه از ده هزار مطلب جالب و خواندنی را ازاستادن و نویسنده گان محترم ، شاعران عزیز ، پژوهشگران و قلم بدستان گرامی  که از اکثر نقاط جهان برایم میرسد  به نشر رسیده است .  فکر میکنم  که هیچ نشریه ایی اینقدر مطلب را نشر نکرده باشد .  همچنان تاکنون اضافه از (۱۳۰۰۰) تن از خواننده گان و علاقمندان ۲۴ ساعت دید گاه ها و نظریات سودمند خود را در مورد مطالب نشر شده در سایت ۲۴ ساعت ابراز نموده اند  وشاید دهها هزار تن هم در فیسبوک های آن نطریات و انتقادات سالم خود را منعکس نموده اند که این  جای بس خوشی است و این  اعتماد هموطنان گرامی و خواننده ګان عزیز ما است که میبینند  آنچه ۲۴ ساعت  در سر خط کارش قرار داده و در این مدت  به آن پابند  بود ه و است .

تعدادی از عزیزان طی ایمیل ها و تیلفونی از من میپرسند که آیا تو قبلا با کار های فرهنگی آشنایی داشته اید   که چنین سایتی به این زیبایی تاسیس نموده اید ؟ و یا خواستید که خود را به مردم  مانند بعصی از کسانیکه که نه شاعر اند و نه هم نویسنده  و هدف شان خود را شخص معروف و قلم بدست معرفی میکنند وحتی از کار های فرهنگی هم چیزی نمیدانند.؟ بجواب آنها با شوخی میگویم  نه بابا من از کار های فرهنگی چیزی نمیدانستم ، دیدم که هزاران تن   از هموطنان ما که حتی روزنامه و مجله را درست  نمیشناختند صفحۀ های در  فیسبوک بنام خود  باز کردند و خدا خانه گو گول را  آباد تر کند واورا خیر بدهد که ملیون ها مطلب ، شعر ، داستان ، کارتون  ، طنز و غیره مقالات سودمند  سیاسی ، اجتماعی را جمع آوری کرده که در آن موجود  میباشد .

و این آقاین و خانم ها  بدون پرداختن پولی وارد آن میشوند و مقالات  شخصی  نویسنده گان عزیز و شاعران گرامی را که شبها و شاید ماه ها  سرش کارکرده اند  یک قسمتی را  از بالا و ، فسمتی را از وسط آن و قسمتی را هم از آخر آن مطلب  کاپی کرده و بعدآ آنرا کچری قروت ساخته وبنام خود در صفحات فیسبوک  مقاله گفته نشر میکنند و اشعار شاعرانی که اکنون حیات ندارند و بنام خود نشر مینمایند و میگویند ما قبلا نویسنده ، طنز نویس ، شاعر و بالاخره یک فرهنگی بودیم که انسان از خواندن نوشته هایشان که نوشته اصلی را بدون اینکه بدانند  در باره چیست ، دست میزنند و افتخار هم میکنند که نوشته من است و انسان از  خواندن آن  خجالت میکشد .

تعدادی هم که از آنها بی خبر تراند  خوش دارند در زیر مطلب لایک کنند و خودرا نویسنده معرفی نمایند. چون هم  نوشته های دیگران را بدون اینکه چیزی بفهمند تغییر میدهند  و گاهی برای نشر بمن هم میفرستند که بعد از خواندن آنرا  به باطله دانی می اندازم .

به نظر من  بهتر است مطالب نویسنده گان محترم و شاعران گرامی را اگر خوش شان آماده زنده بگیرند و بنویسند اتخاب و ارسال از : ؟؟؟؟؟؟؟ اما آنها  اینکار را نمیکنند و طلبکار  هم میشوند و با عصبانیت مینویسند  که چرا  نوشته مرا نشر نکردید ؟ من بالایش خیلی کار کردم و حتی بیدار خوابی کشیدم .من چون قبلا فهمیدم که این آقا و یا خانم مطلب نویسنده را دزدی کرده و بر علاوه آنرا خراب هم کرده است که قابل جبران نیست.

بنده وقت زیاد ندارم که بگویم برای چی ؟ فقط میگویم که قابل نشر  در سایت ۲۴ ساعت  نیست  و یا مطابق پالیسی ما نبوده و از نشر آنها معذرت میخواهم .زیرا توهین بیک شاعر ، نویسنده ، داستان نویس ، ظنز نویس و بالاخره به یک فرهنگی  شده است.

حالا  در پاسخ این دوستان عزیز و گرامی که قبلا با من آشنایی نداشتند و ندارند ، باید بنویسم که عزیزانم ، دوستان محترم  و گرامی ، به اطلاع  تان میرسانم که بنده  نظر به علاقه ایکه به مسایل فرهنگی کشور داشتم و دارم  اضافه از نصف  عمرم را شب و روز وقف کار های نشراتی و فرهنگی در روز نامه  های معروف کشور ما افغانستان عزیز نموده ام ، مانند  روز نامه های ملی  انیس ، هیواد ، سرباز ، ، مجللات  ژوندون و دکمکیانو انیس یا انیس اطفال ،  سا لنامه افغانستان  که در آنها عضو هیآت تحریر  روزنامه انیس و سکرتر مسؤول و آمر چاپ  آن ، معاون اول سکرتر مسؤول  روز نامه هیواد ، عضو هیات تحریر و آمر چاپ آن و همچنان در روز نامه  ملی  انیس و سرباز هم سالها مصروف بودم  وآخرین وظیفه ام  قبل از ترک وطن ععضو هیات تحریر روز نامه ملی انیس و  مدیر مسؤول مجله دکمکیانو انیس یگانه مجله کودکان و نوجوانان افغانستان بود م  و همچنان بطور موقت یا غیر رسمی  در ایامی که وقت کافی داشتم و مشکلات اقتصادی هم بود و معاش وحق الزحمه هم کفایت نمیکرد ، مجبور بودم که حتی بعضی شب ها تا صبح  در  جراید ملی و یا غیر دولتی  چون  ترجمان ، آزادی و چند جریده دیگر وظیفه  اجرامیکردم   که با ورود یکتعداد تفنگسالاران و یا به اصطلاح مجاهدین به کابل مجبور به ترک و طن شدم . نگفتی چی علت شد که کشور را ترک کردم ، پس بخوانید :

(( من مدیر مسؤول مجله د کمکیانو انیس و یا انیس اطفال  بودم ، روز دوم ویا سوم بود که تفنگسالاران و دزدان سر گردنه وارد کابل  شدند و جنگهای داخلی از همان روز آمدن شان شروع شد . تغداد زیادی از هموطنان ما هم در خانه هایشان و یا در بیرون از خانه های شان به شهادت رسیدند که یکی از آنها پسر عمه ام بود که در روز اول آمدن تفنگسالاران  به شهر کابل وی به خانه ما در مکروریان سوم بدیدنم آمده بود و هنوز  چند دقیقه از آمدنش نگذ شته بود ودر منزل سوم اپارتمان  مکروریان ، کنار کلکین استاده بود یم و به بیرون نگاه میکردیم که دو سه مرمی به شیشه کلکین  داخل خانه ما اصابت کرد  ویکی به قلب این جوان بیست و دوساله اصابت نمود . و جا بجا او را  شهید کرد . روحش شاد و جنتها نصیبش.

یک هفته بعد از  آمدن این وحشی ها بکابل نگذشته بود که  بنده صبج با لباس رسمی به دفتر رفتم . وقتی داخل دهلیز شدم دیدم دروازه ها همه شکسته ، کوچها ی دفترم هم با برچه باره شده ، میز کارم شکسته و همچنان از همکارانم و هر چه مطلب و اسناد و بعضی قرطاسیه های که در روک میز ها بود بشمول میز کار خودم را شکستانده اند  و هر چه در داخلش بود یا پاره کرده بودند و یا هم با خود برده بودند.

  چی عرض کنم که این دزد ها تیلفون دفترم  را با  سیم ها و یا به اصطلاح لین آن که شاید بیست تا سی متر بود کش کرده و آنرا هم با خود  برده بودند. با همان لباس رسمی که  پوشیده بودم و یا به عبارت دیکر  با  دریشی و نکتایی روانه  وزارت اطلاعات و کلتور وقت که حالا وزارت فرهنگ است شدم . همینکه  پایم را به اولین زینه وزارت  گذاشتم که درواز لفت باز شد و شخصی با پیراهن و تنبان و کلاه پیشاوری از لفت خارج شد و سه چها نفر مسلح هم در عقبش بودند و چشمش که  بمن افتاد و با  بی احترامی گفت : صبر کن کی هستی ؟ من سرم را گشتاندم و گفتم با من هستید ؟ و بعدا  سلام عادی نمودم و گفتم : 

من مهدی بشیر ، مدیر مسؤول مجله دکمکیانو انیس ، مامور  وزارت اطلاعات و کلتور هستم . وی با لهجه سرد و احمقانه  گفت :  مرا شناختی ؟ متاسفانه اولین دفعه بود که اورا دیده بودم . در پاسخش گفتم با عرض معذرت  نشناختم. وی در جوابم کفت که من  وزیر این ورارت هستم. و نامم محمد صدیق چکری است . 

پرسید کجا میروی ؟ در پاسخش گفتم ریاست اداری . چکری  یا  دزد سر گردنه   که فعلا  وزیر اطلاعات و کلتور کشور  شده بود  بمن  با عصبانیت گفت : این چی لباسی است که پوشیدی ؟ گفتم  لباس رسمی است که در دفتر میپوشم . گفت فورا برمیگردی اول پیراهن تنبان که  لباس ملی ما و شما است میپوشی بعدا میتوانی بیایید پیش رییس اداری کارت را بکنی و به دیگر همکاران خود هم پیام مرا میرسانی که لباس خارجی ها را نپوشند. و اگر یکبار دیگر ترا با این لباس دیدم هر چه دیدی از خود دیدی . گفتم پیراهن تنبان  که لباس خانه است . گفت زیاد حرف نزن و براه افتاد . منهم به تعقیبش از وزارت خارج شدم و به مکرویان که دفترم بود رفتم و آنچه اتفاق افتاده بود به  همه همکاران خود قصه کردم و بعدا هم بخانه رفتم و تصمیم گرفتم که جای من دیکر در  این کشور پدری  نیست . زیرا شنیده بودم که چکری یکی از دزدان سرگردنه مربوط حزب  جمعیت اسلامی برهان الدین ربانی نوکر چتلستان است  .))

مدت چهل روز شاهد ویرانی و کشتار مردم شهر کابل بودم و روز چهلم روز اول عید قربان و یا عرفه بود درست یادم نیست مجبور شدم تا  کابل را مانند هزاران هموطن عزیزم  ترک کنم  و آواره و سر گردان کشور های خارجی شوم و چنانچه  هم شدم .

 بطرف اروپا با فامیل روان شدم و کشور هالند را انتخاب کردم . چون نیمی از عمرم را وقف کار های فرهنگی کرده بودم و بعد آموختن لسان هالندی در یکی موسسات نشراتی شامل کار شدم و حدود شانزده سال میشود که در آنجا کار میکنم و اکنون نسبت مریضی که دارم مدت اضافه از هشت  ماه است که در خانه هستم و سر و کارم  با داکتر ها و شفاخانه ها است و در پهلوی آن سایت زیبا  شما را هم همه روزه با وجود مریضی که دارم توانستم  با نشر مطالب  تازه  کار های فرهنگی ام را به کمک شما عزیزان ادامه بدهم و چنانچه دادم و امروز هشتمین سال تاسیس آنرا با پیام های زیبا تان تجلیل کردم و خیلی هم خوش و ممنون شما عزیزان هستم و از اینکه نتوانستم جشنی برپا کنم خود تان بهتر میدانید.

باید اضافه کرد که در مدت یک هفته به تعداد خوانندگان محترم و همکاران گرامی آن افزوده شد و اکنون خوشبختانه تعداد همکاران قلمی آنقدر زیاد شده که حتی گاهی هم نمیتوانم مطالب همۀ شانرا مطالعه کنم وبدست  نشر در سایت بسپارم  .

موضوع دیگری را که بعضی  از دوستان میدانند و به آن آشنا اند و بعضی هم تا کنون اطلاع ندارند  ، باید بگویم که :  ۲۴ ساعت نشریه فرهنگی بوده  و حق اولویت را به مسایل فرهنگی کشور  داده  نه به مسایل سیاسی و گروهی . زیرا مسایل سیاسی در کشور ما خسته کننده وسیاستمداران ما هم اکثرآ  اشخاص فاسد ، دروغگو ، دزد ، متقلب ،  قاجاقبر و وطنفروش  اند و دست هایشان به خون هزاران تن از مردم مظلوم افغانستان آلوده است و یا واضع تر بگویم  همه نوکران اجنبی اند که امروز  وطن ما را به وحشی ها ی مانند سعودی آدمخور و یا آل سعود دشمن مسلمانان جهان و چتلستان جنایتکار یا با داران کرزی و غنی  فروخته اند.

  پالیسی  سایت ۲۴ ساعت . من  این است  که  به اصطلاح از این  مردم   فریبکار،  متقلب و دروغگو  و بی کفایت دفاع نکند و نکنم   و  ګاهی  هم مجبور میشود و میشوم که  در مقابل این قسم انسانها آرام  نباشم و  چیزی درمورد  اشتباهات و کار های زشت آنها بنویسیم  و چنانچه نوشته ام و در سایت موجود است.

طی هشت سال گذشته  ۲۴ ساعت شاهد دو انتخابات ریاست جمهور ی  و شورای ملی  در کشور بود  که یکی را کرزی خایین و  عبدالله تفنګسالار کاندید بود ند و هردو تقلب نمودند و عبدالله زورش نکشید کنار رفت و کرزی با یک تعداد دزد  و آدمکش به قدرت رسید و از همه بدتر یک تعداد طالب های وحشی و جنایتکار ها را هم  حمایت کرد و اززندان ها آزاد کرد و از آنها برای کشتن هموطنان ما استفاده نمود و خود را به چتلستان جنایتکار و سعودی آدمخور و ایران آخوندی فروخت و توسط باداران خود بین مردم ما تفرقه های ربانی، مذهبی ، قومی،  منطقوی و نژادی را انداخت تا بیشتر سر قدرت باشد و او باید اولین کاری که میکرد  ناقصین حقوق بشر را که دست هایشان به خون ملیون ها هموطنن ما آلوده بود در محاکم بین المللی معرفی و همه را محاکمه میکرد.

فساد اداری در کشورما   به اوج خود رسید . اکثرآ با صد دالر معاش  ماهوار مالک ملیون دالر، موتر و اپارتمان های چند منزله شدند. و در زمان کرزی شیر پور چور شد و دارایی ملت به یغما رفت و بعدا یکی از وطنفروش های دیکر را که غنی احمد زی است  در کنار خود آورد و واو هم تا توانست مانند مجاهدین به جمع دزدان و چپاولگران پیوست .بعد از ختم ریاست جمهوری خود ، اورا پیشنهاد کاندید ریاست جمهوری نمود که رقیب و دشمن او داکتر عبدالله هم در مقابل غنی خود را  کاندبد کرد و ع و غ  هردو تا توانستند تقلب کردند و متقلبین غ قوی تر بودند و رییس جمهور شد و داکتر عبدالله هم رییس اجراییه . غنی وطفروش همینکه به قدرت رسید مانند کرزی خایین شروع کرد به آزادی طالب های وحشی از زندان ها و آن وحشی ها هم تا نوانستند در حملات انتحاری  مردم ما را به شهادت رساندند. ع و غ  دولتی بنام وحدت ملی تشکیل دادند که در حقیقت باید وحشت ملی گفت . به مجردی که غنی رییس جمهور شد ، شروع کرد به به سفر ها و  پای بوسی بادارانش در  چتلستان جنایتکار  و سعودی آدمخور. ع  و غ  طی یکسال گذشته  نتوانستند حتی سر کابینه شان به موافقه برسند و هردو خایین بفکر قدرت اند که تا کنون ادامه دارد . آنها  بفکر مردم مطلوم و هردم شهید کشور ما نیستند،  فقط اهدف  شان تفرقه انداختن بود ه تا  حکومت  دوامدارکنند .

 طی یکسال اخیر امنیت کشور خیلی خراب شده ، قوای امنیتی ، قضایی و عدلی و همه دزد و رشوت خور اند ، چنانچه همین ها خون شهید فرخنده را پایمال کردند . ملا های بیسواد طی یکسال گذشته بی اندازه به کودکان و زنان تجاوز کردند . آنها اصلا شرم ندارند ، زیرا به  طفل  های سه ، و چهار ساله هم رحم نکردند و بعد از تجاوز آنها را کشتند و تعداد زیادی  از خانواده های بدبخت آنها را به شهادت رساندند . اما حکومت وحشت ملی همه رشوت خور ، دزد اند و فساد اداری از بالا تا پایین به اوج خود رسیده است. شرف بیشرف و ملا نیازی حامی این  جانی ها  بودند  و لی دولت بی کفایت ع و غ  به خانواد شهید فرخنده که در یک کیلو متری ارگ نیشیان و صدارت نشینان قرار داشت و و دختر پاک وبیگناه را هم کشتند ، زیر موتر کردند ودر آخر این داعشی ها وتفنگسالاران و طرفداران عبدالله به دورغ توسط محاکم ساخته گی خود حکم اعدام صادر کردند و چون مربی داشتند ، هر روز مربا میخورند و  عده که داده بدند به آن عمل نکردند. و فکر میکنم که این جانی همین اکنون بخصوص شرف بیشرف بغلانی در افغانستان نیستند و بریش مردم میخندند. 

قوماندانی امنیه کابل و حوضه های امنیتی در نیز در اطراف شاه دوشمشیره قرار داشت  ودارد و آنها هم به امر حامیان جانی ، بی کفایت و درغگو بالای دوسیه خواهر شهید ما سرپوش گذاشتند و یا به اصطلاح  دوسیه وی را بسته کردند. و هیچ کاری  در مورد این خانم شهید انجام ندادند .در حالیکه ع و غ  خایین به فامیل فرخنده شهید و مردم افغا نستان گفته بودند که ما نمیگذاریم که خون فرخنده پایمال شود. اما آنها از این جانی ها  حمایت کرد ند  و قاتل ها را  به بغل ګرفتتند.و اکنون مردم  عزیز افغانستان و جهان ایشان  را خوب شناختنته اند و فریب دروغ های  شانرا دیگر نمیخورند.

بنده  ناچار گاهی مجبور میشوم  در مورد مسایل سیاسی هم تبصره داشته باشم و چهره های واقعی  این بی کفایت ها و دزد ها  را افشا کنم و به مردم معرفی نمایم .

خبر متاثر کننده دیکری که شما و مردم جهان از کشتن ۲۰۰۰ نفر در روز عرفه توسط آل سعود داعشی  در منا صورت گرفت که این وحشی ها  علاوه کشور های یمن و سوریه را بمباردمان میکنند. روح تمام شهدای روز عرفه در منا و کسانیکه توسط داعشی ها وطالب های وحشی که در فغانستان  اند و با حملات انتحاری به امر حامیان جانی خود   چتلسان جنایتکار و سعودی آدمخور به شهادت رسیده اند شاد و خلد برین جایشان. من مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های عزیز عزا دار تقدیم میکنم و برایشان از درگاه خداوند بزرگ صبر جمیل آرزو میکنم.

دوستان محترم و فرهنگیان گرامی !

    چنانچه شما شاهد هستید که امسال برای مردم کشور عزیز ما و جهان  عیدی را بنام عید قربان نداشتند و به قاتلین این مسلمانا ن نفرین میفرستند. . 

در اخیر از تمام دوستان وهمکاران قلمی تشکر میکنم که با فرستادن پیام های زیبا ، کارت های مقبول و تیلفونی از سراسر جهان با پیشنهادات و انتقادات سالم ، هشتمین سال تاسیس ۲۴ ساعت را  بمن و خواننده گان محترم تبریک گفته اند منهم هشتمین بهار نسراتی سایت ۲۴ ساعت را برایشان  تبریک عرض نموده ، موفقیت وسربلندی  همۀ هموطنان عزیز را بدون هر نوع تعصببات تبریک میگویم .و برایشان طول عمر با عزت آرزو میکنم.

موفق وسلامت باشید .

به امید یک افغانستان آباد ، آزاد و کاملا صلح و امنیت سرتاسری

با عرض حرمت

مهدی بشیر

۲۶ سپتامبر ۲۰۱۵

 

۵۲ پاسخ به “۲۴ ساعت هشت ساله شد”

 1. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  مهدی جان عزیز و نهایت گرامی ! با عرض سلام و آرزوی سلامتی شما و خانوادهء محترم تان بدینوسیله صمیمانه ترین تبریکات و تمنیات نیکم را بمناسبت آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت وزین و پر طرفدار ۲۴ ساعت حضور شما و تمامی همکاران قلمی تان تقدیم نموده سعادتمندی و سرفرازی شما را همراه با مؤفقیت و صحتمندی کامل از درگاه احدیت استدعا دارم ، مؤفق و مؤید باشید.
  با سپاس بی پایان
  قیوم بشیر « هروی »
  ملبورن – استرالیا

  • admin گفت:

   برادر محترم و عزیزم قیوم جان بشیر ، ضمن عرض سلام تشکر از پیام زیبا تان به مناسبت هشتمین بهار تاسیس آن.
   منهم این روز را بشما و تمام همکاران گرامی بخصوص شاعران عزیز ، نویسنده گان محترم و فرهنکیان دوست داشتنی از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده آرزو میکنم که همیشه صحت و سلامت و موفق باشید . به امید راهنمایی های بیشر تان . مهدی بشیر

 2. شهلا لطیفی گفت:

  دوست بزرگوار:نخست سلامتی شما را آرزومندم.
  و ثانیأ-زحمات تان را در لابلای همه دیگر مسؤلیت های زندگی تقدیر می نمایم.
  این دریچه- نور معرفت و ادب را به روی علاقه مندان می گشاید.
  و با چنین سرور و سربلندی همیشه باز و شکفته اش خواهانم.
  با درود و مهر فراوان- دوست مخلص شما- شهلا لطیفی❤️

  • admin گفت:

   خواهر نهایت عزیزو گرامی خانم شهلا لطیفی !
   ضمن عرض سلام واحترامات ، تشکر از لطف و پیام مقبول تان بخاطر هشتمین سالروز سایت فرهنگی ۲۴ ساعت . منهم بشما خواهر محترم از صمیم قلب تبریک میگویم ، امیدوارم که به کمک شما عزیزان بتوانم باهم دراین را ه که خدمت به تمام هموطنان عزیز و بخصوص نو نهالان کشور ما که عبارت از جوانان و نوجواتان هستند مصدر خدمتی شویم . بازهم تشکر ازشما. بخیر سر از فردا نشرات عادی سایت ۲۴ ساعت شروع خواهد شد. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 3. عزیزه عنایت گفت:

  هشتمین سالروز سایت مردمی و پر درخشش ۲۴ ساعت را به مدیر مسئول آن جناب محمد مهدی بشیر،همکاران قلمی سایت و دیگر دست اندرکاران آن تبریک گفته موفقیت های بیشتری برای شان از بارگاه خداوند خواهانم .
  سایتیکه همیشه در خدمت مردم و در آستان همدلی قرار دارد .

  • admin گفت:

   خواهر گرامی محترمه خانم عزیزه عنایت. تتشکر از پیام زیبا تان . منهم هشتمین سالروز سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام دوستان ، همکاران ، قلم بدستان و فرهنگیان عزیز از صمیم قلب تبریک عرض میکنم و موفقیت بیشتر تانرا آرزو میکنم. به امید همکاری های همیشه گی تان . با عرض حرمت مهدی بشیر

 4. Noor Atazai Shofaye گفت:

  ژورنالیست توانا سر زمینم جناب مهدی بشیر بزرگوار تمنا دارم بهترین تبریکات صمیمانه مرا بخاطر سالروز با افتخار نشرات سایت وزین ٢۴ ساعت بپذیرید کار شما جی در دوران مصروفیت تان در نشرات طباعتی داخل کشور و چی در سالهای مهاجرت از طریق بازگشایی صفحه انترنتی ٢۴برای همه ما غنیمت بزرگ است برای تان موفقیت های بیشتر ارزو می کنم و قلم تانرا پر رنگ تر از هر زمان دیگر

 5. admin گفت:

  استاد بزرگوار و ژورنالیست گرانمایه کشور ما جناب آقای عطازی عزیز ، ضمن عرض سلام و عرض ادب ، جهانی سپاس از پیام زیبا تان به مناسبت هشتمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت . شما همیشه در کار های نشراتی راهنما و همکارم بودید.برای تان صحت وسلامتی آرزو میکنم و به خود می بالم که دوستانی چون شما در کار های فرهنگی دارم . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 6. اﺷﻌﺎﺭمرحوم اﺳﺘﺎﺩ ﺻﺎﺑﺮ ﻫﺮﻭﻱ گفت:

  با عرض ادب !
  بهترین تبریکاتم را بمناسبت هشتمین سال تأسیس سایت وزین و معتبر ٢۴ساعت را خدمت همه اندیشمندان ، شاعران ، ، نویسنده گان مخصوصاً برادر نهایت گرانقدرم مهدی جان بشیر هروی تقدیم داشته به أمید موفقیت های چشمگیر شما و صلح و أمن در میهن بلا کشیده مان آرزوی سلامتی و حوصله بیشتر برای شما دارم .
  با صمیمیت :
  زهره صابر هروی

  • admin گفت:

   خواهر نهایت عزیز ، خانم زهره صابر هروی ، ضمن عرض سلام ،جهانی سپاس از پیام زیبا تان به مناسبت هشتمین سالروز سایت۲۴ ساعت . منهم سالگرد تاسیس این سایت را بشما و تمام فرهنگیان عزیز از صمیم قلب تبریک میگویم .امیدوارم به کمک شما دوستان گرامی یک صلح واقعی را در کشور خود برقرار سازیم . و همه به موفقیت های بیشتر نایل گردم . به امید همکاری های بیشتر تان. مهدی بشیر

 7. Habiba Kohistani گفت:

  درود ها ، خجسته باد !
  کانون فرهیخته گان را پایدار و استوار میخواهم با قلم بدست و عزیز ما
  محمد مهدی بشیر گرانقدر !

  • admin گفت:

   تشکر از خواهر محترم و گرامی خانم حبیبه کوهستانی عزیز و جهانی سپاس از پیام عالی تان در مودد هشتمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت . منهم این سالگرد بشما از ضمیم قلب تبریک میکویم و امیدوارم بتوانم به کمک شما عزیزان موفق شوم . به امید همکاری های بیشتر تان . مهدی بشیر

 8. Wali Popal گفت:

  هشتمین سالگرد ٢۴ ساعت به مدیر مسؤل نستوه و فرهیخته این سایت زیبا و همه همکاران این روزنهء امید فرخ و فرخنده باد !
  زحمات بیشایبه و خستگى ناپذیر جناب بشیر عزیز را تمجید و پیروزیهاى بیش از پیشش را آرزومندم .

  • admin گفت:

   دوست و برادر بزرگوار و شاعر گرامی جناب آقای ولی جان پوپل ، تشکر از پیام مقبول تان به مناسبت هشتمین بهار سایت ۲۴ ساعت . متهم این سالگرد را بشما و تمام شاعران گرامی و قلم بدستان عزیز از ضمیم قلب تبریک میگویم و به آرزوی همکاری های بیشتر تان و بهتر شدن سایت ۲۴ ساعت. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 9. Abdul Rashid Ashty گفت:

  هشتمین سالگرد سایت وزین ۲۴ ساعت را برای گرداننده آن جناب محترم استاد بشیر همکار صمیمی ودوست گرانمایه ام ، تبریک گفته موفقیت های مزید شانرا دراین راستا از خداوند میطلبم. هرچه بیشتر موفق و سرافراز باشید.

  • admin گفت:

   استاد گرامی و دانشمند محترم جناب آقای عبدالرشید آشتی ، ضمن سلام و عرض ادب به دوست گرامی ام ،تشکر از پیام زیبا تان به مناسبت آغاز هشتمین بهار سایت ۲۴ ساعت . منهم این سالگرد را بشما و تمام فرهنگیان عزیز از صمیم قلب تبریک میگویم . به امید همکاری ها و راهنمایی های تان . زنده وسلامت باشید . مهدی بشیر

 10. Zafar Khan Ehtimam گفت:

  هشتمین سالگرد سایت٢۴ ساعت به مدیر مسؤل نستوه و فرهیخته این سایت زیبا جناب محمد مهدی بشیر و همه همکاران این سایت فرخنده باد !

  • admin گفت:

   دوست وبرادر محترم جناب اقای ظفر اهتمام ، با سلام و احترامات تشکر از پیام عالی تان در مورد هشتمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت . منهم این سالگرد را بشما و تمام شاعران و نویسنده گان و خواننده گان عزیز تبریک میگویم ، به امید همکاری های همیشه گی تان .موفق باشید. مهدی بشیر

 11. Parwin Fayeq گفت:

  هشتمین سالگرد سایت وزین ۲۴ ساعت را به مدیر مسؤول آن برادر محترم آقای محمد مهدی بشیر و همه دست اندرکاران این سایت مردمی تبریک گفته و موفقیت های بیشتر درین راستا برای همه کارکنان آن آرزو دارم .

  • admin گفت:

   خواهر محترم و شاعر گرامی خانم پروین فایق شریفی ، ضمن عرض سلام و تشکر از لطف و پیام زیبا تان. منهم سالگرد تاسیس سایت ۲۴ ساعت رابشما خواهر محترم و تمام قلم بدستان عزیز از صمیم قلب تبریک میگویم و بشما و تمام هموطنان عزیز آرزوی خوشبختی میکنم. به امید یک صلح پایداردر کشور ما وجهان. . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 12. پوهنوال داکتر اسدالله حیدری گفت:

  هشتمین سالگرد نشراتی بی مزدوبیشائبهء سایت وزین ۲۴ساعت راخدمت مدیرمسؤل آن برادر دانشمند وخدمتگار فرهنگ کشور عزیزما آقای محمد مهدی بشیر وتمامی همکاران قلمی وتخنیکی ایشان ازصمیم قلب تبریک عرض میدارم.
  ۲۴ ساعت
  مبارک باد سالگرد هشتمینت
  عزیز مردم افغان زمینت
  تو درفرهنگ میهن هستی کوشا
  زیزدان خــواهـمت پـُر بــارترینت
  بادرود فراوان داکتر حیدری

  • admin گفت:

   برادر بزرگوار و گرامی ام جناب استاد محترم پوهنوال داکتر اسد الله حیدری ، ضمن عرض سلام وادب ، جهانی سپاس از پیام مقبول تان به مناسبت آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت .
   جناب داکتر گرامی و اقعآ خیلی خوش هستم که استادانی را مانند شما در کنارم دارم که همیشه از راهنمایی هایتان مستفید میشوم . منهم هشتمین سال تاسیس این سایت را بشما و تمام هموطنان و قلم بدستان عزیز از صمیم قلب تبریک عرض میکنم و امیدوارم به کمک شما بتوانم یک صلح واقغی را در کشور ما افغانستان پیاده نمایم تا مردم ما بدون هر نوع تعصبات متحدانه با هم زندگی نمایند. به امید همکاری های بیشتر تان. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 13. Nemat Rassa گفت:

  این سایت وزین برای همیش وزین و وزین تر باد.

  • admin گفت:

   جناب محترم آقای نعمت جان رسا ، جهانی سپاس از لطف تان به مناسبت آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت .
   منهم بشما و هموطنان گرامی هشتمین سال تاسیس این سایت را تبریک میگویم .و امیدوارم به کمک شما عزیزان بتوانم برای همیش آنرا وزین و وزین تر نگهدارم . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 14. Hamid Firoskohi گفت:

  همان طوریکه از نامش هویدا است بهار پربار همیش پر ثمر ومژده افرین است هـشتمین سالگرد ان براى مسئولین تبریک وتهـنیت باد

  • admin گفت:

   دوست محترم آقای فیروز کوهی عزیز ، ضمن عرض سلام ، تشکر از پیام عالی تان به مناسبت آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت پر خواننده ۲۴ ساعت . منهم بشما سالگرد تاسیس آنرا از صمیم قلب تبریک میگویم و آرزو دارم به گفته شما بهار این سایت پربار و همیش پر ثمر ومژده افرین باشد. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 15. Zahid Rassa گفت:

  هشتمین سالگرد سایت وزین ٢۴ ساعت مبارک باد. زحمات جناب محمد مهمدی بشیر قابل تقدیر است

  • admin گفت:

   برادر محترم و گرامی آقای زاهد جان رسا ، ضمن عرض احترام تشکر از لطف تان در مورد هشتمین سالروز سایت ۲۴ ساعت . منهم بشما دوست عزیز و فرهنگی گرامی و هموطنان عزیز این سالگرد را تبریک عرض میکنم و موفقیت شما را آرزو مینمایم . به امید یک صلح دایمی و بدون تعصبات در کشور عزیز ما افغانستان و جهان . موفق باشید. مهدی بشیر

 16. پروین مشتعل گفت:

  محترم مهدی بشیر، هشتمین سال تاسیس ۲۴ ساعت را برای شما و خواننده گان محترم آن تبریک عرض نموده ، موفقیت وسربلندی همۀ هموطنان عزیز از خداوند بزرگ تمنا دارم و برای شما صحت کامل ارزو میکنم.

 17. admin گفت:

  خواهر محترم خانم مشتعل عزیز ، تشکر از پیام زیبا تان به مناسبت هشتمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت . منهم سالگرد تاسیس این سایت فرهنگی را بشما و دیگر قلم بدستان عزیز از صمیم قلب تبریک عرض نموده ، امیدوارم که به کمک همدیگر بتوانیم در راه صلح و امیت در کشور خدمتی انجام دهیم . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 18. Asmat Rassa گفت:

  جناب عالیقدر محترم م. محمد مهدی بشیر ، از لطف شما جهانی سپاس. به امید اینکه نهمین سالروز تاسیس سایت مان را در اوج موفقیت های ان تجلیل نماییم. زنده و سلامت باشید

  • admin گفت:

   استاد بزرگوار جناب آقای عصمت رسا ، تشکر از لطف و پیام عالی تان. خداوند مهربان است که نهمین بهار سایت ۲۴ ساعت را با شما در شرایطی تجلیل کنم که در کشور عزیز ما افغانستان از تعصبات ، جنگ ، کشتار ، دزدی ، تجاوز و غیره خبری نباشد و همه باهم از هر کجای کشور که هستند برادروار در فضای صلح و امیت زندگی کنند. هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت بشما و تمام هموطنان عزیز مبارک . به امید همکاری های همیشگی تان . موفق باشید . مهدی بشیر

 19. Abdul_Tawakkul گفت:

  دوست ارجمند جناب آقای محمد مهدی بشیر! ضمن سلام شایان ذکر میدانم که شما با آنکه از وضع جسمی خود مینالید ولی درراستای روشن نگاهداشتن مشعل فرهنگ وخدمت به فرهنگیان بیرون مرزی تلاش مداوم دارید که بسیار در خور ستایش است . شما یکی از افتخارات مردم هرات باستان میباشید توفیق مزید و صحت کامل برای شما ازخدای عز وجل رجامندم . و هشتمین بهار سایت وزین ۲۴ ساعت را بشما و تمام هموطنان عزیز ، بخصوص فرهنگیان گرامی از صمیم قلب تبریک میگویم .زنده وسلامت باشید.

  • admin گفت:

   استاد بزرگوار جناب آقای توکل هروی ، ضمن سلام و عرض ادب ، جهانی سپاس از پیام زیبا تان به مناسبت آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت . بنده افتخار میکنم که مانند شما و دیگر استادان گرامی و شاعران و نویسنده گان محترم همکاران و راهنما های دارم که همیشه در کنارم بودند وهستند. منهم سالروز تاسیس این سایت را بشما و تمام دوستان عزیز تبریک میگویم و امیدوارم که روزی در کشور ما به کمک شما نویسنده گان و شاعران وفرهنگیان گرامی صلح سراسری برقرار گردد. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 20. Alimi گفت:

  هشتمین بهار نشراتی سایت وزین ۲۴ ساعت را از صمیم قلب به گرداننده فعال این سایت جناب مهدی بشیر و تمام همکاران این سایت مبارک گفته موفقیت هریک را استدعا مینمایم.

  • admin گفت:

   درود به دوست وبرادر گرامی و شاعر عزیز مردمی آقای سید همایون شاه عالمی ، جهان سپاس از پیام زیبا و عالی تان در مورد هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت . منهم سالگرد تاسیس این سایت را بشما و تمام خواننده گان و همکاران گرامی از صمیم قلب تبریک میگویم . امیدوارم به کمک شما دوستان عزیز و گرامی راهی را که در پیش گرفتم به انجام برسانم . به امید همکاری های بیشتر تان . موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 21. Ahmad Khalid Aziz گفت:

  هشتمین سالروز سایت ۲۴ ساعت رابه برادر عالیقدرم محمد مهدی بشیر وهمکاران عزیزتان مبارک باد

 22. admin گفت:

  دوست محترم و گرامی جناب آقای احمد خالد عزیز ، تشکر از پیام زیبا تان نسبت آغاز هشتمین بهار سایت ۲۴ ساعت . منهم هشتمین سالگرد تاسیس این سایت را بشما و تمام هموطنان عزیز از صمیم قلب تبریک عرض میکنم . امیدوارم به کمک و راهنمایی های شما عزیزان بتوانم به کشور و مردم عزیز افغانستان خدمتی در راه صلح و امنیت بدون هر نوع تعصبات انجام دهم. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 23. Younus Jaghuri گفت:

  مهدی بشیر عزیز وگرامی،بعد ازتقدیم درود های بی پایان،هشتمین سالگر د ۲۴ ساعت را برای شما دوست عزیزو سایر قلم به دستان تبریک وتهنیت گفته،واقعا زحمات وفعالیت شما قابل قدراست.صحتمند شما آرزوی مااست.

  • admin گفت:

   استاد بزرگوار و گرامی جناب آقای جاغوری عزیز ، جهانی سپاس از لطف و پیام مقبول تان در مورد هشتمین بهار سایت ۲۴ ساعت . منهم هشتمین سال تاسیس ۲۴ ساعت را بشما و دوستان عزیز و گرامی و هموطنان محترم تبریک عرض نموده برای تان صحت و سلامتی آرزو میکنم .به امید یک صلح دایمی و پایدار و بدون هر نوع تعصبات . موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 24. Said Azim Sayed گفت:

  استاد محترم وعالیقدر محمد مهدی بشیر احتراماتم را پزیرا شوید. بهترین تبریکات وتمنیات صمیمانه خویشرا بخاطر بزرگداشت از هشتمین سال تاسیس سایت وزین ۲۴ ساعت بپزیرید.کار وفعالیت جناب عالی هم در دوران نشراتی داخل کشور وهم در دوران مهاجرت در صفحه انترنیتی قابل قدر است ویک دریچه علمی نور ومعرفت وادب است که بروی علاقه مندان باز نموده اید به آرزوی صحتمندی وموفقیت های چشمگیر شما وصلح پایدار در کشور جنگ زده .موفق وسرفراز باشید .احترام :
  داکتر عظیم

  • admin گفت:

   استاد بزرگوار جناب محترم داکتر عظیم عزیز ، ضمن عرض سلام و ادب ، تشکر از پیام زیبا تان بمناسبت هشتمین بهار نشراتی سایت ۲۴ ساعت .
   متهم سالگرد تاسیس این سایت را بشما استاد گرامی و تمام دوستان و همکاران محترم از صمیم قلب تبریک میگویم ، امیدوارم که روزی برسد تا به کمک شما دانشمندان صلح و امنیت کامل را در کشور عزیز خود افغانستان بدون هرنوع تعصب موفقانه و متحدانه پیاده کنیم. تا مردم ما در آرامی زندگی کنند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 25. Batoul Bashir گفت:

  آقای محترم مهدی جان بشیر صمییمانه تبریکات خود را بخاطر هشتمین بهار تاسیس سایت ٢۴ ساعت بشما و تمام خواننده گان عزیز تان تبریک میگویم به امید موفقیت های بیشتر شما

  • admin گفت:

   عزیزم خانم بتول بشیر ، جهانی سپاس از لطف تان بابت هستمین سال تاسیس سایت ۲۴ ساعت .
   منهم این سالگرد را بشما و تمام خواننده گان و هموطنان عزیز تبریک میگویم . امیدوارم هر چه زود تر شاهد صلح و امنیت کامل بدو ن هر گونه تعصبات در کشور عزیز ما و جهان باشیم. زنده و سلامت باشید.
   مهدی بشیر

 26. عبدالله هروی گفت:

  استاد محترم و دانشمند گرامی جناب آقای مهدی بشیر عزیز ، با سلام و عرض ادب و با معذرت که به اینترنیت دسترسی نداشتم تا آغاز هشتمین بهار نشراتی سایت وزین و خواندنی ۲۴ ساعت را بوقتش بشما دوست محترم ، همکاران قلمی تان ، خواننده گان و هموطنان عزیز تبریک بگویم. امیدوارم که این سایت پرخواننده همیشه تحت راهنمایی های شما همچنان پایدار و استوار باشد و در را صلح و امیت کامل در کشور عزیز ما مصدر خدمتی شود. به امید موفقیت ها ی بیشتر تان .

  • admin گفت:

   برادر عزیز و گرامی آقای هروی ، جهانی سپاس از پیام عالی تان بابت هشتمین سال تاسیس ۲۴ ساعت . منهم این سالگرد را بشما و تمام هموطنان عزیز در داخل و خارج کشور از صمیم قلب تبریک میگویم و امیدوارم که به کمک هموطنان عزیز و گرامی صلح دایمی در گشور برقرار گردد و مردم عزیز افغانستان بدون هر نوع تعصبتات با هم زندگی نمایند. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 27. فریده امیری گفت:

  استاد عزیز و برادر محترم آقای مهدی بشیر ، باعرض سلام و احترامات هشمین سال تاسیس سایت وزین ۲۴ ساعت بشما ، خواننده گان گرامی و همکاران محترم تان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای شما موفقیت ، صحت وسلامتی آرزو میکنم.
  مقاله عالی تانرا خواندم و خیلی جالب بود و در یک قسمت توجه ام را به خود جلب کرد که نوشته بودید که برای کار رسمی به وزارت اطلاعات و کلتور وقت رفته بودم که :
  با صدیق چکری یا دزد سر گردنه که فعلا وزیر اطلاعات و کلتور کشور شده بود برخورد نمودید که وی بمن با عصبانیت گفت : این چی لباسی است که پوشیده اید ؟ در حالیکه شما لباس که باید یک مامور ، مدیر و حتی وزیر باید بپوشد شما به تن کرده بودید . افتخار بشما ژور نالیست عزیز و خیلی خوب در پاسخش فرموده بودید که : لباس رسمی است که در دفتر میپوشم . گفت فورا برمیگردی اول پیراهن تنبان که لباس ملی ما و شما است میپوشی بعدآ میتوانی بیایید پیش رییس اداری کارت را بکنی و به دیگر همکاران خود هم پیام مرا میرسانی که لباس خارجی ها را نپوشند. با خواندن این نوشته واقعا متاثر شدم که این دزد ها و به اصطلاح تفنگسالاران و به گفته خود شان مجاهد نما که داد از مسلمانی میزنندو میگویند که ما جهاد کردیم ، در حالیکه غیر از دزدی و چور وچپاول کار دیگری تا امروز نکردند و به شما که سالها در مطبوعات کشور مصدر خدمت شده اید با بی شرمی توهین کرده است . از این دزد باید پرسید که پیراهن و تبان لباس رسمی است و یالباس خانه ؟. شما بدبخت ها که کلاه های پبشاوری چتلستان به افغانستان سوغات آوردید و در حالیکه وزیر و یا ریس و غیره شده اید و کلا ه های باداران وحشی تان را بسر گذاشتید و یا به اصطلاح چتلستانی ها بسر تان کلاه های مردار خود را گداشتند و به آن هم افتخار میکنید. لعنت بشما وطنفروش ها. که بیک ؤورنالیست و نویسنده با بیاحترامی و بی شرمی حرف میزنید. و نام وزیر راهم بد کردید . بازهم تشکر از شما استاد محترم. موفق باشید.

  • admin گفت:

   درود بشما خواهر گرامی خانم فریده جان امیری ، جهانی سپاس از لطف تان .منهم هشتمین بهار سایت ۲۴ ساعت سایت را به تمام بشما و مردم افغانستان و خواننده گان عزیز صمیمانه تبریک عرض میکنم. بلی با آمدن دزد ها سر گردنه د ر هشتم ثور تعداد زیادی از این تفنگسالاران بودند که هدف شان بدست آوردن موتر های ضد گلوله و چوکی های بزرگ بود. این وحشی ها تا امروز هم نفهمیدند که پیراهن وتنبان لباس رسمی است یا لباس خانه. حتی ، کرزی ، غنی ، و دیگر تفنگسالاران و وزیر های بیسواد شان با پوشیدن پیراهن و تنبان در ارگ ووزارت ها آبروی مردم را بردند . ازچنین انسان ها نباید گله کرد. موفق وسلامت باشید . مهدی بشیر

 28. عبدالغفور کریمی گفت:

  محترم ادمین عزیز ، سایت وزین ۲۴ ساعت ،سلام و احترامات بنده را بپذیرید. اولتر از همه هشتمین بهار نشراتی سایت پر خواننده ۲۴ ساعت را بشما جناب ادمین گرامی و خواننده کان عزیز تان و همکاران قلمی تان تبریک و تهنیت عرض نموده ، امیدوارم که سایت زیبا تان همیشه پربار تر باشد. و موفقیت شما را در راه خدمت به هموطنان عزیز و گرامی خواهانم. در قسمت مقاله زیبا تان این چند سطر نطرم را جلب کرد که واقغا حقیقت دارد و من با نوشته تان هم نطر هستم.( ع و غ دولتی بنام وحدت ملی تشکیل دادند که در حقیقت باید وحشت ملی گفت . به مجردی که غنی رییس جمهور شد ، شروع کرد به سفر ها و پای بوسی بادارانش در چتلستان جنایتکار و سعودی آدمخور. ع و غ طی یکسال گذشته نتوانستند حتی سر کابینه شان به موافقه برسند و هردو خایین بفکر قدرت بودند و هستند که تا کنون ادامه دارد . آنها بفکر مردم مطلوم و هردم شهید کشور ما نیستند، فقط اهدف شان تفرقه انداختن بود ه تا حکومت شان ادامه پیدا کند .) اما از نزد این دولت بی کفایت که هر نوع صلاح دارد ، چند تا دزد و آدمکش با دست خالی ولایت قندوز را سقوط دادند و به تصرف خود در آوردند . این وحشی ها صد ها تن از مردمان بی گناه مارا به شهادت رساند و به ناموس مردم هم تجاوز کردند و ع و غ بی کفایت هم با دار ودسته شان آبروی ملت را بردند و جای خجالت است که چنین دولت بی کفایتی را تشکیل دادند. . شما موفق باشید.

 29. admin گفت:

  برادر محترم جناب آقای کریمی عزیز ، تشکر از لطف تان . منهم هشتمین سال تولد سایت ۲۴ ساعت را بشما و تمام هموطنان و خواننده گان عزیز تبریک میگویم . شما درست فرمودید ، این دولت وافعا بی کفایت است و انسان های فاسد را دورش جمع کرده بنام والی ، وزیر ، مشاور ، و هدف شان قدرت و دالر بود واست . اما چند تا دزد و وحشی که برادران کرزی وعنی بودند ولایت قندوز را از نزدشان گرفتند و هر چه داشت به یغما بردند که انسان از چنین دولت بی کفایت خجالت میکشد که نامش را بزبان ببرد. مرگ به چنین دولت بی کفایت. موفق وسلامت باشید. مهدی بشیر

 30. جناب محترم مهدی بشیر بزرگوار ژورنالیست توانا و پرکار سر زمینم امید میبرم بهترین تبریکات و تمنیات صمیمانه و خالصانۀ بنده را بمناسبت هشتمین سالروز پر افتخار نشرات سایت مردمی، ملی و وزین ٢۴ ساعت بپذیرید. کار ها و فعالیت های خستگی ناپذیر شما از آوان کار مسؤولانۀ تان در دوران مصروفیت تان در نشرات طباعتی در داخل کشور و سالهای آوارگی و مهاجرت قابل قدر و ارجگزاری بوده و همیشه است. بازگشایی وبسایت مردمی و پُر ازدحام ٢۴برای همه افغانان در هر نقطۀ جهان که به سر می برند غنیمت بسی بزرگ است. به هر حال آرزو دارم این جانب را نسبت تأخیر در نوشتن این پیام معذور دارید زیرا طوری که شما خود میدانید نسبت مریضی شدید که درین اواخر عاید حالم شده بود و ملحوظات درگیر کنندۀ خانوادگی، یک مدت دیری نتوانستم طوری که شاید و باید به دوستان و خاصتاً وبسایت ۲۴ ساعت که کلبۀ صلح و صفا و همدلی برای ما است و یک روزنۀ روشنی برای اذهان همه هموطنان ما، برسم و فعالانه حضور داشته باشم. شاید خود متوجه شده باشید که حتی حضور قلمی بنده در فیسبوک و همه وبسایت های انترنتی خیلی ها کمرنگ بوده است. در اخیر برای تان موفقیت های مزید ارزو نموده برای تان قلم رسا، صحت کامل و حوصلۀ فراخ استدعا می کنم .
  با حرمت
  صالحه وهاب واصل

  • admin گفت:

   خواهر گرامی ، شاعر توانا و هنر مند با اسعداد کشور ما خانم صالحه وهاب واصل ، ضمن عرض سلام جهانی سپاس از لطف تان . منهم هشتمین بهار نشراتی ۲۴ ساعت بشما خواهر گرامی و تمام خواننده گان عزیز از صمیم قلب تبریک میگویم .
   صالحه عزیز از اینکه اکنون صحتت خوب شده خیلی خوش شدم ، امیدوارم که همیشه سلامت باشید. و از اینکه دیر تر سری به سایت ۲۴ ساعت زدید مهم نیست. صحت و سلامتی ات از همه مهم تر است. بازهم برایت صخت کامل و خوشی ها آرزو میکنم . به امید موفقیت های بیشتر و همکاری های همیشه گی ات . زنده و سلامت باشید . مهدی بشیر

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما