۲۴ ساعت

23 سپتامبر
۴دیدگاه

خوشی های عید در حصار داعش

تاریخ نشر چهار شنبه اول میزان ۱۳۹۴ – ۲۳ سپتامبر   ۲۰۱۵ هالند

داعش

دوستان محترم و گرامی لطفا نظریات خویش را در قسمت دیدگاه های صفحه ۲۴ ساعت بنویسید تا مطالب شما همیش محفوظ بماند .
با عرض حرمت
مهدی بشیر

*******

خوشی های عید در حصار داعش

قیوم بشیر « هروی »

ملبورن – آسترالیا

امسال عید سعید  قربان در شرایطی فرا رسیده است که سرزمین های اسلامی با غده های سرطانی بنام داعش و طالب دست وگریبانند.

آری ! غده هاییکه بزرگترین پشتوانه شان آل سعود ، وهابیت و صهیونیزم می باشد که چون سمارق در هرگوشه جهان سر از زمین بلند کرده اند تا از  یک طرف باعث بدنامی اسلام شوند و ازجانب دیگر قشرمسلمان جهان را درتنگنای سیاسی اجتماعی قرار دهد .

امروز در کشور عزیز ما افغانستان تجلیل از عید سعید قربان در حالی صورت میگیرد که در هر گوشه وکنار آن فامیلی در ماتم از دست دادن عزیزان شان در سوگ نشتسه اند ، اطفال زیادی از درد یتیمی رنج میبرند ، زنان فراوانی از کشته شدن همسران خویش با مشکلات روزمرده دست و پنجه نرم میکنند ، اما درین میان هستند کسانی که چون مرغابی زندگی می کنند و برای شان فرقی نمیکند که سطح آب تا کجا بالا آمده است. 

آری ! اینها کسانی اند که با وجود دیدن این همه درد و بدبختی و رنج وفلاکتی که دامنگیر مردم و کشور شان است و هزاران تن از فرزندان میهن این آینده سازان سرزمین ما با شکم گرسنه و پای برهنه  زندگی میکنند ، بازهم هزاران دالر هزینه می نمایند و برای چندمین بار روانه سرزمین مکه و انجام فرایض حج میشوند ، هزینه هاییکه می شود با مصرف آن حد اقل چندین خانواده را از هیولای گرسنگی نجات داد ، صد ها مریض را مداوا کرد ، اما با تأسف ترجیح می دهند تا پولهای  بی زبان شانرا به دامن دشمنان انسانیت یعنی آل سعود بریزند که دستان شان بخون هزاران انسان در نقاط مختلف جهان آلوده است . امیدواریم ازین پس کسانی که روانه سرزمین عربستان میشوند حد اقل نگاهی به اطراف و اکناف شان بیاندازند و بعد تصمیم رفتن بگیرند.

به امید اینکه عید امسال پایانی باشد بردرد های دردمندان  ، این ایام فرخنده را به تمامی مسلمانان جهان بخصوص هموطنان گرامی ام تبریک وتهنیت عرض می نمایم ، هرچند خودم  لزومی  نمی بینم تا بوجود اینهمه بدبختی در جهان و بخصوص سرزمینم  از آن تجلیل نمایم. 

اینک ابیاتی را که چند سال قبل سروده بودم و هنوز هم با شرایط فعلی همخوانی دارد مجددآ خدمت شما عزیزان پیشکش می نمایم. 

باعرض حرمت

قیوم بشیر « هروی »

ملبورن – آسترالیا

بیست و سوم سپتامبر ۲۰۱۵

1عید

عید قربان

ای خدا این چه بلاییست که عیان  می بینم

در وطن جای  خوشی  داد و فغان می بینم

هرطرف شادی وغوغاست نمایان به جهان

هم   دیارانِ    گلم   را   نگران     می بینم

ظلم وبیداد و ستم ، رنج وعذابیست  دریغ

همه  از   حیله ی   ویرانه  گران  می بینم

در  محیطی  که  امید   همگی   صلح  بود

آتش  کین   همه   از  جورِ  زمان  می بینم

عید    آمد    بنگر    رنجِ     وطندارِ  مرا

غصه بر چهره ی هر پیر و جوان می بینم

نه نویدی  ز بهر  طفلکِ بیچاره ی ماست

نه  امیدی   به   دلِ   بیوه   زنان  می بینم

عید  آمد   به وطن صحبت   قربانی  مکن

بسکه  قربانی  شده بی سروجان می بینم

عید  قربان   شده  و عیدی   ندارد  دلِ  من

بسکه با  آه  و فغان ، خسته  دلان می بینم

دست  بیداد  گرفت  شور  و نوای   دل ِ ما

آنچه گویم « بشیر » کز دل و جان می بینم

با همه  غصه ی  من  عید  مبارک به شما

گر چه  من  عید  ندارم  و  چنان  می بینم

قیوم بشیر « هروی »

 

۴ پاسخ به “خوشی های عید در حصار داعش”

 1. admin گفت:

  برادر عزیزم قیوم جان بشیر هروی ،نوشته و شعرت خیلی زیبا و عالیست. اولا عید قربان را بشما و خانواده محترم و هموطنان عزیز صمیمانه مبارکباد میگویم . امیدوارم که هموطنان عزیز ما در هر کجای دنیا که زندگی میکنند و درصلح و صفا زندگی کنند. و دولت وحشت ملی بی کفایت و سعودی آدمخور وحشی و چتلستان جنایتکار و برادران کرزی و حامیان داعشی آنها آل سعود جنایتکار که روزانه صد ها تن از مسلمان عرب و افغان را توسط بمباردمان نوکرانش و حملات انتحاری قربانی میکند . امیدوارم که نیست و نابود گردند و کشور ما و جهان همیشه درفضای صلح وامنیت زندگی کنند. و نامی از این وحشی ها در جهان باقی نماند.موفق وسلامت باشید .مهدی بشیر

 2. محمدعلى فرحتيار گفت:

  برادرخردمند قیوم جان بشیر ، نوشته ى زیبا وسروده ى مملو از احساس پاک انسانى شما مبین این واقعیت است که همه ى این نابسامانى ها از افکار متحجر وهابیت منشاء میگیرد که انهم ابشخورش همان سر دمداران استکبار جهانى هستند ، درود بر شما ، خداوند توفیق بیشتر در راه افشاى ستم ستمگران بشما عنایت فر ماید. موءید باشید.

 3. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  برادر عزیزالقدرم مهدی جان با سلام و عرض ادب متقابل بنده نیز ایام خجسته عید را خدمت شما و خانوادهء معزز تان مبارکباد گفته و از زحمات قابل قدر و همچنین حسن نظرتان سپاسگزارم ، به امید برآورده شدن آرزوهای همه آزاده گان جهان که عبارت از صلح و آسایش برای همه مردم است سرفرازی تانرا تمنا دارم.
  با عرض حرمت
  قیوم بشیر « هروی »

 4. فیوم بشیر « هروی » گفت:

  برادر بزرگوار و گرانقدرم جناب استاد فرحتیار عزیز از حضور پرمهر و با صفای تان صمیمانه تشکر نموده سعادتمندی دارین را برای تان تمنا دارم ، ممنون شما
  با ارادت بی پایان
  قیوم بشیر « هروی »

دیدگاه بگذارید

لطفاً اطلاعات خود را در قسمت پایین پر کنید.
نام
پست الکترونیک
تارنما
دیدگاه شما